Štyri doplnky, ktoré by vývojári WordPressu mali používať

Nič sa vývojárom nepáči viac ako poškriabaniu vlastného svrbenia. Niektoré z najlepších softvérov – vrátane samotného WordPressu — je výsledkom vývojára, ktorý rieši svoj vlastný problém a zverejňuje riešenie.

Takže, ako by ste mohli očakávať, vývojári WordPress vytvorili množstvo doplnkov, ktoré pomáhajú iným vývojárom. WordPress nie je najjednoduchšie prostredie na začatie: rozhranie API môže byť trochu nejasné a v porovnaní s inými systémami na správu obsahu nie je ľahké vyriešiť všetky nedostatky WordPress – začiatočníci potrebujú trochu pomôcť.

V tomto článku by som sa rád pozrel na štyri doplnky, ktoré pomôžu začínajúcim vývojárom popasovať sa s WordPress.

Panel ladenia

Ak vyvíjate doplnok alebo tému pre WordPress, je užitočné vidieť, aký vplyv má váš kód na výkon WordPress. Panel ladenia pridáva praktickú položku na paneli s ponukami, ktorá zobrazuje využitie pamäte, databázové dotazy, využitie vyrovnávacej pamäte a množstvo ďalších užitočných informácií.

WP-DBManager

Databáza WordPress je srdcom každého webu WordPress. Existuje množstvo nástrojov, ktoré umožňujú vývojárom priamo manipulovať s databázou, ale je užitočné mať nástroj špecifický pre WordPress, ktorý vám umožní interakciu s databázou a poskytne prehľad o jej stave z administračného panela WordPress.

WP-DBManager pomáha vývojárom spúšťať dotazy, optimalizovať databázu, zhadzovať a vyprázdňovať tabuľky, ako aj zálohovať a obnovovať databázu (čo je užitočné, pretože ak sa s databázou hráte, je veľká šanca, že aspoň niečo pokazíte raz).

Čítať:  15 najlepších puzdier Samsung Galaxy Z Flip 5, ktoré si môžete kúpiť

WP-CLI

Ak ste vývojár WordPress, strávite veľkú časť času inštaláciou, konfiguráciou a inou manipuláciou s nastavením WordPress – to všetko sa dá urobiť bez akejkoľvek interakcie s príkazovým riadkom, ale ako začínajúci vývojári čoskoro zistia, príkazový riadok môže byť výkonným a efektívnym nástrojom.

WP-CLI dáva používateľom možnosť ovládať WordPress z príkazového riadku. Množstvo vecí, ktoré môžete robiť s WP-CLI, je ohromujúce a zahŕňa správu tém, používateľov, doplnkov a médií; inštalácia a aktualizácia WordPress Core, import obsahu WordPress; a takmer všetko, čo by ste mohli chcieť robiť s WordPress. Je to obrovská úspora času.

Beta tester

Ak vyvíjate doplnok alebo tému, musíte sa uistiť, že bude fungovať, keď používateľ aktualizuje na nové verzie WordPress. Neexistuje nič také, ako nefunkčný doplnok po aktualizácii, ktorý zaplní váš front podpory. Doplnok Beta Tester predstavuje pohodlný spôsob, ako upgradovať inštaláciu WordPress na beta verziu alebo verziu kandidáta na vydanie, alebo, ak ste odvážni, na najnovšiu verziu pre vývojárov (netreba dodávať, že to nechcete robiť vo svojej produkcii Stránka WordPress – pokazí sa).

Ak vyvíjate WordPress a chcete sa podeliť o svoj obľúbený doplnok, neváhajte a napíšte nám správu do komentárov nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE