Sprievodca kupujúcim Xbox Series X: Čo potrebujete vedieť o vlajkovej lodi Xbox

Oliver Cragg / Android Authority

Po dlhom čakaní bol Microsoft Xbox Series X oficiálne uvedený na trh v roku 2020, aj keď to nebolo až donedávna, keď ste ho mohli naozaj dostať do rúk. S novým dizajnom a vylepšeným hardvérom je rad X najvýkonnejšou konzolou, akú kedy spoločnosť vydala. Séria X je senzačná a je dôstojným účastníkom večnej debaty Xbox vs Playstation.

Je to tiež len jedna konzola v rade novej generácie spoločnosti Microsoft, pričom Xbox Series S je k dispozícii ako cenovo prívetivejšia alternatíva. Pokiaľ sa nemôžete rozhodnúť medzi Series X a Series S, nezabudnite sa pozrieť na naše úplné porovnanie. V tomto článku sa však bližšie pozrieme na všetko, čo potrebujete vedieť o Xbox Series X.

Na prvý pohľad

Oliver Cragg / Android Authority

Xbox Series X je najnovšou vlajkovou loďou herného systému spoločnosti Microsoft. Vyznačuje sa špičkovou technológiou, ktorá na papieri ponúka špičkový výkon, ktorý prekonáva konkurenciu. Bohužiaľ sa to trochu stretávalo s bránou kvôli menej ako pôsobivej spúšťacej knižnici, ale to sa od začiatku roku 2024 trochu zlepšilo.

Dobrou správou je, že všetci majitelia upgradu Xboxu budú mať prístup ku všetkým titulom v najvyššej možnej kvalite vďaka Smart Delivery (viac o tom neskôr) a prístup k fantastickej službe predplatného hier od Microsoftu Xbox Game Pass. A čo je ešte lepšie, všetky tituly prvej generácie novej generácie budú spustené na Xbox Game Pass, ktorý ponúkne prístup v jeden deň za nízky mesačný poplatok. To zahŕňa ťažké hitery ako Starfield a pravdepodobne teraz, keď akvizícia Activisionu prešla, celý katalóg hier Activision/Blizzard.

Nižšie sa ponoríme do všetkých jemnejších detailov, ale tu je krátka verzia: Microsoft hrá dlhú hru s Xbox Series X. S novým uvedením na trh sa nedočkáte okamžitého uspokojenia, ktoré najviac očakávate, ale konzola novej generácie má to, čo je potrebné, aby sa dlhodobo osvedčil.

Xbox Series X

Xbox Series X je najnovší elitný herný stroj spoločnosti Microsoft, ktorý sa snaží strhnúť konkurenciu v deviatej konzolovej generácii s najmodernejšou technológiou a neuveriteľnou hodnotou Xbox Game Pass.

Stojí Xbox Series X za to?

Oliver Cragg / Android Authority

Xbox Series X je pôsobivý upgrade oproti svojmu predchodcovi a ponúka rovnakú počiatočnú cenu ako Xbox One X, ktorý bol uvedený na trh v roku 2017. Pre kupujúcich má konzola veľa čo robiť. Je výkonný, ponúka úžasnú spätnú kompatibilitu a má eso v diere v Xbox Game Pass. Celkovo ponúka skvelý pomer výkonu a hodnoty za peniaze.

To znamená, že neexistuje skutočne presvedčivý dôvod na upgrad, ak už máte Xbox One X. Knižnica je stále obmedzená a väčšinu nových hier môžete hrať aj na staršej konzole, aj keď nie v najvyššej možnej kvalite. .

Rozhodne sa však máme na čo tešiť, a preto sa Xbox Series X pre nových kupcov rozhodne oplatí. Pokiaľ chcete prvýkrát vstúpiť do ekosystému Xbox, Series X je najlepšou voľbou (séria S je na druhom mieste). Pokiaľ sa chystáte na upgrade, môžete to chvíľu odložiť. To je pravdepodobne to, čo ste museli urobiť bez ohľadu na to, aké ťažké bolo až donedávna dostať sa k jednému u väčšiny predajcov.

Názor odborníkov

Oliver Cragg / Android Authority

Skontrolovali sme Xbox Series X a mali sme o ňom množstvo dobrých vecí. Sme fanúšikmi odvážneho, ale nenápadného designu, ktorý je úplne odlišný od predchádzajúcich generácií, ale stále je rozpoznateľný ako „Xbox“. Nastavenie všetkého je tiež rýchle a jednoduché, najmä ak používate aplikáciu pre smartfón Xbox.

Máme však pocit, že Xbox Series X, napriek svojim neuveriteľným vnútornostiam, vyzerá v niekoľkých ohľadoch ako iteratívna aktualizácia. Nový ovládač je priamočiary a známy, ale nemusí mať nutne taký wow faktor (najmä v porovnaní s novým ovládačom PS5). Užívateľské rozhranie Xbox by mohlo potrebovať prepracovanie, aj keď aspoň v tejto chvíli podporuje rozlíšenie 4K. A ako už bolo spomenuté skôr, spúšťacia knižnica žalostne chýbala, ale odvtedy sa trochu zlepšila.

S výkonom sme však nečelili žiadnym problémom a Xbox Game Pass Ultimate za predplatné rozhodne stojí. Xbox Series X ponúka všetko, čo by sme očakávali od konzoly novej generácie, ale ako poznamenávame v našej recenzii, „Teraz potrebuje len niekoľko základných hier novej generácie, aby naštartovala jej dedičstvo.“

Čítať:  Dve vysoko výkonné témy pre WooCommerce

To znamená, že Microsoft odvtedy ustúpil od vydávania exkluzívnych titulov a viac k ekosystémovo agnostickej stratégii. To znamená, že ak hľadáte exkluzívne tituly pre Xbox, nepotrebujete nutne Xbox Series X, ale stále je to fantastická konzola, ktorá je vytvorená na hranie moderných titulov.

Špecifikácia Xbox Series X

Oliver Cragg / Android Authority

Pokiaľ ide o špecifikácie, Xbox Series X je masívnym krokom nad staršou rodinou Xbox One a je až štyrikrát výkonnejší ako jeho predchodca. Pod kapotou je rad X vybavený procesorom AMD Zen 2, 16 GB pamäte RAM a na zákazku vyrobeným GPU na báze AMD Navi s 12 teraflopmi. Nová konzola Xbox má tiež vlastnú 1TB NVMe SSD s rýchlosťou čítania až 2 GB za sekundu.

V zadnej časti konzoly je tiež rozširujúci slot pre ďalšie úložisko, ktorý sa zapája priamo do základnej dosky a poskytuje rovnako neuveriteľné rýchlosti. Cieľom je skrátiť dobu načítania na minimum a poskytnúť ultra rýchle vykresľovanie prostredia. Okrem nových vnútorných prvkov obsahuje rad X aj čítačku Blu-Ray diskov pre hranie vašich obľúbených hier a filmov, podporujúcich technológiu 4K, HDR10 a Dolby Vision.

Xbox Series X ponúka podporu až 120 snímok za sekundu a rozlíšenie 8K.

Pokiaľ ide o hry, konzola novej generácie môže podporovať až 120 snímok za sekundu a rozlíšenie 8K, aj keď je nepravdepodobné, že dosiahne oboje súčasne. Cieľom tejto konzoly je poskytovať konzistentných 60 snímok za sekundu v 4K, zatiaľ čo konzoly predchádzajúcej generácie, ako je Xbox One X a PlayStation 4 Pro, často bojujú s dosiahnutím 60 snímok za sekundu aj pri 1080p.

Microsoft tiež predstavil hardvérovo akcelerovaný ray tracing na Xbox Series X, ktorý zlepšuje vykresľovanie svetla a tieňov v reálnom čase. Na počítačoch je sledovanie lúča obmedzené na špičkové GPU, ako je rad NVIDIA RTX 2080 a vyšší, ktorá sama o sebe môže stáť viac ako nová herná konzola. Budete tiež potrebovať TV alebo monitor s vysokou obnovovacou frekvenciou a vysokým rozlíšením, aby ste mohli využiť skvelé vizuálne vlastnosti Xbox Series X.

Aby bolo možné umiestniť všetok tento výkonný nový hardvér Xbox, fyzická veľkosť konzoly sa zväčšila. Xbox Series X sa podobá malej počítačovej veži, ktorá je približne 6 palcov na 6 palcov v základni a 18 palcov vysoká. Vyznačuje sa perforovanou hornou časťou s výkonným (ale tichým) ventilátorom vo vnútri. Podľa Microsoftu jeho veľkosť a vysoko prepracovaný dizajn prúdenia vzduchu zaručí minimálny hluk pri hraní hier.

Zistili sme, že je to pravda aj v našej recenzii. Konzola zostala väčšinou tichá aj po niekoľkých hodinách hrania.

Ak vezmeme do úvahy všetko, Xbox Series X je herkulovská konzola, ktorá si viac ako obstojí v porovnaní s novinkami od svojho dlhodobého rivala Sony PlayStation. Súčasné hry nevyužijú všetku túto silu, ale spoločnosť Microsoft podnikla správne kroky, aby zabezpečila, že budú odolné voči budúcnosti.

Má Xbox Series X ray tracing?

Áno, konzola obsahuje hardvérovo akcelerované sledovanie lúčov, ktoré umožňuje vlastné GPU vyrobené v spolupráci s AMD.

Nové funkcie Xbox Series X

Oliver Cragg / Android Authority

Jednou z nových funkcií Xboxu v ekosystéme je cloudová streamovacia služba spoločnosti Microsoft s názvom Xbox Cloud Gaming, ktorá je súčasťou Xbox Game Pass Ultimate. Podobne ako Geforce Teraz už neexistujúce Google Stadia vám umožňuje streamovať hry z cloudu do vášho zariadenia. Týmto spôsobom môžete obísť časy sťahovania, inštalácie a aktualizácie a skočiť priamo do hry alebo dema. Od tejto chvíle je k dispozícii na mobilných zariadeniach, počítačoch a konzolách.

Vďaka prístupu k masívnej knižnici obsahu Xbox začína Microsoft s obrovskou výhodou oproti iným začínajúcim cloudovým herným službám. K dispozícii je aj Remote Play pre tých, ktorí chcú streamovať priamo zo svojej konzoly do mobilných zariadení. To je oveľa stabilnejšie, aj keď pri hraní stále budete musieť trpieť určitým oneskorením vstupu. Napriek tomu je to šikovná možnosť, keď niekto iný chce prevziať televíziu a vy nie ste úplne pripravení skončiť. Je to tiež jediný spôsob, ako streamovať hry, ktoré nie sú v službe Xbox Game Pass, za predpokladu, že ste ich zakúpili a nainštalovali do konzoly.

Akonáhle sú hry nainštalované, upgradovaný SSD by mal výrazne skrátiť dobu načítania v hre v porovnaní s HDD konzolou Xbox staršej generácie. Aj keď je to len o chlp pri nových rýchlostiach úložiska PS5, má o niečo väčšiu kapacitu, takže by sa do neho malo vojsť viac hier. V každom prípade ide o masívny upgrade konzol predchádzajúcej generácie, ktorý bude cítiť v každej hre, ktorú hráte – nové aj staré.

Čítať:  20 typov obsahu, ktoré potrebujete, ak to s marketingom obsahu myslíte vážne

Xbox Series X môže pridať HDR a zlepšiť snímkové frekvencie hier pre Xbox One a Xbox 360.

Jednou z najzaujímavejších funkcií pre tých, ktorí zdieľajú konzolu alebo radi menia hry, je rýchle pokračovanie. Xbox Series X môže uložiť niekoľko presných herných stavov, takže môžete prepínať medzi hrami bez toho, aby ste museli začínať od obrazovky načítania. To bolo dostupné aj na starších konzolách, ale teraz je to ešte lepšie. V našej recenzii sme zistili, že prepnutie netrvá dlhšie ako 10 sekúnd a konzola dokáže udržať spustených až päť hier naraz.

Ďalšia zaujímavá novinka vdychuje nový život starším titulom vylepšením ich grafiky. Pomocou výkonných vnútorností a technológie strojového učenia môže Xbox Series X pridať HDR a zlepšiť snímkové frekvencie vybraných titulov, ktoré boli uvedené na trh pred rokmi alebo dokonca desaťročiami. Hry z doby Xbox 360 sú kompatibilné a na nových konzolách Xbox budú vyzerať lepšie ako kedykoľvek predtým.

Xbox Series X vs Series S

Oliver Cragg / Android Authority

Xbox Series X nie je jedinou konzolou v novom rade Xbox, teraz je k dispozícii aj lacnejší plne digitálny Xbox Series S. Nemá úplne rovnakú hrubú silu, ale môže to byť oveľa lepší nákup pre hráčov s obmedzeným rozpočtom (alebo bez 4K TV).

Xbox Series S má rovnaký CPU ako Xbox Series X, ale s oveľa menej výkonným GPU. Konzola je stále výkonnejšia ako Xbox One X, ale cieli na 60 snímok za sekundu pri 1440p namiesto natívneho 4K, ako je Xbox Series X. Stále ju možno upscalovať na 4K a podporuje snímkovú frekvenciu až 120 snímok za sekundu.

Xbox Series S má všetky rovnaké funkcie ako Series X, ale s menším výkonom GPU pre cieľ 1440p pri 60 snímkach za sekundu.

Odstránenie výkonnejšieho hardvéru GPU a diskovej jednotky umožnilo tímu Xbox zmenšiť veľkosť konzoly o 60 % v porovnaní s (nepochybne mohutným) Xbox Series X. Vďaka tomu sa bude oveľa pohodlnejšie vojsť do väčšiny zábavných centier. neprichádza za cenu hlasných ventilátorov alebo zlého rozptylu tepla.

Okrem rozlíšenia a veľkosti zdieľajú obe konzoly všetky rovnaké nové funkcie uvedené vyššie, ako je rýchle obnovenie, vylepšený SSD, sledovanie lúčov a ďalšie. Je to najlacnejší spôsob prístupu k hardvéru a hrám novej generácie, aj keď nezískate čisto rozlíšenie novej generácie. Pozrite sa na naše úplné porovnanie Xbox Series X a Series S a zistite viac.

Ovládač Xbox Series X

Oliver Cragg / Android Authority

Ďalšou významnou zmenou pri rade X je nový dizajn ovládača, ktorý je vidieť vyššie. Ovládače Xbox Series X (nazývané Xbox Core Controllers) sú na dotyk ergonomickejšie ako ich predchodcovia, ale z väčšej časti sú známe.

Rozloženie tlačidiel ovládača je prakticky identické s predchádzajúcimi ovládačmi a má textúrovaný povrch na spúšťach a nárazníkoch. Pogumovaný povrch sa nachádza aj na zadnej strane ovládača pre lepšie uchopenie a pohodlie – aj pri dlhšom hraní.

Nový ovládač Xbox Core Controller nepredstavuje zásadnú odchýlku od svojich predchodcov.

Najväčšou zmenou je, že D-pad bol nahradený vylepšeným dizajnom z prémie Bezdrôtový ovládač Xbox Elite Series 2. Vďaka tomu by mali byť vstupy najmä pri hraní bojových hier oveľa presnejšie.

Podľa vzoru Sony predstavil Microsoft aj tlačidlo na zdieľanie screenshotov. To vám umožní zachytiť a zdieľať hru bez použitia nemotorných káblov a adaptérov.

Rovnako ako predchádzajúca iterácia je ovládač Xbox Core Controller ihneď po vybalení plne kompatibilný s počítačmi so systémom Windows. Sú tiež kompatibilné so zariadeniami Android a iOS cez Bluetooth. Nenechajte sa mýliť, Xbox Core Controller je jedným z najlepších mobilných ovládačov na trhu.

Fungujú staršie ovládače Xbox s Xbox Series X?

Áno. Novšie ovládače Xbox fungujú na sérii X a nové ovládače Xbox Core fungujú aj na starších konzolách.

Hry pre Xbox Series X

Budeme úprimní, počiatočná knižnica pre Xbox Series X nebola skvelá. Z veľkej časti vďaka COVID-19 bolo mnoho lepších hier novej generácie odložené až do roku 2021 a ďalej a väčšina štartových titulov bola jednoducho „upgradovaná“ hry poslednej generácie a obsah tretích strán. Napriek tomu bola spustená s úctyhodnými 30 hrami a knižnica sa odvtedy rozrástla – jednoducho zatiaľ neexistuje žiadna skutočná zabijácka aplikácia. Ani Halo: Infinite nedokázalo to svrbenie poškriabať.

Čítať:  Hostinger konečný sprievodca migráciou elektronického obchodu

Mnoho nových hier pre Xbox Series X podporuje funkciu Microsoft Smart Delivery, čo znamená, že ak si zakúpite alebo zakúpite niektorú z týchto hier pre staršiu konzolu Xbox One, získate zadarmo optimalizovanú verziu Xbox Series X alebo S. Niektoré z týchto hier budú tiež k dispozícii na Xbox Game Pass a Xbox Game Pass Ultimate za mesačný poplatok.

Tu je rýchly zoznam všetkých štartových titulov Xbox Series X od roku 2020.

 • Assassin's Creed Valhalla (Chytré doručenie)
 • Pohraničie 3 (Chytré doručenie)
 • Jasná pamäť 1.0
 • Kuchyňa Royale (Chytré doručenie)
 • Dead by Daylight (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
 • Devil May Cry 5: Special Edition
 • ŠPINA 5 (Chytré doručenie)
 • Narukoval
 • Evergate
 • Sokoliar (Chytré doručenie)
 • Fortnite
 • Forza Horizon 4 (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
 • Ozubené kolesá 5 (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
 • Taktika Gears (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
 • Uzemnený (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
 • Kráľ Oddball (Chytré doručenie)
 • Maneater (Chytré doručenie)
 • Rozdeľovacia záhrada (Chytré doručenie)
 • NBA 2K21
 • Pozorovateľ: System Redux
 • Ori a vôľa Wisps (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
 • Planet Coaster (Chytré doručenie)
 • Sea of ​​Thieves (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
 • Tetris Effect: Connected (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
 • Touryst (Xbox Game Pass + Smart Delivery)
 • Vojnová búrka (Chytré doručenie)
 • Warhammer: Chaosbane Slayer Edition
 • Watch Dogs: Legion (Chytré doručenie)
 • WRC 9 FIA Majstrovstvá sveta v rally (Chytré doručenie)
 • Yakuza: Ako drak (Chytré doručenie)
 • Áno, Vaše Milosti (Chytré doručenie)

Spätná kompatibilita Xbox Series X

Spätná kompatibilita je u konzolových hier vždy sporným problémom, ale Microsoft bol vždy vynikajúci v predlžovaní životnosti starších knižníc. Príklad: Xbox Series X je plne spätne kompatibilný so všetkými hrami pre Xbox One. To zahŕňa všetky hry, ktoré fungujú na konzole, vrátane Xbox 360 a pôvodných hier pre Xbox, ktoré sú súčasťou aktuálneho programu spätnej kompatibility. To sú štyri generácie spätnej kompatibility pre tých, ktorí si udržujú skóre.

Novšie hry tiež vyzerajú ešte lepšie ako predtým, a to vďaka spomínaným vizuálnym vylepšeniam. Veci, ktoré boli v tej dobe nemožné, ako vyššia snímková frekvencia a HDR, sú pridané dodatočne vďaka výkonnému procesoru a technológii strojového učenia nového Xboxu. Navyše sa samozrejme výrazne zlepšila doba načítania vďaka novému SSD.

Ako už bolo spomenuté vyššie, Microsoft tiež oznámil program Smart Delivery, ktorý automaticky upgraduje určité cross-gen tituly, akonáhle upgradujete konzolu. To je ešte lepšie ako spätná kompatibilita, pretože podporované hry budú v skutočnosti natívne hry Series X, aj keď ste si kúpili krabicovú verziu pre Xbox One.

Kde si môžete kúpiť Xbox Series X a koľko to stojí?

Oliver Cragg / Android Authority

Xbox Series X sa formálne objaví na pultoch 10. novembra 2020 spolu so svojim menším bratrancom, Xbox Series S. Našťastie je od roku 2024 oveľa jednoduchšie ho skutočne získať. Mnoho predajcov ich má na sklade a prirážky predajcov sú minulosťou. Bohužiaľ Microsoft zvýšil ceny na Xbox Series X v júni 2024 na mnohých trhoch po celom svete, hoci cena zostala pevná v USA.

Pokiaľ ide o cenu dvoch nových konzol, tu je úplný zoznam cien Xbox Series X a Series S po celom svete:

 • Austrália: 799 AU$ a 499 AU$
 • Európa: 549 € a 299 €
 • India: 49 990 a 34 990 ₹
 • Spojené kráľovstvo: 479 GBP a 249 GBP
 • Spojené štáty: 499 $ a 299 $

Sú k dispozícii v širokej škále online predajcov. Skontrolujte tlačidlá nižšie a určite nejaké nájdete skladom.

Xbox Series X

Xbox Series X je najnovší elitný herný stroj spoločnosti Microsoft, ktorý sa snaží strhnúť konkurenciu v deviatej konzolovej generácii s najmodernejšou technológiou a neuveriteľnou hodnotou Xbox Game Pass.

Ušetrite peniaze s Xbox All Access

Ak žijete mimo USA, možno nepoznáte program Xbox All Access, ale je to jeden z najlepších spôsobov, ako získať najnovšie konzoly Xbox bez toho, aby ste museli zarobiť peniaze.

Xbox All Access umožňuje platiť za konzolu v mesačných splátkach po dobu dvoch rokov. Získate tiež prístup k službe Xbox Game Pass Ultimate, ktorá obsahuje stovky hier, ktoré môžete hrať na konzole Xbox, počítači alebo telefóne Android (prostredníctvom Xbox Cloud Gaming).

Ak chcete získať Xbox Series X s programom Xbox All Access, bude vás to stáť iba 35 $ mesačne. Postupom času to vyjde o niečo lacnejšie, než platiť za konzolu aj dva roky Xbox Game Pass Ultimate jednotlivo. Xbox Series S bude stáť 25 dolárov mesačne, čo z neho robí veľmi dostupnú cestu k hraniu novej generácie.

Čítať:  20 spôsobov, ako pripraviť svoj obchod na čierny piatok

S vydaním Xbox Series X a Xbox Series S rozšíril Microsoft program Xbox All Access do mnohých krajín po celom svete. Ďalšie krajiny budú pridané neskôr, ale tu je zatiaľ úplný zoznam podporovaných krajín a predajcov.

 • Austrália (Telstra)
 • Belgicko (oranžová)
 • Brazília (Itau)
 • Kanada (EB Games)
 • Dánsko (Elgiganten)
 • Fínsko (Gigantti)
 • Francúzsko (Mikrománia, FNAC)
 • Nemecko (kyberport)
 • Taliansko (GameStop)
 • Mexiko (Sam Club, Walmart, Liverpool, Amazon)
 • Nový Zéland (Spark)
 • Nórsko (Elkjøp)
 • Poľsko (mediálny expert)
 • Portugalsko (Worten)
 • Singapur (Singtel)
 • Južná Kórea (SK Telecom)
 • Španielsko (HRA)
 • Švédsko (Elgiganten)
 • Spojené kráľovstvo (GAME, Smyths Toys)
 • Spojené štáty americké (Best Buy, GameStop, Target, Microsoft Store, Walmart)

Príslušenstvo Xbox Series X

Zatiaľ čo základná konzola je dodávaná so všetkým, čo potrebujete na hranie svojej prvej hry, každý hráč vie, že si musíte zaobstarať nejaký ďalší hardvér, aby ste z konzoly dostali naozaj maximum. Hovoríme o ďalších ovládačoch, náhlavných súpravách, nabíjacích balíčkoch a ďalších.

Nižšie uvádzame iba základné príslušenstvo Xbox Series X, ale nezabudnite sa pozrieť na nášho úplného sprievodcu nižšie, kde nájdete ešte ďalšie odporúčania.

Xbox Core Controller

Oliver Cragg / Android Authority

Spoločnosť Microsoft vydala nový ovládač pre konzoly Xbox Series S a X. Aj keď nový „Xbox Core Controller“ vyzerá veľmi podobne ako starší gamepad vyrobený pre konzoly Xbox One, má niekoľko nových funkcií. Tým najväčším je nové tlačidlo zdieľania, ktoré je priamo uprostred gamepadu.

Nový ovládač má port USB-C, ktorý sa používa na nabíjanie dobíjacej batérie (predáva sa samostatne), ak nechcete používať dve batérie AA. D-pad má nový dizajn, ktorý si fanúšikovia bojových hier užijú. Teraz si môžete kúpiť ďalšie ovládače Xbox Core Controllers od 59,99 $.

Xbox Play and Charge Kit

Nákup nových batérií je problém a táto jednoduchá sada vám umožní skoncovať s batériami AA nadobro. Rovnako ako jeho predchodcovia na starších konzolách Xbox sa tento balíček zapája do zadnej časti vášho ovládača, aby poskytoval energiu aj pre najdlhšie herné sedenie, a dobíja sa, keď je zapojený cez USB-C. Jedna sada bude stáť 24,99 $. Znie to draho, ale pokiaľ sa zamyslíte nad tým, koľko batérií by ste si museli v priebehu rokov kúpiť, stojí to za to.

SSD extra úložisko

Tento 1TB SSD od Seagate je navrhnutý špeciálne pre konzoly Xbox Series S a X. Stačí ho pripojiť k zadnej časti konzoly. Seagate tvrdí, že jeho rozširujúca SSD bude rovnako rýchle ako interná SSD od Microsoftu. Zlé správy? Je to veľmi drahé. K dispozícii je tiež ešte drahšia 2TB verzia pokiaľ už nikdy nebudete chcieť premýšľať o palubnom úložisko. Kliknutím nižšie sa dozviete viac.

Ďalšie časté otázky

Je Xbox Series X lepší ako PS5?

Je to samozrejme komplikovaná otázka, ale na papieri vyzerá Xbox Series X výkonnejší ako PS5. To, ktorá konzola sa nakoniec dostane na vrchol, však bude mať viac spoločného s výberom hier ako s hrubou silou. Pozrite sa na naše úplné porovnanie Xbox Series X vs PS5, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

Bude mať Xbox Series X VR?

Nie, Xbox Series X nepodporuje VR. Napriek záväzku spoločnosti Sony k trvalej podpore PlayStation VR zostáva VR na konzolách len malou časťou hráčov. Microsoft to ako taký nevidí ako prioritu. To znamená, že zostáva populárny na počítačoch so systémom Windows. Šéf Xboxu Phil Spencer nevylúčil, že v budúcnosti prinesie VR na Xbox Series X.

Môže Xbox Series X hrať počítačové hry?

Xbox Series X nemôže hrať natívne počítačové hry, ale veľmi úzko spolupracuje s PC hrami pre Windows prostredníctvom programu Xbox Play Anywhere a Xbox Cloud Gaming. Veľa exkluzívnych hier pre Xbox Series X, ako je Halo: Infinite, je tiež vydávaných ako PC hry.

Môže Xbox Series X ležať na boku?

Áno, môže byť umiestnený na bok alebo nastojato. Prúdenie vzduchu bolo optimalizované pre obe nastavenia, hoci fyzická veľkosť konzoly môže brániť vertikálnemu umiestneniu na mnohých policových systémoch.

Môžem sledovať netflix na Xbox Series X

Áno – Series sa Series X podporujú Netflix, Disney Plus a mnoho ďalších streamovacích služieb.

Čo mám robiť, keď narazím na problémy s mojím Xbox Series X? Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE