Sprievodca vkladaním pre WordPress

Inštalácia vloženého formulára pomocou WordPress

Predpokladáme, že ste nastavili vzhľad a dojem zo svojej zostavy a nakonfigurovali formulár na vloženie podľa nášho ďalšieho sprievodcu „Návod na inštaláciu formulára na vloženie“.

Teraz je čas pridať formulár na vašu stránku WordPress. Je zrejmé, že budete potrebovať webovú stránku WordPress, ktorá bude spustená.

V tejto príručke sme použili inštaláciu WordPress v. 5.2.1 s novým editorom Gutenberg WordPress. Kód bol vložený do predvolenej témy Twenty Nineteen, mal by fungovať aj s ostatnými témami.

Ak chcete zobraziť vložený formulár SEOptimeru v rámci obsahu jednej stránky alebo príspevku, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

1. Prihláste sa do svojho účtu Ahrefs a prejdite na stránku Nastavenie vkladania.

2. Kliknite na tlačidlo „Uložiť nastavenia a vygenerovať kód na vloženie“ pod ukážkou formulára.

3. Potom skopírujte kód ručne alebo kliknutím na tlačidlo „Kopírovať do schránky“.

4. Prihláste sa na svoju stránku WordPress

5. Vytvorte stránku alebo upravte existujúcu stránku

6. Keďže Ahrefs poskytuje HTML kód pre formulár na vkladanie, musíte vytvoriť novú sekciu „Vlastné HTML“, aby ste mohli tento kód správne vložiť na stránku. Kód formulára nebude správne fungovať v iných typoch blokov, takže použite tento typ, ktorý odporúčame.

Čítať:  Ako používať Booter Bot a Webcrawler Manager vo WordPress

Ak to chcete urobiť, umiestnite kurzor myši na medzeru pod posledným blokom obsahu na stránke, aby sa zobrazili 3 tlačidlá, a kliknite na tlačidlo HTML, ako je znázornené na nasledujúcej snímke obrazovky:

alebo kliknutím na krúžok so znamienkom plus v ľavom hornom rohu zobrazte rozbaľovaciu ponuku a vyberte možnosť „Vlastné HTML“, ako je znázornené na snímke obrazovky pre túto možnosť:

7. Prilepte kód, ktorý ste skopírovali z formulára na vloženie v SEOptimeri

8. Kliknite na „Ukážka“ v pravom hornom rohu obrazovky, aby ste videli, ako vyzerá stránka s formulárom

9. Ak je všetko v poriadku, prejdite späť do editora stránky a kliknutím na tlačidlo „Aktualizovať“ uložte zmeny. Teraz vaša stránka WordPress obsahuje funkčný vstavaný formulár SEOptimeru!

10. Posledným, ale neposledným krokom by bolo vyskúšať funkčnosť formulára na vašom webe. Vyplňte polia a kliknite na tlačidlo „Skontrolovať“, aby ste zistili, či formulár funguje podľa očakávaní podľa nastavení, ktoré ste zadali na stránke Nastavenia vkladania.

Pridanie kódu vloženého formulára do miniaplikácie na stránke WordPress

Niekedy je potrebné zobraziť formulár na všetkých stránkach webu namiesto toho, aby sme ho začlenili do jednej stránky, ako sme to robili predtým. Widgety sú najrýchlejším a najjednoduchším riešením tohto problému. Ak aktívna téma WordPress na vašej webovej lokalite podporuje miniaplikácie, na vloženie formulára môžete použiť miniaplikáciu na bočnom paneli alebo v päte.

Čítať:  11 najlepších nástrojov na správu sociálnych médií v roku 2024 pre vek AI

Väčšina moderných tém WordPress má možnosť pracovať s miniaplikáciami, ale v prípade, že vaša aktívna téma nepodporuje miniaplikácie, budete musieť upraviť back-end súbory témy, aby ste túto funkciu pridali do svojej inštalácie WordPress (vyžaduje kódovanie PHP znalosti) alebo si najmite špecialistu, ktorý túto úlohu dokončí za vás.

1. Prihláste sa do svojej inštalácie WordPress a prejdite na stránku Vzhľad/Widgety

2. V sekcii „Dostupné miniaplikácie“ vytiahnite pole miniaplikácie „Vlastné HTML“ a umiestnite ho do aktívnej oblasti miniaplikácií

3. Vyplňte názov miniaplikácie a vložte kód formulára do textovej oblasti „Obsah“, potom kliknite na tlačidlo „Uložiť“.

4. Teraz otvorte svoju stránku a skontrolujte, či sa formulár na vloženie zobrazuje v miniaplikácii na jej stránkach.

5. Rovnako ako predtým odošlite skúšobný dopyt prostredníctvom formulára, ktorý ste práve nainštalovali, aby ste potvrdili jeho správne správanie.

Potenciálny problém a konflikty

Ak vložený formulár SEOptimeru stále nefunguje správne na vašom webe správne: existuje niekoľko potenciálnych vinníkov:

Doplnky WordPress tretích strán – Niektoré doplnky, najmä doplnky na analýzu alebo sledovanie kliknutí, pripájajú parametre sledovania k akýmkoľvek adresám URL na webovej lokalite a môžu zasahovať do logiky formulára. Odporúčame, aby ste pluginy na svojich webových stránkach postupne zapínali, aby ste identifikovali konfliktný doplnok.

Kompatibilita Javascript – Náš kód na vkladanie obsahuje JavaScript, ktorý vykonáva niektoré akcie formulára. Je možné, že iný kód Javascript na stránke by to mohol zasahovať alebo zabrániť jeho spusteniu. Môžete sa pokúsiť diagnostikovať problém s JavaScriptom tak, že sa pozriete do oblasti „konzoly“ panela vývojára prehliadača Chrome a pozriete sa na červené chyby JavaScriptu.

Čítať:  Google hovorí, že subdomény vs. podpriečinky nezáleží

Ak sa vám stále nedarí formulár spustiť, neváhajte nás kontaktovať kliknutím na ikonu Livechat dostupnú v pravom dolnom rohu každej stránky Ahrefs alebo e-mailom na adrese support (at) seoptimer.com.

Veľa šťastia!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE