Spustenie internetového obchodu bez peňazí: Je to možné?

Pravdepodobne ste už počuli príslovie: „Musíš míňať peniaze, aby si zarobil.“

Ale je to pravda?

Spustenie internetového obchodu bez peňazí môže byť životaschopnou alternatívou k režijným výdavkom, ktorým čelia majitelia kamenných obchodov. Čo však znamená začať podnikať bez peňazí?

Predtým, ako sa pustíte do budovania webovej stránky elektronického obchodu, vyskúšajte všetky spôsoby, ako môžete zarobiť peniaze online. Tu je to, čo potrebujete vedieť skôr, ako začnete.

Je možné spustiť internetový obchod bez peňazí?

Ak vás zaujíma, ako začať podnikať bez peňazí, existuje niekoľko osvedčených metód, ako to dosiahnuť. Nie každá možnosť bude fungovať pre všetkých online podnikateľov, takže je kľúčové nájsť to, čo vyhovuje vašej konkrétnej súprave zručností.

Blogovanie

Ak radi píšete a rozumiete optimalizácii pre vyhľadávače, blogovanie môže byť skvelým spôsobom, ako zarobiť nejaké peniaze online. Vyberte si blogovanie, o ktorom máte nejaké znalosti, nájdite online platformu (napríklad WordPress) na správu obsahu a začnite písať príspevky. Môžete zarobiť peniaze prostredníctvom affiliate marketingu, čo je, keď dostanete províziu, keď prepojíte produkty, ktoré si vaši čitatelia kúpia. Na svojom blogu môžete písať sponzorované príspevky pre spoločnosti alebo používať reklamy vo svojom obsahu. Môžete dokonca predávať digitálne služby alebo produkty súvisiace s vašou špecializáciou.

Čítať:  5 najlepších doplnkov WordPress pre kontaktný formulár pre váš web

Vzhľad stránky

Webový dizajn na voľnej nohe môže byť zábavným a lukratívnym biznisom, ak radi tvoríte webové stránky. Aj keď webový dizajn si vyžaduje značné časové investície, kým sa naučíte, ako vytvoriť rozloženie, tému a farebnú paletu, ktoré správne vyjadrujú tón značky, je to tiež zručnosť, ktorá sa môže vyplatiť. Väčšina webových dizajnérov potrebuje predplatné produktov Adobe Suite, ktoré nie sú lacné. Je to však podnikanie, ktoré môžete začať bez dodatočných nákladov, ak vlastníte tieto programy.

Podcasting

Podobne ako blogovanie, podcasting vyžaduje, aby ste si vybrali miesto a vytvorili preň obsah. Ale namiesto písania obsahu ho zaznamenáte. Podcast môžete spustiť, ak máte prístup k mikrofónu, počítaču a softvéru na úpravu zvuku.

Ak chcete speňažiť svoj podcast, vytvorte pre svoj podcast webovú stránku s členským programom, kde vaše publikum platí za počúvanie. Môžete sa pripojiť k reklamnej sieti a rýchlo a jednoducho umiestniť reklamy do svojho podcastu. Môžete tiež predávať reklamy alebo umožniť sponzorom zaplatiť, aby boli spomenutí v podcaste.

Ak zistíte, že váš podcast funguje dobre, môžete si vytvoriť prémiovú verziu. Pravidelný podcast stále ponúkate zadarmo, ale dodatočný obsah umiestňujete za platenú stenu.

konzultant

Ak máte skúsenosti v konkrétnom odvetví, môžete ponúknuť svoje poradenstvo ako konzultant. Môžete pomôcť tým, ktorí začínajú vo vašom odvetví, alebo môžete ponúknuť hlbšiu pomoc. Vaše schopnosti a odborné znalosti sú neoceniteľné pre tých, ktorí ich nemajú, tak prečo ich nepredať? Vaše odvetvie a skúsenosti určujú vaše ceny a to, s kým pracujete, ale dobrou správou je, že za poradenstvo sa neplatia žiadne počiatočné poplatky. Všetko, čo musíte urobiť, je zdieľať o svojom novom podniku na platforme sociálnych médií a mať e-mail, na ktorom vás môžu potenciálni klienti kontaktovať.

Čítať:  10 najrýchlejších tém WooCommerce v roku 2024 – S...

Online maloobchod

Online nakupovanie je v súčasnosti prakticky štandardom, takže ak chcete vytvoriť webovú stránku na predaj produktov online, už existuje zákaznícka základňa. Predaj produktov tlače na požiadanie je skvelý spôsob, ako zarobiť peniaze bez investovania do veľkého množstva produktov, za ktoré platíte vopred a skladujete ich doma. Ak chcete nastaviť svoj online obchod, budete potrebovať webovú stránku a správcu obchodu na backende, napríklad BigCommerce, WooCommerce alebo StoreBuilder.

Služby virtuálnej asistentky

Ak ste organizovaný človek, ktorý má rád multitasking, virtuálna asistencia môže byť skvelá kariéra. Existuje veľa majiteľov firiem a odborníkov, ktorí potrebujú vaše zručnosti. Virtuálni asistenti robia veľa vecí, od pomoci s backendom stránok elektronického obchodu cez správu e-mailových schránok až po plánovanie sociálnych médií až po odpovedanie na otázky z online chatu. Vaše konkrétne schopnosti určia, aký druh virtuálnej asistencie budete robiť. Výber konkrétneho výklenku ľudí, s ktorými pracujete, je skvelý spôsob, ako vybudovať ešte viac odborných znalostí.

Kroky na otvorenie vlastného obchodu

Keď ste zistili, aký druh podnikania chcete začať, je čas rozhodnúť sa, ako začať podnikať na internete bez peňazí. Každé odvetvie je iné, ale pre každý online biznis platia niektoré všeobecné pokyny.

  • Urobte si prieskum. Pozrite sa, kto už podniká, ako je ten, ktorý chcete začať, a ako to robí. Nadviažte kontakty a stretnite sa s majiteľmi firiem, aby ste získali ich dôverné informácie a dozvedeli sa o problémoch, ktorým čelili.
  • Identifikujte svoje zručnosti. Oprášte si všetky zručnosti, ktoré budete potrebovať na vedenie svojho podnikania, najmä ak plánujete pracovať s klientmi. Klientov si dlho neudržíte, ak ich nedokážete správne obslúžiť.
  • Keep It Lean. Kým nebudete zarábať peniaze, používajte všetky bezplatné nástroje, ktoré máte k dispozícii. Google má skvelú sadu kancelárskych produktov zadarmo a bezplatná úroveň Canva vám umožní vytvárať grafiku. Použite PayPal na prijímanie peňazí a sieťovanie so zákazníkmi pomocou bezplatných sociálnych médií. Mnoho platforiem e-mailového marketingu, ako sú MailChimp a MailerLite, ponúka bezplatnú úroveň, ktorú môžete použiť, keď začínate.
  • Nepreháňajte zásoby. Nakupujte čo najmenej zásob a zároveň si budujte svoje publikum a zákaznícku základňu. Kým nerozviniete svoje publikum, nebudete presne vedieť, čo vaši zákazníci chcú. Využite zisky z počiatočného predaja na reinvestovanie do ďalších akcií.
  • Urobte svoju platformu užívateľsky priateľskou. Váš web by mal byť prehľadný a ľahko pochopiteľný. Vaši zákazníci by sa v ňom mali vedieť orientovať. Nepreháňajte dizajn. To môže viesť k zmätku vo vašich zákazníkoch, čo vedie k nedostatku predaja.
  • Urob si sám. K dispozícii máte množstvo doplnkov a nástrojov. Naučte sa na začiatku čo najviac, kým nebudete mať čas investovať do niekoho, kto to urobí za vás.
Čítať:  Privítajte nový rok s našimi obľúbenými tweetmi WordPress z januára

StoreBuilder môže pomôcť

Viete, ako začať online podnikanie bez peňazí, takže je čas urobiť skok. StoreBuilder vám môže pomôcť vziať váš podnikateľský nápad a zrealizovať ho. Je to najlepší tvorca webových stránok elektronického obchodu na budovanie vášho podnikania vo WordPress. Produkty môžete predávať online jednoducho a bez obáv bez toho, aby ste sa museli učiť kód alebo webový dizajn.

Vyskúšajte StoreBuilder a uvidíte, aké jednoduché môže byť vytvorenie vášho online obchodu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE