Sprievodca blogovaním a stratégiou digitálneho obsahu pre začiatočníkov

O polovicu svetovej populácie je online. Nechcete si nechať ujsť príležitosť stretnúť sa s ľuďmi tam, kde sú – najmä ak máte webovú stránku.

Táto príručka pre začiatočníkov k blogovaniu a stratégii digitálneho obsahu vás naštartuje na vašej ceste k tomu, aby sa vaša firma dostala do popredia online sveta.

Čo je obsahový marketing?

Obsahový marketing je praxou vytvárania hodnotného, ​​informatívneho obsahu, ktorý priťahuje vaše cieľové publikum a podporuje zapojenie – vrátane predaja. Môže to byť prostredníctvom písaného, ​​zvukového alebo vizuálneho obsahu, ako sú blogové príspevky, podcasty, videá, e-knihy a biele knihy. Cieľom obsahového marketingu je, aby sa publikum zapojilo do vašej značky bez ohľadu na to, ako toto zapojenie vyzerá (t. j. byť čitateľom, divákom, poslucháčom alebo zákazníkom).

Obchodníci s obsahom vytvárajú, spravujú, zdieľajú a distribuujú obsah, ktorý je relevantný a užitočný pre cieľové publikum. Tým sa spoločnosť stavia ako dôveryhodný zdroj. Obsahový marketing má mnoho výhod vrátane:

Zvýšený predaj

Obsahový marketing upozorní viac ľudí na vaše produkty, vysvetlí im, ako im produkty prospejú, a povzbudí ich k nákupu.

Čítať:  13 najlepších nástrojov pre výskum produktov pre predajcov Amazonu v roku 2024

Vyššie vzdelanie

Obsahový marketing vzdeláva publikum o produktoch a službách, ktoré ponúkate, a robí z vašej spoločnosti autoritu vo vašom odvetví. Tiež ukazujete publiku, ako fungujú vaše produkty a služby a riešite ich problémy.

Budovanie vzťahov

Obsahový marketing buduje vzťahy medzi vašimi zákazníkmi a vašou firmou, vďaka čomu sú zákazníci lojálnejší. Z potenciálnych zákazníkov robíte fanúšikov.

Prečo blog?

Blog je základom vašej stratégie obsahového marketingu. Blogy sa považujú za najúčinnejšie spôsob, ako zmeniť bežných čitateľov na zákazníkov. Väčšina spoločností, ktoré dnes chápu hodnotu obsahového marketingu, má blogy.

Spoločnosti s blogmi produkujú o 67 % viac potenciálnych zákazníkov v priemere za mesiac. Medzi ďalšie výhody blogovania patria:

SEO Boost

Blogy poskytujú vyhľadávacím nástrojom nový relevantný obsah, čím vám vytvárajú príležitosť použiť kľúčové slová na prilákanie čitateľov na vaše webové stránky.

Komunikujte so zákazníkmi

Blogovanie vám umožňuje inak sa spojiť s potenciálnymi a súčasnými zákazníkmi. Na svojom blogu im nepredávate. Namiesto toho im poskytujete informácie, ktoré im pomáhajú riešiť problémy alebo inak uspokojovať ich potreby.

Myšlienkové vedenie

Blogovanie vám pomôže etablovať sa vo vašej firme a vedúcich pracovníkov ako myšlienkových lídrov v tomto odvetví. Čitatelia začínajú rozpoznávať vašu spoločnosť ako dôveryhodný odborný zdroj informácií.

Pripojenie

Blogovanie spája ľudí s vašou značkou tým, že im pomáha vidieť osobnosť spoločnosti a vnútorné fungovanie.

Zdieľanie odkazov

Blogovanie umožňuje ostatným zdieľať váš obsah s ľuďmi, o ktorých si myslia, že to bude prospešné. Toto zdieľanie vytvára väčšie povedomie o vašej značke a pomáha pri raste a predaji.

Čítať:  Ako sa stať plánovačom akcií: Postranný zhon pre milovníkov večierkov

Sprievodca blogovaním a stratégiou digitálneho obsahu

Blog je dôležitou súčasťou stratégie digitálneho obsahu pre vašu organizáciu. Pred spustením však musíte pripraviť niektoré oblasti svojho webu a obsahovú stratégiu.

Pred spustením stránky si pripravte:

Statické stránky

Toto sú stránky na vašom webe, ktoré obsahujú stály obsah, ako sú stránky Informácie, Kontakt a Produkty/Služby. Tieto stránky a ich obsah si vytvoríte vopred, no nebudete ich navštevovať zakaždým, keď uverejníte príspevok. Zostanú statické, pokiaľ nedôjde k zmene vo vašej firme, ktorá si vyžaduje ich aktualizáciu.

Bočné panely

Bočný panel vášho blogu (úzky stĺpec naľavo alebo napravo od vášho hlavného obsahu) by mal byť vytvorený vopred a tiež sa príliš nezmení. Obsah bočného panela zahŕňa položky, ako je vyhľadávací panel, pole s informáciami, sociálne tlačidlá, pole na odber e-mailov a možno aj reklama.

Stránky kategórie

Tieto stránky sú pravidelnými témami, ktorým sa bude váš blog venovať. Budú tiež tvoriť vaše menu a veľkú časť SEO stratégie vášho blogu. Kategórie sú témy, ktorými bude váš blog známy. Pre každú z týchto kategórií vytvoríte stránku. Napíšte 50 – 150 slov na každú stránku – pomôže to vyhľadávacím nástrojom identifikovať vašu stránku pre tieto subjekty.

Po nastavení týchto stálych funkcií a stránok je čas začať vytvárať obsah.

Vypracovanie obsahovej stratégie

Skôr ako začnete písať príspevky, načrtnite si obsahovú stratégiu, ktorá bude slúžiť vašej stránke teraz aj v budúcnosti. Pri vývoji tejto obsahovej stratégie zvážte:

Čítať:  SEO pre elektronický obchod: 16-krokový kontrolný zoznam na optimalizáciu vašej stránky elektronického obchodu

Brainstorm Blog Témy

Poznáte výklenok svojho blogu a vo všeobecnosti, akými kategóriami a kľúčovými slovami chcete byť známy. Teraz je čas premýšľať o tom, ako budete dôsledne vytvárať obsah týkajúci sa týchto tém.

Vytvorte zoznam nápadov na blogové príspevky/pracovných názvov, ktoré plánujete pokryť, na základe kategórií obsahu a kľúčových slov. Zapíšte si nápady do tohto zoznamu vždy, keď vám prídu na myseľ, aby vám nikdy nedôjdu veci na písanie.

Vytvorte obrysy

Nesadnite si len k počítaču a začnite písať blogové príspevky. Chcete mať jasnú predstavu o tom, ako budete prezentovať informácie svojmu publiku.

Zvážte rôzne prístupy, ktoré môžete použiť na prezentáciu informácií, ako sú napríklad návody, návody a zoznamy. Načrtnite štruktúru každého príspevku (úvod, časti, hlavné body, podbody, záver), potom začnite zhromažďovať zdroje, ktoré použijete na jeho napísanie.

Napíšte príspevky vopred

Pred spustením blogu budete chcieť napísať 5 až 10 príspevkov (každý 800 – 1 200 slov). Ak budete písať príspevky vopred, pomôže vám to zaistiť konzistentnosť pri uverejňovaní. Chcete, aby vaše príspevky boli informatívne a zábavné. Použite príbehy, kľúčové slová a údaje na podporu svojich bodov. Nezabudnite na korektúry pravopisu a gramatiky.

Pridať vizuály

Pridajte k svojim príspevkom fotografie, videá, citáty alebo grafiku, aby ste rozdelili text a upútali pozornosť čitateľov. Dostanú blogové príspevky s vizuálmi O 94 % viac pozornosti ako tie bez, takže sa chcete uistiť, že každý príspevok má okrem slov aj veľa na pozeranie.

Čítať:  Ako táto agentúra obmedzila manuálne úlohy a teraz má o 70 % viac času na rast

Optimalizujte pre SEO

Organické vyhľadávanie zabezpečuje väčšinu návštevnosti blogových príspevkov. Použite kľúčové slová v každom príspevku, aby ste povzbudili vyhľadávacie nástroje, aby našli váš obsah a odporučili ho ostatným.

Naplánujte si kalendár

Pri vytváraní stratégie digitálneho obsahu je kľúčová konzistentnosť. Chcete, aby vaši čitatelia vedeli, kedy môžu očakávať nový obsah, a nikdy neboli sklamaní.

Vopred sa rozhodnite, ako často chcete publikovať na svojom blogu a kedy (napríklad každý týždeň v stredu). Zostavte si kalendár prvých piatich príspevkov, ktoré ste napísali, a potom pokračujte v budovaní odtiaľ.

Hostite svoj blog pomocou Hostinger

Aj keď obsah nemôžeme napísať za vás, vďaka Hostinger môže byť hosťovanie vášho nového blogu bezpečné a bez starostí.

Hostinger ponúka hosťovanie obsahu na viacerých platformách vrátane WordPress.

Plne spravovaný hosting WordPress od Hostinger je bezproblémový. To znamená, že nemusíte venovať čas svojej firme údržbe stránok, bezpečnostným problémom alebo iným problémom súvisiacim s webom.

Plne spravovaný hosting WordPress od Hostinger ponúka:

  • Bezplatná migrácia stránok.
  • Vysoká rýchlosť stránok s CDN a kompresiou obrázkov.
  • Možnosti prispôsobených technologických doplnkov.
  • 24/7 špecializovaný tím podpory odborníkov.
  • A viac!

Pozrite si naše plány hostenia a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE