Spravovaný a nespravovaný serverový hosting: Aké sú možnosti od Hostinger?

Druh hostingu, ktorý používate, je rovnako dôležitý ako obsah, ktorý umiestnite na svoje webové stránky.

Správne usporiadanie hostingu môže poskytnúť vášmu podniku základy, ktoré potrebuje na rast. Nesprávny typ hostingu však môže brániť rastu a zasahovať do vašich obchodných operácií.

Ako si teda vybrať správny typ serverového hostingu? Pre podnikové organizácie s náročnými požiadavkami na hosting je odporúčanou možnosťou dedikovaný server, ktorý ponúka väčšiu flexibilitu a kontrolu.

Je však potrebné urobiť ešte jedno rozhodnutie – či by ste mali používať spravovaný alebo nespravovaný serverový hosting.

Táto príručka obsahuje všetko, čo by ste mali vedieť o týchto dvoch možnostiach a najlepších prípadoch použitia pre každý typ hostingu.

Spravovaný vs. nespravovaný hosting

Nespravovaný (tiež nazývaný self-managed) server hosting je forma hostingu, kde zákazník nesie plnú zodpovednosť za správu a údržbu servera, ktorý je dodávaný s hostingovým balíčkom. Pri spravovanom serverovom hostingu sa však o správu a údržbu servera stará poskytovateľ hostingu.

Pozrime sa na tieto typy hostingu podrobnejšie.

S nespravovaným hostingovým plánom webový hostiteľ zabezpečí server a nainštaluje operačný systém. Potom prevezmete ovládanie.

Webhostingová spoločnosť sa stará o fyzickú údržbu a zabezpečuje, aby server zostal online a dostupný. O všetko ostatné sa postaráš ty.

Toto zahŕňa:

  • Aktualizácie operačného systému.
  • Inštalácia a konfigurácia webových služieb.
  • Bezpečnostné záplaty.
  • Monitorovanie.
  • Reakcia na bezpečnostné incidenty.

Nespravovaný hosting je trochu ako pripraviť jedlo od nuly. Zložíte si ingrediencie a upravíte recept podľa svojich preferencií. A keď budete jesť, v prípade potreby môžete pridať ďalšie korenie.

S riadeným serverovým hostingom sú veci trochu iné. Hostiteľská spoločnosť poskytuje ďalšie spravované služby, ako je monitorovanie zabezpečenia, inštalácie softvéru, zálohy a vylepšená zákaznícka podpora.

Inými slovami, poskytovateľ webhostingu sa postará o všetky technické časti servera v pláne spravovaného servera. Týmto spôsobom sa môžete sústrediť na prevádzku webových aplikácií a potreby vašej firmy.

Ak pri používaní servera narazíte na problémy, technická podpora vám ich pomôže vyriešiť. Vaša webová stránka tak bude fungovať bez problémov.

Ak je nespravovaný hosting ako varenie od nuly, potom spravovaný hosting je ako ísť do reštaurácie.

Objednáte si jedlo a šéfkuchár vám ho pripraví podľa vašich predstáv. Keď je pripravený, server vám ho prinesie na stôl. Kým jete, je tu čašník, ktorý vám pomôže s akýmikoľvek otázkami alebo problémami s jedlom.

Čítať:  WordPress Personal vs Premium: Aké plány potrebujete?

Výhody a nevýhody nespravovaného serverového hostingu

Nespravovaný server hosting má niekoľko výhod. Zahŕňajú:

  • Plná kontrola: Hlavnou výhodou nespravovaného hostingu je, že vám poskytuje úplnú kontrolu nad vaším vlastným serverom. Táto úroveň ovládania je ideálna pre pokročilých používateľov a firmy, ktoré potrebujú pre svoje webové aplikácie prístup root.
  • Flexibilita: Pri nespravovanom serveri nepoužívate šablónu funkcií a aplikácií. Namiesto toho si vyberiete, čo chcete zahrnúť do svojho webhostingového prostredia. Môžete sa napríklad rozhodnúť, ktorú aplikáciu ovládacieho panela nainštalujete a ktoré nástroje na monitorovanie zabezpečenia použijete.
  • Cenová dostupnosť: Hosting s nespravovanými servermi je cenovo dostupnejší ako používanie spravovaných serverov. Dodatočné služby a funkcie zvyšujú náklady na spravované plány hostenia.

Výber tohto typu hostingu má však aj určité nevýhody. Medzi nevýhody patrí:

  • Odbornosť: Používanie nespravovaných serverov vyžaduje pokročilé znalosti správy serverov. Váš IT tím musí byť schopný konfigurovať a spravovať váš server, aby všetko fungovalo hladko.
  • Čas a úsilie: Nespravované servery si vyžadujú viac času a úsilia, aby mohli fungovať. Za všetky úlohy údržby a podpory, ktoré zvyčajne vykonáva poskytovateľ hostingu so spravovanými plánmi, zodpovedáte vy alebo váš IT tím. To sa môže rýchlo predražiť, ak vaša firma potrebuje interný tím len na údržbu servera.
  • Zákaznícka podpora: Pre väčšinu nespravovaných serverových balíkov je k dispozícii obmedzená zákaznícka podpora. Nespravovaní zákazníci teda musia byť schopní vyriešiť väčšinu problémov, s ktorými sa stretávajú, sami. Na rozdiel od toho, spravované plány zvyčajne prichádzajú s 24/7 prístupom k zákazníckej podpore.

Výhody a nevýhody spravovaného serverového hostingu

Teraz sa pozrime na spravovaný server hosting podrobnejšie. Výhody tohto typu plánu zahŕňajú:

  • Odborná zákaznícka podpora: Plány spravovaných serverov zahŕňajú prístup k tímu skúsených profesionálov podpory, ktorí sú dobre oboznámení so správou serverov. Môžu pomôcť s riešením problémov, konfiguráciou servera, inštaláciou softvéru a optimalizáciou výkonu. Zabezpečia, aby váš server fungoval hladko.
  • Vylepšená bezpečnosť: Plány spravovaného serverového hostingu zahŕňajú systémy 24/7 pre výkon a bezpečnosť servera. Poskytovateľ hostingu spravuje bezpečnostné funkcie, ako sú brány firewall, automatické zálohovanie a dodržiavanie štandardov kybernetickej bezpečnosti, ako je PCI-DSS. Tieto funkcie zabezpečujú maximálnu dostupnosť serverov.
  • Rýchlejšia škálovateľnosť: Spravovaný hosting je lepšie škálovateľný, aby vyhovoval vašim potrebám. Dôvodom je skutočnosť, že monitorovanie výkonu v reálnom čase je súčasťou funkcií spravovaných plánov. Poskytovateľ spravovaného hostingu môže predvídať a upravovať svoje serverové zdroje – napríklad CPU, úložisko a šírku pásma – na základe vašich potrieb.
  • Vylepšený výkon: Plány spravovaného hostenia prichádzajú s optimalizáciou servera, ako je ukladanie do vyrovnávacej pamäte, siete na doručovanie obsahu (CDN) a automatické škálovanie. Tieto funkcie vám pomôžu maximalizovať výkon vašej infraštruktúry mimo brány.

Napriek týmto výhodám majú spravované plány určité nevýhody. Zahŕňajú:

  • Vyššie náklady: Mesačné náklady na spravovaný hosting sú oveľa vyššie v porovnaní s nespravovaným hostingom. To by mohlo predstavovať záťaž pre menšie podniky s rozpočtovými obmedzeniami.
  • Nepoužité funkcie: Plány spravovaného hosťovania môžu obsahovať niektoré funkcie, ktoré nepotrebujete. Môžete napríklad potrebovať ďalšie funkcie zabezpečenia a monitorovania. Možno však už máte riešenie na doručovanie obsahu – alebo ho vôbec nepotrebujete.
  • Obmedzené prispôsobenie: Spravované servery nemusia ponúkať dostatočnú flexibilitu pre podniky, ktoré vyžadujú vysokú úroveň kontroly a prispôsobenia. Aby ste to obišli, môžete si vybrať spravovaný plán, ktorý vám umožní prispôsobiť zásobník aplikácií a architektúru servera.
Čítať:  Kedy je čas opustiť zdieľaný hosting & inovovať na spravovaný WordPress?

Získajte plne spravovaný podnikový hosting

Hostinger poskytuje silnejšiu škálovateľnosť, bezpečnosť a odbornú podporu hosťovania

Spravovaný verzus nespravovaný hosting: Ktorá možnosť je pre vás najlepšia?

Spravované aj nespravované hostingové servery majú klady aj zápory. Ako si teda vybrať tú správnu možnosť pre svoje podnikanie? Tu je niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť predtým, ako sa rozhodnete.

Rozpočet

To, koľko je vaša firma ochotná minúť, ovplyvní typ hostingového plánu, ktorý si môžete vybrať. Jedna vec je jasná, že ceny za spravované hostingové servery sú vo všeobecnosti vyššie ako za nespravované servery. To platí bez ohľadu na to, či idete s vyhradenou alebo VPS hosting.

Aj keď sa rozhodnete pre hostingovú spoločnosť, ktorá má porovnateľne lacnejšie plány, jej možnosti spravovaného hostingu budú stále stáť viac ako jej nespravované plány. Počiatočné ceny za nespravované dedikované servery môžu byť až 41 USD mesačne. Spravované dedikované servery začínajú okolo 110 až 150 dolárov mesačne.

Ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť, je, či sú dodatočné služby dodávané so spravovaným serverom dobrou hodnotou. Dodávatelia tretích strán ponúkajú niektoré funkcie zahrnuté v plánoch spravovaných serverov, ako sú denné zálohy, CDN a monitorovanie zabezpečenia.

Toto je obzvlášť dôležité, ak nepotrebujete všetky doplnky, ktoré sa dodávajú so spravovaným plánom. Môžete zaplatiť nižšie náklady za nespravovaný plán a využiť tretiu stranu na dodatočné funkcie, ktoré potrebujete.

Pokiaľ ide o cenu serverov, nespravovaný hosting je najlepší pre menšie podniky, ktoré chcú znížiť náklady. Spravovaný hosting je najlepší pre podniky, ktoré majú viac finančných prostriedkov na to, aby sa zaviazali k hosťovaniu infraštruktúry a uprednostňujú spojenie týchto funkcií.

Posledným faktorom, ktorý je potrebné zvážiť pri pohľade na váš rozpočet, je váš IT personál. Ak použijete nespravovaný plán, možno budete musieť najať ďalších zamestnancov na správu vášho servera.

Požiadavky na webovú aplikáciu

Požiadavky na vašu webovú stránku alebo webovú aplikáciu tiež ovplyvnia váš výber. Hostingové servery dokážu efektívne zvládnuť širokú škálu pracovných zaťažení. Niektoré jedinečné požiadavky však fungujú lepšie so spravovaným alebo nespravovaným hostingom.

Čítať:  Ak si myslíme, že adresy URL nie sú dôležité, ponecháme si ich v našom zozname na neskoršie indexové prehľadávanie

Spravovaný hosting môže byť lepšou voľbou, ak hosťujete webovú stránku elektronického obchodu s množstvom produktov a internetovou návštevnosťou, ktorá kolíše v závislosti od sezóny.

Funkcie ako živé monitorovanie zabezpečenia zaistia, že váš web bude v bezpečí pred útokmi. A škálovateľná šírka pásma sa môže prispôsobiť požiadavkám na návštevnosť vášho webu. Niektoré spravované hostingové servery sú dokonca optimalizované špeciálne pre pracovné zaťaženie elektronického obchodu.

Čo ak však potrebujete hostingové servery s úplným root prístupom na vykonanie špeciálnych konfigurácií pre zabezpečenú webovú aplikáciu?

V takom prípade vám nespravovaný server poskytne potrebnú úroveň prístupu a prispôsobenia. Budete mať tiež plnú kontrolu nad vytváraním používateľských účtov a prístupom do systému.

Technické znalosti

Jednou z kľúčových zložiek väčšiny plánov spravovaných serverov je prístup k 24/7 zákazníckej podpore prostredníctvom e-mailu, chatu a niekedy aj telefonátov. Primárnou zodpovednosťou tímu podpory je pomôcť zákazníkom prekonať problémy s konfiguráciou alebo každodenným používaním hostiteľských serverov.

Ak máte interný tím IT, môže byť schopný konfigurovať a udržiavať server. V tomto prípade nemusí byť úroveň podpory, ktorá prichádza so spravovaným hostingom, potrebná. Možno budete chcieť ísť s nespravovaným serverom a ušetriť spoločnosti nejaké peniaze v tomto procese.

Povedzme však, že vaša firma nemá IT tím. Alebo možno máte menší tím a radšej outsourcujete správu svojho servera. V takom prípade je preferovaným riešením spravovaný hosting. Poskytuje infraštruktúru a technickú podporu potrebnú na udržanie bezproblémového chodu vášho servera.

Možnosti serverového hostingu, ktoré ponúka Hostinger

Hostinger ponúka celý rad možností spravovaných serverov prispôsobených konkrétnym prípadom použitia. Tu sú podrobnosti o každej možnosti.

Podnikové riešenia elektronického obchodu

Hostinger ponúka prispôsobené servery optimalizované na zvládnutie náročných webových stránok WooCommerce.

Toto podnikové riešenie elektronického obchodu vám umožňuje vybrať si z množstva konfigurácií serverov – ako sú klastre na báze kovu, cloud a klastre s vyváženým zaťažením – na základe vašich potrieb výkonu.

Údaje svojho existujúceho obchodu WooCommerce môžete bez problémov migrovať do Hostinger. Alebo môžete využiť funkciu rozšírenej podpory pre vývojárov a stavať od základov.

Táto možnosť hosťovania zahŕňa aj automatické aktualizácie operačného systému a softvéru, denné zálohy a skenovanie škodlivého softvéru a brány firewall na zvýšenie bezpečnosti.

Okrem toho Hostinger poskytuje proaktívne monitorovanie na rýchle zistenie a vyriešenie problémov. Táto funkcia minimalizuje prestoje a zabezpečuje bezproblémové nakupovanie pre vašich zákazníkov.

Toto podnikové riešenie elektronického obchodu je tiež škálovateľné. Výsledkom je, že váš internetový obchod ľahko zvládne zvýšenú návštevnosť počas špičiek, ako sú sezónne výpredaje alebo propagačné akcie.

Podnikový hosting WordPress

Podnikové hostingové plány WordPress od spoločnosti Hostinger ponúkajú vysokorýchlostnú infraštruktúru, bezpečnosť a škálovateľnosť potrebnú pre webové stránky WordPress.

Na splnenie vašich požiadaviek môžete použiť hardvérové ​​alebo cloudové hostingové servery nakonfigurované tímom skúsených správcov systému. Tieto servery sú tiež v súlade s Typ kontroly organizácie služieb 2 (SOC 2) rámec pre kybernetickú bezpečnosť.

Čítať:  Buffer 2024: Zavŕšenie roka evolúcie správy sociálnych médií

Tieto plány tiež prichádzajú s:

  • Ukladanie do vyrovnávacej pamäte na úrovni servera.
  • Bezplatné inštalačné webové stránky.
  • Prístup k prémiovým doplnkom WordPress.
  • Automatické zálohy.
  • Vyhradené adresy IP.
  • Bezplatné SSL certifikáty.

Hostinger sa stará o front-end a back-end údržbu vášho servera. Okrem toho tím podľa potreby nainštaluje aktualizácie softvéru a bezpečnostné záplaty.

Podnikový hosting Magento

Magento (tiež známy ako Adobe Commerce) je jedným z najuznávanejších dostupných riešení elektronického obchodu a Hostinger má pre používateľov Magento plány vysokovýkonného hostingu.

Toto podnikové hostingové riešenie Magento zahŕňa výber z cloudových serverov, serverov s vyváženou záťažou alebo serverov typu bare-metal, ktoré je možné prispôsobiť vašim požiadavkám. Bez ohľadu na výber infraštruktúry získate hosting kompatibilný s odvetvím platobných kariet (PCI), ktorý zaisťuje bezpečnosť osobných a finančných údajov.

Vaše servery Magento môžu byť nakonfigurované s vyhradenými IP adresami, bezplatnými certifikátmi SSL a vlastnými rolami používateľov. Škálovateľnosť je podporovaná a môžete pridávať ďalšie uzly servera, keď vaša firma rastie.

Môžete tiež využiť 24/7/365 podnikovú podporu Magento, ktorá vám pomôže dosiahnuť vaše výkonnostné ciele.

Podnikový hosting ExpressionEngine

Podnikové hostingové plány ExpressionEngine od spoločnosti Hostinger používajú servery kompatibilné s SSAE-18 a PCI. To zaisťuje najvyššie štandardy spracovania zákazníckych a finančných údajov.

Získate tiež 100% záruku dostupnosti siete a vstavané redundancie na ochranu pred katastrofami, ktoré môžu ovplyvniť kontinuitu podnikania. Váš server si môžete prispôsobiť pomocou hostingových špecialistov, ktorí zabezpečia, aby vyhovoval vašim potrebám.

Škálovateľnosť je tiež primárnou vlastnosťou tohto hostingového balíka, aby sa zabezpečilo, že vaše serverové prostredie môže rásť spolu s vašou firmou.

CMS podnikový hosting

Spravované hostingové servery pre Craft CMS prichádzajú so všetkými funkciami, ktoré by ste očakávali. Hostinger ponúka odbornú podporu, 100% dostupnosť siete a škálovateľnosť. Infraštruktúra postavená na mieru navyše bude zodpovedať požiadavkám vašej webovej stránky s vysokým výkonom.

Tento hostingový plán môžete tiež upraviť tak, aby podporoval niektoré jedinečné prípady použitia Craft CMS, ako napríklad riešenie elektronického obchodu alebo systém správy obsahu bez hlavy (CMS).

Záverečné myšlienky: Spravované verzus nespravované servery – čo je pre vás najlepšia voľba?

Teraz, keď poznáte rozdiely medzi spravovaným a nespravovaným hostingom, môžete si vybrať ten najlepší typ hostingu pre vašu firmu. Uistite sa, že ste si vybrali hostingovú službu s vynikajúcou povesťou a funkciami, ktoré váš web potrebuje.

Ak ste sa pre svoje podnikanie rozhodli použiť spravovaný serverový hosting, ale neviete, kam sa obrátiť na spoľahlivé služby, prečo nezvážiť Hostinger?

Naše plne spravované plány podnikového hostingu ponúkajú pokročilé funkcie zabezpečenia, skvelý výkon a vynikajúcu podporu. Kontaktujte nás ešte dnes a požiadajte o cenovú ponuku.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE