Stratégie hackovania rastu pre elektronický obchod

Každý podnikateľ sníva o tom, že jeho podnikanie bude rásť, ale rast biznisu sa nedeje zo dňa na deň. A bez plánu a stratégie to nepôjde.

Spolupracovali sme so skúsenými vlastníkmi firiem a získali sme ich tipy, ktoré vám pomôžu naučiť sa rozvíjať svoje podnikanie pomocou najefektívnejších stratégií obchodného rastu pre elektronický obchod.

Stratégie hackovania rastu, ktoré sú najefektívnejšie pre online podniky a podniky elektronického obchodu, sú:

  • Stratégie prenikania na trh
  • Rozšírenie trhu alebo stratégia rozvoja
  • Marketingová stratégia
  • Stratégia rozšírenia produktu
  • Stratégia diverzifikácie
  • Akvizičná stratégia

Stratégie prenikania na trh

Pojem „penetrácia“ označuje, koľko jednotiek produktu sa predalo v porovnaní s celkovým počtom potenciálnych predajov na danom trhu. Napríklad, ak podnik predáva 20 zo 100 možných ľudí, potom by penetrácia bola 20 %.

Ak chcete podnikať v raste, musíte predávať väčšiemu počtu ľudí ako v súčasnosti. Inými slovami, obchodný rast koreluje so zvýšeným predajom a prienikom na trh. Ak teda chcete zvýšiť prienik na trh, v konečnom dôsledku sa chcete zamerať na spôsoby, ako zvýšiť predaj vášho podnikania.

Úprava cien

Jednou z najčastejšie používaných stratégií na zvýšenie predaja a prieniku na trh je úprava cien vašich produktov. Vo väčšine prípadov to znamená zníženie cien vašich produktov, aby boli cenovo dostupnejšie a atraktívnejšie pre potenciálnych kupcov.

Zvýšenie propagácie

Ďalším spôsobom, ako zvýšiť prienik na trh, je zvýšiť povedomie o značke prostredníctvom marketingu a propagácie. V závislosti od charakteru kampane – či už propaguje firmu, produkt alebo dočasnú propagáciu – môžu tieto kampane uľahčiť krátkodobý alebo dlhodobý rast predaja.

Rozšírenie distribúcie

Okrem tvorby cien a propagácie môžete zvýšiť prienik na trh pridaním viacerých distribučných kanálov do vášho obchodného modelu. Napríklad, ak sa vaše produkty v súčasnosti predávajú v jednom maloobchodnom reťazci, nájdenie iného reťazca na predaj vašich produktov pravdepodobne zvýši predaj.

Vylepšovanie produktov

Väčšina kupujúcich bude pravidelne inovovať na novšie produkty zo starších; toto zrkadlá nákupného správania našu vrodenú túžbu po sebazdokonaľovaní. Z tohto dôvodu aj malé vylepšenia vášho produktu môžu zvýšiť predaj.

Čítať:  Čo je to slučka WordPress?

Zvýšenie používania

Táto stratégia môže byť zložitá, pretože nemáte kontrolu nad tým, ako vaši kupujúci používajú vaše produkty. Ak však nájdete spôsob, ako zvýšiť mieru používania vašich produktov – čo je najjednoduchšie spotrebný tovar — pravdepodobne zaznamenáte zvýšenie predaja od zákazníkov, ktorí potrebujú doplniť.

Stratégia expanzie/rozvoja trhu

Účelom expanzie je nájsť nové príležitosti na rast po dosiahnutí vrcholu predaja. Ak chcete pokračovať v raste, stratégia expanzie trhu často vedie k tomu, že podnikanie sa presúva na podobný alebo príbuzný trh. Keďže nový trh do istej miery súvisí s existujúcim trhom, podnikanie môže zmierniť niektoré riziká, ktoré so sebou prináša objavovanie nového územia.

Na druhej strane rozvoj trhu je, keď podnik vytvára nový trh alebo technológiu. Presnejšie povedané, podnik identifikuje trend alebo potrebu spotrebiteľa a pokúša sa na tom zarobiť.

Pri expanzii trhu alebo stratégii rozvoja je prvým krokom vykonanie prieskumu. Odtiaľ môžete nájsť najlepšie príležitosti na rast. Nechcete sa predsa zacieliť na trhy, ktoré budú stáť peniaze namiesto zvýšenia predaja a výnosov.

Cielená marketingová stratégia

Marketing je základom vlastníctva a vedenia podniku, takže cielenejší prístup môže byť efektívnou stratégiou rastu.

Spotrebitelia sú denne bombardovaní marketingovými materiálmi. Reklamy im upchávajú doručenú poštu, zapĺňajú ich kanály sociálnych médií a prerušujú ich videá na YouTube. Problém väčšiny týchto reklám je však v tom, že sú neuveriteľne zovšeobecnené. Nezasahujú do niečoho, s čím by sa publikum mohlo spojiť, takže v dôsledku toho je marketingový obsah pre publikum ľahké ignorovať.

Cielený marketing je, keď prispôsobujete svoj marketingový obsah publiku. Cieľom je poskytovať obsah, ktorý je relevantnejší pre publikum, čo vedie k väčšej angažovanosti a vyššej konverzii. Cielený marketing zase podporuje rast vášho podnikania.

Najlepšia vec na používaní cieleného marketingu ako stratégie rastu je, že môže viesť k rastu bez toho, aby si vyžadoval potenciálne riskantné zmeny vo vašom obchodnom modeli.

Napriek špecifickosti, ktorá je vlastná cielenému marketingu, je to v skutočnosti všestranná a flexibilná stratégia rastu. Formy marketingu, ktoré sú obzvlášť účinné na podporu obchodného rastu, však zahŕňajú influencer marketing, geograficky zacielený marketing a affiliate marketing.

Influencer Marketing

V skratke, influencer marketing je spôsob, ako propagovať produkty alebo služby prostredníctvom partnerstva s influencermi na sociálnych sieťach. Ako to presne funguje? Katie Schmidt — majiteľka a zakladateľka Vášeň Liliebutik s etickým oblečením — vysvetľuje výhody influencer marketingu.

Čítať:  Buffer vs SocialBee: Čo je lepšie?

„Spolupracujte s influencermi, aby ste svoje produkty dostali pred širšie publikum,“ hovorí. „Pretože recenzia vášho produktu pochádza z dôveryhodného zdroja, sledovatelia týchto ovplyvňovateľov s väčšou pravdepodobnosťou uskutočnia nákup.“

Inými slovami, influenceri si u svojho publika vybudovali dôveru, takže máte tendenciu vidieť oveľa vyššia konverzia a obchodný rast s influencer marketingom. Medzitým zacieľujete na publikum, ku ktorému ste možno nemali prístup.

Mnoho firiem, ktoré využívajú influencer marketing, zaznamenalo obrovský nárast predaja. V skutočnosti Mark Tyrol, prezident o Battic Door Home Produkty na úsporu energie, zaznamenal 50% nárast predaja len vďaka influencer marketingu. Ak ste teda influencer marketing ešte nepovažovali za jednu zo stratégií rastu firmy, pravdepodobne by ste mali.

Geo-zacielený marketing

Pokročilé reklamné platformy, ktoré sú dnes k dispozícii, umožňujú majiteľom firiem vykonávať geograficky zacielený marketing. Pomocou geografického zacielenia dokážete doručiť svoj marketingový obsah tomu správnemu publiku. V praxi ide o to, aby ste sa uistili, že ľudia, ktorí vidia váš marketingový obsah, sú ľudia, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou podľa neho budú konať. Reklamy na plavky napríklad neprevedú ľudí, ktorí žijú v chladnejších klimatických podmienkach.

Pridružené programy

Namiesto partnerstva s influencermi je affiliate marketing, keď spolupracujete s inými firmami zameranými na podobné publikum. Myšlienkou je podporovať vzájomný rast odporúčaním zákazníkov, ktorí prešli na partnerské firmy, a zároveň dostávať odporúčania od tých istých partnerov. Toto usporiadanie je atraktívne pre týchto partnerov alebo pridružené spoločnosti, pretože zarábajú určité percento z každého predaja, ktorý odkazujú na vašu firmu.

Záležiac ​​na silu vašej značky a vaše odvetvie, mohli ste vidieť značnú konverziu z affiliate marketingu.

Stratégia rozšírenia produktu

Existuje niekoľko spôsobov, ako pristupovať k expanzii produktu ako zdroju obchodného rastu, od pridávania nových funkcií k produktu až po oslovenie nových cieľových skupín. Každý prístup však spočíva v rozšírení publika pre produkt alebo službu.

Mark Tyrol zvýšil predaj produktov Battic Door Home Energy Conservation Products pridaním ďalších distribučných kanálov pre svoje produkty.

„Od začiatku som začal pridávať online predajné kanály a dramaticky som zvýšil predaj,“ hovorí Mark. Citoval eBay, Amazon, Rakuten, Sears, Home Depot, Walmart, Facebook, Shopify a ďalšie predajné platformy, ktoré umožňujú maloobchodníkom „integrovať, spravovať a optimalizovať predaj ich tovaru cez stovky online kanálov“.

Čítať:  Výber najlepšieho bezplatného vyskakovacieho doplnku WordPress pre vašu stránku

Ďalším prístupom k expanzii produktov by bolo hľadanie príležitostí, ako osloviť nové trhy. Skvelým príkladom je produktový rad Skin So Soft od Avonu. Po objavení produktu odpudzoval hmyzSpoločnosť Avon začala predávať Skin So Soft kemperom na outdoorové aktivity. Odvtedy spoločnosť spustila rad produktov Skin So Soft, ktoré sú vyslovene navrhnuté ako repelenty hmyzu.

Stratégia diverzifikácie

Jednoducho povedané, diverzifikácia je o tom, že nevložíte všetky vajíčka do jedného košíka. Myšlienkou je nájsť viacero stabilných príjmových kanálov na podporu rastu podnikania. Medzitým zvyšujete svoj dosah rozšírením cieľového publika.

Mark McIntosh z LocalWear považuje diverzifikáciu za „svätý grál pre elektronický obchod“. Podľa Marka: „Niektoré produkty môžu byť spočiatku horúce, ale strácajú priľnavosť. Takže zdravý, rastúci podnik bude mať v priebehu času niekoľko rôznych faktorov rastu.“

Okrem svojich produktov môžete diverzifikovať aj body kontaktu so zákazníkmi. Napríklad pridanie marketingu sociálnych médií alebo funkcie živého chatu na vašu webovú stránku môže viesť k výraznému rastu predaja.

Brandon Ackroyd, vedúci oddelenia Customer Insight pre Tigrované mobily, použil živý chat na zvýšenie zapojenia zákazníkov a predaja. Brandon v skutočnosti poznamenal, že „počet ľudí používajúcich živý chat sa za šesť mesiacov zvýšil o 400 %“ a z tých, ktorí používajú funkciu živého rozhovoru, „20 % zákazníkov nakoniec zadalo objednávku“.

Akvizičná stratégia

Pre väčšie alebo viac etablované podniky je efektívnou stratégiou rast prostredníctvom akvizícií. Prevzatím samostatného podnikania – s jeho produktovou zostavou, zákazníkmi a pracovnou silou – a jeho začlenením do väčšej spoločnosti, zvýšite svoj podiel na trhu.

Akvizícia nemusí byť životaschopnou stratégiou rastu pre každý podnik, pretože si vyžaduje značnú dostupnosť likvidného kapitálu. Ak je to však možné, akvizícia môže podporiť rast tým, že vám umožní expandovať na nové trhy, diverzifikovať portfólio produktov alebo zvýšiť výrobnú kapacitu.

Slová rady pre rast podnikania v elektronickom obchode

Keď ukončíme tento prehľad o tom, ako rozvíjať svoje podnikanie online, chceme vám na záver poskytnúť niekoľko rád. Nasledujúce tipy poskytli užitoční majitelia podnikov a podnikatelia uvedení v tomto článku, ktorí s veľkým efektom využili mnohé z vyššie uvedených obchodných stratégií.

Vyskúšajte nové veci

Tahnee Elliott – zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti TC Elli’stexaský e-shop s módnym predajcom – považuje ochotu experimentovať za nevyhnutnú pre rast podnikania.

„V roku 2009 moje podnikanie tvrdo zasiahla finančná kríza,“ hovorí Tahnee. Tvárou v tvár výraznému zníženiu návštevnosti, Tahnee „preradila rýchlosť znížením cenových bodov a otvorením internetového obchodu“. Odtiaľ experimentovala s digitálnymi kanálmi. Reklama na Instagrame a program ambasádorov značky boli pre firmu Tahnee obzvlášť úspešné. Nakoniec, jej ochota prispôsobiť sa a experimentovať je dôvodom, prečo sa TC Elli aj dnes darí.

Čítať:  Aktualizácia skúseností so stránkami Google bude vydaná pre mobilné zariadenia aj počítače

Buď trpezlivý

Rast, ktorý chcete vidieť, sa nestane cez noc alebo bez času stráveného vytváraním plánu. Takže Keval Baxi, generálny riaditeľ spoločnosti Codalzdôrazňuje trpezlivosť.

“Dokonca aj so 100% odhodlaním to môže byť ťažké bez trpezlivosti alebo správneho procesu,” hovorí Keval. “Bez riadneho procesu implementácie a trpezlivosti pri dodržiavaní tohto procesu podniky nebudú úspešné.”

Stabilita nad trendmi

Mnoho podnikateľov urobilo chybu, keď skočili do najnovšieho vlaku, ale najúspešnejšie sú tie podniky, ktoré stabilným a konzistentným trhom poskytujú nepretržitú hodnotu.

„Ak chcete neustále rásť, potrebujete presvedčivú hodnotovú ponuku, ktorá sa premietne do dlhodobého zákazníckeho trendu,“ hovorí Rick Watson. „Premýšľajte o veciach, ktoré majú silu [and] to bude platiť na najbližších päť alebo viac rokov.“

Rick vlastní a beží RMW Commerce Consultingporadenská firma v oblasti elektronického obchodu.

Budujte dôveru

Dnešní spotrebitelia sú dôvtipnejší ako kedykoľvek predtým a mimoriadne skeptickí k obsahu trhu. Z tohto dôvodu, ak si nájdete čas na budovanie dôvery u svojho publika, budete odmenení väčším predajom. Dôvera je niečo, čo je obzvlášť dôležité mať na pamäti, pokiaľ ide o obsahový marketing.

„Na malej vlastnej propagácii nie je nič zlé,“ hovorí Katie Schmidt, „ale nakupujúci začnú dôverovať značkám, ktoré im ponúkajú užitočné rady [instead of] len sa im snaží predať. Keď k vám spotrebitelia prídu kvôli hodnotnému obsahu, začnú dôverovať vašej stránke a uskutočnia nákup. Vybudujte si dôveru a podeľte sa o znalosti so svojím publikom a získate tak potenciálnych zákazníkov.“

Rozšírte svoje podnikanie v oblasti elektronického obchodu so spravovaným hostingom WooCommerce

Okrem rastových hackerských stratégií, ktoré sme tu uviedli, môže byť skvelý hostingový plán nápomocný pri raste vášho podnikania. Našťastie, Hostinger vás pokryl.

Náš spravovaný plán hostenia WooCommerce je ideálny pre rastúce podniky. Hosting spravovaný WordPressom pre elektronický obchod, ktorý je špeciálne navrhnutý na konverziu väčšieho predaja, je nabitý špičkovými technológiami na skrátenie doby načítania dopytov a miery opustenia košíka.

Ak sa chcete dozvedieť viac o plne spravovanom hostingu WooCommerce, pozrite si naše plány, ako začať ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE