Tipy na fotografovanie v prirodzenom svetle

Spotrebitelia sa chcú cítiť spojení so značkami, ktoré kupujú. Lifestylové značky využívajú túto skutočnosť a uľahčujú spotrebiteľom predstaviť si ich produkt ako súčasť väčšej identity.

Ak prevádzkujete elektronický obchod, jedným z najjednoduchších spôsobov, ako môžete využiť silu lifestylovej značky, je rozhodnúť sa pre lifestylovú produktovú fotografiu: produktové obrázky s teplou, sviežou a známou estetikou, zvyčajne v štýlovom prostredí.

Tento vzhľad sa najlepšie dosiahne prirodzeným svetlom a nie štúdiom, pretože prirodzené svetlo môže pomôcť tomu, aby vaše produkty vyzerali tak, ako vyzerajú v skutočnom živote. Ďalšou výhodou je, že fotografovanie v prirodzenom osvetlení nevyžaduje veľa drahého vybavenia, rozsiahle fotografické školenia alebo najímanie fotografa.

V tomto príspevku si prejdeme, ako zachytiť neuveriteľné obrázky bez použitia štúdiového osvetlenia, ako aj naše najlepšie tipy na fotografovanie v prirodzenom svetle.

Základy fotografie v prirodzenom svetle

Ak chcete zachytiť kvalitné snímky v prirodzenom svetle, nemusíte absolvovať zdĺhavý kurz fotografovania, ale existujú niekoľko nastavení fotoaparátu pred začatím by ste sa mali oboznámiť s:

 • Clona je veľkosť otvoru v objektíve fotoaparátu, ktorý prepúšťa rôzne množstvá svetla. Clona sa meria v clonové zastávky. Čím vyššia je clona, ​​tým užšia je veľkosť otvoru a tým menej svetla sa dostane do fotoaparátu. Vyššia clona bude mať za následok fotografie, na ktorých je zaostrené viac (napríklad Ansel Adams). Nižšie clonové číslo znamená menej zaostrenia, čo môže klásť väčší dôraz na váš produkt.
 • Rýchlosť uzávierky označuje dobu, počas ktorej zostane uzávierka na fotoaparáte otvorená pri fotografovaní. Vysoké rýchlosti uzávierky dokážu „zmraziť“ pohyb v jedinom okamihu bez rozmazania. Pomalé rýchlosti uzávierky robia pravý opak – často vedú k zámerne (a umelo) rozmazaným fotografiám. Rýchlosť uzávierky môžete nastaviť na 1/100 sekundy alebo na niekoľko sekúnd v závislosti od toho, aký vzhľad chcete.
Čítať:  Marketingové nástroje elektronického obchodu na uľahčenie práce

Úprava každého z týchto nastavení vám pomôže získať správnu expozíciu alebo správne množstvo svetla a tmy na vašich snímkach. Ak vám nie je príjemné upravovať tieto nastavenia sami, vždy sa môžete obrátiť na automatické alebo programové nastavenia zabudované vo vašom fotoaparáte.

Vybavenie, ktoré potrebujete na fotografovanie s prirodzeným osvetlením

Aj keď nebudete musieť kupovať tisíce dolárov štúdiového osvetlenia, pri fotografovaní fotografií v prirodzenom svetle potrebujete nasledujúce náležitosti:

 • A DSLR fotoaparát. Ide o typ fotoaparátu, ktorý je dôležitým krokom pred bežným digitálnym fotoaparátom typu point-and-shoot. Fotoaparát DSLR má nastaviteľné nastavenia a vymeniteľné šošovky na úpravu clony aj rýchlosti uzávierky, aby sa optimalizovalo prirodzené svetlo.
 • Statív. Použitie statívu zaistí, že vaše fotografie nebudú rozmazané a orámovanie každého produktu bude rovnaké, pretože fotoaparát zostane počas fotenia úplne nehybný.
 • Reflektor. Toto je niečo, čo môžete v prípade potreby použiť na odraz svetla iným smerom. Ak máte obmedzený rozpočet, môžete použiť biele penové dosky z miestneho remeselného obchodu. Profesionálne reflektory sú k dispozícii za nákupnú cenu v rozmedzí od 15 do 300 dolárov.

Tipy na fotografovanie v prirodzenom svetle

To, ako najlepšie fotografovať v prirodzenom svetle, závisí od mnohých premenných: či ste v interiéri alebo vonku, aká je oblačnosť a denná doba.

Fotografovanie s vnútorným oknom svetla

Keď ste v interiéri, prirodzený zdroj svetla bude pravdepodobne z okna. To znamená, že svetlo bude mäkké a bude prichádzať z jednej strany.

Čítať:  4 tipy na vytvorenie stratégie skúseností s produktom, ktorá poháňa predaj

Tu sú naše tipy na prácu s okenným svetlom:

 • Umiestnite objekt alebo produkt smerom k oknu, nie preč. Znižuje sa tým možnosť vzniku tieňov.
 • Skúste nájsť dlhé okno, aby svetlo neprichádzalo len zhora.
 • Na vyrovnanie svetla použite reflektor. Umiestnite reflektor pod uhlom opačným k zdroju prirodzeného svetla.

Fotografovanie počas zamračených dní vs. jasných a slnečných dní

Vaše fotografie budú počas zamračeného dňa vyzerať výrazne inak ako počas dňa plného slnka.

Mnoho fotografov miluje mäkké, rovnomerné svetlo zamračených dní. Tieto obrázky majú modrastý tón a malý kontrast. Tento typ prirodzeného svetla je ideálny pre všetky fotografie zahŕňajúce modely alebo produkty s tlmenými farbami.

Slnečné dni majú silné priame svetlo, ktoré môže spôsobiť ostré tiene. Ak sa to však urobí správne, tento typ prirodzeného svetla môže byť silný. Je to najlepšie pre široké, vzdialené fotografie alebo pre blízke obrázky produktov s kontrastnými vzormi alebo textúrami.

Tu je niekoľko tipov na prácu s každým typom svetla.

Zamračený deň

 • Buďte obzvlášť opatrní pri zmenách svetla, pretože mraky sa môžu neustále posúvať.
 • Ako pravidlo palca, rozšírte nastavenie clony znížením clonových čísel o dva alebo tri. To môže pomôcť zvýšiť kontrast medzi vaším objektom alebo produktom a pozadím.

Slnečný deň

 • Jeden fotograf navrhuje nastaviť ISO medzi 50 a 100 a zvoliť rýchlu uzávierku 1/100 sekundy na optimalizáciu expozície počas jasných dní.
 • Použite a filter s neutrálnou hustotou znížiť svetlo prichádzajúce do fotoaparátu. Filter funguje ako slnečné okuliare pre objektív vášho fotoaparátu.
Čítať:  Najlepšie marketingové tipy pre sociálne médiá na zvýšenie návštevnosti obchodu Etsy

Fotografovanie v rôznych denných dobách

Keďže sa spoliehate na svetlo slnka, denná doba výrazne ovplyvňuje vzhľad vašich obrázkov, keď sa slnko pohybuje po oblohe. Každý deň sú tri hlavné zmeny svetla: zlatá hodina, poludňajšie slnko a súmrak.

Zlatá hodinka

Zlatá hodina nastáva dvakrát denne, hodinu po východe slnka a hodinu pred západom. Výrazný „zlatý“ tón svetla v tejto dobe je to, čo mu dalo meno. Tu sú naše tipy na fotografovanie počas zlatej hodiny:

 • Príďte dobre pripravení s tým, ako a kde chcete fotografovať, pretože na získanie všetkých záberov máte len hodinu.
 • Nepoužívajte automatické nastavenie fotoaparátu, pretože sa „koriguje“ podľa špeciálneho svetla, ktoré chcete zachytiť. Namiesto toho nastavte clonu a rýchlosť uzávierky manuálne. Ak si nie ste istí manuálnym nastavením, zvoľte automatické nastavenie „zamračené“ alebo „tieň“.

Poludňajšie slnko

Počas väčšiny dňa je slnko takmer priamo nad hlavou a vytvára tiene a ostré svetlo. To znamená, že možno budete musieť viac pracovať, aby ste našli polohu, ktorá nemá tiene. Na druhej strane, jasné svetlo je ideálne na fotografovanie textúr alebo akčných záberov. Tu sú naše tipy na fotografovanie počas poludňajšieho slnka:

 • Vyhnite sa tieňom fotografovaním v tieni, pod verandou alebo stromom.
 • Použite filter s neutrálnou hustotou, aby ste sa vyhli vyblednutiu obrázkov (ako je uvedené pri fotografovaní počas slnečných dní).

Súmrak

Podobne ako zlatá hodina, súmraku sa vyskytuje dvakrát denne. Prvýkrát asi 20 minút pred východom slnka a druhý asi 20 minút po západe. Svetlo počas súmraku je tmavé a modré, ale ešte nie je také tmavé ako noc. Tu sú naše tipy na fotografovanie za šera:

 • Keď potrebujete urobiť fotografiu zblízka, nepoužívajte zoom na objektíve. Namiesto toho prejdite k predmetu alebo produktu. Týmto spôsobom eliminujete otrasy, ktoré sú zosilnené prostredníctvom priblíženia, najmä pri slabom osvetlení. Na odstránenie rozmazania spôsobeného pohybom možno budete potrebovať pomoc statívu.
 • Na zachytenie ostrých fotografií pri slabom osvetlení použite objektív s oveľa vyššou rýchlosťou uzávierky ako zvyčajne.
Čítať:  Príklady zákazníkov, tipy a nápady na vloženie formulára

Nájdite prirodzené svetlo, ktoré najlepšie zodpovedá vašej značke

Niektorí ľudia vám povedia, aby ste vždy fotografovali počas zlatej hodiny, zatiaľ čo iní budú vychvaľovať výhody fotografovania v interiéri s prirodzeným svetlom prúdiacim cez okno. Na čom však skutočne záleží je, aby vaša lifestylová produktová fotografia bola v konečnom dôsledku v súlade s vašou značkou.

Experimentujte s rôznymi typmi fotografií zhotovených v rôznych typoch prirodzeného svetla, aby ste našli vzhľad obrázka, ktorý vyjadruje pocit, ktorý vaša značka potrebuje sprostredkovať.

Potrebujete riešenie hostingu elektronického obchodu?

Plne spravovaný hosting WooCommerce od spoločnosti Hostinger je štandardne dodávaný s kompresiou obrázkov, vďaka ktorej budú vaše obrázky vyzerať skvele a zároveň si zachovajú rýchlosť webu, spolu s prémiovými doplnkami, ktoré umožnia, aby vaše stránky produktov zažiarili viac funkcií.

Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE