Stačí 64 GB pre iPad?

Základné modely väčšiny zariadení Apple môžu byť lacné, ale majú iba 64 GB úložiska. Ak uvažujete o obstaraní nového iPadu, tento 64GB model môže vyzerať ako dobrý obchod, ale pretože neexistujú žiadne možnosti rozšírenia úložiska, môže vám veľmi rýchlo dôjsť úložný priestor.

V tomto článku sa pozrieme na to, či vám 64GB iPad stačí alebo nie.

Než sa rozhodnete pre nákup, venujte chvíľu zváženiu, aký je váš konkrétny prípad použitia a prečo presne kupujete tento iPad. Pokiaľ máte jasno v tom, čo budete so svojim iPadom robiť, vaše požiadavky na pamäť sa automaticky oveľa vyjasnia.

Pre väčšinu prípadov použitia odporúčame upgradovať aspoň na 128GB alebo 256GB úložisko. Ak sa chystáte hrať hry, sťahovať veľa obsahu alebo robiť na iPade čokoľvek iné, čo si vyžaduje ukladanie miestneho obsahu, bude 64 GB prekážkou skôr, než si dokážete predstaviť.

Mediálne súbory, vrátane fotografií a videí, ktoré môžete zaobstarať na iPade, môžu mať veľmi veľkú veľkosť s tým, ako vysoko kvalitné je v dnešnej dobe všetko. Hry, dokonca aj tie, ktoré bežia na mobilných operačných systémoch, ako je iPadOS, sú tiež veľmi veľké a často vyžadujú ďalšie sťahovanie vo forme grafiky alebo iných herných prostriedkov, ktoré ich veľkosť ďalej zväčšujú. Aplikácie tiež môžu zaberať veľa miesta.

Tiež si musíte pamätať, že 64 GB je celková pamäť, ktorú získate na iPade, čo znamená, že iPadOS a ďalšie požadované systémové aplikácie zaberú aspoň štvrtinu vášho úložiska, ak nie viac. To ďalej znižuje množstvo voľného úložiska, ktoré máte k dispozícii, ešte predtým, ako nový iPad rozbalíte.

Čítať:  Top 7 5G herných telefónov do 20 000 ₹

Pokiaľ kupujete iPady hromadne pre školské alebo podnikové použitie a budete ich používať pre prístup k webovým alebo B2B aplikáciám, 64GB iPad dáva zmysel. Ak navyše hľadáte iba menší formát a nevadí vám neustále mazať obsah (aplikácie, fotky, videá, stiahnuté súbory a čokoľvek iné), aby sa vám do iPadu vošlo viac, môžete si tiež vybrať 64GB model. .

Majte však na pamäti, že obmedzenie úložiska znamená neustále presúvanie dát, aby ste mali na iPade dostatok miesta pre všetky nové aplikácie alebo dáta, ktoré potrebujete miestne uložiť. Ak na iPade nepoužívate iba webové aplikácie alebo nechcete mať menší formát ako úložisko, odporúčame si vziať viac úložiska, aj keď vás to bude stáť trochu viac.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE