Tehla a malta vs. elektronický obchod: čo je pre vás to pravé?

Kamenný obchod vs. elektronický obchod: Čo zákazníci uprednostňujú? A čo je vhodné pre vaše podnikanie? Otvorenie kamenného obchodu môže byť drahé, no niektorí ľudia majú pocit, že online obchody nedokážu ponúknuť osobný zážitok z nakupovania.

Každá možnosť má svoje výhody a nevýhody a mnohí majitelia firiem využívajú omnichannel prístup, aby získali výhody každej možnosti. Odpoveď nie je taká suchá, ale pochopenie výhod a obmedzení každého nakupovania môže objasniť najlepší spôsob, ako osloviť svojich zákazníkov.

Tehly a malty vs. elektronický obchod

Všetky podniky musia budovať vzťahy so svojimi zákazníkmi, aby získali a udržali svoje podnikanie, ale ako to urobíte, závisí do určitej miery od typu podnikania. Online obchody sa spoliehajú na sociálne médiá, e-mail, aplikácie a živé rozhovory. Fyzické predajne môžu využívať všetky tieto metódy a profitovať z osobných kontaktov, keď zákazník navštívi predajňu.

Pokiaľ ide o otvorenie vášho obchodu, existujú náklady a výhody pre kamenné obchody a elektronické obchody. Tu je niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri rozhodovaní o tom, aký druh zážitku z nakupovania je vhodný pre vašu firmu a vašich zákazníkov.

Tehla a Malta

Otvorenie kamennej predajne môže mať značné počiatočné výdavky. Sú tu náklady na umiestnenie, náklady na zdobenie a regály na vystavenie produktov. Na prevádzkovanie vášho podnikania môžu byť potrebné licencie a povolenia v závislosti od vašej polohy. Potom sú tu aj náklady na technológie, ako je softvér a hardvér miesta predaja a akékoľvek bezpečnostné kamery, ktoré budete potrebovať. Navyše, kamenný obchod potrebuje dobré označenie, aby zákazníci vedeli, že tam je.

Čítať:  Prečo je IT poradenstvo dôležité pre podnikanie

Tým sa však náklady nekončia. Existujú aj prevádzkové náklady, ako sú energie a nájomné, poistenie a údržba. Marketing a reklama sú tiež nevyhnutné náklady na získanie zákazníkov. Každému podniku vzniknú náklady na úschovu a kancelárske potreby a náklady na mzdy a zamestnanecké výhody.

A hoci predaj prináša peniaze, môže vytvárať aj náklady. Poplatky za spracovanie kreditných kariet alebo poplatky sporné spoločnosťami vydávajúcimi kreditné karty sa môžu sčítať.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Elektronický obchod

S elektronickým obchodom sú počiatočné náklady oveľa nižšie. Aj keď potrebujete priestor na inventár (pokiaľ nepoužívate službu dropshipping), nebudete míňať peniaze na zdobenie alebo vytváranie nápisov na propagáciu vašej polohy. Nebudete musieť míňať peniaze na miestnu inzerciu rovnakým spôsobom ako v kamennom obchode a potrebné povolenia a licencie môžu byť úplne iné.

Ak chcete prevádzkovať internetový obchod, stále budete potrebovať systém miesta predaja, ktorý bude udržiavať váš inventár aktuálny a predávať svoje produkty. Marketing a reklama na platformách sociálnych médií budú stále súčasťou prevádzkového rozpočtu, rovnako ako náklady na mzdy a zamestnanecké benefity, hoci možno nebudete potrebovať zamestnancov ani toľko ľudí. A zásoby na upratovanie a administratívu môžu byť stále riadkovou položkou v rozpočte. A rovnako ako v kamennom obchode, aj tu budú poplatky za transakcie kreditnou kartou, najmä preto, že internetové obchody nemôžu prijímať hotovosť.

Čítať:  Apple Watch Series 6 vs Watch Series 9: Mali by ste upgradovať?

Úvahy o maloobchodnom vs. online predaji

Americkí spotrebitelia minuli 601,75 miliardy dolárov online v roku 2019. ale 70 % nákupov módy prebiehať offline.

Čo to teda znamená pre niekoho, kto sa rozhoduje medzi online a kamenným?

Všetko závisí od toho, čo zákazník potrebuje. Ako už bolo spomenuté, v niektorých prostrediach, ako je móda, si zákazníci môžu chcieť oblečenie pred nákupom vyskúšať. Osobné nakupovanie je interaktívnejšie a zákazníci môžu vidieť a cítiť produkt skôr, ako si ho prinesú domov. S osobným nákupom nie sú spojené žiadne prepravné náklady a proces vrátenia môže byť oveľa jednoduchší.

V iných prípadoch však nákup z pohodlia gauča a jeho doručenie až k dverám môže byť pre niektorých zákazníkov obrovským predajným argumentom. Internetové obchody, ktoré zákazníkom ponúkajú dopravu zadarmo, môžu nalákať aj ľudí, ktorí si s nejakým produktom nevedeli rady.

Mnoho kamenných obchodov dosahuje úspech s omnikanálovou maloobchodnou stratégiou, čo znamená, že na uspokojenie potrieb svojich zákazníkov využívajú viac ako jeden kanál. Napríklad veľké reťazce ako Walmart alebo Target stále ponúkajú svoje osobné nákupy v každom obchode. Zákazníci však môžu nakupovať z webových stránok alebo aplikácií spoločnosti, ak chcú.

A pokiaľ ide o to, ako môžu významné globálne udalosti ovplyvniť podnikanie, schopnosť obslúžiť svojich zákazníkov v digitálnom prostredí môže znamenať rozdiel medzi prosperovaním a zastavením prevádzky.

Elektronický obchod je lepšia možnosť

Ako majiteľ firmy musíte veľa zvážiť pri výbere medzi kamennými obchodmi a internetovými obchodmi. Pohľad na to z pohľadu zákazníka môže byť užitočný.

Čítať:  Google hovorí, že nemeňte balík technológií len preto, že to robí váš konkurent

Pre mnohých zákazníkov je nakupovanie online celkovo lepším zážitkom. Dokážu sa ľahšie zhodovať s cenou, dostať sa do obchodu je pohodlnejšie ako bojovať s návštevnosťou, nákup je rýchlejší, neexistujú žiadne rady a pri vyhľadávaní online je jednoduchšie nájsť položky, ako ísť do viacerých obchodov. A trh online nakupovania rastie rýchlejšie ako osobný maloobchod. Mnoho zákazníkov očakáva, že budú môcť nakupovať online, a čím je kupujúci mladší, tým je pravdepodobnejšie, že uprednostnia online nakupovanie.

Ak ste pripravení vybudovať svoj online obchod, začnite so spravovaným WooCommerce od Hostinger. WooCommerce je najobľúbenejší doplnok elektronického obchodu pre WordPress. Môžete si navrhnúť svoj vlastný internetový obchod, aby ste svoj internetový obchod rýchlo a jednoducho rozbehli. Keď spárujete spravovaný hosting WooCommerce, získate tiež bleskovo rýchle CDN, analýzu inteligencie a 24/7/365 podporu. Ste pripravení doplniť svoj elektronický obchod?

Pozrite si Managed WooCommerce od Hostinger ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE