Sprievodca vkladaním pre Fusion Builder (vo WordPresse)

Predpokladáme, že ste nastavili vzhľad a dojem zo správy o bielom štítku a nakonfigurovali ste formulár na vloženie podľa nášho ďalšieho sprievodcu „Návod na inštaláciu formulára na vloženie“.

V tomto článku prejdeme procesom vloženia formulára na vašu webovú stránku, ktorá beží na WordPresse pomocou Avada Theme and Fusion Builder ako systému rozloženia stránky.

Upozorňujeme, že tieto kroky boli testované s WordPress v. 5.2.1, témou Avada v. 5.9.1 a Fusion Builder v. 1.9.1.

Inštalácia vloženého formulára pomocou nástroja Fusion Builder

1. Prihláste sa do svojho účtu Ahrefs a prejdite na stránku Nastavenie vkladania.

2. Kliknite na tlačidlo „Uložiť nastavenia a vygenerovať kód na vloženie“ pod ukážkou formulára.

3. Skopírujte kód ručne alebo kliknutím na tlačidlo „Kopírovať do schránky“.

4. Prihláste sa na svoju stránku WordPress.

5. Vytvorte novú stránku alebo upravte existujúcu stránku a kliknite na tlačidlo „Upraviť pomocou nástroja Fusion Builder“ v hornej časti stránky pod poľom na zadávanie názvu stránky.

6. Aby ste mohli pridať kód formulára na vloženie, musíte vytvoriť nový kontajner kliknutím na tlačidlo „+ Kontajner“.

7. Vo vyskakovacom okne vyberte požadované rozloženie stránky a potom kliknite na tlačidlo „+ Element“ vnútri kontajnera.

Čítať:  13 opráv pre TikTok Follow Žiadosť nefunguje alebo sa nezobrazuje

8. Zobrazí sa kontextové okno s dostupnými prvkami rozloženia. Vyberte ‘Blok kódu’.

9. Vložte kód formulára na vloženie SEOptimeru do ďalšieho okna „Blok kódu“ a potom kliknite na tlačidlo „Uložiť“ v pravom rohu vyskakovacieho okna.

DÔLEŽITÉ: Uistite sa, že je povolené nastavenie “Kódovanie bloku kódu” v Možnostiach motívu

10. Blok kódu by sa mal objaviť v kontajneri. Teraz kliknite na tlačidlo „Ukážka“ v pravom hornom rohu obrazovky, aby ste videli, ako vyzerá stránka s formulárom. Ak je všetko v poriadku, prejdite späť do editora stránky a kliknutím na tlačidlo „Aktualizovať“ uložte zmeny. Gratulujem! Vaša stránka WordPress obsahuje funkčný vložený formulár SEOptimeru!

11. Posledným, ale neposledným krokom by bolo otestovanie funkčnosti formulára na vašom webe. Vyplňte polia a kliknite na tlačidlo „Skontrolovať“, aby ste potvrdili, že formulár funguje podľa očakávaní podľa nastavení, ktoré ste vybrali na stránke Nastavenia vkladania.

Pridanie kódu vloženého formulára do miniaplikácie WordPress

Existuje možnosť zahrnúť formulár Ahrefs do miniaplikácie na vašom webe, aby sa formulár zobrazil na celej webovej stránke namiesto zobrazenia na jednej stránke.

Ak váš motív funguje s miniaplikáciami, vyskúšajte to podľa nasledujúcich krokov:

1. Prihláste sa do svojej inštalácie WordPress a prejdite na stránku Vzhľad/Widgety.

2. V sekcii „Dostupné miniaplikácie“ potiahnite pole miniaplikácie „Vlastné HTML“ a pustite ho do aktívnej oblasti miniaplikácií.

Čítať:  Prečo je profesionálny hlasový herec nevyhnutný pre vaše vysvetľujúce videá

3. Vyplňte pole Názov, vložte kód formulára do textového poľa „Obsah“ a kliknutím na tlačidlo „Uložiť“ použite zmeny.

4. Prejdite na svoj web a potvrďte, že sa formulár zobrazuje v miniaplikácii na vybraných stránkach.

5. Rovnako ako predtým odošlite skúšobný dopyt prostredníctvom formulára, ktorý ste práve nainštalovali, aby ste potvrdili, že funguje podľa očakávania.

Potenciálny problém a konflikty

Ak po vykonaní vyššie uvedených krokov formulár Ahrefs na vašej webovej stránke nefunguje správne, skúste postupovať podľa odporúčaní:

  • Skontrolujte nainštalované doplnky WordPress tretích strán – Niektoré doplnky pripájajú parametre sledovania k adresám URL na webovej lokalite alebo inak zasahujú do existujúcej logiky formulára. Odporúčame vám vypnúť doplnky (najmä doplnky na sledovanie kliknutí alebo analytické doplnky) na vašom webe jeden po druhom, aby ste identifikovali kolidujúci doplnok.
  • Skontrolujte kompatibilitu s javascriptom – Kód na vloženie obsahuje nejaký Javascript na vykonávanie svojich funkcií. Niekedy je možné, že iný Javascript na stránke môže zasahovať do stránky. Môžete to diagnostikovať tak, že skontrolujete chyby v denníku konzoly Developer Tools a zakážete súvisiace JavaScripty na stránke.

Ak máte naďalej problémy s vloženým formulárom, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom živého chatu, ktorý je k dispozícii v pravej dolnej časti všetkých stránok Ahrefs, ALEBO nám pošlite e-mail na podporu (na) seoptimer.com s popisom vášho problému.

Čítať:  Pokročilé techniky SEO pre rok 2024

Veľa šťastia!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE