Stojí Magento Enterprise Edition za tú cenu?

Existujú dve edície Magento, z ktorých si tí, ktorí plánujú založiť eCommerce obchod, môžu vybrať: Magento Community Edition a Magento Enterprise Edition.

The Magento Community Edition je výkonná a flexibilná platforma elektronického obchodu. Je k dispozícii zadarmo, takže ktokoľvek s hostingom si môže stiahnuť kód a založiť si vlastný eCommerce obchod. Okrem toho komunita vývojárov Magento vytvorila širokú škálu doplnkov, ktoré pridávajú takmer všetky funkcie, ktoré si maloobchodník môže priať. Často sa teda vynára otázka: „Je Magento Enterprise Edition lepšia ako spustenie komunitnej edície plus sada rozšírení, ktoré poskytujú funkcie na podnikovej úrovni?“

V niektorých prípadoch to nestojí za ďalšie výdavky. Ak prevádzkujete mikropodnik s veľmi malým počtom produktov, poznáte Magento a eCommerce, máte nejaké skúsenosti s vývojom a ste pripravení spoľahnúť sa na podporu komunity, potom je Magento Community Edition úplne adekvátna. V prípade väčších podnikov elektronického obchodu však existuje niekoľko zreteľných výhod platenia za licenciu Enterprise Edition.

Podpora a SLA

Ak ste používateľom Magento Community Edition, máte dve možnosti, pokiaľ ide o podporu: môžete zaplatiť za profesionála Magento, ktorý vám ju poskytne, alebo môžete použiť komunitu Magento.

Používatelia Magento Enterprise Edition dostávajú komplexný balík podpory s dohodou o úrovni podpory od tvorcov softvéru, ktorá zahŕňa e-mailovú a telefonickú podporu. Mať priamu linku k najkvalifikovanejším odborníkom na Magento je pre používateľov Magento obrovskou výhodou.

Čítať:  6 najlepších spôsobov, ako dostať zaplatené za reklamu na vašom aute

The Fórum komunity Magento sú úžasným zdrojom, ale pre podniky, ktoré sú závislé od svojich obchodov, je dôležité uvedomiť si, že nikto v komunite nemá žiadnu povinnosť poskytovať podporu. Vo väčšine prípadov nie je podpora komunity najlepšou voľbou pre zložité a časovo náročné problémy. Alternatíva platenia za podporu Magento od tretích strán je najlepšou voľbou pre používateľov Community Edition, ale môže to byť spojené s problémami. Aj keď sú tu úžasní vývojári Magento, poradenské spoločnosti a odborníci na elektronický obchod, ktorí si ich môžu najať, väčšina z nich neponúka rovnakú kvalitu dohody o úrovni podpory ako balíky podpory Magento Enterprise a ani nemajú rovnakú úroveň vstupov alebo prehľadov. do vývojového procesu Magento.

Prémiové funkcie

Existuje celý rad pokročilé vlastnosti v Enterprise Edition, ktoré nie sú súčasťou Community Edition. Medzi ne patrí balík Rich Merchandising Suite, dynamické vzťahy s produktmi založené na pravidlách, trvalé nakupovanie a autorizácia riadenia vrátenia tovaru. Tieto prémiové funkcie sú veľmi užitočné pri marketingu a správe rušného elektronického obchodu. Nie sú nevyhnutné, ale sú dôležité pre maximalizáciu príjmov a skrátenie času, ktorý vy a vaši zamestnanci strávite administratívnymi úlohami.

Súdržná sada funkcií

Mnohé z pokročilých funkcií je možné spojiť s rozšíreniami z MagentoConnect, ale výhodou Magento Enterprise Edition je, že jeho prémiové funkcie sú vyvinuté tým istým tímom, ktorý vytvára základnú funkčnosť. Sú vytvorené po konzultácii so zákazníkmi Magento Enterprise, aby vytvorili konzistentný a jednotný zážitok.

Čítať:  Ako zlepšiť bezpečnosť vášho obchodu Magento

Zatiaľ čo Magento Community Edition je výkonná platforma pre elektronický obchod malých podnikov, Magento Enterprise Edition je vhodnejšia pre podniky, ktoré vyžadujú dohody o úrovni podpory a pokročilé nástroje elektronického obchodu a marketingu, ktoré sú hlboko integrované so základným softvérom.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE