Sprievodca budovaním opakujúcich sa výnosov pre vašu webovú agentúru

Nebaví vás neustále loviť nových klientov?

Zatiaľ čo jednorazové projekty môžu udržať vašu agentúru nad vodou, vytváranie opakujúcich sa tokov príjmov je kľúčom k dlhodobému úspechu a rastu.

Ak sa pýtate, kde začať alebo ako môžete vybudovať systém, ktorý udrží tok peňazí, máme to pre vás.

Zostavili sme zoznam 12 spôsobov, ako vytvoriť opakujúce sa príjmy pre webové agentúry. Pozrieme sa tiež na to, ako môžete zo svojej stratégie opakovaných príjmov vyťažiť maximum.

Najprv si však zopakujme základy opakovaných príjmov.

Čo je to opakujúci sa príjem?

Opakované príjmy predstavujú časť príjmov vašej firmy, ktorá je predvídateľná a stabilná (tj príjem, ktorý očakávate, že budete zarábať nepretržite). V modeli opakujúcich sa výnosov poskytujete klientom nepretržitý prístup k produktu alebo službe za platby uskutočňované v pravidelných intervaloch (napr. mesačne alebo ročne).

Inak povedané, namiesto toho, aby klienti platili za váš produkt alebo službu jednorazový poplatok, sa zaviažu, že zaň budú platiť dlhodobo. Kľúčom je povzbudiť zákazníkov, aby s vami pokračovali v obchodovaní. Týmto spôsobom nebudete mať problémy s hľadaním nových klientov po dokončení jednorazového projektu.

S modelom opakujúcich sa výnosov prichádza mnoho výhod, medzi ktoré patria:

 • Schopnosť predpovedať budúci predaj (čo prináša pokoj).
 • Vysoká celoživotná hodnota zákazníka (CLV).
 • Znížené marketingové náklady, pretože strávite menej času hľadaním nových klientov.
 • Lepšie pochopenie bolestivých bodov vašich zákazníkov.
 • Schopnosť reinvestovať zarobené peniaze do rozvoja vášho podnikania.

Ako vytvoriť opakujúce sa príjmy pre vašu webovú agentúru

Existuje mnoho spôsobov, ako vytvoriť opakujúce sa príjmy pre webové agentúry. Vaše možnosti zahŕňajú všetko od hostingu a údržby pre predajcov až po optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO) a správu sociálnych médií.

Pri zvažovaní svojich možností môžete pridať nové služby, aby ste rozšírili svoju ponuku, alebo ešte lepšie ponúknuť opakujúce sa služby, ktoré dopĺňajú to, čo už ponúkate svojej zákazníckej základni. Či tak alebo onak, váš cieľ by mal byť schopný zvýšiť výdavky vašich klientov, aby ste mohli splniť svoje ciele týkajúce sa výnosov.

Ponuka konzultačných služieb

Mnoho firiem potrebuje pomoc pri budovaní silnej online prítomnosti. Či už je webová stránka nová alebo existuje už nejaký čas, vždy sa dá niečo vylepšiť. Konzultačný program je teda vynikajúcim spôsobom, ako vytvoriť opakujúce sa príjmy pre vašu agentúru.

Čítať:  Mint Mobile vs Cricket Wireless: Čo je pre vás lepšie?

Naplánujte si týždenné alebo mesačné konzultačné hovory, kde môžete diskutovať a dávať odporúčania o veciach, ako sú:

 • Webová stratégia.
 • Umiestnenie značky.
 • Generovanie potenciálnych zákazníkov/konverzie webových stránok.
 • Marketingové stratégie.

Použite kanály, ktoré máte k dispozícii (napríklad zoznam e-mailov), na propagáciu svojej prebiehajúcej konzultačnej služby. Ponúknite napríklad zľavu prvým piatim klientom, ktorí si u vás rezervujú konzultáciu.

Klientom, ktorých webové stránky ste práve dokončili, môžete odporučiť spôsoby, ako udržať ich webové stránky v špičkovom stave.

A to nás privádza k ďalšiemu bodu.

Staňte sa pridruženou spoločnosťou

Okrem ponuky konzultačných služieb je ďalším dobrým spôsobom, ako vytvoriť dodatočné príjmy pre vašu firmu, stať sa pridruženou spoločnosťou.

Cieľom je propagovať nástroj alebo službu, ktorá môže byť užitočná pre vašich zákazníkov. Budete zarábať opakujúce sa pridružené provízie zakaždým, keď sa používateľ zaregistruje.

Urobte si náležitú starostlivosť, aby ste sa uistili, že program, do ktorého sa zaregistrujete, stojí za odporúčanie vašim klientom – ohrozte svoju reputáciu iba nástrojom alebo softvérom, ktorý za to stojí.

Napríklad Hostinger má pozoruhodný hostingový pridružený program.

Môžete zarobiť toľko, koľko chcete, pretože váš príjem z odporúčaní nezávisí od počtu získaných odporúčaní. Namiesto toho dostanete zaplatené 150 alebo 150 percent z každého predaja.

Program využíva sledovanie založené na súboroch cookie, ktoré trvá až 90 dní. A dokonca získate prístup k propagačným materiálom, ktoré vám pomôžu maximalizovať konverzie.

Najlepšia časť? Pripojiť sa je zadarmo.

Ponuka hostingových balíčkov pre predajcov

Ponuka hostingových balíkov pre predajcov vašim zákazníkom vám umožní zarobiť si udržateľný príjem. Koniec koncov, každý, kto má webovú stránku alebo ju plánuje získať, potrebuje spoľahlivé hostingové služby.

Rovnako ako odporúčanie webhostingu na získanie provízie stojí za to, vytváranie a predaj webhostingových balíčkov sami môže byť ziskovejší.

To znamená, že predaj hostingu nie je bez problémov. Zahŕňajú:

 • Správa viacerých klientov (čo môže byť časovo náročné).
 • Udržiavanie špičkového zákazníckeho servisu/technickej podpory.
 • Optimalizácia výkonu.

A ak poskytovateľ hostingu nie je spoľahlivý, vaši klienti môžu stratiť dôveru vo vaše ponuky a stratiť sa.

Ale je tu dobrá správa: Hostinger ponúka plne spravovaný hosting, takže sa môžete sústrediť na úlohy na vysokej úrovni. Program pre agentúrnych partnerov zahŕňa administráciu backendu, klientsku podporu (s rýchlymi časmi odozvy) a bezproblémovú migráciu webových stránok.

Nehovoriac o tom, že môžete získať provízie až do výšky 20 percent.

Opakujúce sa príjmy pre agentúry – zjednodušené

Zarobte až 20 % za odporúčanie s programom Liquid Web Partner+

Ponuka balíčkov údržby webových stránok

Prečo neponúknuť mesačnú zálohu na údržbu webových stránok existujúcim alebo potenciálnym zákazníkom?

Jednoducho povedané, údržbu nemožno prehliadnuť, pretože udržiava weby v maximálnej kapacite.

Váš balík môže zahŕňať úlohy údržby, ako sú pravidelné zálohy, aktualizácie, opravy chýb, monitorovanie servera a priebežné obnovovanie doplnkov WordPress.

Toto je obzvlášť lukratívne, ak vaša klientská základňa zahŕňa majiteľov podnikov elektronického obchodu, pretože ich webové stránky majú väčšie bezpečnostné riziká a zvýšenú návštevnosť. Môžete tiež zistiť, že ich interný tím nedokáže držať krok s údržbou, čo znamená, že sa môže dostať na vedľajšiu koľaj.

Čítať:  Výber alternatívy React pre vaše témy a doplnky WordPress

Údržba je ťažkopádna, takže z tejto ponuky môžu ťažiť aj malé podniky a podnikatelia. Aký lepší spôsob, ako podporiť dlhodobé vzťahy so zákazníkmi, ako ponúkať priebežnú údržbu?

Poskytovanie služieb webového auditu

Vykonávanie auditov webových stránok pre stránky klientov je spoľahlivý spôsob, ako vašej agentúre generovať opakujúce sa príjmy. Je to preto, že audity vám umožňujú identifikovať potenciálne opakujúce sa zdroje príjmov. A každá webová stránka môže ťažiť z pravidelných auditov.

Môžete začať tým, že minulým zákazníkom ponúknete pravidelné audity webových stránok. Bude jednoduchšie dostať ich na palubu, keďže už s vami spolupracovali.

Môžete tiež využiť konzultačné hovory na prezentovanie služieb webového auditu potenciálnemu klientovi. Niektorí môžu mať vlastnú webovú stránku a môžu vašu pomoc využiť na identifikáciu kritických problémov s výkonom.

A zákazníkom s obmedzeným rozpočtom môžete ponúknuť štvrťročné audity alebo dlhšie plány platieb, ak sa rozhodnú pre mesačné alebo dvojtýždenné audity. Ide o to, aby ste namiesto vykonávania jednorazového auditu, pri ktorom dostanete zaplatené jednorazovo, vytvorili opakujúci sa príjem.

To znamená, že jednorazový audit webovej stránky, pri ktorom analyzujete najdôležitejšiu stránku klienta (napríklad stránku s informáciami), vám môže priniesť opakujúci sa obchod, najmä ak klient získa výsledky z auditu.

Ponúknite držiaky

So zálohami prideľujete svojim klientom každý mesiac určité množstvo času.

Zásobníky ponúkajú zákazníkom istotu, že si na nich vyhradíte čas. Môžete dostať platbu vopred alebo po dokončení práce.

Či už teda ponúkate týždenné alebo mesačné zálohy, budete generovať opakujúce sa príjmy.

Zásobníky vám tiež umožňujú zostať na vrchole mysle, predávať dodatočné služby a budovať dôveryhodnosť vo svojom výklenku.

Mesačný záloh môže zahŕňať úlohy a služby, ako je redizajn webových stránok, aktualizácie obsahu a SEO. V podstate to môže zahŕňať úlohy, ktoré si zákazníci nemôžu dovoliť odsunúť na druhú koľaj.

Hoci ponúkanie záloh môže byť prospešné, ako ich štruktúrujete, môže určiť, či zarobíte zisk.

Implementujte ceny, ktoré odrážajú hodnotu vašich ponúk a nie čas strávený prácou na projekte. A načrtnite rozsah práce a platobné podmienky vo vašej zmluve o zadržaní.

Vytvorte portál len pre členov

Ďalším skvelým spôsobom, ako vytvoriť predvídateľný príjem, je portál len pre členov. Ponúknite portál výmenou za platené predplatné.

Ako to funguje je jednoduché. Členovia platia mesačný poplatok za prístup k obsahu, ako sú digitálne sťahovanie (ako sú e-knihy a podrobní sprievodcovia), exkluzívne rozhovory, videá a šablóny.

S členskou webovou stránkou môžete poskytnúť vyššiu hodnotu, prilákať nových zákazníkov a etablovať sa ako odborník. Môže vám tiež pomôcť zaujať vašich zákazníkov a lepšie im porozumieť.

Vytvorte webové stránky na kľúč

Pri webovej stránke na kľúč stačí, aby koncový používateľ jednoducho „otočil kľúčom“ a začal svoju webovú stránku ihneď používať. V podstate ide o predpripravenú prispôsobiteľnú webovú stránku.

Vytváranie webových stránok na kľúč umožňuje vašej agentúre diverzifikovať tok príjmov. Je to preto, že sa dajú ľahko vytvárať a škálovať a oslovujú zákazníkov, ktorí si nemôžu dovoliť vlastné webové stránky.

Čítať:  4 spôsoby, ako získať skratku pre zapnutie/vypnutie NFC v systéme Android

Predávame služby SEO a tvorby obsahu

Nedá sa to poprieť – vďaka optimalizácii pre vyhľadávače môžu firmy zvýšiť pravdepodobnosť, že ich nájdu potenciálni zákazníci. Ponuka služieb SEO a tvorby obsahu je teda jedným z najlepších spôsobov, ako vašej agentúre generovať dodatočné príjmy.

Ponúknite svojim zákazníkom nepretržité služby SEO a oni môžu byť pokojní s vedomím, že budete robiť všetku ťažkú ​​prácu.

Vykonávanie auditov webových stránok vám môže pomôcť identifikovať úskalia SEO, ako je preplňovanie kľúčových slov, zlé časy načítania stránok a nefunkčné odkazy. Takže môže byť dobrý nápad spojiť audity webových stránok, SEO a tvorbu obsahu do viacúrovňových balíkov.

Ak nemáte prostriedky na ponúkanie služieb tvorby obsahu, zvážte outsourcing nezávislým pracovníkom (možno z vašej siete) alebo sa poobzerajte po partnerstve s bielym štítkom, aby ste zákazníkom poskytli obsah, ako sú blogové príspevky, obsah vedúcich myšlienok a kopírovanie webových stránok.

Ponúknite podporu WordPress

Keď to zvážite 43 percent webových stránok sú postavené na platforme WordPress a ponúkajúca používateľskú podporu WordPress môže vytvoriť stabilný tok príjmov pre vašu agentúru.

Keď zohľadníte aj to, že WordPress ponúka podporu iba prostredníctvom svojich fór, je to ešte väčší dôvod, aby ste ju zahrnuli do svojich ponúk služieb.

Cieľom je ponúknuť personalizovanú podporu, ktorú používatelia s menšou pravdepodobnosťou získajú z fór WordPress. Ak máte tím, ktorý ovláda WordPress, môžete svojim zákazníkom poskytnúť vyššiu hodnotu a predbehnúť konkurenciu.

Keď už hovoríme o konkurencii, možno zistíte, že ponúkajú nepretržitý zákaznícky servis, čo vás môže znevýhodniť, ak nemôžete urobiť to isté. Jedným zo spôsobov, ako to obísť, je investovať do softvéru chatbotov alebo vytvoriť samoobslužnú možnosť, napríklad vedomostnú základňu pre bežné problémy.

Spravujte účty sociálnych médií

Podobne ako pri riadení stratégie SEO vašich zákazníkov môžete ponúknuť správu účtov svojich zákazníkov na sociálnych sieťach alebo sociálnu stratégiu, aby ste udržali tok peňazí.

Ukazuje to napríklad správa Vizuálne objekty z roku 2022 70 percent malých podnikov investovať do sociálnych reklám. Preto je dobré ponúknuť svojim zákazníkom služby sociálnych médií. Mesačná záloha by fungovala dobre, pretože sociálne médiá vyžadujú nepretržité úsilie, aby videli výsledky.

Môžete vytvárať príspevky, premieňať obsah blogu na sociálne príspevky, spolupracovať s influencermi v mene svojich klientov a odpovedať na otázky zákazníkov. V skutočnosti, 76 percent marketérov už ponúkajú služby zákazníkom na sociálnych sieťach.

Poďme zabaliť náš komplexný zoznam opakujúcich sa príjmov pre webové agentúry grafickým dizajnom.

Poskytovanie služieb grafického dizajnu

Pri správe účtov na sociálnych médiách svojich klientov môžete ponúknuť vytvorenie grafiky, ktorá bude sprevádzať ich obsah.

Skvelý grafický dizajn nielen v sociálnej oblasti môže ovplyvniť vnímanie firmy, pretože ľudí priťahuje vizuál.

V duchu vytvárania opakujúcich sa príjmov pre vašu webdizajnovú agentúru môžete ponúknuť vytvorenie grafiky pre elektronické obchody svojich klientov.

Vďaka neustálemu poskytovaniu služieb grafického dizajnu budete pre svojich zákazníkov neoceniteľní. ako sa to stane, 24 percent podnikov uvedené projekty grafického dizajnu trvajú príliš dlho.

Čítať:  Skutočné náklady na cloud hosting: čo potrebujete vedieť

A ako každý z vyššie spomínaných opakovaných nápadov na výnosy, ak nemáte schopnosti ponúkať grafický dizajn interne, nájdite si spoľahlivého partnera, ktorý vám pomôže.

Tipy pre úspešný model opakovaných príjmov

Teraz, keď už viete, ako vybudovať opakujúci sa príjem pre vašu spoločnosť, to nekončí. Tu sú tri tipy pre úspešný obchodný model s opakovanými výnosmi:

 • Uistite sa, že fakturácia je transparentná. Zistíte, že mnoho firiem opakuje, že ich produkt nemá „žiadne skryté poplatky“. Je to preto, že keď je účtovanie transparentné, buduje dôveru, čo môže pre vás a váš tím vytvoriť dlhodobú prácu. Môžete investovať do účtovného softvéru, najmä keď škálujete a vaše systémy sa stávajú zložitejšími.
 • Buďte strategickí pri tvorbe cien. Jedno slovo: hodnota. To, ako stanovíte cenu svojich balíkov, môže výrazne zmeniť váš potenciál zárobku a spôsob, akým komunikujete hodnotu svojich ponúk svojim klientom. Naceňte svoje ponuky tak, aby ste vy a vaši zákazníci boli na vrchole.
 • Vedieť, kedy upsell. Pri obchodnom modeli s opakujúcimi sa výnosmi je nevyhnutné hľadať príležitosti na upselling alebo krížový predaj. Ak napríklad ponúkate služby tvorby obsahu, môžete ponúknuť vypracovanie obsahovej stratégie na generovanie dodatočného príjmu.

Časté otázky o opakujúcich sa výnosoch pre webové agentúry

Tu sú niektoré z najčastejších otázok týkajúcich sa opakujúcich sa príjmov pre webové agentúry.

Sú príjmy z predplatného rovnaké ako opakované príjmy?

Výnosy z predplatného sú typom opakujúcich sa výnosov, no nie sú vo všetkých aspektoch rovnaké. Je to preto, že môžete generovať aj opakujúce sa príjmy zo záloh a dlhodobých zmlúv. Pozrite sa na to takto: Opakované príjmy nemusia byť nevyhnutne založené na predplatnom.

Výnosy z predplatného sú obľúbené u spoločností v oblasti elektronického obchodu a softvéru ako služby (SaaS) a zábavných podnikov, ako je Netflix.

Čo je dobrá miera opakujúcich sa výnosov?

Vo všeobecnosti je miera rastu mesačných opakovaných príjmov (MRR) 10 – 20 percent dobrá. Tu je tip: Sledovanie MRR vám môže pomôcť identifikovať oblasti, ktoré je potrebné zlepšiť.

Ako vypočítate MRR?

Jedným zo spôsobov, ako vypočítať MRR, je vynásobiť priemerný príjem na zákazníka počtom zákazníkov za mesiac. Existujú rôzne typy MMR, vrátane nových, expanzných a zvrhnutých MMR.

Pochopenie rôznych typov mesačných opakujúcich sa výnosov vám môže pomôcť maximalizovať výnosy.

Záverečné myšlienky: Opakujúce sa príjmy pre webové agentúry – plán úspechu

Ktorákoľvek z vyššie uvedených stratégií môže výrazne pomôcť pri vytváraní opakujúcich sa tokov príjmov, ktoré podporia vašu agentúru v budúcnosti. Nezabudnite pestovať vzťahy s klientmi, predávať, keď sa naskytne príležitosť, a starostlivo nastaviť ceny, aby peniaze prúdili dovnútra.

Na túto cestu sa nemusíte vydať sami, tak prečo nezvážiť Hostinger?

Hostinger je značka Liquid Web a je súčasťou programu Liquid Web Partner+. S našimi hostiteľskými partnerskými programami sa môžete sústrediť na budovanie dodatočných tokov príjmov, zatiaľ čo my sa postaráme o zvyšok. Pozrite si partnerský program Liquid Web Partner+ ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE