Surface Pen nefunguje: Rýchla oprava

Surface Pen je obľúbené príslušenstvo pre zariadenie Microsoft Surface, ktoré používateľom umožňuje kresliť, robiť si poznámky a pracovať s ich zariadeniami. Niekedy však môže pero pre Surface prestať fungovať, čo môže viesť k prerušeniu práce. Ak máte tento problém, nemajte obavy, pretože existuje niekoľko vecí, ktoré môžete skúsiť vyriešiť.

V tomto článku vysvetlíme najčastejšie príčiny a opravy na vyriešenie problému s nefunkčným perom pre Surface.

Surface Pen nefunguje: Možné príčiny

Existuje niekoľko bežných príčin, prečo pero Surface Pen nemusí správne fungovať. Tu sú niektoré z nich:

Problémy s batériou pri pere Surface Pen

Ak má pero pre Surface vybitú batériu, nemusí fungovať správne. Tiež ak ste Surface Pen nejakú dobu nenabíjali, je pravdepodobné, že je batéria vybitá.

V niektorých prípadoch sú batérie poškodené nesprávnym zaobchádzaním zo strany užívateľov. Ak máte niektorý z problémov, ktoré sme spomínali, viedlo by to k problému s nefunkčným perom pre Surface.

Čítať:  13 spôsobov, ako opraviť domovskú stránku LinkedIn, ktorá sa nenačítava alebo nefunguje

Problémy s kompatibilitou

Nie všetky perá Surface Pen sú kompatibilné so zariadeniami Surface. Môžete skontrolovať Tu je stránka Microsoftu, kde môžete skontrolovať kompatibilitu pera Surface Pen.

Zastarané ovládače

Ak sú ovládače pre Surface Pen zastarané alebo chýbajú, pero nemusí fungovať správne. Ovládače sú nevyhnutné pre optimálnu spoluprácu akéhokoľvek hardvéru so softvérom a akékoľvek poškodenie súborov ovládača môže spôsobiť, že zariadenie prestane fungovať.

Problémy s pripojením

Ak chcete používať pero Surface, musíte ho pripojiť k zariadeniu Surface. Ak sa vyskytnú problémy s pripojením, nebudete môcť správne používať pero pre Surface.

Problémy s hardvérom

Môžu nastať problémy s perom Surface Pen alebo so zariadením Surface. Pokiaľ je niektorý z týchto dvoch kusov hardvéru poškodený, ovplyvní to párovanie a nakoniec Surface Pen nebude fungovať.

Problémy s kalibráciou

Pokiaľ nie je pero Surface Pen správne kalibrované, nemusí fungovať presne. V prípade potreby budete musieť pero pre Surface skalibrovať.

Problémy s hrotom pera

Ak je hrot pera Surface Pen opotrebovaný alebo poškodený, zaznamenáte pri používaní zariadenia značné oneskorenie. V takom prípade by ste mali vymeniť hrot pera čo najskôr.

Surface Pen nefunguje: Možné opravy

Teraz sa poďme ponoriť do možných opráv problému s nefunkčným perom Surface Pen. Väčšina opráv je jednoduchá a ich spracovanie by malo trvať menej ako minútu.

Reštartujte zariadenie Surface a pero

Reštartovanie by malo byť vašou prvou možnosťou. Osvedčilo sa to mnohým používateľom po celom svete a je to časom preverená prax. Keď zariadenie reštartujete, vyčistí RAM a znovu spustí systém. To znamená, že všetky poškodené súbory medzipamäte, ktoré spôsobovali problémy, sú teraz preč a môžete pokračovať v práci.

Čítať:  Apple oznamuje samoobslužnú opravu: Bude to prínosné pre ľudí?

Ak reštartovanie zariadenia Surface nefunguje, prejdite k ďalším krokom.

Skontrolujte batériu

Perá Surface Pen sú napájané batériami AAAA a tu sú kroky na kontrolu úrovne batérie vášho pera Surface Pen:

Ako skalibrovať notebook a batériu Androidu?

Skontrolujte stav batérie na samotnom pere

  • Stlačte a podržte tlačidlo gumy na pere Surface Pen po dobu asi piatich až desiatich sekúnd.
  • Hľadajte kontrolky LED na pere Surface Pen. Ak LED bliká červeno, znamená to, že je batéria vybitá.

Skontrolujte stav batérie pomocou aplikácie Nastavenia

Vo Windows 10 môžete tiež skontrolovať úroveň batérie Surface Pen pripojením k zariadeniu Surface. Otvorte Nastavenia systému Windows a prejdite na Zariadenie a potom vyhľadajte Surface Pen v Myš, klávesnica a pero voľba.

Ak ste užívateľom Windows 11, prejdite na Nastavenia > Bluetooth a zariadenia a potom vyhľadajte Surface Pen.

Skontrolujte úroveň batérie prostredníctvom aplikácie Surface

Batériu pera Surface Pen môžete tiež skontrolovať prostredníctvom aplikácie Surface. Otvorte aplikáciu a prejdite na Pero sekcia, kde je vidieť batérie.

Skontrolujte pripojenie Bluetooth

Pôvod Bluetooth: WiFi vs Bluetooth;  Bluetooth 5 vs 4.2

Surface Pen sa pripája k vášmu zariadeniu Surface cez Bluetooth. Ak Bluetooth nefunguje správne kvôli problémom s hardvérom alebo softvérom, nebude fungovať ani Surface Pen.

Ak to chcete vyriešiť, prejdite na Nastavenia > Zariadenie > Bluetooth a ďalšie zariadenia. Uistite sa, že je pripojené pero pre Surface. Pokiaľ nie, odpojte a znovu pripojte a zistite, či to tentoraz funguje.

Nainštalujte aktualizácie

Ak ste svoje zariadenie Surface alebo firmvér Surface Pen neaktualizovali dlhú dobu, mali by ste ich skontrolovať a aktualizovať, aby ste opravili problém s nefunkčným perom Surface Pen.

Čítať:  5 spôsobov, ako skopírovať časť textovej správy (Android, iOS)

Ak chcete skontrolovať aktualizácie, prejdite na Nastavenia > Windows Update a potom stlačte Stiahnite a nainštalujte gombík.

Pozrite sa na tento článok spoločnosti Microsoft aktualizujte firmware pre Surface Pen.

Upravte nastavenia pera pre Surface

Niekedy sa stane, že ste na pere pre Surface ručne vybrali nesprávne nastavenia, ktoré môžu spôsobiť, že nebude fungovať. Prístup k nastaveniu pera pre Surface Pen získate nadpisom to Nastavenia > Zariadenia > Pero a Windows Ink.

Akonáhle ste tu, upravte citlivosť pera na tlak, funkčnosť tlačidiel a ďalšie nastavenia, aby ste vyriešili problém s nefunkčným perom Surface.

Odstraňovanie problémov s hardvérom

Vykonajte diagnostický test hardvéru, aby ste vyriešili problémy s hardvérom na zariadení Surface Pen. Používatelia Windows 10 by mali zamieriť Nastavenia > Aktualizácia a zabezpečenie > Odstraňovanie problémov > Hardvér a zariadenia spustiť kontrolu hardvéru.

Pre Windows 11 prejdite na Nastavenia > Súkromie a zabezpečenie > Diagnostika a spätná väzba > Zobraziť diagnostické údaje.

Odstraňovanie problémov s kalibráciou pera Surface Pen

Ako sme už spomenuli skôr, Surface Pen by mal byť správne kalibrovaný, aby fungoval správne, a pokiaľ nie je správne kalibrované, môžu nastať problémy.

Stlačte tlačidlo Štart a vyhľadajte Calibrate. Kliknite na Založiť a potom postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Preinštalujte ovládače

Ak žiadne z vyššie uvedených riešení nefunguje, možno budete musieť preinštalovať ovládače pre Surface Pen 2. Prejdite na Správca zariadení > Pero pre Surface. Kliknite naň pravým tlačidlom a vyberte Odinštalovať. Potom reštartujte zariadenie a ovládače sa automaticky aktualizujú.

Čítať:  Ako opraviť chybu spustenia aplikácie Logitech download assistant?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE