Teraz môžete používať prehliadač Chrome vo svojom aute poháňanom Googlom

Adam Birney / Android Authority

TL;DR

  • Google oznámil, že prehliadač Chrome prichádza do áut poháňaných Googlom.
  • Elektromobily s Android Auto taktiež získavajú praktické funkcie batérie/nabíjania v Mapách.

Google nie je na CES cudzie a spoločnosť využíva udalosť 2024 na to, aby urobila rad oznámení. Tieto oznámenia zahŕňajú množstvo noviniek súvisiacich s automobilovým priemyslom.

Snáď najpozoruhodnejšou správou je, že prehliadač Chrome teraz prichádza do automobilov poháňaných Googlom. Google hovorí, že to príde na vozidlá Volvo a Polestar najprv ako súčasť beta programu, s podporou ďalších vozidiel neskôr v tomto roku.

Nie je to prvýkrát, čo sme v aute videli webový prehliadač so vstavaným Googlom. Prehliadač Vivaldi s technológiou Chromium bol vydaný v autách so vstavaným Googlom už v septembri 2024. Napriek tomu sme radi, že je Chrome k dispozícii a poskytuje vám jednoduchý spôsob prístupu k webovému obsahu spojenému s vašim účtom Google. A prehliadač je tiež šikovná záložná možnosť pre služby, ktoré nemusia mať špeciálnu automobilovú aplikáciu.

Čo ďalšie Google oznámil pre autá?

Chrome nie je jedinou aplikáciou, ktorá prichádza do áut so vstavaným Googlom, ako povedal vyhľadávací gigant The Weather Channel, PBS Kids a Crunchyroll, všetky prichádzajú do týchto vozidiel.

Elektromobily so systémom Android Auto môžu teraz tiež zdieľať údaje o batérii v reálnom čase s Mapami Google. Táto integrácia umožní Mapám poskytnúť odhadovanú úroveň nabitia batérie po príchode do cieľa, navrhnúť zastávky nabíjania a poskytnúť odhady doby nabíjania pre predpokladanú úroveň nabitia batérie. Ford Mustang Mach-E a F-150 Lightning budú prvé vozidlá, ktoré túto funkciu dostanú, aj keď v „nadchádzajúcich mesiacoch“.

Čítať:  Môžete pred niekým skryť svoje to najlepšie z Instagramu

Google tiež uľahčuje zdieľanie výletov, pretože teraz môžete zdieľať svoju cestu zo smartfónu Android alebo iPhone do auta so vstavaným Googlom. Táto funkcia je dnes vytláčaná.

A konečne spoločnosť Mountain View uviedla, že vstavaný Google bude koncom tohto roka vyberať vozidlá Ford, Lincoln a Nissan.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE