Tipy na fotografovanie pomocou smartfónu pre neuveriteľné fotografie produktov

Keď je vaše podnikanie v oblasti elektronického obchodu v prvých rokoch, možno ešte neprinášate dostatočné príjmy, aby ste mohli investovať do profesionálnej produktovej fotografie.

Najať dokonca aj produktového fotografa základnej úrovne môže stáť až 125 USD za obrázok, pričom skúsenejší fotografi si účtujú až 1 000 USD za obrázok. Kúpa vlastnej profesionálnej digitálnej zrkadlovky môže mať tiež vysokú cenu. kvalita, poloprofesionálne DSLR fotoaparáty sa pohybujú od 500 do 3 000 USDbez nákladov na ďalšie šošovky.

Ak je váš rozpočet obmedzený, tieto náklady môže byť ťažké prehltnúť. To, že si nemôžete dovoliť vybavenie alebo si nemôžete najať profesionála, však neznamená, že máte smolu, pokiaľ ide o efektívne predvádzanie vašich produktov.

Váš smartfón má schopnosti potrebné na vytváranie kvalitných fotografií produktov (ak viete, ako využiť vstavané funkcie fotoaparátu vášho telefónu).

V tomto príspevku sa budeme venovať tipom a trikom na fotenie kvalitných produktov bez použitia drahého alebo profesionálneho vybavenia.

Uistite sa, že je fotoaparát vášho smartfónu čiastočne nový

Ak bol váš smartfón vyrobený v priebehu posledných troch až štyroch rokov, jeho fotoaparát bude schopný robiť skvelé produktové fotografie. Ak však hľadáte nový smartfón a chcete sa uistiť, že fotoaparát je pre obrázky vašich produktov ten najlepší, existujú smartfóny, ktorých kamery stoja nad ostatnými. Poďme sa na ne pozrieť.

Čítať:  Základy marketingu vo vyhľadávaní elektronického obchodu: Sprievodca pre začiatočníkov

Najlepšie fotoaparáty pre smartfóny

Ak ste ochotní zaplatiť za najlepší dostupný fotoaparát smartfónu, mali by ste začať s nasledujúcimi možnosťami.

Google Pixel 3

Tento smartfón s cenovkou medzi 500 a 800 dolármi vyšiel v marci 2019 a už sa rozprúdil okolo jeho výkonného vstavaného fotoaparátu. Kamera je najviac ohlasovaná pre svoje možnosti nočného snímania, čo znamená, že je vynikajúcou voľbou, ak chcete snímať v noci alebo pri slabom osvetlení.

Huawei P20 Pro

Tento smartfón bol vydaný o rok skôr ako Google Pixel 3 (marec 2018), ale jeho fotoaparát je blízkym súperom. Podobne ako Google Pixel 3, aj tento smartfón dokáže robiť kvalitné fotografie pri slabom osvetlení. Môže sa pochváliť tromi vstavanými šošovkami fotoaparátu a stojí 600 až 700 dolárov.

iPhone XS

Najnovšia verzia iPhonu obsahuje zatiaľ najlepší fotoaparát od Apple. Je obzvlášť zručný na zachytávanie najrealistickejších a najprirodzenejších farieb na fotografiách a stabilizáciu snímok pre minimálne rozmazanie. Vydaný na jeseň 2018 a prichádza s cenovkou 1 000 dolárov, čo z neho robí jeden z najdrahších smartfónov na trhu. Pri produktovej fotografii iPhone nemôžete získať nič lepšie ako XS.

Lacné smartfóny s kvalitnými vstavanými fotoaparátmi

Ak je vašou prioritou ušetriť peniaze za fotografovanie produktov, potom nasledujúce možnosti ponúkajú kvalitné fotoaparáty smartfónov s výrazne nižšou cenou.

LG G6

V porovnaní so svojím špičkovým konkurentom Samsungom Galaxy S8 je tento fotoaparát smartfónu oveľa lepší pri zhotovovaní ostrých, zaostrených a vyvážených fotografií. Rozdiel je badateľný najmä pri žiarivých farbách. Tento telefón vyšiel v roku 2017 a teraz stojí len asi 300 dolárov.

Nokia 7.1

Fotoaparát tohto smartfónu prekonal všetky ostatné smartfóny vo svojej triede, čo z neho robí skvelú voľbu pre kvalitný vstavaný fotoaparát za nízku cenu. Vydaný v roku 2018 a teraz stojí približne 350 dolárov.

Čítať:  Ako byť kreatívnejší na sociálnych sieťach

iPhone 8

Hoci iPhone prešiel dvoma iteráciami od uvedenia iPhone 8 na trh v roku 2017, nedošlo k významným vylepšeniam fotoaparátu. To znamená, že nákupom tohto o niečo staršieho modelu iPhone získate zhruba rovnakú kvalitu fotoaparátu ako najnovší iPhone XS. S cenou okolo 600 dolárov je tento smartfón o 400 dolárov menej ako XS, ale stále je drahší ako mnohé telefóny s Androidom.

Zlepšite kvalitu fotografií vo svojom smartfóne pomocou aplikácie fotoaparátu

Bez ohľadu na to, aký druh smartfónu máte, je dobré vedieť o užitočných aplikáciách, ktoré dokážu vylepšiť fotografie vašich produktov niekoľkými rýchlymi ťuknutiami. Pozrime sa na niektoré populárne možnosti, ako to urobiť.

Najlepšie fotografické aplikácie pre Android

Otvorte Fotoaparát

Otvorte Fotoaparát je navrhnutý tak, aby vám pomohol naplno využiť funkcie fotoaparátu, aj keď sa zdá, že chýbajú. Ponúka ďalšiu podporu pre zaostrenie, vyváženie bielej, ISO a priblíženie, ako aj ďalšie mriežky na vycentrovanie fotografií. Je zadarmo na stiahnutie, ale má obmedzené možnosti úprav.

VSCO

VSCO je populárna (bezplatná) aplikácia pre fotoaparát pre Android, ktorá vám umožňuje fotiť na vašom smartfóne v surovom formáte namiesto JPEG. Môžete ovládať rýchlosť uzávierky, vyváženie bielej, ISO a zaostrenie. Okrem toho prichádza s funkciou mobilnej úpravy a umožní vám pridávať filtre a upravovať obrázky v postprodukcii.

Najlepšie fotografické aplikácie pre iPhone

ProCamera

ProCamera zmení váš fotoaparát iPhone na približnú DSLR. Môžete ho použiť na snímanie v rôznych formátoch vrátane raw, TIFF a HEIF a môžete upraviť manuálne nastavenia, ako je vyváženie bielej, ISO a rýchlosť uzávierky. Dodáva sa aj s histogramom na obrazovke, ktorý vám môže pomôcť byť technickým posudkom, či máte alebo nemáte príliš veľkú expozíciu na obrázku, keď robíte úpravy v príspevku. Stiahnutie stojí 5,99 USD.

Fotoaparát + 2

ako VSCO, Fotoaparát + 2 umožňuje manuálne ovládať nastavenia fotoaparátu smartfónu vrátane vyváženia bielej, rýchlosti uzávierky, ISO a zaostrenia. Dodáva sa tiež s niekoľkými predvoľbami pre špeciálne obrázky, ako sú akčné snímky, ako aj so vstavanou funkciou úprav, aby ste mohli dosiahnuť, aby vaše fotografie vyzerali presne. Na stiahnutie je to 2,99 USD.

Čítať:  Prečo je najímanie SEO profesionálov nevyhnutné pre úspech vášho podnikania

Získajte ďalšie vybavenie, ktoré budete potrebovať na fotenie produktov smartfónom

Žiaľ, ani s najkvalitnejším fotoaparátom smartfónu nemôžete svoj produkt len ​​tak postaviť na stôl a cvaknúť. Ak chcete kompenzovať o niečo menej kvalitný fotoaparát ako profesionálna DSLR, mali by ste si nájsť čas na vybudovanie funkčného domáceho fotografického štúdia produktov.

Dobrá správa: nie je to také ťažké ani drahé, ako to znie. Môžete si ľahko vyrobiť veľa častí domáceho fotografického štúdia s domácimi potrebami.

Urob si sám biele pozadie pre produktovú fotografiu

The Najjednoduchší spôsob, ako získať ostré biele pozadie pre fotografiu produktu je použitie čistého bieleho listu. Stačí pripevniť hornú časť plachty k stene, pričom v spodnej časti ponechajte dostatok látky navyše, ktorá bude prechádzať pod produktom.

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako dosiahnuť biele pozadie bez toho, aby ste minuli veľa peňazí, je použiť kotúč bieleho papiera. Rolky nájdete v miestnom obchode s remeselnými výrobkami alebo si ich môžete zakúpiť na Amazone. Rovnako ako list, prilepte hornú časť papiera k stene a ponechajte dostatočnú dĺžku v spodnej časti.

Urob si sám osvetlenie pre produktovú fotografiu

The najlacnejší spôsob, ako získať mäkké, jasné svetlo pre vašu produktovú fotografiu je nastavenie fotografovania v blízkosti dobre osvetleného okna. Potom použite čistý biely sprchový záves prelepený cez okno, aby sa svetlo rozptýlilo rovnomerne. Okrem toho môžete pomocou reflektora vyrobeného z hliníkovej fólie vylepšiť alebo presmerovať nie práve ideálne prirodzené osvetlenie.

Statív pre smartfóny

A statív pre váš smartfón je rozhodujúca pre kvalitnú produktovú fotografiu. Statív udrží fotoaparát vášho telefónu na rovnakom mieste pre viacero záberov, aby sa zabezpečilo, že každý obrázok bude zarámovaný rovnako. Okrem toho výrazne znižuje možnosť rozmazaných obrázkov, pretože zachováva úplne nehybnú polohu. Väčšina statívov pre smartfóny je relatívne lacná – v rozmedzí od 15 do 40 dolárov.

Čítať:  10 najlepších alternatív Oberlo pre WooCommerce a...

Využite čo najviac z funkcií fotoaparátu vášho smartfónu

Väčšina smartfónov obsahuje spôsob manuálne upraviť nastavenia fotoaparátu. Niekedy však môže byť ťažké nájsť alebo pochopiť tieto nastavenia. Nasledujúce tipy vám pomôžu čo najlepšie využiť funkcie fotoaparátu vášho smartfónu.

Tipy na používanie manuálnych nastavení v systéme Android

  • V ponuke režimov v aplikácii fotoaparátu vyhľadajte „manuálny režim“ alebo „profesionálny režim“.
  • Ak nevidíte manuálny režim, potiahnite prstom nahor z dolnej časti obrazovky v aplikácii fotoaparátu. Manuálne nastavenia tam môžu byť skryté.
  • Experimentujte s nastavením merania, ISO, rýchlosti uzávierky a vyváženia bielej, aby ste zistili, čo najlepšie funguje pre vaše štúdiové svetlo.

Tipy na používanie manuálnych nastavení s iPhone

  • Zapnite funkciu mriežky v nastaveniach fotoaparátu, aby boli fotografie správne orámované.
  • Ak chcete zmeniť zaostrenie, podržte prst na obrazovke, na ktorú chcete zaostriť, kým sa nezobrazí symbol „AE/AF LOCK“ (čo znamená, že vaše nastavenia zaostrenia sú uzamknuté).
  • Ak chcete upraviť expozíciu, klepnite raz na obrazovku, aby sa objavil malý symbol slnka. Potiahnutím slnka nahor zvýšite expozíciu a potiahnutím nadol znížite expozíciu.

Aby to fungovalo

Ak máte špičkový fotoaparát priamo vo vrecku, nemusíte míňať majland na získanie skvelých produktových fotografií. Bez ohľadu na to, aký štýl si vyberiete, dúfajme, že tieto tipy vám dodali sebadôveru pri vytváraní úžasných obrázkov produktov pomocou smartfónu.

Hostite svoj obchod na Hostinger plne spravovanom WooCommerce

Ak máte elektronický obchod, zvážte jeho hosťovanie s Hostinger. Vyskúšajte spravovaný hosting WooCommerce, aby boli vaše údaje v bezpečí a vaše stránky boli na najvyššej rýchlosti. Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE