Tento účet bol pozastavený: Čo robiť & Ako to opraviť

Jednou z najznepokojujúcejších vecí, ktoré môžete vidieť pri prihlásení na svoje stránky, je banner s nápisom:

Je to nepohodlné, ak máte osobný blog s malou alebo žiadnou návštevnosťou. Je to úplná katastrofa, ak pre svojich klientov hosťujete viacero e-shopov. Dostať sa do kontaktu s hovormi od vašich klientov, ktorých stránky nefungujú, je stresujúce. Každú minútu, keď je ich obchod nedostupný, strácajú príjmy – a vy tiež, ak to nedokážete opraviť.

Vedieť, čo spôsobuje pozastavenie a ako sa s tým vysporiadať, je rovnako dôležité ako vedieť, ako tomu predchádzať.

Pokračujte v čítaní a zistite, čo robiť, ak bol váš web pozastavený.

Význam „Účet je pozastavený“.

Čo znamená „pozastavený účet“? Túto správu dostanete, keď váš hostiteľ pozastaví váš účet. Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa vám môže od poskytovateľa hostingu zobrazovať správa „tento účet je pozastavený“. Existujú dva hlavné dôvody, prečo sa to deje – porušenie pravidiel alebo zapojenie sa do škodlivých aktivít. Možno ste porušili Zásady prijateľného používania alebo Podmienky používania, čo má za následok pozastavenie alebo dokonca zrušenie vášho účtu, ak sa neurobí nič na nápravu situácie.

Bežné spôsoby pozastavenia webu

Tu je zoznam typických dôvodov, prečo môže byť váš účet pozastavený.

Vaša stránka obsahuje škodlivý softvér

Malvér, skratka pre škodlivý softvér, je jedným z najčastejších dôvodov, prečo hostingové spoločnosti pozastavujú webové stránky. Predstavuje vážnu bezpečnostnú hrozbu pre návštevníkov vašej lokality aj pre server, na ktorom sa vaša lokalita nachádza.

Čítať:  Ako migrovať svoj obchod z BigCommerce na W...

Hostingové spoločnosti preto s cieľom obmedziť vplyv, ktorý môže mať na ich sieť, webovú stránku čo najskôr zrušia. Potom o tom informujú klienta a požiadajú ho o vyčistenie infikovaných súborov alebo spracovanie odkazov vedúcich na phishingové stránky.

Porušenie ochrannej známky alebo zákona DMCA

Ak náhodou použijete na svojej stránke cudzie dielo, či už neúmyselne alebo nie, upozorníte na to služby ochrany ochranných známok a autorských práv. Takéto incidenty budú nahlásené vášmu poskytovateľovi hostingu so žiadosťou o odstránenie obsahu porušujúceho autorské práva. Príkladom takéhoto obsahu môžu byť logá, fotografie, hudba alebo dokonca mená.

Prijateľné zásady používania alebo porušenie podmienok používania

Len veľmi málo ľudí si skutočne prečítalo podmienky používania alebo zásady prijateľného používania úplne a dôkladne, pretože sú napísané súdnou terminológiou a ťažko sa čítajú. Uvádzajú však pokyny, ktorých sa musia používatelia držať, ak chcú mať služby s hostiteľskou spoločnosťou. Ako už bolo povedané, akýkoľvek obsah, ktorý porušuje zákony alebo je nevhodný, nebude vítaný.

Zatiaľ čo niektoré body sú jasné, ako napríklad krvavý obsah alebo výzvy na páchanie trestných činov z nenávisti, niektoré prípady sú sporné. Niektoré hostingové spoločnosti napríklad nemusia vo svojich sieťach povoliť webové stránky obchodov so strelnými zbraňami. Hoci zbrane nie sú nezákonné, niektorí môžu považovať takéto obchody za povzbudzujúce a propagujúce násilie.

Ďalším príkladom je posielanie hromadných marketingových e-mailov. Samo o sebe to nie je nezákonné, ale niektorí poskytovatelia hostingu to považujú za spam a môžu pozastaviť váš účet, ak zistia, že prekračujete limity.

Po splatnosti Bill

Ako každá firma, aj vaša hostingová spoločnosť chce dostať zaplatené za služby, ktoré poskytuje. Prirodzene, neschopnosť platiť včas povedie k prerušeniu týchto služieb. Vo väčšine prípadov sa bude týkať celého účtu, takže ak máte hosťovaných viacero stránok, budú ovplyvnené všetky. Dlhodobé pozastavenie sa v tomto prípade nakoniec vyvinie do ukončenia, pretože ukladanie údajov zaberá miesto na serveri, ktoré nie je zadarmo.

Čo robiť, ak bola vaša stránka pozastavená

Najlepším spôsobom, ako začať s opravou pozastaveného stavu vášho webu, je kontaktovať podporný personál vašej hostiteľskej spoločnosti – najrýchlejším spôsobom je zavolať alebo začať živú konverzáciu. Skontrolujú dôvod pozastavenia vašej stránky a navrhnú vhodné riešenie pre každú situáciu.

Čítať:  8 princípov webdizajnu pre skvelé webstránky

Vyčistite infikované súbory

Vo všeobecnosti, ak vaša stránka obsahuje malvér, dostanete lístok, v ktorom vám bezpečnostný technik poskytne súhrn incidentu, ktorý bude pravdepodobne zahŕňať:

  • Ovplyvnená doména.
  • Cesta k infikovanému súboru/adresáru.
  • Kroky, ktoré podnikli na deaktiváciu hrozby.

Teraz musíte postupovať podľa pokynov bezpečnostného tímu – vyčistite infikované súbory, zabezpečte svoju webovú stránku a zabezpečte, aby sa to už neopakovalo. Najjednoduchší spôsob, ako to zvládnuť, je obnoviť čisté verzie súborov zo zálohy, ale uistite sa, že táto záloha tiež nie je infikovaná.

Keď už váš web nebude ovplyvňovaný škodlivým softvérom, obráťte sa na tím podpory pre hosťovanie, aby ho mohol overiť a znova aktivovať.

Odstráňte akýkoľvek obsah porušujúci autorské práva

Rovnako ako v predchádzajúcom prípade môžete byť na takéto incidenty upozornení prostredníctvom lístkov/e-mailu. Aj keď webové stránky nie sú okamžite pozastavené, je možné, že ste ich upozornenie zmeškali. Riešenie je tu pomerne jednoduché – odstráňte obsah porušujúci autorské práva alebo ho nahraďte obsahom vo verejnej doméne.

Akonáhle sa na vašej webovej lokalite nezobrazuje žiadny obsah porušujúci autorské práva, mali by ste ju vrátiť späť do režimu online po tom, ako nahlásite tímu podpory, že incident sa skončil.

Odstráňte všetky porušenia podmienok používania

Odstránenie pozastavenia spôsobeného porušením Zmluvných podmienok závisí od kontextu.

Ak sa vo vašom blogu nachádza komentár, ktorý obsahuje obťažovanie alebo ohováranie, požiadame vás o jeho odstránenie. Ak niekto uverejní osobné informácie niekoho iného, ​​budete ich musieť odstrániť, aby ste mohli znova povoliť svoju stránku.

Ak bola vaša stránka pozastavená, skontrolujte svoj e-mail pre upozornenie, ktoré vám môže poskytnúť dôvod pozastavenia. Potom sa spojte s tímom podpory a požiadajte o prístup na svoj web, aby ste mohli zmeniť problematický obsah.

Po splatnosti Bill

Hostingové spoločnosti spravidla pred pozastavením účtu posielajú niekoľko upozornení na oneskorenie vášho účtu. Ak sa tak stane, jediným spôsobom, ako situáciu napraviť, je zaplatiť účet. Zvyčajne je to jediná vec, ktorú môžete urobiť na svojom zákazníckom portáli počas pozastavenia účtu. Niektorí poskytovatelia majú možnosť prijímať platby kreditnou kartou cez telefón v prípade, že nemáte okamžitý prístup k fakturačnému panelu.

Čítať:  Ako resetovať TikTok FYP (stránka pre vás)

Po zaplatení účtu by služby mali byť opäť online v priebehu niekoľkých minút.

Získajte vyššiu rýchlosť na serveroch Hostinger

Silnejšie zabezpečenie, škálovateľnosť a podpora hostingu

Spôsoby, ako zabrániť pozastaveniam skôr, ako k nim dôjde

Byť schopný identifikovať problém a opraviť ho môže byť dobré, ale je lepšie mu v prvom rade predchádzať. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť vyhnúť sa pozastaveniu vášho účtu.

Zabezpečte svoju stránku

Jedným z najlepších postupov na zabezpečenie prostredia vašich webových stránok je často meniť heslá pre všetko – pre prístup k MySQL, WordPress a FTP. Použitie generátora hesiel zabezpečí, že heslo nemôže byť vystavené útoku hrubou silou.

Nezabudnite skontrolovať povolenia pre vaše adresáre a súbory — adresáre by mali byť nastavené na 755 a súbory na 644. Podpora zvyčajne môže skontrolovať a aplikovať správne povolenia na všetky základné súbory.

Aktualizujte svoje jadro WordPress na najnovšiu stabilnú verziu WordPress. To isté platí pre pluginy a témy. Eliminuje bezpečnostné riziká spojené so známymi zraniteľnosťami starých verzií.

Väčšina hostingových spoločností ponúka doplnky alebo doplnky, ktoré môžu posilniť bezpečnosť vášho webu. Možno by bolo dobré pozrieť si, čo ponúkajú, a skutočne si zakúpiť bezpečnostný balík.

Používajte obsah bez autorských práv

Ak sa chcete vyhnúť zastaveniu šírenia ochrannej známky alebo zákona DMCA, mali by ste si uvedomiť, aký obsah je na vašej lokalite. Neumiestňujte na svoje webové stránky obsah chránený autorskými právami, alebo ak sa bez neho nemôžete zaobísť, najprv si vyžiadajte povolenie. Najlepším spôsobom pre hudbu alebo videoklipy by bolo kontaktovať vlastníka obsahu prostredníctvom e-mailu so žiadosťou o formálne povolenie. Fotografie je možné zakúpiť na webových stránkach s fotografiami a voľne ich použiť na vašom webe.

Čítať:  11 najlepších miest na získanie peňažného príkazu v mojom okolí

Bezplatnou alternatívou je použitie verejnej domény alebo obsahu bez autorských práv – nikto nemôže posielať oznámenia o porušení zákona DMCA za niečo, čo nevlastní.

Prečítajte si Podmienky používania

Pri výbere hostingovej spoločnosti sa ako otázka pred predajom môžete opýtať, či povoľujú hosťovanie protichodného obsahu, napríklad týkajúceho sa zbraní, alebo dokonca zoznamovacích stránok, ktoré môžu byť niekedy podozrivé z obchodovania s ľuďmi.

Ak je vaša stránka už hosťovaná a chcete sa vyhnúť pozastaveniu z dôvodu porušenia pravidiel, je dobré sledovať sekcie, v ktorých môžu ostatní ľudia zanechávať komentáre alebo spätnú väzbu. Ak tieto sekcie nie sú správne upravené, môžu obsahovať odkazy na phishingové stránky alebo urážlivé poznámky.

Predplaťte svoj účet

Ak existuje možnosť nastaviť automatické platby, urobte to. Ušetrí vám to veľa problémov s prihlasovaním sa každý mesiac na zaplatenie účtu.

Nezabudnite tiež čo najčastejšie kontrolovať svoju doručenú poštu, pretože poskytovatelia hostingu rozposielajú niekoľko e-mailov predtým, ako sa váš účet pozastaví z dôvodu nezaplatenia. Ak meškáte s platbou, môžete sa obrátiť na fakturačné oddelenie a požiadať o predĺženie.

Prípadne, ak je váš rozpočet vypočítaný na rok vopred, môžete využiť ročný fakturačný cyklus. V niektorých hostingových spoločnostiach to zahŕňa aj zľavy.

Ak však vaša hostingová spoločnosť povoľuje iba mesačnú fakturáciu, malo by byť možné doplniť zostatok na niekoľko mesiacov dopredu.

Chráňte svoje podnikanie s nadbytočnými

Vo vysoko konkurenčnom svete podnikania pozastavenie vašej webovej stránky znižuje príjmy. Preto je dôležité urobiť všetko pre to, aby bol váš web funkčný, výkonný a bezpečný.

S plne spravovaným hostingom Hostinger vám s tým pomôžeme.

  • Bezpečnosť je základným kameňom našej spoločnosti. Budeme chrániť vaše webové stránky pred akoukoľvek škodlivou aktivitou.
  • S pomocou ich odborných znalostí a 30-dňové denné zálohynáš tím profesionálnej podpory zmierni, ak nie úplne odstráni, hrozbu útokov hackerov.
  • Náš priateľský fakturačný tím spravuje jeden z najlepších flexibilné fakturačné systémy nikdy nenechá váš biznis klesnúť.

Držíme ti chrbát. Pozrite si naše plne spravované plány WordPress, aby ste mohli začať ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE