Sprievodca hashtagmi na Instagrame – Ako nájsť a používať hashtagy na Instagrame v roku 2024

Od organizovania vášho obsahu až po pomoc pri raste vášho účtu, hashtagy Instagramu prospievajú vašej viditeľnosti na sociálnych sieťach. Správne hashtagy môžu:

 • Pôsobte ako palivo pre zložitý algoritmus Instagramu a zvýšte viditeľnosť
 • Zvýšte viditeľnosť svojho obsahu pre väčšie publikum
 • Urobte trendjacking účinnejším
 • Kategorizujte svoj obsah
 • Podporujte pocit spolupatričnosti a povzbudzujte UGC

Všetky vyššie uvedené dôvody sú presne tým, prečo sa každý marketér sociálnych médií snaží vylepšiť svoju hashtagovú hru na Instagrame.

Je však beh za každým populárnym hashtagom tou správnou cestou?

Potrebujete dôkladné štatistiky publika, správne nástroje a stratégie založené na údajoch.

Dnes zdieľame dokonalého sprievodcu hashtagmi Instagramu, aby ste mohli posilniť svoju prítomnosť na platforme.

Sprievodca hashtagmi Instagram: Základy

Predtým, než sa ponoríme hlboko do výskumu a používania hashtagov, vezmime si základy z cesty.

Čo sú hashtagy Instagramu?

Instagram hashtags sú slová a frázy so symbolom hashtag pred nimi a používajú sa v popisoch a príbehoch Instagramu.

Marketingoví pracovníci sociálnych médií používajú hashtagy Instagramu na:

 • Zvýšte viditeľnosť a viditeľnosť
 • Usporiadajte a kategorizujte obsah na Instagrame
 • Zlepšite zapojenie
 • Optimalizujte kampane značky a vytvorte pocit komunity
 • Použite trend jacking a udržujte relevantnosť

Okrem toho môžete ísť ešte o krok ďalej a pridať takú kuráciu ako informačný kanál Instagramu na webovej stránke pre viac sociálnych dôkazov.

Rôzne typy hashtagov na Instagrame

Keďže hashtagy Instagramu vedú k vášmu objavovaniu sociálnych médií, urobte ich dynamickými. Tu je postup:

1. Značkové hashtagy

Značkový hashtag je hashtagovaná fráza, ktorú značka vytvára a používa na sociálnych sieťach. Je výlučne spojená so značkou a jej cieľom je podporiť konverzácie o ich produktoch, službách a kampaniach.

Coca-Cola #ShareACoke je pozoruhodným príkladom značkového hashtagu.

2. Komunitné hashtagy

Hashtag komunity identifikuje a spája konkrétnu skupinu alebo komunitu používateľov sociálnych médií v rámci spoločného spoločného záujmu, veci alebo skúsenosti. Pomáhajú vytvárať pocit spolupatričnosti a kategorizovať obsah o konkrétnej téme alebo výklenku.

Napríklad, #nintendolife spája nadšencov hry na Instagrame.

3. Trendy hashtagov

Trendové hashtagy využívajú aktuálne trendy a sú často spomínané. Tie umožňujú značkám vytvoriť si imidž na sociálnych sieťach, zapojiť sa do trendovej konverzácie a osloviť väčšiu základňu publika.

Čítať:  Ako odstrániť svoje telefónne číslo zo Snapchatu

Napríklad, #Barbenheimer predstavuje kultúrny fenomén súvisiaci s dvoma masívnymi hitmi roku 2024 — Barbie a Oppenheimer. Hashtag si získal rozsiahlu pozornosť na sociálnych médiách, čo podnietilo viacero značiek, aby sa priklonili k tomuto trendu.

Anatómia úspešného hashtagu

Hashtagy sú nevyhnutné na vybudovanie prosperujúcej prítomnosti na Instagrame. Čo však robí hashtag tikotom?

1. Relevancia

Najvplyvnejším faktorom úspešného hashtagu je jeho relevantnosť pre vašu cieľovú skupinu a obsah alebo tému, o ktorej píšete.

Musí rezonovať so záujmami a preferenciami vášho publika a musí byť relevantný pre správu príspevku. Len potom tí správni ľudia objavia váš obsah a zapoja sa doň.

2. Popularita

Vami zvolené hashtagy na Instagrame by mali byť dostatočne populárne, aby vášmu obsahu priniesli požadovanú trakciu. Ak je hashtag už obľúbený medzi vašim publikom a je v súlade s vaším obsahom, jeho použitie môže zvýšiť vašu viditeľnosť.

Najlepšie je však vyhnúť sa skákaniu po trendových hashtagoch, ak to nesúvisí s posolstvom vašej značky.

3. Jedinečnosť

Nadmerne používané alebo generické hashtagy robia vaše príspevky neviditeľnými v mori podobného obsahu. Vaše hashtagy na Instagrame musia byť jedinečné a zapamätateľné, aby vynikli.

Ako nájsť správne hashtagy pre Instagram

Každý úspešný alebo trendový hashtag vám nebude fungovať. Musíte pochopiť, ako nájsť hashtagy Instagramu, ktoré reprezentujú vaše obsahové správy a rezonujú s vaším publikom. Pozrime sa, ako:

Preskúmajte svoje publikum

Pri skúmaní hashtagov pre Instagram by ste sa mali primárne zamerať na vaše publikum. Poznanie týchto podrobností vám umožní prispôsobiť stratégiu hashtagov tak, aby ste oslovili tých správnych ľudí.

Zhromažďujte a analyzujte údaje prvej a tretej strany, aby ste určili ideálne publikum. Zvážte demografické údaje ako:

 • Vek
 • rod
 • Poloha
 • Profesia
 • Záujmy a záľuby
 • Nákupné vzory

Analyzujte svojich konkurentov a ovplyvňovateľov, aby ste zistili, aké typy hashtagov na Instagrame používajú. Keďže máte rovnaký alebo podobný cieľ, poskytuje vám to reálnu predstavu o vašom publiku. Mali by ste tiež posúdiť svoje existujúce príspevky a zistiť, ktoré značky hash priniesli najväčšiu interakciu.

3 nástroje na výskum hashtagov

Manuálne vyhľadávanie hashtagov Instagramu môže byť únavné a náchylné na chyby. Zvážte použitie nástrojov na výskum hashtag, aby bol proces presnejší.

Tu je niekoľko riešení sociálnych médií, ktoré môžete zvážiť:

1. Kľúčová dierka

Pokiaľ ide o zlepšenie vašej hry na Instagrame, len veľmi málo z nich sa približuje schopnostiam Sprout Social na výskum hashtagov. Okrem plánovania obsahu a analýzy sociálnych médií získate návrhy hashtagov, monitorovanie a funkcie prehľadov na základe údajov. Vďaka počúvaniu sociálnych médií v reálnom čase nájdete najobľúbenejšie a najrelevantnejšie hashtagy v priebehu niekoľkých sekúnd.

Sprout Social tiež ponúka prehľadný dashboard, kde môžete sledovať výkon vášho existujúceho hashtagu, identifikovať oblasti zlepšenia a podľa toho optimalizovať svoju stratégiu.

Čítať:  Ako rýchlo zmerať dosah sociálnych médií v roku 2024

Pomocou konkurenčnej analýzy založenej na AI spoločnosti Sprout Social sa môžete vyhnúť bežným chybám používania hashtagov a pochopiť, ktoré z nich fungujú najlepšie vo vašej oblasti. Okrem toho môžete vygenerované správy zdieľať so svojím tímom a zainteresovanými stranami a udržiavať všetkých na rovnakej stránke.

2. Sprout Social

Sprout Social je jedným z najpopulárnejších marketingových riešení sociálnych médií s funkciami sledovania hashtagov. Nástroj prehľadáva online konverzácie, fóra a skupiny a nájde najlepšie značky hash pre kampane na Instagrame.

Tu môžete jednoducho sledovať najčastejšie používané hashtagy, ktoré získavajú najväčší záujem. Sprout Social vám tiež umožňuje pridať hashtagy na sledovanie v rámci informačných kanálov sociálnych médií, aby ste mohli posúdiť ich využitie. Zabezpečuje tiež, že sa zapojíte do dôležitých konverzácií navrhnutím populárnych hashtagov vo vašom výklenku.

3. Brandwatch

Vďaka presným informáciám o zákazníkoch, historickým údajom o zákazníkoch a analýze konkurenčných kanálov Brandwatch vám môže pomôcť nájsť pôsobivé hashtagy. Okrem toho prispôsobiteľný ovládací panel sleduje výkon a zaisťuje, že používanie hashtagov zostane na správnej ceste.

Ako vytvoriť vlastnú stratégiu hashtag na Instagrame

Bezcieľne pridávanie niekoľkých hashtagov vašej prítomnosti na Instagrame nepomôže. Na dosiahnutie požadovanej trakcie potrebujete dobre zmapovaný prístup.

Takto si môžete prispôsobiť stratégiu hashtagov pre Instagram:

Kombinácia rôznych typov hashtagov

Ak chcete zo svojej stratégie vyťažiť maximum, mali by ste si naplánovať kombináciu všeobecných a konkrétnych hashtagov. Všeobecné zvyšujú dosah vášho obsahu, zatiaľ čo špecifické sa zameriavajú na špecifické publikum. Ich mapovaním vo svojej stratégii získate dynamické hashtagy pripravené na použitie podľa vášho obsahu.

Značkové hashtagy pre kampane na Instagrame podporia UGC a rozšíria povedomie o značke. Ak ste B2B spoločnosť, používanie hashtagov špecifických pre vaše odvetvie alebo medzeru zvýši viditeľnosť medzery.

Populárne značky hashtag sú vynikajúce na zvýšenie organickej interakcie s vašimi príspevkami. Sústredený prístup k trendom instagramových hashtagov môže dokonca spôsobiť, že sa váš obsah stane virálnym. Takže, uprednostnite to. Do svojej stratégie by ste mali zahrnúť aj monitorovanie miestneho hashtagu, aby boli kampane v sociálnych médiách špecifické pre danú oblasť viac prepojené s miestnym publikom.

Určenie ideálneho počtu hashtagov na príspevok

Vytvorenie zoznamu presvedčivých hashtagov nestačí. Vaša stratégia musí obsahovať ideálny počet hashtagov na príspevok. Zatiaľ čo Instagram umožňuje až 30 hashtagov na príspevok, nepotrebujete ich všetky.

Nadmerné používanie hashtagov môže spôsobiť, že váš príspevok bude vyzerať ako spam. Osvedčeným postupom je použiť približne 5 – 15 relevantných hashtagov na príspevok.

Ako efektívne používať hashtagy Instagramu

Tu je postup, ako pridať hashtagy Instagramu do svojich príspevkov na sociálnych sieťach:

Začlenenie hashtagov do vášho obsahu

Umiestnenie hashtagov Instagramu vo vašom obsahu môže spôsobiť alebo narušiť vašu viditeľnosť. Mali by byť relevantné pre obsah správy a prirodzene zapadnúť do titulkov.

Čítať:  Ako odstrániť stav WhatsApp pred 24 hodinami (iPhone a Android)

Ak však do titulku pridáte príliš veľa hashtagov, váš obsah bude vyzerať neautenticky. Namiesto toho pridajte komentár, aby ste svojmu publiku poskytli podrobnejší kontext a pridajte tam niekoľko relevantných hashtagov.

Používanie hashtagov pri interakcii s fanúšikmi v komentároch je tiež vynikajúci nápad, najmä ak máte značkový hashtag. Podporuje ďalšie zapojenie a odosielanie UGC špecifické pre hashtag. Hashtagy môžete dokonca použiť ako nálepky pri vytváraní a uverejňovaní príbehov alebo kotúčov Instagramu.

Umenie rozprávania prostredníctvom hashtagov

Hashtagy na Instagrame musia rozprávať príbeh. Inak vyzerajú ako očividný pokus o zlepšenie dosahu.

Rozdeľte svoj obsah do segmentov alebo kapitol a ku každému pridajte špecifický hashtag. Mali by jasne reprezentovať zámer vášho príbehu bez toho, aby ste prezrádzali príliš veľa. Tento prístup vytvára očakávanie a udržiava vaše publikum zapojené, keď budú nasledovať.

Premeňte háčik svojho obsahu na hashtag. Priťahuje vaše publikum ešte viac a uľahčuje sledovanie príbehu.

Sledovanie a meranie výkonu hashtagov

Ak chcete rásť na preplnenej platforme s rafinovaným algoritmom, ako je Instagram, vaša stratégia hashtag sa musí neustále vyvíjať a zlepšovať. To si vyžaduje pochopenie toho, čo funguje, čo nie a čo by mohlo byť lepšie.

Vždy môžete sledovať zapojenie každého hashtagu, porovnávať ich a porovnávať s vašimi cieľmi. Po použití konkrétnych hashtagov si môžete zaznamenať mieru zapojenia a sledovať ich výkonnosť v priebehu času. Ručné mletie je však časovo náročné, nespoľahlivé a dlhodobo nerealizovateľné.

Práve tu vám môžu nástroje ako Sprout Social pomôcť v niekoľkých jednoduchých krokoch:

1. Prihláste sa do svojho účtu Sprout Social

2. Na nasledujúcej stránke kliknite na možnosť Sledovanie kampane hashtag.

3. Do poľa zadajte hashtag na Instagrame a kliknite “Pridať sledovanie.”

4. Na ďalšej stránke nájdete možnosti platformy, aby ste si vybrali, ktorý váš novovytvorený sledovač hashtagov bude monitorovať. Vyberte Instagram, aby ste získali pohľad na výkonnosť svojich hashtagov pre konkrétnu platformu. Potom kliknite na “Vytvoriť sledovanie.”

5. Sprout Social bude sledovať váš vybraný Instagram hashtag a vytvorí správy v priebehu niekoľkých sekúnd.

Pravidelne monitorujte zapojenie a dosah každého hashtagu na Instagrame. Ak si všimnete, že výkon nejaký čas klesá, považujte hashtag za zastaraný.

Sprievodca hashtagmi na Instagrame: Osvedčené postupy

Ak chcete zabezpečiť úspešnú optimalizáciu hashtagov na Instagrame, je potrebné mať na pamäti niekoľko ďalších bodov:

Vyhnite sa hashtag spamu

Jedným z bežných rizík pre vašu viditeľnosť a zapojenie je hashtag spam. Týka sa používania irelevantných, nevhodných alebo príliš veľkého počtu hashtagov. Hashtag spam môže dokonca spôsobiť shadowban a zabrániť zobrazovaniu vášho obsahu v informačných kanáloch.

Nasledujúce tipy vám môžu pomôcť vyhnúť sa tomu:

 • Používanie opakujúcich sa hashtagov môže spôsobiť, že vaše príspevky budú vyzerať spamovo a nevýrazne. Zabezpečte vyváženú kombináciu rôznych hashtagov.
 • Obmedzte používanie hashtagov na 5-10 na príspevok. Niektoré môžete pridať aj do pripnutého komentára.
 • Pravidelne merajte výkonnosť svojich hashtagov a tie zastarané vyraďte.
Čítať:  Veľkosti obrázkov sociálnych médií na rok 2024: Váš kompletný sprievodca

Dodržiavanie pokynov Instagramu

Algoritmus Instagramu je dosť prísny pri filtrovaní obsahu, ktorý nie je v súlade s ich pokynmi. Preto si ich pamätajte pred vytváraním obsahu a používaním hashtagov. Váš hashtag nesmie obsahovať nadávky ani iné nevhodné výrazy, pretože by ste mohli dostať shadowban.

Otáčanie a testovanie hashtagov

Striedajte sady hashtagov v rôznych príspevkoch a zistite, ktoré kombinácie sú pre vás najvhodnejšie. Tiež udržuje vaše používanie hashtag živé a umožňuje vám zacieliť na rôzne segmenty divákov s každým príspevkom.

Buďte v obraze vďaka trendovým hashtagom Instagramu

Sledujte trendy výzvy a ich značky hash. Zistite, ktoré z nich sú v súlade s identitou vašej značky. Využite sociálne počúvanie na nájdenie výziev, s ktorými sa vaše cieľové publikum zapája. Zúčastnite sa ich včas a pridajte súvisiace značky hash, aby ste optimalizovali výsledky.

Instagram hashtaguje trendy

Hashtagy Instagramu sa dnes neustále vyvíjajú.

Je teda ťažké určiť konkrétny vzor pre trendy hashtagov. Tematické alebo sviatočné hashtagy sa stávajú populárnymi v príslušných ročných obdobiach. Rastúca popularita mémov tiež generuje trendy hashtagy, ktoré značky používajú, aby zostali relevantné.

Napríklad Medzinárodný deň sushi je 8. júna a posledných pár rokov #interationalsushiday sa na Instagrame slušne presadila.

Podobne, jedným z trendových mémov tohto roka je video Jennifer Lawrence, ktorá plače a znova a znova sa pýta „“ prevzaté zo segmentu relácie Hot Ones. Zrodila sa #WhatDoYouMean, jeden z najpoužívanejších hashtagov na Instagrame v roku 2024.

Vyhľadaním hashtagu #Čo tým myslítenájdete viacero značiek a tvorcov, ktorí používajú tento meme a hashtag pre svoj obsah, ako je uvedené vyššie príspevok.

Záver

Kým ukončíme dnešnú diskusiu, tu je TL;DR verzia nášho sprievodcu hashtagmi na Instagrame:

 • Preskúmajte svoje cieľové publikum a posúďte konkurentov, aby ste identifikovali relevantné hashtagy
 • Vytvorte kombináciu značiek hashtagov, značiek špecifických pre dané odvetvie, tematických značiek alebo značiek podľa polohy
 • Nepoužívajte príliš veľa alebo opakujúcich sa hashtagov, aby ste sa vyhli spamovaniu
 • Zahrňte rozprávanie príbehov do svojej stratégie hashtag
 • Využite sociálne počúvanie na včasnú identifikáciu trendov
 • Sledujte výkon a podľa toho upravte svoje postupy

Pre marketérov sociálnych médií je vyčnievanie medzi obrovským davom Instagramu ťažké. Ale správne hashtagy môžu byť ich východiskom.

Pomocou funkcií sledovania hashtagov Sprout Social môžete identifikovať trendy hashtagy Instagramu a nájsť tie, ktoré prinášajú hmatateľné výsledky vo vašom odvetví.

Súvisiace články

2024 Instagram SEO: 7 rýchlych opráv na zvýšenie vašej viditeľnosti

Ako spustiť audit Instagramu v 10 jednoduchých krokoch

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE