Štatistiky SEO od #AskGooglebota SEO Lightning Round s Johnom Muellerom

John Mueller okrem svojich pravidelných stretnutí počas úradných hodín organizuje aj Lightning Rounds of Ask Googlebot.

Tu sa zaoberá všeobecnými otázkami a odpoveďami z vyhľadávacieho priemyslu o problémoch, ktorým čelia správcovia webu.

Počet riešených otázok nie je obmedzený.

Chceli sme preskúmať niektoré kľúčové pohľady na tieto otázky a odpovede a ponúknuť vlastný komentár k ich významu.

Samoreferujúce kanonické značky

„Tia sa pýta, či náhodou môže autoreferenčná kanonická stránka prepísať existujúcu kanonickú alebo preferovanú stránku. Domnievam sa, že by sme sa mali vyhnúť dvom kanonikom na tej istej stránke.“

John hovorí: „Je to tak. Vyhnite sa viac ako jednej rel kanonickým adresám URL so samostatnými adresami URL na tej istej stránke.“

Kľúčový prehľad SEO:

Ján hovorí, že viacnásobné rel=kanonický Adresy URL so samostatnými, rôznymi adresami URL na tej istej stránke sú zlé.

Čítať:  Advokátska kancelária SEO | 2024 Sprievodca hodnotením SEO pre právnikov

V ideálnom prípade sa chcete uistiť, že vždy, keď nastavujete svoje kanonické značky, použijete iba jeden kanonický odkaz na seba. Vyhnite sa použitiu viac ako jedného.

Pridanie dátumu a mesiaca do adries URL

„Kate sa pýta, či je v poriadku uviesť dátum a mesiac do adries URL. A ovplyvní to moje hodnotenie Google?“

John hovorí: „Mať dátum v adrese URL je v poriadku. Nemá to vplyv na indexové prehľadávanie, indexovanie ani hodnotenie stránky.“

Náš odber:

Ako prax, mnoho SEO profesionálov používalo dátumy v minulosti na svojich URL. V indexe Google je stále veľa adries URL s dátumami.

Odporúčame odborníkom v oblasti SEO, aby sa menej starali o dátumy a viac o udržiavanie kvalitného obsahu a uistenie sa, že dátumy skutočne majú.

Nikto nemá rád, keď príde na blog zo SERP a zistí, že na stránke nie je žiadny skutočný dátum.

Používanie sietí na doručovanie obsahu (CDN)

Siete na doručovanie obsahu predstavujú spôsob doručovania obsahu, ktorý sa dostane k čo najväčšiemu počtu ľudí na rôznych miestach bez ohľadu na to, či máte subdoménu alebo hlavný názov jednej domény.

„Otázka od Jaya Lowa znie: Počul som, že používanie sietí CDN (sieť na doručovanie obsahu) na doručovanie obrázkov môže byť problémom pre vyhľadávanie Google, pretože sa nenachádza na mojom serveri a Google nepodporuje kanonizáciu obrázkov.“

John hovorí: „Používanie CDN pre obrázky je v poriadku. Nemusí to byť na vašom serveri.”

Čítať:  Ako vybudovať Killer SEO Team

Náš odber:

Toto je zvláštna otázka, ale áno, používanie CDN je v poriadku. Od roku 2021 sa to považuje za osvedčený postup a používanie siete CDN môže pomôcť pri zvyšovaní rýchlosti stránky spolu s najdôležitejšími funkciami Core Web Vitals.

Optimalizácia pre domény najvyššej úrovne s kódom krajiny, známe tiež ako ccTLD

„Raulova otázka je, aký je najlepší spôsob, ako sa objaviť vo vyhľadávaní. Ak máte globálne publikum na zacielenie s jednou doménou. Nemáme viacero fyzických adries pre lokálne SEO a nechceme využívať ccTLD kvôli nedostatku zdrojov.“

John hovorí: „Je v poriadku mať jednu doménu. Mnoho webových stránok má len jednu verziu, ktorá je celosvetovo dostupná.“

Náš odber:

Áno je to pravda. Adresy URL svojich webových stránok nemusíte optimalizovať pre každú dostupnú verziu. V skutočnosti je ideálne mať jedinú doménu (a zároveň udržiavať subdomény na minime) a maximalizovať možnosti optimalizácie pre architektúru webových stránok a výskum kľúčových slov.

Overenie GSC v…súboroch Sitemap?

RMW web publishing sa pýta, je to také zlé vynechať verifikačný súbor Google Webmasters zo súboru Sitemap XML? Mysleli by sme si, že súbor Sitemap XML by mal byť vyplnený iba veľkosťou obsahu, ktorý chcete indexovať?

John hovorí: „No, máš pravdu. Overovací súbor nemusíte zahrnúť do súboru sitemap. Overovací súbor je určený len pre službu Search Console. Nikto iný s tým nemôže urobiť nič užitočné.“

Čítať:  Zlepšenie vašich zručností v oblasti SEO: Komplexný sprievodca získavaním skúseností

Náš odber:

Nie sme si istí, odkiaľ tento nápad prišiel. Do mapy webu nechcete zahrnúť nič, čo by odkazovalo na overovací súbor GSC.

V pomocníkovi služby Google Search Console sa uvádza, že na overenie svojho webu môžete použiť nasledujúce metódy:

Nahranie súboru HTML

Vlastníctvo lokality môžete overiť odovzdaním špeciálneho súboru HTML na vašu lokalitu. Tento súbor je viazaný na konkrétneho používateľa. Postupujte podľa pokynov na stránke s podrobnosťami o overení. Odstránenie tohto overovacieho súboru z vašej lokality spôsobí stratu overenia lokality.

HTML tag

Vlastníctvo lokality môžete overiť pridaním značky do kódu HTML zadanej stránky. Overíme, či sa metaznačka nachádza na správnom mieste. Ak značku nenájdeme, poskytneme vám informácie o chybe, na ktorú sme narazili. Táto značka je viazaná na konkrétneho používateľa.

Poskytovateľ názvu domény

Vlastníctvo vlastníctva môžete overiť na úrovni domény pridaním záznamu DNS do poskytovateľa názvu domény. Search Console podporuje na overenie DNS formát DNS TXT aj formát CNAME.

kód sledovania Google Analytics

Ak na sledovanie návštevnosti svojich stránok používate službu Google Analytics, môžete svoju stránku overiť pomocou kódu sledovania Google Analytics priradeného k vlastníctvu. Ak to chcete urobiť, musíte mať práva na úpravu položky, ktorej kód sledovania používa daná stránka. Váš kód sledovania musí tiež používať útržok analytics.js alebo gtag.js.

Hromadný útržok Správcu značiek Google

Ak máte účet Správcu značiek Google, môžete overiť vlastníctvo webu pomocou kódu hromadného útržku Správcu značiek Google.

Čítať:  5 krokov k vytvoreniu výkonnej kampane so spätnými odkazmi

Webové stránky Google

Ak chcete overiť nový štýl stránky Google, musíte na overenie svojej stránky použiť metódu kódu sledovania Google Analytics.

Blogger

Nové blogy, ktoré vytvoríte v službe Blogger, by sa mali automaticky pridávať a overovať vo vašom účte Search Console. Ak sa váš blog nezobrazuje automaticky na domovskej stránke služby Search Console, pridajte vlastníctvo a malo by sa automaticky overiť.

Google Domains

Ak ste si zaregistrovali doménu v službe Google Domains, každé vlastníctvo, ktoré si na tejto doméne zaregistrujete, by sa malo automaticky overiť, keď ho pridáte do služby Search Console.“

Google tiež má celý sprievodca o tom, ako môžete nastaviť a overiť službu Google Search Console na svojich stránkach. Dôrazne odporúčame, aby ste si ho prezreli a získali viac informácií.

Bleskové kolá SEO od Johna Muellera – #AskGooglebot

Môžete si pozrieť oficiálne video na Youtube.

John sa tiež zúčastňuje pravidelných kôl SEO #AskGooglebot Lightning Rounds.

Dávať pozor na jeho oficiálny účet na Twitteri pre viac informácií o budúcich SEO #AskGooglebot Lightning Rounds.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE