Sprievodca štúdiovým osvetlením pre začiatočníkov pre produktovú fotografiu

Internetové obchody čelia jedinečnej výzve v tom, že musia presvedčiť zákazníkov, aby uskutočnili nákup bez možnosti vyskúšať pred nákupom.

Kamenné obchody lákajú nakupujúcich dekoratívnymi výkladmi a výkladmi. Sezónna výzdoba a zaujímavé usporiadanie predajne vytvára zážitok pre zákazníkov pri nakupovaní.

Online obchody však musia zákazníkov uchvátiť inou metódou – takou, ktorá vyvolá tú istú okamžitú vlnu zvedavosti, ktorá prichádza pri prechádzke fyzickým obchodom.

Vizuály sú pri nakupovaní online všetko. Tak, ako by zákazník vošiel do obchodu, aby si prezrel položky vo výklade, aj fotografie špičkových produktov okamžite upútajú pozornosť zákazníka a povzbudia ho, aby nakupoval vo vašom obchode.

Realita: obrázky môžu urobiť alebo zničiť nákup. Podľa Forbes si priemerný zákazník v sebe vytvára prvý dojem sedem sekúnd. Niektorí psychologický výskum označuje, že sa to stane v ešte kratšom čase – iba za desatinu sekundy.

Hviezdna produktová fotografia dokáže viac než len upozorniť na váš produkt. Pomáha tiež poskytnúť vizuálny kontext pre vašich zákazníkov, keď nakupujú, a váš web pôsobí legitímnejšie. V ére lacno vyrábaných lahôdok a spamových produktov dodávajú vysokokvalitné originálne fotografie vašej stránke étos a pomáhajú návštevníkom ukázať, že ste to pravé.

Čo teda potrebujete vedieť o štúdiovom osvetlení pre produktovú fotografiu? Táto príručka vás prevedie krokmi na vytvorenie pútavých produktových fotografií v štúdiovom svetle. Poďme sa ponoriť.

Čo je produktová fotografia?

Najprv: čo je produktová fotografia?

Produktová fotografia používa niekoľko techník na zvýraznenie produktu spôsobom, ktorý priťahuje zákazníkov a povzbudzuje k nákupu.

Produktová fotografia v podstate umožňuje zákazníkovi dostať sa čo najbližšie k tomu, aby videl produkt v reálnom živote. Namiesto použitia filtrov, jedinečných uhlov alebo rušivých pozadí produktová fotografia zachytáva produkt taký, aký je.

Osvetlenie: Rozdiel medzi dobrou a zlou produktovou fotografiou

Predtým, ako začnete fotografovať svoj produkt, pochopenie detailov toho, čo robí kvalitnú produktovú fotografiu, vám môže pomôcť vytvoriť požadovaný záber.

Tieto fotografie produktov pár dámskych čižiem Kodiak od REI sú vynikajúcimi príkladmi správnej produktovej fotografie.

Okrem zobrazenia viacerých obrázkov obrázky dodržiavajú zásady dobrého osvetlenia tým, že počas fotografovania začleňujú kľúčové svetlá, výplňové svetlá a protisvetly.

  • Kľúčové svetlá sú hlavným zdrojom svetla nasmerovaného priamo na produkt.
  • Výplňové svetlá sú svetlá s nízkou intenzitou umiestnené na opačnej strane fotoaparátu ako kľúčové svetlo.
  • Podsvietenie sú svetlá umiestnené za a nad produktom, aby produkt vynikol z pozadia.

Rozmiestnenie týchto typov svetiel zaisťuje, že produkt bude zobrazený s ostrými detailmi a minimálnymi tieňmi, aby sa vytvorili ostré a profesionálne vyzerajúce obrázky.

Naproti tomu zlá produktová fotografia by sťažila nakupujúcim vidieť detaily, pochopiť rozmery a úplne pochopiť, ako produkt skutočne vyzerá.

Teraz sa bavme o štúdiovom osvetlení.

Pochopenie štúdiového osvetlenia

Štúdiové osvetlenie dáva fotografovi väčšiu kontrolu nad – uhádli ste – svetlom nad obrázkom. Prirodzené svetlo je pri fotografovaní zložitejšie, pretože sa neustále mení a vyžaduje rýchle úpravy nastavení fotoaparátu, aby boli fotografie konzistentné; môže byť užitočné mať kombináciu štúdiového osvetlenia a fotografií v prirodzenom svetle, aby sa produkt skutočne predal.

Čítať:  9 dôvodov, prečo je Hostinger najlepšou alternatívou Kinsta pre spravovaný hosting

Štúdiové svetlo ponúka rovnaké konzistentné osvetlenie pri akejkoľvek fotografii bez ohľadu na dennú dobu a bez toho, aby ste museli upravovať nastavenia fotoaparátu. Táto schopnosť ovládať osvetlenie a vytvárať väčšiu konzistenciu medzi vašimi zábermi je jedným z dôvodov, prečo je optimálna pre produktovú fotografiu.

Ako vytvoriť vysokokvalitné fotografie produktov v prostredí štúdia

So správnym vybavením môžete vytvoriť úžasné vizuály pre váš internetový obchod, ktoré upútajú pozornosť vašich zákazníkov.

Ak chcete začať fotografovať vysokokvalitné produktové fotografie v prostredí štúdia, budete potrebovať:

  • Fotoaparát
  • Statív
  • Biele alebo jednofarebné pozadie (voliteľné, ale odporúčané)
  • Stôl alebo rovný povrch (najlepšie taký, ktorý je pohyblivý)
  • Odrazová karta
  • Štúdiový priestor alebo priestor, kde možno ľahko ovládať svetlo
  • Štúdiové svetlá alebo súprava osvetlenia pre začiatočníkov so základnou svetelnou výbavou

Ďalej je čas na nastavenie.

Prvý krok: Nastavte svoju oblasť

Predtým, ako začnete fotografovať, venujte čas nastaveniu priestoru, aby boli fotografie pripravené na požadovaný výsledok. Presuňte stôl alebo rovný povrch do oblasti štúdia, ktorá vám poskytne priestor na nastavenie fotoaparátu, prispôsobenie produktov a umiestnenie pozadia – ako priamo na stenu.

Pred začatím snímania odrežte všetky vonkajšie zdroje svetla (napríklad okno), aby ste zabránili poškodeniu. V opačnom prípade sa môže stať, že budete musieť neustále upravovať v závislosti od vonkajšieho svetla, čo marí účel štúdiového osvetlenia.

Druhý krok: Nastavte si pozadie

Potom umiestnite biele pozadie za a pod produkt. Uistite sa, že sedí z prednej časti stola najbližšie k fotoaparátu, pod produktom a pri stene. Toto je známe ako „zametanie“ v tom zmysle, že vaše pozadie sa pohybuje dole pod a za obrázkom až k stene.

Čítať:  Ako odosielať na Fire TV Stick zo zariadenia iPhone alebo Android

Ak fotografujete menšie predmety, zvážte nákup bezproblémového pozadia od Amazonu alebo osvetľovacieho boxu, ktorý vytvorí prostredie fotografického štúdia v menšom rozsahu.

Umiestnite produkt do stredu pozadia a ponechajte miesto na umiestnenie odrazovej karty. The odrazová karta bude pracovať na vyplnení všetkých tieňov, ktoré môže produkt vrhať. Pohybujte kartou, kým nedosiahnete požadovaný vzhľad.

Tretí krok: Nastavte fotoaparát

Umiestnite fotoaparát na statív a presuňte ho na požadovanú dĺžku od nastavenia stola. Upravte nastavenia fotoaparátu a uistite sa, že je váš produkt zaostrený. Dvakrát skontrolujte, či neexistujú žiadne externé zdroje svetla a či sú nastavenia fotoaparátu správne pre obrázok, ktorý chcete nasnímať. Nikto nechce fotografovať svoje produkty, aby sa neskôr dozvedel, že všetky ich zábery sú nekonzistentné.

Štvrtý krok: Otestujte svoje nastavenie

Nakoniec urobte niekoľko testovacích fotografií, aby ste zistili, aké úpravy musíte vykonať. Je to skvelá príležitosť pohrať sa s nastaveniami fotoaparátu a určiť, vďaka čomu váš produkt vyzerá najlepšie. Pre istotu si nájdite chvíľku na otestovanie osvetlenia aj počas tejto doby.

Ak ste vo fotografovaní nováčik, môže to trvať niekoľko pokusov, kým sa vám podarí vytvoriť obraz, ktorý si predstavujete. Pohrajte sa s rôznymi nastaveniami a zistite, ktorá konfigurácia vám poskytne dokonalú fotografiu produktu.

Časté chyby v produktovej fotografii

Ako sme spomenuli vyššie, existuje niekoľko kľúčových rozdielov, ktoré oddeľujú dobrú produktovú fotografiu od zlej produktovej fotografie. Vyhnite sa týmto bežným chybám a budete na dobrej ceste k vytváraniu vynikajúcich produktových fotografií.

Čítať:  Ako exportovať objednávky WooCommerce vo formáte CSV alebo XML ...

Produkt nie je v centre pozornosti

Ak produkt nie je zaostrený, keď sa pozeráte na svoje zábery, F-stop na fotoaparáte je pravdepodobne nastavený príliš nízko. Prepnite na automatické nastavenie fotoaparátu alebo zvýšte F-stop, kým nenájdete správne nastavenie pre vaše úrovne osvetlenia.

Obrázky sú vyblednuté

Ak vaše fotografie vyzerajú príliš vyblednuté, váš fotoaparát prepúšťa príliš veľa svetla a clona na fotoaparáte musí byť menšia. Ak vám nevyhovuje experimentovanie s rôznymi nastaveniami fotoaparátu, skúste použiť automatický režim alebo režim „program“ a využite výhody automatických nastavení fotoaparátu.

Príliš veľa tieňov

Ak zistíte, že vaše produkty vyzerajú na fotografiách príliš tiene, pravdepodobne budete musieť pridať viac výplňových svetiel alebo podsvietenia. Zmeňte usporiadanie alebo pridajte viac svetiel, aby ste zredukovali tiene.

Na vašich obrázkoch záleží

Nedá sa to poprieť – obrázky sú základnou súčasťou online nakupovania, ktoré vytvárate pre svojich zákazníkov, ale aby ste videli výsledky vo forme konverzií, lojality k značke a odporúčaní, váš internetový obchod musí byť súdržný. Ako to urobiť lepšie ako produktovou fotografiou?

Potrebujete pomôcť previesť váš e-shop z dobrého na skvelý? Naše riešenia hostingu elektronického obchodu vám môžu pomôcť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE