Štatistiky SEO zo stretnutia Johna Muellera z 9. apríla 2024 Google Office-Hours Hangout

Počas tohto stretnutia s Johnom Muellerom, ktoré prebiehalo počas úradných hodín Centra vyhľadávania Google, bolo veľa skvelých otázok.

Medzi ne patria otázky týkajúce sa aktualizácií skúseností so stránkami, ďalších základných aktualizácií, problémov s kvalitou, medzinárodných problémov so SEO a oveľa viac.

Tablet Obsahu

Bude algoritmus skúsenosti so stránkami v reálnom čase?

Správca webu 2
Len veľmi rýchla otázka, tento algoritmus rýchlosti, ktorý prichádza v máji, len chce, aby ste vedeli, či to bude algoritmus v reálnom čase alebo niečo ako základné aktualizácie, kde sa bude z času na čas aktualizovať?

John Mueller
Neviem. to neviem. Ešte som sa úplne rozhodol. Súčasťou toho je tiež len všeobecné oneskorenie údajov. Takže musíme nejaký čas počkať, kým nezozbierame dostatok údajov. Takže mám podozrenie, že to nie je niečo, čo bude optimalizované na rýchlosť alebo rýchle aktualizácie, ale skôr na jasné pochopenie celkového obrazu. Takže si myslím, že to bude skôr niečo ako pomalá vec, než zmena v reálnom čase.

Naše SEO štatistiky: Algoritmus skúseností so stránkami nebude v reálnom čase

Už vieme, že výpočty rýchlosti stránky majú dve zložky: celkové údaje zhromaždené za posledných 28 dní a údaje, ktoré sa momentálne spracúvajú pre váš web. Po potvrdení, že algoritmus sa nebude aktualizovať v reálnom čase, môžeme očakávať, že zmeny rýchlosti stránky budú vyzerať približne rovnako a budú sa riadiť 28-dňovým plánom kontroly údajov.

Algoritmus nebude prebiehať v reálnom čase Panda a Tučniak. Aspoň nie na začiatku. Google by mohol nakoniec zaviesť stránku Experience do normálneho algoritmu. Urobili tak takmer so všetkým ostatným.

Správca webu 3
Ahoj, John, mám pár otázok ohľadom Core Web Vitals. Prvým je, že sme nedávno aktualizovali našu stránku a teraz získavame 100 % skóre v majáku. Musíme však nasadiť zmeny, počet zlých adries URL sa v hláseniach služby Google Search Console dramaticky zvýšil. Takže zlé adresy URL sa zvýšili a naše dobré adresy URL skutočne klesli. Teraz pochopte rozdiel medzi laboratórnymi a terénnymi údajmi. Ale zdá sa trochu divné, že teraz dosahujeme oveľa lepšie skóre v majáku, laboratórne údaje 100 100% alebo 100. Ale teraz sa zdá, že naše skutočné údaje v teréne sa zhoršujú. A zdá sa mi to trochu zvláštne, že sme boli, tak veľmi sme sa zlepšili. Ale áno, údaje zo skutočného sveta sa zdajú byť opakom toho.

Čítať:  Koľko stojí SEO audit [Full Breakdown]

John Mueller:
Myslím, že jedným, jedným z aspektov, ktoré musíte vziať do úvahy, je oneskorenie v súvislosti so súdom, druh používateľskej skúsenosti prehliadača Chrome, nahlasovanie údajov, čo je podľa mňa v podstate 28-dňová lehota, počas ktorej sa údaje zhromažďujú. . V podstate, ak teraz urobíte zmenu a otestujete ju v lighthouse alebo PageSpeed ​​Insights, približne o mesiac by ste to videli s údajmi zo služby Search Console. Z hľadiska načasovania je to trochu oddelené. Ak teda vykonáte zmenu teraz a hneď potom v službe Search Console uvidíte, že sa zmenila, zmena v službe Search Console nebude spojená so zmenou, ktorú ste práve vykonali.

Naše SEO postrehy: Korelácia skúseností so stránkami nie je príčinná súvislosť

Toto je zaujímavá otázka. Správca webu sa pýta, či vykonali zmenu a videli okamžitú zmenu v GSC, či táto zmena v GSC je alebo nie je výsledkom zmeny, ktorú práve vtedy urobili.

John Mueller hovorí, že toto je zriedkakedy prípad, keď GSC odzrkadľuje to, čo sa deje v reálnom čase. Namiesto toho sú zmeny v GSC úplne oddelené od zmeny, ktorá sa v tom čase deje.

Prečo nevidíme nárast po 28 dňoch?

Správca webu 3
Áno, sme si vedomí 28-dňového oneskorenia, ale keď sme ho nasadili pred viac ako 20 dňami, stále sme nezaznamenali zvýšenie výkonu.

John Mueller:
Neviem. Ťažko povedať, bez toho, aby sme sa pozreli na detaily. Je to ako jedna vec, ktorú sa tam pokúsim urobiť, je pokúsiť sa zistiť, ktorá časť Core Web Vitals je tým ovplyvnená, či je to ako Largest Contentful Paint alebo ak je to CLS, a na základe toho sa pokúsiť zistiť, kde by to mohlo Jedna z vecí, ktorá sa vo všeobecnosti deje s laboratórnymi verzus terénnymi údajmi, je, že laboratórne údaje sú v podstate predpokladom. Je to aproximácia toho, čo si naše systémy myslia, že by sa mohlo stať v teréne. Pretože je tam len toľko neznámych, ktoré trochu závisia od vašich používateľov, odkiaľ pochádzajú, aké zariadenia to všetko majú, čo znamená, že môžete použiť laboratórne údaje na postupné zlepšovanie, ale nemusíte Nevidíte nevyhnutne jasné spojenie medzi laboratórnymi výsledkami a výsledkami v teréne. Neviem, či to je niečo, čo tam môže hrať rolu.

Naše SEO štatistiky: Laboratórne údaje verzus údaje z polí a ich rozdiely

John Mueller spomína, že Core Web Vitals, pokiaľ ide o laboratórne verzus terénne údaje, údaje z terénu sú predpokladom. Predpokladom je, že existuje aproximácia toho, čo si systém Google myslí, že by sa mohlo stať v teréne. Kvôli tomuto predpokladu to môže byť trochu mimo.

Laboratórne údaje sú údaje v reálnom čase od skutočných používateľov, ktorí tieto stránky používajú. Laboratórne údaje je možné použiť na postupné zlepšovanie výsledkov, no nebudete ich môcť nevyhnutne použiť na zobrazenie jasných spojení medzi typmi výsledkov pre užitočné zmeny na vašich stránkach.

Menia sa skóre Core Web Vitals v závislosti od rýchlosti internetu v rôznych krajinách?

Správca webu 3
V skutočnosti to celkom pekne vedie k mojej druhej otázke, ktorá sa týka skóre a Core Web Vitals, existujú nejaké úvahy týkajúce sa rôznych rýchlostí internetu v rôznych krajinách? Sídlime teda v juhovýchodnej Ázii, v deviatich krajinách juhovýchodnej Ázie, kde je rýchlosť nižšia, najmä pre mobilné zariadenia. Takže napríklad v jednej z našich krajín je to 90. najpomalšia krajina z hľadiska rýchlosti mobilných zariadení. Ako to teda ovplyvní skóre? Existujú nejaké rozdielne skóre z rôznych krajín? A ak tam nie je, či už v niektorých našich krajinách, našich anglicky hovoriacich krajinách, potenciálne konkurujeme webovým stránkam z iných krajín, napríklad na Filipínach, máme tam veľa západných webov, dobre. Takže veľa ich používateľov bude z Ameriky, Európy atď., kde môže byť rýchlosť vyššia. A tak trochu proti nim súperili. Kam som prišiel z Filipín, kde je rýchlosť nižšia.

Čítať:  Google hovorí o používaní skratiek ako „napr.“ a o tom, či by to bol problém vo vyhľadávaní

John Mueller:
Teraz neviem, aké bude konečné nastavenie. Je to niečo, kde máme informácie o krajine v údajoch prehľadov používateľského prostredia prehliadača Chrome. Odtiaľ by sme mohli zistiť, odkiaľ používatelia primárne prichádzajú. Ale všeobecná myšlienka je stále taká, že používatelia by mali mať možnosť mať dobrú skúsenosť. A ak väčšina vašich používateľov vidí pomalý zážitok, bez ohľadu na dôvod, v podstate to bude platiť. Takže to je, aspoň z toho, čo viem, je to taký všeobecný názor. Je to ako keby 90 % vašich používateľov prichádzalo z miest, ktoré sú pomalé. A v podstate 90 % vašich používateľov má tento druh suboptimálnej skúsenosti s vašou stránkou, potom sa to bude brať do úvahy.

Naše SEO Štatistiky: Skúsenosti so stránkou sú stále kritické, bez ohľadu na rýchlosť internetu

Toto je ideálny čas spomenúť to, čo John Mueller neustále hovoril: táto stránka bude stále kritická, bez ohľadu na rýchlosť internetu vo zvyšku sveta.

To sa dá ľahko dosiahnuť zabezpečením rýchlych čísel Core Web Vitals naprieč širokou škálou používateľov, platforiem a zariadení, pričom sa nebudete sústrediť len na svoje vlastné publikum.

Chcete, aby bol dizajn vašej webovej lokality všestranný a zaťažiteľný pre každého jedného potenciálneho používateľa, a nie len podľa priorít na základe vášho publika v službe Google Analytics.

Myšlienkou je komplexná kompatibilita medzi platformami. Skôr ako prioritne. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je zamerať sa na štíhly, čistý, priemerný kód a zabezpečiť responzívny dizajn. Uprednostňuje sa tiež platný kód kompatibilný s W3C. Google znova a znova povedal, že nie je potrebný žiadny špecifický typ kódu, no platný kód W3C vytvára širšie možnosti pre kompatibilitu medzi platformami, čo je vždy príjemné začiarknutie políčka pre používateľskú skúsenosť.

John Mueller: Návštevnosť zo sprostredkovania neznamená lepšie umiestnenie

Správca webu 4:
Ahoj John. Moja otázka sa teda týka návštevnosti sprostredkovania. Ako návštevnosť zo sprostredkovania zlepšuje hodnotenie pre konkrétnu stránku vo vyhľadávaní, ak má táto stránka hodnotenie pre určité kľúčové slovo?

John Mueller:
Nie nie. Bez ohľadu na to je niekedy užitočné získať návštevnosť vašich stránok, ale pri hodnotení ich neberieme do úvahy. Predovšetkým preto, že môžete mať veľa rôznych zdrojov návštevnosti, ktoré nemusia nevyhnutne znamenať, že vaša stránka je dobrá. Ak napríklad idete von a míňate veľa peňazí na reklamu na sociálnych sieťach, môže sa stať, že na vašu stránku príde veľa ľudí. Ale to, že prichádza veľa ľudí, neznamená, že by sme mali byť vyššie vo vyhľadávaní.

Naše SEO štatistiky: Návštevnosť zo sprostredkovania sa pri hodnotení stále nezohľadňuje

Toto je vo všeobecnosti jednoduché: neustála návštevnosť zo sprostredkovania na vašu webovú stránku neprináša žiadnu výhodu SEO. Aj keď je to pekné pre čísla, najmä pri zdieľaní reportov s vaším klientom, v skutočnosti nie je dôvod na to mať SEO a nezvýši to vaše hodnotenie.

Ako môžem efektívne využívať obsah vytvorený používateľmi?

Správca webu 5:
Môžem použiť svoje recenzie používateľov pod mojimi článkami o zdraví, ovplyvní tento obsah vytvorený používateľmi moju autoritu článkov?

John Mueller:
Takto môžete použiť obsah vytvorený používateľmi. Dôležité je mať na pamäti, že sa na vašu stránku pozeráme v podstate ako celok. A ak vaša stránka celkovo vyzerá, že má nižšiu kvalitu z dôvodu obsahu generovaného používateľmi, potom by sme vašu stránku celkovo považovali za nižšiu. Takže ide menej o to, či ide o obsah generovaný používateľmi alebo nie? A viac, je stránka celkovo dobrá alebo nie je taká dobrá?

Čítať:  Sú sociálne signály stále dôležité pre SEO?

Naše SEO štatistiky:

Algoritmy Google sa pozerajú na stránku celkovo. Nepozerajú sa na to, ako sa každý obsah používa individuálne.

Ak vaša stránka vyzerá menej kvalitne, algoritmy ju vyhodnotia ako stránku nižšej kvality.

Potrebujete súbor Sitemap špecifický pre danú krajinu?

Správca webu 6:
Ďakujem, John. Mám otázku týkajúcu sa medzinárodnej mapy stránok. Takže rada pre webmasterov je, že samostatný medzinárodný súbor sitemap zrejme pomôže. Ale v skutočnosti hovorí o spojení s jazykovými značkami hreflang atď. Takže naša stránka – nová – je globálna. To, čo robíme, je rozdelenie podľa krajín. Ale všetko je v angličtine. Je však pre prehľadávanie stále užitočné mať mapu lokality XML na úrovni krajiny alebo na tom nezáleží, kým sa nedostanete k 50 až 100 000 adresám URL?

John Mueller:
Áno, nepotrebujete nevyhnutne súbor sitemap pre danú krajinu. Myslím, že v prípade obsahu špecifického pre danú krajinu alebo lokalizovaného obsahu, ak použijete hreflang, môžete ho vložiť do súboru sitemap alebo ho môžete vložiť do hlavy stránky. V skutočnosti však nerozlišujeme medzi zdrojom anotácií hreflang. Strana hreflang je teda v podstate tá časť, ktorá je pre nás relevantná a ako rozdeľujete veci do súborov Sitemap. Je to úplne na vás. Niekto si to rozdelí do logických sekcií, niekto podľa krajiny, niekto si to len, ja neviem, rozdelí podľa abecedy. Je to úplne na vás.

Naše SEO postrehy: Nie je potrebný súbor Sitemap pre konkrétnu krajinu

Nepotrebujete súbor sitemap špecifický pre danú krajinu. Nezlepší to hodnotenie tak či onak. Použite to tak, ako to považujete za najlepšie.

Spadajú stránky iba pre počítače pod indexovanie na prvom mieste pre mobilné zariadenia?

Správca webu 7:
Ak bude naša stránka zmysluplná iba pre používateľov počítačov, ako je napríklad sťahovanie ovládačov, bude spoločnosť Google stále používať prvé indexovanie pre mobilné zariadenia?

John Mueller:
Áno.

Naše SEO štatistiky: Riešenia len pre stolné počítače nie sú dôležité

Aj keď je váš web riešením len pre stolné počítače, kde mobilné zariadenia nemajú existujúci náprotivok tejto funkcie pre stolné počítače, áno, spoločnosť Google bude stále používať indexovanie na prvom mieste pre mobilné zariadenia ako prioritné indexovanie.

Aký je rozdiel medzi základnými aktualizáciami a aktualizáciou recenzie produktu?

Správca webu 8:
Aký je rozdiel medzi základnými aktualizáciami a touto aktualizáciou recenzie produktu? Funguje to podobným spôsobom? Existuje rozdiel v tom, že aktualizácia recenzií produktu sa celkovo zameriava na dopyty, ktoré sa týkajú recenzií a článkov zo zoznamu najlepších?

John Mueller
Neviem, ako ten rozdiel zarámovať. Myslím tým, že z nášho pohľadu existujú rôzne algoritmy, ktoré sa snažia pozerať na rôzne veci. Základné aktualizácie majú zvyčajne tendenciu pozerať sa na veci celkovo v prípade webových stránok. A táto konkrétna aktualizácia je skutočne viac zameraná na druhy webových stránok s recenziami produktov alebo obsah typu recenzie produktov. Takže je to asi takto – pozerajú sa na stránky celkovo zo širokého hľadiska, obe, ale pozerajú sa na rôzne aspekty. Vedel by som si predstaviť, že by sme v určitom okamihu videli tento algoritmus hodnotenia produktov len ako súčasť nášho bežného hodnotenia vo vyhľadávaní na webe a nie je viazaný napríklad na konkrétne druhy stránok.

Ale z akéhokoľvek dôvodu sa rozhodli uviesť to trochu oddelene.

Sprístupnia sa hlavné webové vitálne údaje a pasáže Google súčasne? Alebo sa už začali sprístupňovať Google pasáže? už? Neviem. Stavím sa, že by to Barry vedel, keby sa spustili veci na indexovanie pasáží. myslím, že od januára sa indexovanie spustilo.

Čítať:  Google hovorí nie: Väčšina stránok nepotrebuje súbor na dištancovanie sa pre spamové spätné odkazy

Naše SEO postrehy: Základné aktualizácie sú široké, aktualizácia recenzií produktu je špecifická

Základné aktualizácie sú širšie a tieto aktualizácie celkovo pokrývajú problémy s kvalitou na webovej lokalite. Nezahŕňajú špecifické typy atribútov webových stránok.

Aktualizácia recenzií produktov sa však zameriava na konkrétne typy prvkov webových stránok, ako sú recenzie produktov a recenzie služieb. Cieľovou skupinou sú celkovo menej kvalitné recenzie a pravdepodobne vám neprejde „tento produkt je úžasný!“ už jednovetové recenzie.

Budú mať explodujúce stránky vyhľadávania negatívny vplyv na web?

Správca webu 9:
Na našej webovej stránke máme 100 bielych štítkov, ktoré sú kópiami hlavnej stránky a sú uzavreté značkou X-robots, noindexed, kvôli technickým obmedzeniam. Všetky stránky majú značky HTML meta robots nastavené ako index, nasledujte. V priebehu minulého týždňa sme do služby Google Search Console pridali viac ako 84 miliónov stránok ako vylúčených, ale zablokovaných robotmi a tento počet sa neustále zvyšuje o milióny. Bude to mať pre stránku nejaké negatívne dôsledky? Zdá sa, že značka X-robots nie je rešpektovaná, aj keď dokumentácia jasne uvádza, že by mala mať prednosť pred metaznačkou robots. Čo by sme mali urobiť, aby sme zabránili robotovi Googlebot donekonečna prehľadávať automaticky generované vyhľadávacie stránky?

John Mueller:
Áno, myslím si, že sú tu dva aspekty, ktoré treba mať na pamäti. Jedným z nich je noindex, metaznačka robots alebo značka X-robots, ktorá je v podstate špecifická pre indexovanie, nie je to niečo, čo by bránilo prehľadávaniu. Predovšetkým teda musíme najprv prehľadať stránku, aby sme videli noindex.

A kvôli tomu sme nakoniec indexovo prehľadávali veľa týchto stránok, len aby sme videli „Ach, vlastne, nie je tam žiadny index, takže to môžeme zahodiť.“ A najmä na začiatku, keď na webovej stránke začneme vidieť takéto veci, pravdepodobne prejdeme a prejdeme množstvo obsahu a uvidíme, že to všetko nie je žiadny index. A zvyčajne to, čo sa tam stane, sa časom stane, naše systémy si uvedomia, že indexové prehľadávanie týchto konkrétnych vzorov adries URL nevedie k ničomu takému, že by sme nemohli indexovať obsah, a preto obmedzíme prehľadávanie týchto konkrétnych vzorov adries URL.

To je niečo, čo sa ustálilo samo. Ale aj tak musíme najprv prejsť všetky tieto vzory. A ak je pre vás prehľadávanie problémom, na jednej strane môžete pomocou súboru robots.txt úplne zablokovať prehľadávanie týchto stránok. Zložitým aspektom súboru robots.txt je, že nevyhnutne nebráni indexovaniu. So súborom robots.txt by sme si teda stránku nemohli pozrieť.

A nevedeli by sme, že so stránkou je spojená značka X-robots s noindexom. Je teda možné, že tieto stránky budeme stále indexovať bez obsahu. V praxi. To znamená, že ak zadáte dotaz na stránky pre tieto adresy URL, tieto adresy URL sa môžu zobraziť bez akéhokoľvek útržku.

Naše prehľady SEO: Google indexovo prehľadáva vzory adries URL na určenie indexového prehľadávania stránok

Na určenie konkrétnej prehľadávateľnosti stránky bude Google indexovo prehľadávať vzory adries URL, aby presne zistil, čo je povolené.

Ak má stránka zablokované a neindexované adresy URL kategórií, akonáhle ich Google prehľadá a zistí, že ich nemožno indexovo prehľadávať, už ich nebude indexovo prehľadávať.

John Mueller’s Search Central Google Office Hours Hangouts

Pripomíname, že hangouty Johna Muellera Google Search Central Office Hours nájdete na oficiálnom webe Kanál YouTube Central Search Central.

Môžete si tam pozrieť mnohé minulé stretnutia spolu so stretnutiami s inými zamestnancami spoločnosti Google, ako je napríklad Martin Splitt. Je hostiteľom stretnutí, na ktorých sa diskutuje o SEO v JavaScripte.

Ak vás akýmkoľvek spôsobom zaujíma SEO, včera je čas prihlásiť sa na odber a držať krok s nimi.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE