Testovanie nápadu na blog pre váš cieľový trh

Testovanie BigIdea

Máte skvelý nápad na nový blog, webovú stránku alebo firmu? Môže byť lákavé vrhnúť sa hneď do nového podniku, kým je šum inšpirácie najsilnejší – ale opatrnosť vám môže ušetriť kopu času, peňazí a bolesti, ak sa ukáže, že pre váš produkt neexistuje trh. alebo službu.

Ak uvažujete o spustení nového blogovacieho projektu alebo speňaženej webovej stránky, možno sa oplatí najskôr otestovať vody, aby ste zistili, aký bude záujem o váš nápad.

Váš cieľový trh Nie všetci

Prvá vec: definujte svoj cieľový trh, ak ste tak ešte neurobili. Možno budete v pokušení povedať niečo v zmysle, demografickou skupinou sú muži a ženy vo veku 20 rokov a viac, ale to je dosť široká sieť na obsadenie… a možno nie veľmi realistická. Možno si myslíte, že udržiavaním cieľovej demografickej skupiny široko zvyšujete svoje šance na úspech, ale majte na pamäti staré príslovie, že nemôžete potešiť všetkých ľudí vždy. Zúžením svojho zamerania je pravdepodobnejšie, že svoj nápad rozviniete tak, aby čo najlepšie vyhovoval potrebám a želaniam vašich najlepších ľudí a potenciálnych skutočných fanúšikov.

Samozrejme Tvoj mama Miluje váš nápad

Samozrejme, prvými ľuďmi, ktorých sa pravdepodobne spýtate na názor, sú priatelia a rodina. Ale skôr, ako to urobíte, opýtajte sa sami seba, či sú skutočne vaším cieľovým trhom? Je váš manželský partner v rámci vašej ideálnej demografickej skupiny? Ak nie sú, spýtať sa ich neponúkne najlepší ukazovateľ toho, či má váš cieľový trh záujem. A čo viac, priatelia a rodina budú pravdepodobne prehnane podporovať vaše nápady, bez ohľadu na to, aké môžu byť bláznivé – koniec koncov, sú to ľudia, ktorí vás milujú a chcú, aby ste uspeli.

Čítať:  Ako optimalizovať svoje vyhľadávania Google pre lepšie výsledky

Choďte na sociálne siete a merajte záujem

Pýtajte sa vo svojich sociálnych sieťach. Uverejnite svoj nápad na Facebooku, Twitteri, Instagrame, LinkedIn a Google+, aby ste videli, akú odozvu dostanete. Ak nejasní známi a relatívne neznámi ľudia reagujú pozitívne a zdieľajú váš nápad so svojimi sieťami, možno máte niečo zaujímavé. Ak umiestnite svoj nápad do kybernetického priestoru a počujete cvrčky, môže to byť znamenie, že musíte prehodnotiť svoje zameranie a mierne upraviť svoj nápad.

Testujte so službou AdWords

Toto sa stáva čoraz populárnejšou testovacou metódou pre online podniky, pretože ponúka skutočné poznatky. Vytvorte vstupnú stránku pre svoj nápad – buď na webe alebo blogu, ktorý už spravujete, alebo na inej bezplatnej platforme – pozývajte ľudí, aby sa prihlásili, aby boli informovaní o spustení IdeaXYZ. Potom si v Google Adwords kúpte niekoľko rôznych možností kľúčových slov, ktoré úzko súvisia s vaším nápadom. Ak sa pozriete, môžete dokonca nájsť online poukážky pre službu AdWords.

Monitorujte návštevnosť prichádzajúcu na vašu vstupnú stránku (ak máte webový analytický nástroj na sledovanie tejto stránky) a zistite, koľko registrácií získate. Ak dostávate veľa e-mailových registrácií, môžete si byť celkom istí, že ste na dobrej veci

Hostite (alebo zlyháte) Google Hangout

Stretnutia Google sú skvelé na získavanie názorov a nápadov a možno ich použiť ako virtuálnu cieľovú skupinu až pre 10 hostí. Pozvite ľudí v rámci vašej cieľovej demografickej skupiny prostredníctvom sociálnych sietí, profesionálnych a sociálnych skupín, ktorých ste súčasťou, skutočného sveta (vaša posilňovňa, vaša kancelária, vaše kaderníctvo) alebo prostredníctvom sekcie komentárov online komunít, ktoré už oslovujú vašu demografickú skupinu – len nie nebuď spamový. Dokonca si môžete nahrať svoju reláciu Google Hangout a naživo ju streamovať na YouTube a pozývať na komentáre a spätnú väzbu od ostatných, ktorí by ju mohli sledovať.

Čítať:  Reklama na Facebooku pre blogerov a vydavateľov – 2. časť: Začíname

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE