Štyri spôsoby, ako môžete zlepšiť svoju členskú stránku WordPress

Jedným z najlepších spôsobov, ako generovať príjmy z webu WordPress, je ponúkať predplatné prémiového obsahu. Pre stránky všeobecného záujmu zvyčajne nie je ponúkanie predplatného tým najlepším spôsobom, ale ak vaša stránka ponúka cenné informácie publiku, ktoré je ochotné za ne zaplatiť, potom spoplatnenie prístupu môže ponúknuť lepšie výnosy ako reklama alebo affiliate marketing.

Nestačí však len nahodiť paywall a začať nabíjať. Diváci, ktorí si zvykli dostávať obsah zadarmo, očakávajú za svoju platbu značnú pridanú hodnotu. Blogeri, ktorí si vyberú túto cestu, by sa mali uistiť, že ponúkajú prémiovú službu spolu s prémiovou cenovkou.

Nebojte sa experimentovať s novými typmi obsahu

Text je srdcom blogovania, ale – až na niektoré výnimky – úspešná stránka prémiového členstva sa spolieha na kombináciu typov obsahu, ktoré môžu zahŕňať:

  • Video
  • podcasty
  • E-mailové bulletiny
  • E-knihy
  • Učebný materiál

Posun od blogovania môže byť skľučujúci, ale väčšinu dlhšieho písaného obsahu možno považovať za rozšírenie blogovania. Podcasting a produkcia videa je zložitejšia a časovo náročnejšia, ale ak ste slušným verejným rečníkom, podcasty sa vytvárajú pomerne jednoducho. Pre mnohé informačné členské stránky nemusí byť video drahé – niektoré z najúspešnejších stránok s členstvom sa zameriavajú predovšetkým na screencasty, ktoré je možné vytvoriť pomocou počítača, mikrofónu a lacného (alebo bezplatného) softvéru.

Čítať:  Ako zlepšiť mieru konverzie webových stránok pomocou optimalizácie miery konverzie

Investovanie do nových typov obsahu má ďalšiu výhodu v tom, že svoj obsah vystavujete novému publiku. Ako osobný príklad nepovažujem nič nudnejšie ako čítanie technologických blogov Apple, ale veľmi rád počúvam podcasty ako ATP.

Ponúknite viac možností platby

Môže sa to zdať ako jasná rada, ale mnohé členské stránky ponúkajú iba PayPal ako možnosť platby. Niektorí ľudia nemajú ani nechcú používať PayPal. Obmedzením počtu platobných možností bráni členská stránka ľuďom, ktorí by radi zaplatili, aby sa stali členmi. Našťastie je tento problém vyriešený pomerne jednoducho pomocou doplnkov ako Obmedziť obsah Proktorá ponúka množstvo platobných možností.

Urobte to rýchlo

Výkon je dôležitou súčasťou ponuky prémiového zážitku pre platiacich používateľov. Nikoho nebaví čakať na pomalé webové stránky a platí to dvojnásobne, ak za toto privilégium platí. Vo výbave je WordPress rýchly systém na správu obsahu, existuje však niekoľko stratégií, ktoré môžu vlastníci stránok použiť na zlepšenie výkonu.

Vyberte si ten správny hosting

Ak sa rozhodnete pre najlacnejší hosting, neposkytne vám najlepší zážitok. Nenavrhujem, aby ste sa rozhodli pre dedikovaný server, pokiaľ to neodôvodňuje vaša návštevnosť, ale špecializovaná hostiteľská spoločnosť spravovaná WordPress, ktorá sa stará o výkon, môže urobiť obrovský rozdiel.

Použite ukladanie do vyrovnávacej pamäte

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte môže neustále zvyšovať rýchlosť, s akou sa obsah sprístupňuje používateľom. Historicky bolo ukladanie do vyrovnávacej pamäte problematické pre členské stránky, pretože predvolene sa vyrovnávacia pamäť pre prihlásených používateľov obchádza. Pluginy ako WP raketa umožňujú ukladanie obsahu odoslaného prihláseným používateľom do vyrovnávacej pamäte, takže ak chcete, aby vaši členovia mali čo najlepší zážitok, nezabudnite túto možnosť aktivovať.

Čítať:  Ako odstrániť účet eHarmony

Využite CDN

Siete distribúcie obsahu berú váš statický obsah a distribuujú ho do okrajových uzlov, ktoré sa nachádzajú bližšie k vašim členom, ako je server, na ktorom je hosťovaná vaša stránka. CDN zvyšujú výkon znížením latencie spôsobenej vzdialenosťou – s pridaným bonusom, že časť záťaže sa z vášho servera uvoľní.

Testujte, kým sa vám to nepodarí

Nič, čo robíte na zlepšenie zážitku, ktorý ponúkate členom, nie je trochu rozdielne, pokiaľ nemáte dôkaz, že to naozaj zlepšuje ich skúsenosti. A/B testovanie vám umožní vykonávať postupné zmeny na vašom webe a zároveň merať účinok, ktorý má každá zmena. Testovanie vám pomôže implementovať zmeny, ktoré majú požadovaný účinok, a zastaví vás v presadzovaní stratégií, ktoré sú teoreticky dobré, ale neponúkajú žiadny skutočný prínos.

Vždy hľadajte ďalšie zlepšenie

Bez vedomého pokroku smerom k vylepšovaniu skúseností, ktoré vaša stránka ponúka, je nepravdepodobné, že z dlhodobého hľadiska prekvitá. Najlepší spôsob, ako si udržať členov, je udržiavať veci čerstvé a dávať im nové dôvody na obnovenie členstva.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE