Sprievodca pre začiatočníkov na generovanie potenciálnych zákazníkov na LinkedIn

Vedel si 89 % B2B marketéri sa spoliehajú na LinkedIn pri generovaní potenciálnych zákazníkov?

Jedným z aspektov LinkedIn, ktorý ho odlišuje od iných sociálnych sietí, je príležitosť generovať kvalitných potenciálnych zákazníkov pre podniky.

Generovanie potenciálnych zákazníkov na LinkedIn môže efektívne osloviť potenciálnych zákazníkov a predstaviť im vaše produkty a služby, pretože získate široký priestor na zapojenie a vzdelávanie svojho publika na LinkedIn.

Aj keď mnohé značky úspešne generovali potenciálnych zákazníkov na LinkedIn, The World's First Business School, ESCP Europe, zanechala stopu, keď nielen zvýšili mieru konverzie potenciálnych zákazníkov na 14 % ale tiež získali ohromné ​​dva milióny zobrazení od svojho ideálneho publika na LinkedIn.

Ako začiatočník možno budete mať málo potenciálnych zákazníkov a percentá konverzií budú jednociferné. Ale držíme vás za chrbtom s týmto komplexným sprievodcom, ktorý vás prevedie všetkým – od vytvorenia dokonalého profilu až po využitie sily obsahu a ešte viac ako začiatočník v generácii potenciálnych zákazníkov na LinkedIn. Začnime!

Sprievodca generovaním potenciálnych zákazníkov na LinkedIn

1. Vytvorte LinkedIn stránku a optimalizujte ju

Silná prítomnosť na LinkedIn môže pomôcť zvýšiť povedomie o vašej značke, vybudovať dôveryhodnosť medzi vašim publikom a získať potenciálnych zákazníkov. Ak však chcete využívať tieto výhody, vaša firemná stránka LinkedIn sa musí zobraziť v správnych výsledkoch vyhľadávania vášho publika.

Ako to zabezpečíte? Optimalizáciou vašej stránky LinkedIn správnym spôsobom.

Aj keď sa vytvorenie stránky LinkedIn môže zdať ako prechádzka, väčšina značiek má tendenciu uviaznuť pri jej optimalizácii.

Tu je návod, ako optimalizovať svoju stránku LinkedIn pre maximálny dosah:

Krok 1: Nahrajte kvalitný profilový obrázok a banner.

Krok 2: Vytvorte pútavú sekciu „O nás“ s relevantnými kľúčovými slovami.

Krok 3: Pravidelne uverejňujte príspevky na svojej firemnej stránke na LinkedIn.

Krok 4: Rozšírte svoje publikum tým, že sa s ním zapojíte v komentároch.

Čítať:  Ako zmeniť primárnu e-mailovú adresu na účte LinkedIn

Krok 5: Vytvorte si kariérnu stránku, aby ste prilákali kvalitných uchádzačov o prácu.

Krok 6: Vytvorte si produktovú stránku na prezentáciu svojich produktov a služieb.

Krok 7: Zostaňte informovaní o najnovších zmenách algoritmu LinkedIn.

Krok 8: Zorganizujte LinkedIn Live, aby ste sa mohli spojiť so svojimi sledovateľmi.

2. Uverejňujte relevantný obsah a pravidelne merajte jeho výkonnosť

Bez ohľadu na to, aké skvelé sú vaše stratégie, všetko sa môže zrútiť, ak nie ste v súlade s uverejňovaním. To však neznamená, že môžete uverejňovať „len čokoľvek“. Uistite sa, že obsah, ktorý uverejňujete, je relevantný pre vaše cieľové publikum a pridáva hodnotu alebo poskytuje riešenia vašich súčasných problémov.

Je dôležité študovať bolestivé body vášho publika, aby ste mohli vytvárať obsah, ktorý rieši okamžité problémy vášho ICP (Ideal Customer Persona) a ponúka im riešenia. Odporúčame vám vytvoriť obsahovú banku so všetkými vašimi nápadmi, aby ste sa uistili, že vám nápady nikdy nedôjdu. Obsahová banka je v podstate digitálnym aktívom, do ktorého môžete vložiť všetky svoje nápady na obsah a témy, aby ste neskôr získali inšpiráciu pre obsah, keď vám dochádzajú nápady.

Sledovanie najnovších trendov sociálnych médií je tiež nevyhnutné, ak chcete získať lepší dosah od svojho publika. Čím rýchlejšie budete môcť informovať svoje publikum o najnovších správach a dianí vo vašom odvetví, tým lepšie sa s nimi zapojí.

Pokúste sa čo najviac presadiť videá vytvorené používateľmi a vizuálne príťažlivé obrázky na svojej obchodnej stránke LinkedIn, pretože to pomôže vybudovať dôveru a autoritu medzi vašim publikom.

Tu je niekoľko ďalších tipov na generovanie potenciálnych zákazníkov na LinkedIn uverejňovaním relevantného obsahu a aktualizácií:

  • Spolupracujte s influencermi

Pestovanie a etablovanie mena vašej značky na LinkedIn nie je nemožné, no vďaka spolupráci s influencermi z vašej domény je tento proces oveľa rýchlejší. Influenceri majú veľkú prítomnosť na sociálnych médiách a môžu pomôcť pritiahnuť viac pozornosti k vášmu obsahu.

Hashtagy sú skvelý spôsob, ako váš obsah vidieť viac ľudí. Uistite sa, že vo svojich príspevkoch používate relevantné značky hash, aby ste oslovili širšie publikum.

Ako však zistíte, či používate správne hashtagy?

Sprout Social LinkedIn Hashtag Analytics vám pomáha určiť, ktoré hashtagy sa páčia a nepáčia vášmu publiku a ako často by ste ich mali používať vo svojich príspevkoch.

Prepracovanie obsahu je skvelý spôsob, ako ponúknuť hodnotu vášmu publiku s minimálnym úsilím z vašej strany. Môžete napríklad vziať blogový príspevok, ktorý ste napísali pred pár mesiacmi, zo svojej webovej stránky a vytvoriť príspevky na LinkedIn tak, že ho rozdelíte na menšie časti, aby vaše publikum mohlo obsah ľahko stráviť.

Čítať:  Ako previesť viac potenciálnych zákazníkov na platiacich zákazníkov s vylepšeným zabezpečením na vašom webe?

Ak potrebujete pomoc so zachovaním konzistentnosti pri uverejňovaní obsahu, môžete použiť plánovací nástroj, ako je napríklad Sprout Social, na naplánovanie obsahu LinkedIn vopred. Funkcia publikovania a plánovania sociálnych médií Sprout Social vám v skutočnosti umožňuje naplánovať neobmedzený počet príspevkov na viacerých účtoch LinkedIn z jedného miesta.

Ale vynaloženie takého úsilia bude nulové, ak nebudete analyzovať svoju aktivitu na LinkedIn a nepodniknete kroky na zlepšenie svojho úsilia o generovanie potenciálnych zákazníkov.

S analytickým nástrojom LinkedIn od Sprout Social máte prístup k pokročilým analytickým funkciám, ako sú návrhy najvhodnejšieho času uverejňovania, optimálna dĺžka príspevkov, analýza konkurencie, objavovanie najlepších typov obsahu a typov médií, skúmanie trendov a ďalšie. Tieto poznatky vám pomôžu robiť informovanejšie rozhodnutia týkajúce sa vašej obsahovej stratégie na LinkedIn.

3. Pripojte sa k skupinám LinkedIn, v ktorých sú vaši klienti a zákazníci

LinkedIn je skvelá platforma na vytváranie sietí a možnosť pripojiť sa k skupinám súvisiacim so záujmami vašich klientov a zákazníkov vám môže pomôcť lepšie ich spoznať a nadviazať pevnejšie spojenia. Zapojenie sa do skupín LinkedIn, v ktorých sú vaši klienti a zákazníci, je ideálny spôsob, ako s nimi zostať v kontakte.

Pripojením sa k relevantným skupinám LinkedIn môžete zostať informovaní o najnovších aktualizáciách a aktivitách vo vašom odvetví a byť medzi prvými, ktorí sa dozvedia o akýchkoľvek nových produktoch, službách alebo iniciatívach.

Poznatky, ktoré získate Skupiny na LinkedIn vám tiež môže pomôcť prispôsobiť vaše služby a ponuky potrebám a očakávaniam vášho publika. Analýzou diskusií, otázok a spätnej väzby v skupinách LinkedIn a identifikáciou spoločných tém a obáv, ktoré rezonujú u vašich zákazníkov, môžete lepšie zostaviť stratégiu riadenia zákazníckej skúsenosti a zabezpečiť vyššiu spokojnosť zákazníkov.

Vaším cieľom by malo byť vytváranie obsahu, zdieľanie obsahu iných (relevantné pre vašu doménu) a interakcia s vašim publikom, aby ste získali potenciálnych zákazníkov prostredníctvom skupín LinkedIn.

Okrem toho vám skupiny LinkedIn môžu pomôcť vybudovať dôveru a lojalitu vo vašom odvetví – pretože existuje množstvo príležitostí na zmysluplné interakcie s vaším publikom. Tieto skupiny môžete použiť aj na zdieľanie užitočných rád a obsahu, ktoré môžu preukázať vaše znalosti a odborné znalosti v tomto odvetví a pomôcť vám stať sa dôveryhodným zdrojom.

Je to efektívny spôsob, ako s nimi zostať v spojení a vydláždiť cesty k vybudovaniu lepších základov pre vzťahy so zákazníkmi. Nielenže vám to môže pomôcť zostať informovaní a lepšie pochopiť potreby vášho publika, ale tiež vám to pomôže vybudovať dôveru a lojalitu a preukázať svoju odbornosť vo vašej doméne.

4. Použite nástroje LinkedIn na generovanie potenciálnych zákazníkov pre kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov

Automatizačné nástroje LinkedIn pomáhajú značkám maximalizovať zapojenie zákazníkov, zefektívniť ich stratégiu dosahu a ušetrite čas pomocou automatických správ LinkedIn a nadväzujúce procesy. Tu sú najlepšie automatizačné nástroje LinkedIn, ktoré vám uľahčia proces získavania potenciálnych zákazníkov a ktoré dodržiavajú normy kybernetickej bezpečnosti:

Čítať:  Kompletný sprievodca SEO pre výrobcov & Priemyselné značky

1. Prepojený pomocník

Prepojený pomocník je komplexný nástroj na správu vašej LinkedIn stránky/profilu. Umožňuje vám vykonávať maximálnu angažovanosť ako podniku, od vytvárania obsahu po optimalizáciu profilu a meranie analytického výkonu, čím vám uľahčí generovanie potenciálnych zákazníkov na LinkedIn.

2. Kontaktujte nás

ContactOut nastavuje meradlo pre presnosť profesionálnych kontaktných informácií na LinkedIn, vrátane rozsiahleho zoznam firemných e-mailov. Vďaka svojej robustnej databáze ContactOut zaisťuje, že máte prístup k najpresnejším a najaktuálnejším dostupným údajom.

3. Navigátor predaja

Navigátor predaja LinkedIn poskytuje cielené odporúčania pre potenciálnych zákazníkov, takže tvorcovia schôdzok a vedúci účtov môžu ľahko nájsť svojich ideálnych zákazníkov a potenciálnych zákazníkov.

4. Prepojený záujemca

Linked Prospect je neoceniteľná vec Automatizačný nástroj LinkedIn pre každú firmu, ktorá chce zvýšiť svoje predajné a marketingové úsilie. Okrem hľadania a zacielenia potenciálnych zákazníkov na LinkedIn ponúka aj funkcie automatického sledovania a zachytávania potenciálnych zákazníkov. Najlepšie na tom je, že svoje kampane na generovanie a starostlivosť o potenciálnych zákazníkov môžete prispôsobiť tak, aby spĺňali konkrétne ciele.

5. Vyčistenie

Clearout's LinkedIn Email Finder je ako mať vlastného asistenta na generovanie potenciálnych zákazníkov na LinkedIn! Ich funkcia „Auto“ mení hru, pokiaľ ide o automatizáciu LinkedIn. Stačí si nastaviť kritériá, pohodlne sa posadiť a nechať Clearouta, aby to urobil. Kým budete relaxovať, rozšírenie Clearout pre Chrome neúnavne pracuje na pozadí a generuje pre vás potenciálnych zákazníkov ako profesionálov.

5. Spúšťajte platené reklamy, aby ste našli potenciálnych potenciálnych zákazníkov

Používanie platených reklám na nájdenie potenciálnych potenciálnych zákazníkov na LinkedIn je efektívny spôsob, ako osloviť väčšie publikum a získať potenciálnych zákazníkov. Môže vám to pomôcť nájsť nových zákazníkovzvýšiť povedomie o značke a generovať viac potenciálnych zákazníkov.

Prvým krokom pri používaní platených reklám na nájdenie potenciálnych potenciálnych zákazníkov na LinkedIn je vytvorenie reklamy, ktorá zareaguje na vaše cieľové publikum. Zamyslite sa nad posolstvom, ktoré chcete odovzdať, a vytvorte reklamu, ktorá hovorí o bolestivých bodoch vašej cieľovej skupiny. Môžete použiť funkcie zacielenia LinkedIn, aby ste zabezpečili, že vaša reklama zasiahne tých správnych ľudí. Na ľudí môžete zacieliť podľa pracovných názvov, veľkosti spoločnosti a záujmov.

Po vytvorení reklamy musíte nastaviť rozpočet. Cenový model LinkedIn je založený na CPC a CPM. CPC znamená cenu za kliknutie, čo znamená, že zakaždým, keď niekto klikne na vašu reklamu, bude vás to stáť určitú sumu a CPM znamená cenu za tisíc zobrazení, čo znamená, že pri každom zobrazení vašej reklamy vás to bude stáť určitú sumu. .

Čítať:  Headshot Pro alternatívy v roku 2024 [Free and Paid] - Recenzie

Po zverejnení reklamy môžete sledovať jej výkonnosť, aby ste sa uistili, že osloví tých správnych ľudí. Na meranie efektivity svojej reklamy by ste mali používať nástroje na vytváranie prehľadov a analýzu sociálnych médií LinkedIn. Pomôže vám to spresniť zacielenie a zabezpečiť, aby ste zo svojich výdavkov na reklamu vyťažili maximum.

Záver

Vytváranie potenciálnych zákazníkov na LinkedIn môže byť efektívnym spôsobom rastu vášho podnikania, ale ako každá forma marketingu si vyžaduje správnu stratégiu, odhodlanie a konzistentnosť.

So správnym prístupom sa môžete úspešne spojiť s potenciálnymi zákazníkmi, partnermi a investormi – a okamžite ich premeniť na úspešných potenciálnych zákazníkov!

Stručne povedané, generovanie potenciálnych zákazníkov na LinkedIn nie je hračka, ale optimalizáciou vašej firemnej stránky na LinkedIn, dôsledným uverejňovaním relevantného obsahu a meraním jej výkonnosti, zapájaním sa do skupín LinkedIn, používaním automatizačných nástrojov a spúšťaním platených reklám to už nie je beh na dlhú trať!

Generovanie potenciálnych zákazníkov na LinkedIn je však nemožné bez hĺbkovej analýzy výkonnosti vášho obsahu a prehľadov o publiku. Preto potrebujete nástroj Sprout Social na zapojenie LinkedIn, ktorý poskytuje podrobné informácie, ktoré potrebujete na rozvoj svojej firemnej stránky na LinkedIn.

Pomáha vám identifikovať, ktoré príspevky získavajú väčšiu trakciu, analyzovať hashtagy, ktoré vám prinášajú najviac sledovateľov, nájsť veľkosti spoločností, ktoré sledujú, a oveľa viac.

Prihláste sa na bezplatnú skúšobnú verziu a začnite merať svoje úsilie pri vytváraní potenciálnych zákazníkov na LinkedIn!

Sprievodca službou LinkedIn Analytics na maximalizáciu vašej prítomnosti na LinkedIn

Kalkulačka miery zapojenia LinkedIn + 8 tipov na jej zvýšenie

často kladené otázky

1. Ako vytvorím potenciálnych zákazníkov na LinkedIn?

Na LinkedIn môžete generovať potenciálnych zákazníkov vytváraním relevantného a pútavého obsahu, interakciou s ostatnými používateľmi vo vašom odvetví a rozširovaním svojej siete.

2. Aký typ obsahu by som mal zdieľať na LinkedIn, aby som generoval potenciálnych zákazníkov?

Mali by ste zdieľať obsah prispôsobený bolestivým bodom vášho cieľového publika a relevantný pre vaše odvetvie, ktorý poskytuje hodnotu vašim čitateľom.

3. Ako môžem merať úspešnosť generovania potenciálnych zákazníkov na LinkedIn?

Svoju úspešnosť pri generovaní potenciálnych zákazníkov na LinkedIn môžete merať sledovaním počtu generovaných potenciálnych zákazníkov, miery konverzie týchto potenciálnych zákazníkov, priemerného počtu potenciálnych zákazníkov vygenerovaných za deň/týždeň/mesiac/rok, počtu zobrazení/kliknutí/zdieľaní/komentárov. na vašom obsahu a priemerný počet návštev profilu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE