Stratégia obsahového marketingu Pipedrive: Ako to robia?

Zaujímalo vás niekedy, prečo je stratégia obsahového marketingu Pipedrive taká inšpirujúca?

Aj keď je Pipedrive známym lídrom v predajných technológiách, dokáže udržiavať svoj obsah jednoduchý, hodnotný a pútavý pre publikum zložené z majiteľov malých firiem.

Nič na ich stránke alebo obsahu nie je nudné resp

Ak chcete osloviť majiteľov malých podnikov vysokokvalitným obsahom, pozrite si toto roztrhnutie.

Ponárame sa do podrobností o marketingovej stratégii a realizácii obsahu Pipedrive.

Teardown Obsah

Jednoduchá navigácia zdrojov Pipedrive

Všetci sme už videli statné podnikové webové stránky. Viete – tie s obrovskými ponukami s množstvom rozbaľovacích zoznamov a možností.

Menu webovej stránky Pipedrive je osviežujúco jednoduché. Vedú návštevníkov webových stránok smerom k ich funkciám, cenám, blogu a prípadovým štúdiám.

V podpriečinku blogu na webovej lokalite môžu návštevníci prejsť na rôzne témy a formáty obsahu. Kategória „Zlepšiť predaj“ zahŕňa psychológiu predaja, taktiku predaja a nástroje. Medzitým kategória „Scale Up“ zahŕňa správu údajov, proces predaja a správu tímu.

Vzhľadom na to, že Pipedrive bola založená v roku 2010, je to šikovný spôsob, ako organizovať viac ako desaťročie obsahu blogu. To isté môžete urobiť tak, že ponecháte jednoduchú ponuku hlavnej webovej lokality a rozdelíte svoj blog do samostatnej subdomény alebo podpriečinka s vlastnou navigáciou.

V ponuke päty môžete vidieť, že Pipedrive má, samozrejme, ďalšie zdroje, ako napríklad ich bulletin, kurz a komunitu.

Rovnako ako vo všetkom Pipedrive, ich stránka zdrojov obsahuje rovnaké jednoduché UX. Návštevníci webových stránok si môžu vybrať z predajných tipov, manažmentu predaja, šablón a nástrojov, vzdelávania CRM alebo svojho blogu.

Namiesto toho, aby Pipedrive vtláčal ľuďom do tváre všetky svoje zdroje naraz, uľahčuje návštevníkom webových stránok navigáciu hlbšie a hlbšie na stránku.

Čítať:  Aký je NAJLEPŠÍ nástroj v roku 2024 a prečo?

Závideniahodná návštevnosť z vyhľadávania

Spoločnosť Pipedrive, založená v roku 2010, bola prvým používateľom marketingu obsahu. Správa o webovej lokalite v Ahrefse vyzdvihuje 78 000 kľúčových fráz, podľa ktorých sa spoločnosť hodnotí. Mnohé z ich hodnotení na stránke 1 sú pre hodnotné témy, ktoré sú vysoko relevantné pre ich produkt.

Hodnotia sa napríklad pre „skripty na volanie za studena“, lievik predaja, „sales pipeline“ a ďalšie skvelé vyhľadávacie dopyty.

Prvky víťazného blogového príspevku

Všetky hodnotenia Pipedrive sa hodnotia z nejakého dôvodu. Sú to hodnotné časti obsahu a obsahujú prvky, ktoré čitatelia aj Google milujú.

Ich blogový príspevok o skriptoch studeného volania obsahuje:

 • Pôsobivý názov optimalizovaný pre SEO
 • Jasný dôvod na prečítanie príspevku a čo si z neho odnesiete
 • Obsah
 • Skutočné šablóny skriptov
 • Odrážky
 • Číslované zoznamy
 • Odvážne vety
 • Citáty odborníkov
 • Kvalitná infografika
 • Relevantné snímky obrazovky

Videli sme to znova a znova. Obsah, ktorý Google hodnotí, je mäsitý. Je to špecifické. Prekypuje zdrojmi. Ľahko sa to číta. Je to presvedčivé.

Ak chcete, aby Google ohodnotil váš obsah, pridajte doň ďalšie prvky a zdroje, pričom stále zachovávajte súdržný účel článku.

Konverzia návštevnosti blogu

Obsahový marketing Pipedrive obsahuje mnoho jasných a jednoduchých spôsobov, ako môžu čitatelia blogov postupovať smerom nadol v rámci predajného lievika.

Ich blogové príspevky často obsahujú vylepšenia obsahu, ako napríklad možnosť sťahovať skripty alebo šablóny.

A podpriečinok blogu má tiež skvelú výzvu na akciu „Vyskúšajte to zadarmo“, ktorá sa drží v hornej časti stránky, aj keď sa čitateľ posúva ďalej v obsahu. Lepivé menu s CTA je jednoduchý spôsob, ako získať lepšie výsledky z obsahu blogu.

Reklamná stratégia na LinkedIn

Obsahový marketing Pipedrive dopĺňajú sociálne reklamy.

Pipedrive je veľmi aktívna spoločnosť, pokiaľ ide o reklamu na LinkedIn. Platené reklamy síce nie sú súčasťou obsahového marketingu, no do hry samozrejme vstupujú, najmä pri retargetingu.

Čítať:  20 miest, kde môžete uverejniť svoje video, aby ste dosiahli maximálny dosah (2024)

Expanzia na nové trhy

S toľkými úspechmi v anglickom jazyku vďaka SEO, marketingu obsahu a viac ako desaťročiu povedomia o značke Pipedrive v súčasnosti expanduje na nové trhy. Z niekoľkých reklám na ich účte LinkedIn môžeme vidieť, že Brazília je momentálne jednou z ich krajín s najvyššou prioritou.

S približne 1,89 miliónmi podnikov v Brazílii niet divu, že Pipedrive má záujem o získanie väčšieho podielu na trhu CRM v tejto krajine.

Kvalitné videoreklamy a retargeting

Okrem zacielenia na nové trhy používa Pipedrive aj svoj účet LinkedIn na opätovné zacielenie na čitateľov blogov, odberateľov bulletinov a potenciálnych zákazníkov pomocou vysokokvalitných videoreklám.

Ako vidíme, tieto reklamy sú skôr v spodnej časti lievika. Toto vás prevedie rýchlym úvodným videom o Pipedrive a ponúka aj kurz rýchleho spustenia.

So softvérom je presvedčenie niekoho, že váš produkt mu môže pomôcť, len polovica úspechu. Musíte ich tiež presvedčiť, aby investovali čas do učenia sa niečoho nového. Majitelia firiem, vedúci predaja a obchodní zástupcovia sú zaneprázdnení. Keď sa sústredia na každodenné úlohy a operácie, za ktoré sú zodpovední, je pre nich ťažké stráviť čas učením sa úplne nového CRM.

Preto je retargeting leadov s kurzom rýchleho spustenia taký skvelý nápad. Ponúka spôsob, ako môže potenciálny zákazník preskúmať, aké by to bolo používať produkt, a vyžaduje si len malú investíciu času. To tiež posilňuje správu, že produkt je určený pre obchodných zástupcov a ľahko sa používa.

Keď manažér prevádzky obstaráva nový softvér, jedným z najdôležitejších kritérií, ktoré preveruje, je jednoduchosť začlenenia do tímu. Spoločnosť nemôže dosiahnuť lepšie výsledky z CRM, ak nevie prísť na to, ako ho používať.

Pipedrive tiež používa reklamy LinkedIn, aby predviedla svoj sociálny dôkaz. Do svojich reklám zaraďujú referencie a hodnotenia hviezdičkami, aby premenili viac potenciálnych zákazníkov na zákazníkov.

Čítať:  TikTok: Ako opraviť „Tento zvuk nie je k dispozícii“

Obsahový marketing bez reklamy je nebezpečný. Riskujete, že svoje publikum poučíte o tom, prečo potrebujú riešenie, ako je to vaše, a potom stratíte týchto potenciálnych zákazníkov v prospech konkurentov s optimalizovanejšími systémami na konci lievika.

Je veľmi dôležité nastaviť reklamy na opätovné zacielenie na váš web. Aby boli ešte úspešnejšie, mali by ste znova zacieliť na základe fázy nákupu. Ak napríklad čitateľ klikne na článok v hornej časti lievika s nízkou úrovňou povedomia o riešení, hneď na druhý deň by sa mu nemala zobraziť reklama na registráciu. Namiesto toho na nich budete chcieť zacieliť stredom obsahu lievika, ako je napríklad sprievodca alebo iné prihlásenie.

Ale pre potenciálnych zákazníkov, ktorí si prezreli viacero stránok na vašom webe, najmä váš kontaktný formulár alebo cenovú stránku, by ste im mali zobraziť svoje reklamy na konci zúženia, ako je napríklad kurz rýchleho spustenia a reklamy odolné voči sociálnym sieťam vyššie.

Diferenciácia na ľudskej úrovni a hrdosť Estónska

Content marketing Pipedrive odlišuje spoločnosť aj na ľudskej úrovni. Vaša firma, vaši zakladatelia a váš tím sú jedineční.

Ako môžete použiť svoj príbeh na vybudovanie ľudskejšieho spojenia so svojimi zákazníkmi a fanúšikmi? Nemusíte zdieľať osobné príbehy o svojej minulosti (hoci môžete). Pravdepodobne existujú jednoduchšie spôsoby, ako môžete vyniknúť a vytvoriť pozitívnu reputáciu svojej značky.

Pipedrive to robí naozaj dobre tým, že pravidelne zverejňuje obsah o Estónsku, krajine, v ktorej bola spoločnosť založená a dodnes má pobočky.

Najmä preto, že Pipedrive používa mnoho technologických spoločností, zdieľanie obsahu o Estónsku, ktoré je jednou z najviac digitalizovaných krajín na svete, im pomáha vyniknúť a spojiť sa so zákazníkmi.

Estónsko ponúka bezplatný internet a elektronický pobyt. Zverejnením o Estónsku vykonáva Pipedrive všetky tieto činnosti:

 • Ukazuje ich korene a spája na ľudskej úrovni
 • Apeluje na ostatných v technologickom priemysle
 • Vytvára obsah, ktorý nesúvisí len s podnikaním
 • Zlepšuje vnímanie ich značky ako značky, ktorá je na špičke
Čítať:  4 spôsoby, ako skryť svoju profilovú fotografiu na telegrame

Vaša spoločnosť určite má spôsoby, ako sa spojiť s ľuďmi na ľudskej úrovni. Aké príbehy a obsah môžete zdieľať na sociálnych sieťach, ktoré nesúvisia konkrétne s vaším produktom alebo službou, no napriek tomu oslovia vašu cieľovú skupinu?

Možno sa môžete porozprávať o tom, ako váš tím spolupracuje, odkiaľ sú členovia vášho tímu, ako bola založená spoločnosť alebo ako vaša značka prispieva k dôležitej veci.

Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, uistite sa, že obsah stále oslovuje vaše cieľové publikum, a buďte konzistentní. Nevyberajte si 20 rôznych príbehov alebo dôvodov, o ktorých budete neustále uverejňovať príspevky. Namiesto toho si vyberte 2 alebo 3 vedľajšie témy, ktoré sa hodia k vašej značke, a uverejňujte o nich štvrťročne.

Jasné umiestnenie naprieč kanálmi

Pipedrive tiež dobre objasňuje svoje posolstvo naprieč všetkými kanálmi distribúcie obsahu.

S produktom, ktorý dokáže tak veľa (má CRM, chatbot a funkcie na vyhľadávanie), by bolo ľahké, aby sa správy Pipedrive stali mätúcimi a chaotickými. Spoločnosť však robí skvelú prácu pri zjednodušovaní svojej ponuky základnej hodnoty.

Naprieč všetkými profilmi Pipedrive uvádza, že ich platforma je CRM vyvinutá z pohľadu predajcu a že softvér je zameraný na to, aby bol predajný úspech nevyhnutný.

Vezmite si stránku knihy Pipedrive a uistite sa, že vaše správy na všetkých platformách sú jednoduché a zaujímavé. Mali by ste byť schopní destilovať svoje správy do základov. Použite rámec „čo, kto a prečo“.

 • Čo – CRM
 • SZO – predajcovia
 • Prečo? – aby bol predajný úspech nevyhnutný

Táto prehľadnosť a jednoduchosť vám pomôže urobiť celý váš marketing obsahu úspešnejším.

Páčil sa vám tento hlboký ponor do obsahového marketingu Pipedrive? Pozrite si naše ďalšie novinky, ktoré inšpirujú vašu stratégiu obsahového marketingu:

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE