Tipy elektronického obchodu pre rast malých podnikov

Podobne ako začatie kamenného podnikania, aj začatie podnikania v oblasti elektronického obchodu so sebou prináša nevyhnutné výzvy. Začiatočné fázy procesu sa môžu zdať ohromujúce, od prieskumu vašej medzery a vývoja obchodného plánu elektronického obchodu až po výber platformy elektronického obchodu a navrhnutie krásnej webovej stránky.

Akonáhle sa dostanete do dňa spustenia, tvrdá práca na založení vášho online podnikania sa skončí a zákazníci sa začnú hrnúť do vášho internetového obchodu, však?

No nie presne.

Odvetvie elektronického obchodu sa neustále vyvíja, čo znamená, že majitelia online firiem musia zabezpečiť, aby sa vyvíjali aj ich webové stránky, aby zostali relevantné a dosiahli cieľovú zákaznícku základňu. Našťastie sa nemusíte učiť, ako rozvíjať a udržiavať svoje podnikanie v elektronickom obchode sami.

S týmito 15 užitočnými tipmi pre elektronický obchod zistíte, ako sa organizovať, zostať relevantnými a ako úspešne podnikať online.

Rozšírte svoje online podnikanie pomocou týchto 15 tipov na elektronický obchod

1. Vypracujte robustnú reklamnú a marketingovú stratégiu

Ako podnikateľ v oblasti elektronického obchodu je prvým krokom k rozvoju vášho online obchodu naučiť sa uvádzať na trh svoj elektronický obchod.

Začnite spúšťaním reklám na platformách, ako sú Google Ads alebo Facebook Ads, v prvý deň a uistite sa, že váš internetový obchod – vrátane jednotlivých vstupných stránok, stránok produktov a popisov produktov – je optimalizovaný pre vyhľadávače (SEO), aby podporil organickú návštevnosť. Ak chcete ešte viac posilniť svoje marketingové úsilie, zvážte pravidelné zverejňovanie informatívneho, pútavého obsahu súvisiaceho s produktom na blogu, profiloch sociálnych médií alebo prostredníctvom e-mailového bulletinu.

Čítať:  21 spôsobov, ako dostať zaplatené za ničnerobenie

2. Rozšírte prítomnosť naprieč platformami sociálnych médií

Mnohí noví majitelia obchodov s elektronickým obchodom zameriavajú svoje úsilie na sociálnych sieťach na jednu platformu, ako napríklad uverejňovanie iba na Instagrame alebo Facebooku. Aj keď to určite môže upútať pozornosť potenciálnych zákazníkov, konkurenti to môžu ľahko využiť tým, že zamerajú svoju pozornosť na sociálne platformy, na ktorých nie ste.

Založenie vašej prítomnosti na viac ako jednej platforme sociálnych médií si môže vyžadovať prácu navyše, ale rozšíri povedomie o vašej značke a dosah na zákazníkov a zároveň zabezpečí, že zostanete konkurencieschopní s inými podnikmi na vašom trhu.

3. Založte svoje podnikanie na viacerých platformách elektronického obchodu

Online zákazníci nakupujú na viacerých digitálnych nákupných platformách ako kedykoľvek predtým a rozvoj konzistentnej viackanálovej stratégie je kľúčom k ich dosiahnutiu.

Okrem nákupných funkcií vo vašom internetovom obchode by ste svojim zákazníkom mali poskytnúť flexibilitu pri nakupovaní a interakcii s vašou značkou na nákupných platformách, ako sú Instagram, Facebook, Etsy, Pinterest alebo dokonca Amazon. Namiesto začlenenia všetkých nákupných platforiem do svojej stratégie sa však uistite, že viete, aké konkrétne kanály používa vaša cieľová skupina na nakupovanie produktov, ako je ten váš.

4. Budujte vzťahy s influencermi

Spolu s udržiavaním viacerých profilov sociálnych médií na rôznorodej skupine platforiem vám budovanie vzťahov s ovplyvňovateľmi na týchto platformách môže pomôcť ešte viac rozšíriť vaše podnikanie v oblasti elektronického obchodu.

Nájsť na svojom trhu dôveryhodných ovplyvňovateľov môže byť problém, no akonáhle to urobíte, môžu vám pomôcť zvýšiť návštevnosť vášho internetového obchodu, zvýšiť konverzie a zvýšiť povedomie o značke.

Je dôležité nezameriavať sa ani na počet sledovateľov ovplyvňujúcich ľudí. Ak influenceri, s ktorými spolupracujete, majú menší počet sledovateľov, ale efektívne oslovujú vašu cieľovú skupinu relevantnými príspevkami, potom je vaše partnerstvo úspešné.

5. Optimalizujte svoje produkty pomocou spätnej väzby od zákazníkov

Vaši online zákazníci sú pre vašu firmu neoceniteľní, čo znamená, že vypočutie si ich spätnej väzby je kľúčové pre váš úspech. Pozitívna aj negatívna spätná väzba vám môže pomôcť zlepšiť vaše produkty a hodnotenia produktov, čo pomôže zvýšiť predaj v budúcnosti.

Čítať:  Instagram Stories: Všetko, čo potrebujete vedieť

Nezabudnite povzbudiť alebo stimulovať svojich zákazníkov, aby tiež poskytli spätnú väzbu. Napríklad kontakt so zákazníkom po nákupe vám umožní opýtať sa ho, ako sa mu páči váš produkt a čo by na ňom mohlo byť lepšie. Ak sa obávate, že nedostanete odpoveď, skúste ich spätnú väzbu podnietiť exkluzívnou zľavou alebo dopravou zdarma pri ďalšom nákupe.

6. Poskytujte konzistentnú zákaznícku podporu

Dôsledná zákaznícka podpora je dôležitou súčasťou podnikania v oblasti elektronického obchodu, pretože buduje dôveru v značku. Zvážte, že po pozitívnej skúsenosti so službami 89 % spotrebiteľov s väčšou pravdepodobnosťou uskutoční ďalší nákup.

Ak sa na vás vaši zákazníci obracajú prostredníctvom e-mailu alebo sociálnych médií s otázkami alebo obavami, odpovedzte na ne včas (myslite si, že 24-hodinové časy odozvy alebo menej). Nielenže to pomôže odpovedať na otázky zákazníkov a vyriešiť frustrujúce situácie, ale mohlo by to viesť aj k väčšiemu povedomiu o značke a šťastnejším zákazníkom, ktorí vašej firme poskytujú obsah vytváraný používateľmi (UGC) alebo ústne odporúčania.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

7. Ponúknite jedinečný zážitok so značkou

Okrem počúvania vašich zákazníkov a poskytovania konzistentnej podpory by sa váš elektronický obchod mal zamerať na poskytovanie jedinečného zážitku so značkou. To zahŕňa všetky myšlienky, pocity a emócie, ktoré zákazníci zažívajú v reakcii na vašu značku, ale zahŕňa to viac než len interakcie s vaším internetovým obchodom.

Každý kontaktný bod zákazníka s vašou značkou online – ako napríklad váš internetový obchod, profily sociálnych médií, chatboty, mobilné aplikácie a ďalšie – zohrávajú úlohu v skúsenostiach so značkou. Nezabudnite si dobre premyslieť celkový dojem, ktorý vaša firma vyvoláva.

8. Inšpirujte sa svojimi obľúbenými značkami elektronického obchodu

Zatiaľ čo získanie priamej rady od vašich obľúbených, osvedčených značiek elektronického obchodu môže byť problém, inšpirovať sa ich internetovými obchodmi je jednoduché. Pozorným preštudovaním reklám, návrhov alebo procesov vašich obľúbených značiek elektronického obchodu môžete vziať prvky, ktoré máte radi, a napodobniť ich vo svojom vlastnom internetovom obchode. Pritom môžete začať skúmať rôzne prístupy a techniky, ktoré by mohli odlíšiť vaše podnikanie od vašich konkurentov.

9. Vydláždite si vlastnú cestu

Vyčnievať z davu je dôležitým spôsobom, ako vo vašej firme vyvolať rozruch. Zatiaľ čo inšpirácia od iných značiek elektronického obchodu je skvelý spôsob, ako rásť, je tiež dôležité zostať verní účelu svojho podnikania a pripraviť si vlastnú digitálnu cestu.

Čítať:  Sprievodca nástrojmi na testovanie A/B pre začiatočníkov

Pamätajte, že inšpirácia, ktorú získate od osvedčených značiek, má byť kreatívnym východiskovým bodom. Vždy dbajte na to, aby ste svoje produkty a procesy v rámci svojho výklenku odlíšili od ostatných.

10. Zamerajte sa na svoj výklenok

Ako nový vlastník online firmy môžete byť v pokušení ponoriť sa na čo najviac rôznych trhov. Ale snaha preniknúť na viaceré trhy alebo medzery môže viesť k neefektívnym stratégiám alebo produktom nižšej kvality. Namiesto toho je dôležité zamerať sa na svoje hlavné miesto, pretože väčšie úsilie vynaložené na odlišný typ produktu alebo služby môže viesť k vyššej miere úspechu a pomôcť vám odlíšiť sa od konkurencie.

11. Experimentujte s A/B testovaním

Experimentovanie s vaším elektronickým obchodom sa môže zdať skľučujúce, ale je to skvelý spôsob, ako odhaliť, s čím vaši zákazníci interagujú a čo sa dá vyladiť, aby sa zvýšila angažovanosť. A/B testovanie – ktoré predstavuje 50 % vašich používateľov alternatívnu verziu webovej stránky – je jednoduchý a prakticky bezrizikový spôsob testovania rôznych premenných vo vašom internetovom obchode, aby ste zistili, ktorá má vyššiu mieru konverzie.

Môžete napríklad nastaviť test A/B na analýzu reakcií zákazníkov na rôzne tlačidlá s výzvou na akciu, ktoré majú jedinečné farby, tvary a text.

12. Reinvestujte obchodné zisky

Po všetkej tvrdej práci, ktorú ste vložili do spustenia vášho elektronického obchodu, môže byť lákavé vziať si počiatočné zisky do vrecka. Ak však chcete, aby váš internetový obchod rýchlo rástol, budete musieť veľkú časť tohto zisku reinvestovať späť do svojho podnikania. Tento zisk by sa mohol použiť na veci, ako sú príjmy z reklamy alebo na technológiu, ktorá by vám mohla pomôcť automatizovať a zefektívniť vašu marketingovú stratégiu.

13. Využite technológiu a automatizáciu

Čas je cenný, keď prevádzkujete svoj vlastný elektronický obchod a nosenie príliš veľkého počtu klobúkov môže spôsobiť, že sa budete naťahovať a viesť k neefektívnemu rozhodovaniu. Vždy, keď je to možné, pokúste sa oprieť o pokročilé technológie a automatizáciu, ktoré vám pomôžu vrátiť čas späť do vášho dňa, aby ste sa mohli sústrediť na konečný výsledok vašej firmy.

Čítať:  PHP 8.1 je teraz k dispozícii na DreamHost

Môžete napríklad použiť nástroje automatizácie marketingu ktoré vám pomôžu spravovať vašu stratégiu, alebo dokonca softvér na tepelné mapovanie, ktorý vám ukáže, ako sa používatelia správajú vo vašom internetovom obchode. Ak je to možné, môžete si tiež najať zamestnanca, ktorý vám pomôže zvládnuť správu dodávateľa, a nie najímať celý tím produktových expertov.

14. Poskytnite všetky informácie, ktoré vaši zákazníci potrebujú na uskutočnenie nákupu

Keď sa potenciálny zákazník dostane do vášho internetového obchodu, uistite sa, že má všetky informácie, ktoré potrebuje na nákup. To zahŕňa poskytovanie jasných kontaktných informácií, pravidiel dodania a vrátenia tovaru, podrobného popisu produktov a podobne.

Ak napríklad váš e-shop predáva oblečenie, uistite sa, že každý odev je dôkladne popísaný a že je poskytnutý sprievodca veľkosťou. Čím viac podrobností poskytnete svojim zákazníkom o produkte alebo službe, ktorú ponúkate, a o nákupnom procese, tým je pravdepodobnejšie, že konvertujú.

15. Vytvorte popisné kategórie produktov

V počiatočných fázach vášho podnikania v oblasti elektronického obchodu nemusí váš internetový obchod obsahovať veľa produktov – a preto je lákavé zoskupiť všetky vaše produkty do širokých kategórií.

Ako sa váš obchod rozrastá a začínate pridávať ďalšie produkty, všeobecné kategórie produktov sťažujú zákazníkom nájsť to, čo hľadajú, a nie sú dobre optimalizované pre vyhľadávače. Začlenením špecifickejšej kategorizácie produktov môžete zaistiť, že vaši zákazníci získajú produkty, ktoré potrebujú, rýchlo a zároveň zarábajú na podrobných, dlhých kľúčových slovách.

Použite tieto tipy na elektronický obchod na podporu svojej malej firmy

Začať podnikať v elektronickom obchode nie je ľahké. Od učenia sa, ako prilákať nových zákazníkov do vášho internetového obchodu až po vytvorenie nezabudnuteľného zážitku so značkou, tipy pre elektronický obchod uvedené vyššie vám pomôžu začať na vašej ceste k úspešnému online podniku.

Ak ste stále v počiatočných fázach zakladania elektronického obchodu, rozhodnúť sa, ktorú platformu použiť, môže byť zdrvujúce. Ale namiesto toho, aby ste sa rozhodli pre vopred pripravené šablóny, ktoré používajú stovky iných online firiem, Managed WooCommerce vám pomôže vytvoriť úžasný online rýchlo a jednoducho.

Nájdite svoje postavenie v odvetví elektronického obchodu s pomocou Hostinger. Preskúmajte Managed WooCommerce ešte dnes, aby sa vaše nápady na podnikanie online stali skutočnosťou.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE