Tipy na copywriting webových stránok pre ľudí, ktorí nenávidia písanie

web copywritingČi už začínate úplne od nuly, alebo vaša súčasná kópia nutne potrebuje aktualizáciu, väčšina majiteľov firiem sa v určitej fáze ocitne pred výzvou písať pre web.

Ak sa vám nedarí nájsť tie správne slová, tu je päť jednoduchých tipov, ako začať.

Urobte si plán

Cítite sa ohromení z vyhliadky na písanie obsahu pre celú vašu stránku a nie ste si celkom istí, kde začať? Vytvorte plán útoku a rozdeľte kópiu svojej stránky na zvládnuteľné kúsky.

Aké druhy týchto stránok vyžaduje vaša webová lokalita kópie? Vaša domovská stránka? O? Produkty alebo služby? Informácie o
váš tím alebo ako objednať? Budete potrebovať stránku s často kladenými otázkami? Ako je to s obchodnými podmienkami alebo kontaktnými údajmi?

Je ešte niečo špecifické pre vaše podnikanie alebo odvetvie? Zapíšte si zoznam úloh, aby ste mohli prečiarknuť každú časť obsahu, keď ju dokončíte. Pre každú stránku alebo „kúsok“ obsahu vám pomôže uviesť niekoľko kľúčových myšlienok, ktoré chcete zahrnúť, aby ste mali predstavu o tom, čo každá stránka sprostredkuje čitateľovi. Riešte jednu vec naraz a…

Stačí napísať (potom prepísať)

Najväčší spisovatelia v histórii pochopili, že je dôležité uviaznuť v niečom a niečo napísať, namiesto toho, aby ich paralýza analýzy udržala v neustálom stave odkladania. Pri prvom koncepte sa nestarajte o to, aby bola vaša kópia dokonalá. Sústreďte sa len na to, aby ste sa z práce dostali, aby ste sa k nim mohli vrátiť neskôr, so sviežimi očami a novým pohľadom. Najlepším písaním je prepisovanie, takže teraz si predstavte väčší obraz a podrobnosti neskôr, keď budete mať základy, s ktorými môžete pracovať.

Čítať:  Najlepšie dostupné puzdrá pre Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Nechajte to jednoduché

Iste, chcete, aby vaša webová kópia prilákala nových záujemcov a skryté prehliadače medzi kupujúcich, ale nezabudnite, že písanie pre web je úplne iné zviera ako iné formy prózy. Ľudia čítajú webovú kópiu pre jasné, stručné informácie, ktoré môžu rýchlo prelistovať a spotrebovať, aby našli informácie, ktoré hľadajú. Takže jednoducho. Uskromnite sa so svojimi slovami a držte obsah stručný. Vyhnite sa používaniu slov ako „skvelý“, keď to urobí jednoduchšia alternatíva, ako napríklad „skvelý“. Rozdeľte odseky na podnadpisy, aby sa vaše stránky ľahšie prehliadali, a na zvýraznenie dôležitých informácií a predajných bodov použite nástroje na formátovanie, ako sú odrážky.

Píšte pre ľudí

Ak chcete, aby potenciálni klienti našli vašu firmu, keď budú hľadať vaše produkty a služby, optimalizácia pre vyhľadávače vám môže pomôcť získať väčšiu expozíciu prostredníctvom organických výsledkov vyhľadávania. SEO je skvelý nástroj, ale je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým písať pre ľudí, a nie pre vyhľadávače.

Váš obsah by mal byť plynulý a ľahko čitateľný, takže vždy pamätajte na koncového používateľa (potenciálnych zákazníkov). Napíšte pre nich. Zamerajte sa na to, aby ste im povedali, čo chcú vedieť, a nenechajte sa v pokušení naplniť svoj obsah kľúčovými slovami v nádeji, že to pomôže vašim stránkam lepšie hodnotenie. nebude.

Vyhľadávače hľadajú relevantný a kvalitný obsah napísaný pre skutočných ľudí a môžu v skutočnosti penalizovať stránky, ktoré sa zdajú byť preplnené kľúčovými slovami. Namiesto toho píšte primárne pre svoje publikum a potom použite zdravý rozum v procese prepisovania, aby ste do svojho textu zahrnuli niekoľko relevantných kľúčových slov tak, aby to dávalo zmysel niekomu, kto si to prečíta, aby ste mohli využiť užitočnú optimalizáciu kľúčových slov.

Čítať:  15 najlepších flexibilných pracovných miest z domova, ktoré si zamilujete v roku 2024

Najmite si odborníka

Stále si nie ste istí, ako najlepšie pristupovať k písaniu pre webový projekt? Najmite si odborníka, ktorý sa za vás postará o vašu kópiu. Existuje mnoho agentúr a nezávislých copywriterov, ktorí môžu pracovať na webovom obsahu, takže hľadajte odporúčania, hľadajte na LinkedIn alebo využite jednu zo stránok nezávislých vyhľadávačov online, aby ste sa spojili s niekým, kto dokáže posunúť váš obsah na ďalšiu úroveň.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE