Štyri dôvody, prečo vytvoriť svoj vedľajší projekt s WordPress

Foto od blickpixel na Pixabay

Ak ste niečo ako ja, máte plno nápadov na projekty, na ktorých by ste radi pracovali, keby ste mali čas. Som spisovateľ a nemám konca nápadov na eseje, články na blogu a knihy, ktoré by som chcel napísať. Väčšina z nás je rovnaká; Či už je to písanie, fotografovanie, hudba, podcasting, umenie alebo akýkoľvek z neobmedzeného množstva kreatívnych projektov, máme nápad, o ktorý by sme sa radi podelili so svetom, ale naše každodenné povinnosti nám prekážajú a my jednoducho nemôžeme. nenájdem čas.

Ale ako som sa dozvedel, takmer určite to nebude trvať tak dlho, ako si myslíte, že vytvoríte niečo, čo stojí za to zdieľať. Pár hodín týždenne pravdepodobne stačí, ak máte prístup k správnym nástrojom. Pre mňa je tým nástrojom WordPress. WordPress je svetovo najpopulárnejší systém na správu obsahu a je to ideálna platforma na publikovanie vášho obsahu. Uprednostňujem WordPress pred sieťami sociálnych médií, ako je Facebook, pretože hoci zdieľam aj na Facebooku, všetko, čo publikujem, žije na stránke, ktorú ovládam.

Uveďte do prevádzky okamžite

Myšlienka založenia webovej stránky sa môže zdať skľučujúca, ale v skutočnosti môžete webovú stránku WordPress spustiť za pár minút. Najlepšie hostingové spoločnosti WordPress vám nainštalujú a nakonfigurujú WordPress a všetko, čo musíte urobiť, je vybrať si tému a začať publikovať.

Čítať:  Úplná úprava stránok WordPress: Podrobný sprievodca ...

Vyberte si z tisícok vzorov

Keď už hovoríme o témach, WordPress ponúka bohatú škálu dizajnov, aby ste si mohli vybrať perfektný vzhľad pre svoj vedľajší projekt. V oficiálnom úložisku sú k dispozícii tisíce kvalitných bezplatných tém a ak vám nevadí minúť pár dolárov, ďalšie tisíce prémiových tém.

WordPress dokáže premeniť vašu víziu na skutočnosť

WordPress je modulárny a rozšíriteľný. Zjednodušene to znamená, že vývojári vytvorili tisíce doplnkov na pridanie funkcií na váš web WordPress. V skutočnosti, ak vás to napadne, pravdepodobne na to existuje nejaký plugin. Pozrite sa na oficiálne úložisko doplnkov WordPress a vyhľadajte niečo, čo by ste chceli urobiť so svojím vedľajším projektom – je takmer isté, že nájdete doplnok, s ktorým to bude oveľa jednoduchšie.

Pluginy nie sú len o zjednodušení používania WordPressu; poskytujú tiež širokú škálu doplnkových funkcií pre systém na správu obsahu, vrátane doplnkov pre SEO a eCommerce.

WordPress je rýchly a bezpečný

Existujú dve tajomstvá na zabezpečenie toho, aby WordPress naplnil svoj potenciál ako rýchly a bezpečný systém na správu obsahu.

Najprv si vyberte poskytovateľa hostingu WordPress, ktorému záleží na výkone. Najlepšie spravovaní poskytovatelia hostingu investujú do sietí a serverov, ktoré maximálne využívajú výkonové možnosti WordPress.

Po druhé, uistite sa, že váš web WordPress je aktuálny. Väčšina bezpečnostných problémov, ktoré majú majitelia stránok WordPress, je spôsobená zastaranými doplnkami alebo inštaláciami WordPress. Aktualizácia je jednoduchá: väčšinou prebieha automaticky a pri veľkých aktualizáciách stačí stlačiť tlačidlo.

Čítať:  5 SEO trendov, ktoré treba využiť v roku 2024 – Webinár

Ak máte vedľajší projekt, ktorý ste odkladali, pretože sa obávate zložitosti tvorby webu, vyskúšajte WordPress. Za chvíľu budete mať k dispozícii krásnu webovú stránku s množstvom funkcií.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE