Squarespace vs. WordPress: Čo by ste mali použiť?

Ste pripravení založiť blog alebo spustiť elektronický obchod, ale kde začať? Existuje veľa skvelých možností, ale my sa zameriame na dve z najpopulárnejších možností: Squarespace a WordPress.

Squarespace je nástroj na tvorbu webových stránok typu všetko v jednom, vďaka ktorému sa rýchlo spustíte, no obetujete niektoré z prispôsobiteľnejších možností, ktoré získate od WordPress. WordPress je bezplatný a otvorený systém na správu obsahu, ktorý vám umožňuje väčšiu slobodu a flexibilitu pri vytváraní vášho obchodu alebo webovej stránky.

Poďme sa do toho pustiť a uvidíme, či vám môžeme pomôcť rozhodnúť sa, čo je pre vás to pravé. Na účely tohto článku majte na pamäti, že hovoríme o WordPress dostupnom na wordpress.org, ktorý je pre všetkých bezplatný.

Uvažujete o prechode zo Squarespace na WordPress? Pozrite si túto praktickú príručku.

Squarespace vs. WordPress: Jednoduché použitie

Squarespace je ideálny, ak chcete najjednoduchšie riešenie. Zaregistrujte si účet, odpovedzte na niekoľko otázok, vyberte šablónu a máte webovú stránku, ktorú si môžete prispôsobiť! WordPress si vyžaduje trochu viac úsilia, ale výsledkom je oveľa väčšia flexibilita. Pre WordPress si budete musieť kúpiť hostingový priestor, doménu a potom nainštalovať WordPress.

Čítať:  Cookies, WordPress a GDPR

Existuje veľa poskytovateľov hostingu, ktorí vo svojich hostingových produktoch ponúkajú možnosť spravovaného WordPressu (vrátane Hostinger! Tu si môžete pozrieť náš spravovaný WordPress hosting). Dodávajú sa s nainštalovaným WordPress. Úlohy nastavenia zvládnu aj noví začiatočníci. Dodatočný čas potrebný na nastavenie WordPress predstavuje len niekoľko okamihov.

Squarespace vs. WordPress: Možnosti prispôsobenia

Zatiaľ čo Squarespace je najjednoduchší, je určite pevnejší s funkčnosťou. Šablóny si môžete prispôsobiť pomocou slov a obrázkov – ak však chcete úplnú kreatívnu kontrolu, tu ju nenájdete.

Čo presne vám Squarespace umožňuje prispôsobiť?

  • Obsah
  • Základné nastavenia SEO
  • Analytics
  • Tlačidlá zdieľania na sociálnych sieťach
  • CSS
  • Existujúce štýly dizajnu

WordPress je však prispôsobiteľný takmer vo všetkých smeroch. Od prispôsobenia vybranej témy WordPress (ekvivalent šablón) až po výber vášho platobného procesora, keď prevádzkujete web elektronického obchodu. K dispozícii sú tisíce a tisíce doplnkov pre takmer všetko, na čo si spomeniete.

Čo presne vám WordPress umožňuje prispôsobiť?

  • Všetko, čo robí Squarespace
  • Všetko ostatné, čo chcete

Možno si myslíte,. Ibaže – naozaj áno! V čase písania tohto článku je k dispozícii viac ako 50 000 doplnkov, ktoré vám umožňujú robiť na WordPress čokoľvek, čo by ste chceli. Ukladanie stránky do vyrovnávacej pamäte? Áno! Zálohy stránok? Skontrolujte! LiveChat pre vašich zákazníkov? Máš to! Aj keď je všetko možné, chcete byť opatrní, aby ste nepreťažili svoje stránky každým pluginom, ktorý nájdete.

Squarespace vs. WordPress: Náklady

Najlacnejší plán Squarespace stojí 14,00 dolárov mesačne a najdrahší je 49,00 dolárov mesačne. V priemernom roku pri najlacnejšom pláne stojí Squarespace 168,00 dolárov. Tu nie je možné obísť náklady – Squarespace je predplatená služba na používanie svojho nástroja na tvorbu webových stránok. Okrem mesačných nákladov si Squarespace účtuje aj 3% transakčný poplatok za minimálny obchodný plán (čo je drahšie ako základný plán). Vyššie, drahšie plány majú tento poplatok odpustený. Potom sú tu aj poplatky spoločností vydávajúcich kreditné karty.

Čítať:  Čo je bezpečnosť nulovej dôvery? Nová paradigma v kybernetickej bezpečnosti

WordPress ako redakčný systém je zadarmo. Je zadarmo na použitie, na inštaláciu a mnoho doplnkov je tiež zadarmo. S nastavením servera, hostingom a nákupom názvu domény sú spojené náklady – samotný WordPress je však bezplatný. Ak hľadáte kombináciu oboch svetov, mali by ste zvážiť hosting WordPress spravovaný Hostinger, kde si môžete prispôsobiť svoje stránky pomocou StoreBuilder a ďalších doplnkov, ale údržbu zverte profesionálom.

Zaujíma vás, ako sa porovnávame?

Zistite, ako Hostinger prináša väčšiu hodnotu ako ktorýkoľvek iný hostiteľ

Squarespace vs. WordPress: Možnosti platformy

Ak plánujete blog bez možností elektronického obchodu, nie je o čom uvažovať. Platforma Squarespace sa dá ľahko nastaviť a začať písať. Napriek tomu je WordPress z nejakého dôvodu najobľúbenejšou platformou na blogovanie. WordPress je intuitívny a ľahko sa používa, a preto približne 60 miliónov blogov používa WordPress.

Ak je elektronický obchod viac váš štýl, je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých vecí. Zatiaľ čo Squarespace je určite schopný elektronického obchodu, získanie prístupu k ich funkciám elektronického obchodu znamená drahý upgrade. Tento plán 14 dolárov vyskočí na 23,00 dolárov / mesiac – spolu až 276,00 dolárov / rok. Čím viac funkcií elektronického obchodu chcete, tým viac musíte mesačne platiť, aby ste tieto funkcie získali. Squarespace vás tiež obmedzuje na dve možnosti spracovania platieb, Stripe (ktorý umožňuje Apple Pay z podporovaných zariadení, AfterPay a ClearPay) a PayPal.

Čítať:  Ako zvýšiť mieru konverzie: 14 efektívnych W...

Na druhej strane WordPress nemá rovnakú štruktúru nákladov. Má tiež niekoľko celkom robustných doplnkov, ktoré pomáhajú premeniť váš web na stránku elektronického obchodu. Najpopulárnejším doplnkom je WooCommerce – ktorý vám pomôže nastaviť obchod s fyzickými produktmi, digitálnymi produktmi alebo oboje. Existuje tiež veľa dropshippingových služieb, ktoré sa dobre integrujú s WordPress a WooCommerce. Môžu dokonca zvládnuť všetku prepravu a manipuláciu za vás. To je obzvlášť užitočné, ak chcete umiestniť svoje návrhy na rôzne tovary, ale nemáte priestor alebo chuť ich mať po ruke.

Squarespace vs. WordPress: Ďalšie úvahy, ktoré treba mať na pamäti

Kto kontroluje údaje o vašej webovej stránke?

Ak by ste niekedy chceli Squarespace opustiť, zanecháte za sebou viac dát, než si budete môcť vziať so sebou. Nakoniec za sebou zanecháte svoje bloky, koncepty a oveľa viac. Ak máte viac ako jednu stránku blogu, musíte si vybrať, ktorú chcete exportovať.

S WordPress máte úplnú kontrolu nad svojimi údajmi. Vlastníte svoje údaje. Exportujte svoju databázu a bum: všetky vaše údaje sú pripravené na to, aby ste si ich mohli vziať so sebou. WordPress dokonca umožňuje exportovať vo formátoch, ktoré sú jednoducho kompatibilné s importom do iných redakčných systémov, ak sa nechcete zaoberať databázou.

WordPress je open source, takže sa môžete zbaliť a ísť kamkoľvek chcete a kedykoľvek chcete. Vďaka platforme s uzavretým zdrojovým kódom musíte svoju stránku prerobiť, keď sa presuniete inam.

A čo mobilné úpravy?

Squarespace aj WordPress majú mobilnú aplikáciu, aby ste mohli držať krok na cestách. Píšte, zdieľajte a upravujte príspevky zo svojho telefónu alebo tabletu. Môžete dokonca zvládnuť svoj elektronický obchod z cesty.

Čítať:  14 najlepších nástrojov na optimalizáciu konverzného pomeru...

Ako je to s bezpečnosťou?

Squarespace zabezpečuje bezpečnosť za vás, ale vy ste zodpovední za to, aby bol WordPress aktuálny. Pokiaľ si, samozrejme, nevyberiete spravovaný hostingový plán WordPress.

Squarespace vs. WordPress: Head to Head

V tabuľke nižšie sme pre vás vytvorili rýchle porovnanie vedľa seba.

Squarespace WordPress (nespravovaný)
Jednoduchosť použitia Víťaz: Jednoduché nastavenie a spustenie takmer okamžite Len pár minút úsilia navyše na nastavenie
Prispôsobiteľnosť Prispôsobiteľné iba špecifickými spôsobmi, ktoré umožňuje Squarespace Víťaz: Prispôsobte si, ako chcete, s tisíckami pluginov alebo sa robte sami
náklady Všetky plány majú mesačné náklady plus transakčný poplatok za najlacnejší plán elektronického obchodu Víťaz: Zadarmo
Možnosti elektronického obchodu Schopný, ale stojí viac a obmedzuje vašich spracovateľov platieb Víťaz: Najviac možností pre to, čo vám najviac vyhovuje
Údaje webových stránok Môžete exportovať iba časť svojich údajov, ak sa niekedy rozhodnete prejsť Víťaz: Máte pod kontrolou všetky svoje údaje
Mobilná úprava Kravata: Obaja majú k dispozícii mobilnú aplikáciu Kravata: Obaja majú k dispozícii mobilnú aplikáciu
Bezpečnosť Víťaz: Rieši bezpečnosť za vás Zodpovedáte za bezpečnosť svojej stránky

WordPress je v našich mysliach jasným víťazom. Prispôsobiteľnosť, cena a čo je najlepšie, vlastníte svoje vlastné údaje – nie iná spoločnosť. Ak potrebujete ešte viac dôvodov, prečo si vybrať WordPress, viac si o ňom môžete prečítať tu.

Začnite s hostingom WordPress

Majte úplnú kontrolu nad vzhľadom, štýlom a údajmi svojej stránky. Ak si nie ste istí svojou schopnosťou spravovať svoju stránku WordPress, máme pre vás riešenie – s plne spravovaným hostingom WordPress od Hostinger môžete začať kedykoľvek. Skontrolujte naše plány ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE