Stojí prémiové doplnky WordPress za peniaze?

Ako používateľ WordPressu máte viac ako 50 000 doplnkov k dispozícii. Existujú pluginy so skromnými ambíciami, také, ktoré urobia malú zmenu v rozhraní alebo pridajú užitočnú funkciu. Pluginy ako W3 Total Cache idú ešte ďalej a pridávajú množstvo súvisiacich funkcií. A existujú doplnky, ktoré transformujú WordPress na niečo úplne iné. Napríklad WooCommerce. Každý z týchto desiatok tisíc doplnkov je bezplatný, tak prečo by ste niekedy chceli platiť za prémiový doplnok?
Existujú dva typy prémiových doplnkov: tie, ktoré sú vydané v rámci modelu freemium, ktorý poskytuje základné funkcie zadarmo a žiada, aby ste platili za pokročilejšie funkcie, a tie, za ktoré musíte platiť, aby ste ich vôbec používali. Dôvody, prečo by ste mohli zvážiť platbu, sú rovnaké pre oba typy prémiových doplnkov.

Potrebujete pokročilé funkcie

Väčšina stránok WordPress spolu funguje úplne dobre bez toho, aby museli platiť za prémiový doplnok. K dispozícii je toľko funkcií zadarmo, že platenie za ďalšie funkcie v prémiovom doplnku sa nikdy nestane problémom. Za stránky, ktoré potrebujú špeciálne funkcie, funkcie, ktorých vývoj a údržba je zložitý, alebo funkcie, ktoré pomáhajú stránke zarábať peniaze, sa však oplatí zaplatiť malú sumu, ktorú vývojári požadujú.
Doplnok WordPress je softvér a predstavuje investíciu času a odborných znalostí vývojára. Udržiavanie doplnku je neustálym úsilím; musia byť aktualizované, keď sa WordPress vyvíja a keď sa zistia chyby zabezpečenia. Tvorcovia pluginov sú šikovní profesionáli, ktorí ak by pluginy nevyvíjali, využili by ten čas na vývoj niečoho, za čo by boli platení.
Mnohí vývojári doplnkov prezrádzajú väčšinu funkcií doplnku a účtujú si iba pokročilé funkcie, ktoré budú s väčšou pravdepodobnosťou užitočné na stránkach zarábajúcich peniaze. Ak potrebujete tieto funkcie na svojej stránke, potom má zmysel za ne zaplatiť. Ak ich nepotrebujete, držte sa mnohých bezplatných možností.

Čítať:  4 najlepšie alternatívy DigitalOcean na zvýšenie...

Potrebujete podporu

Podpora je vražedná funkcia väčšiny prémiových doplnkov. Okrem softvéru môžu používatelia, ktorí platia, požiadať vývojára o pomoc. Vývojár a jeho tím podpory poskytnú personalizované služby na riešenie problémov a usmerňujú platiacich zákazníkov pri používaní doplnku.
Poskytovanie podpory je drahé a časovo náročné. Hoci väčšina vývojárov doplnkov ponúka podporu pre svoje bezplatné doplnky, neexistujú žiadne záruky. S prémiovými doplnkami si kupujete istotu, že ak máte problém, vývojár vám pomôže. To je užitočné najmä pre podniky, ktoré závisia od funkcií poskytovaných doplnkom. Nemôžu si dovoliť prestoje a potrebujú vedieť, že všetky problémy budú rýchlo vyriešené.

Prémiové doplnky môžu byť aktualizované častejšie

Vývojári prémiových doplnkov majú motiváciu aktualizovať svoje doplnky častejšie, pridávať nové funkcie, opravovať chyby a odstraňovať slabé miesta v zabezpečení. Vývojári bezplatných doplnkov túto motiváciu nemajú a aktualizácie pravdepodobne nebudú na ich zozname priorít vysoko. Mnoho bezplatných doplnkov je aktualizovaných, ale ak neplatíte, nemáte veľa možností, keď sa vývojár rozhodne zamerať na platenú prácu namiesto bezplatnej aktualizácie doplnku.

Chcete podporovať neustály rozvoj

Je doplnok dôležitý pre vašu stránku? Ak áno, možno budete chcieť zaplatiť za prémiovú verziu, aby ste sa uistili, že nezmizne. Ako som už povedal, vývoj doplnkov si vyžaduje veľa času a odhodlania. Keď je doplnok bezplatný, vývojár nie je platený. Môžu sa rozhodnúť, že vývoj doplnku už nie je prospešný, alebo jednoducho nemajú čas. Zaplatením za doplnok dávate vývojárovi dôvod pokračovať.
Posledné slovo o prémiových doplnkoch: nenechajte sa v pokušení používať nulované (pirátske) doplnky. Ide o prémiové doplnky, ktoré sú vám ponúkané zadarmo, zvyčajne na tienistej stránke alebo fóre. Vynulované pluginy sú často infikované škodlivým softvérom, ktorý spôsobí, že vaše stránky budú vystavené ohrozeniu, krádeži údajov a iným nepríjemným javom.

Čítať:  5 najlepších doplnkov WordPress Live Chat v roku 2024

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE