Tipy pre elektronický obchod: Ako posielať veľké a ťažké položky

Pokiaľ ide o dopravu, spotrebitelia určite uprednostňujú rýchle a lacné (alebo bezplatné) – ale určiť, ako posielate svoje produkty a ako tieto náklady odovzdávate alebo absorbujete, je zložité. A stáva sa ešte väčšou výzvou, ak predávate veľké alebo objemné predmety. Ťažká preprava je trochu zložitejšia.

V tomto článku vám objasníme:

 • Ako zabaliť krabice a vypočítať náklady na dopravu.
 • Ako ušetriť peniaze pri preprave veľkých a ťažkých predmetov.
 • Čo sa kvalifikuje ako veľká položka.
 • Ako posielať naozaj ťažké veci.
 • Najlepšia doprava pre ťažké veci.
 • A nakoniec, ako môžete poslať veľké položky s tromi hlavnými prepravcami v USA.

Ako zabaliť škatule a určiť náklady na dopravu

Výrobky, ktoré sú objemné (ťažké alebo nie), môžu byť náročné na odoslanie. Váš obal musí zodpovedať veľkosti položky a zároveň počítať s obalovými materiálmi a výplňou. Okrem toho existujú obmedzenia hmotnosti a veľkosti. Ak váš balík prekračuje niektorý z týchto limitov, možno budete musieť nájsť iného prepravcu alebo službu.

Pochopenie rozmerovej hmotnosti

Ak sa zamyslíte nad tým, ako prepravcovia presúvajú balíky, robia to nákladnými autami. A tieto nákladné autá majú dve obmedzenia:

Ak je niektorý z týchto limitov vyčerpaný, dopravca musí použiť viac nákladných vozidiel a vodičov, čo je jeden z jeho hlavných výdavkov. Na zohľadnenie oboch týchto obmedzení dopravcovia teraz používajú vzorec, ktorý kombinuje rozmery a hmotnosť Rozmerová hmotnosť.

Tu je postup, ako vypočítať rozmerovú hmotnosť:

 1. Zmerajte rozmery balenia v palcoch.
 2. Vynásobte dĺžku balenia hmotnosťou a výškou.
 3. Pre zásielky FedEx a denné sadzby UPS vydeľte číslom 139. Namiesto toho použite 166 pre maloobchodné sadzby UPS.
 4. Výsledkom je rozmerová hmotnosť balíka.
Čítať:  13 kreatívnych spôsobov, ako zarobiť peniaze na SoundCloud v roku 2024

Dopravcovia vás zvyčajne nechajú odvážiť váš balík a skontrolovať rozmerovú hmotnosť. Vo všeobecnosti budú účtovať podľa toho, čo je vyššie. Pred odoslaním nezabudnite porovnať ceny a odporúčania prepravcov.

Najlacnejší spôsob dodania veľkých balíkov

V závislosti od prepravcu a jeho špecifických požiadaviek môžu byť náklady vypočítané rôznymi spôsobmi a balíky môžu byť rôzne kategorizované. Môžete to urobiť v predstihu pred nákupmi zákazníkov a nastaviť svoj web na výpočet poplatkov za dopravu.

Všetci hlavní operátori ponúkajú bezplatné webové nástroje a rozhrania API, aby to uľahčili. napr. USPS vám umožňuje prispôsobiť online doručovanie vašich zákazníkov pomocou ich bezplatných nástrojov. WooCommerce aj Magento ponúkajú softvér, ktorý vám pomôže vypočítať prepravné náklady u hlavných prepravcov.

Náklady na dopravu môžete udržať čo najnižšie aj takto:

 • Odvážte a zmerajte svoje obalové materiály.
 • Vyskúšajte rôzne druhy balenia.
 • Používajte čo najľahšie, najkompaktnejšie a cenovo najefektívnejšie obalové materiály.
 • Zákazníci majú radi rýchle dodanie, ale zvážte ponúknutie zľavy alebo stimulu na dlhšie dodacie lehoty, pretože vám to môže ušetriť peniaze.

Nakupujte a porovnajte ceny dopravcov pre produkty, ktoré často posielate. Majte na pamäti, že tieto požiadavky podliehajú miestnym rozdielom. Tieto pokyny sa vzťahujú na väčšinu balíkov odosielaných v rámci USA. V prípade ostatných krajín sa informujte u prepravcu.

Prečo záleží na hmotnosti balíka? Čo sú ťažké balíky?

Ak viete, ktorého prepravcu plánujete použiť, a základné rozmery položky, ktorú sa chystáte odoslať, môžete si vypracovať plán a získať presný odhad nákladov. Hmotnosť a vonkajšie rozmery balenia sú dôležitým faktorom pri rozhodovaní o tom, koľko zaplatíte za dopravu.

Súčasťou nákladov je samozrejme aj balenie, ktoré používate na prepravu. Veľké a ťažké výrobky môžu byť nákladné na prepravu a môžu si tiež vyžadovať špeciálne balenie, ktoré je odolné a určené pre ťažké alebo objemné predmety. To môže vyžadovať špeciálne navrhnuté odpruženie alebo vystužené materiály boxu.

Vlastné materiály môžu byť drahšie a môžu tiež zvýšiť hmotnosť a objem vašej zásielky. Pridaná hmotnosť v konečnom dôsledku znamená viac paliva a zdrojov použitých dopravcom na prepravu vášho produktu. Dopravcovia prenášajú tieto náklady na maloobchodníkov ako vyššie prepravné.

Čítať:  Aký je rozdiel medzi značkami a kategóriami vo WordPress?

Každý dopravca má svoje vlastné definície pre „veľký“ balík. Ťažké položky musia byť vhodne zabalené predtým, ako ich dopravcovia môžu odoslať, takže si pozorne prečítajte ich požiadavky.

Požiadavky USPS na prepravu nepovoľujú balíky ťažšie ako 70 libier. Ak teda máte položku nad touto hranicou, možno by ste mali zvážiť použitie súkromného prepravcu, ako je FedEx alebo UPS. UPS má špeciálne požiadavky na balenie začínajúce na 70 librách, zatiaľ čo FedEx začína na 75 librách.

Ako zabaliť ťažké položky na odoslanie a určiť náklady na dopravu

Každý prepravca má iné pokyny a požiadavky na ťažké a objemné položky. S ohľadom na túto skutočnosť uvádzame, ako tieto položky zabaliť a určiť svoje náklady.

Získajte plne spravovaný hosting WooCommerce

Posilnite svoje stránky pomocou najlepšie optimalizovaného hostingu WooCommerce v odvetví

Smernice FedEx a ceny pre ťažké položky

Váhové limity

FedEx Home Delivery posiela balíky do 70 libier. Balíky, ktoré sú ťažšie ako tieto, sa považujú za „ťažké“ a môžu byť odoslané cez FedEx Ground, ak sú do 150 libier. Pri položkách nad 150 libier zvážte použitie FedEx Express Freight alebo FedEx Freight – tieto služby prijímajú zásielky do 20 000 libier.

Vonkajší box

Na vonkajšiu škatuľu použite vlnitú lepenku a nevlnité škatule zabaľte dovnútra namiesto toho, aby ste tieto škatule posielali samostatne. Ak napríklad gitara, ktorú posielate, prišla v krabici bez vlnitej lepenky, mali by ste celú krabicu umiestniť do krabice z vlnitej lepenky na prepravu. Ak je položka, ktorú posielate ťažká, ale do 150 libier, použite škatule s dvojitou stenou.

Vnútorné boxy

Položky vo vnútri škatule oddeľte do ich vlastných zapečatených škatúľ, ak by sa pri bežných podmienkach manipulácie mohli poškodiť.

Bezpečnostné štítky

Krabice, ktoré vážia viac ako 70 libier, musia byť odoslané prostredníctvom FedEx Ground alebo FedEx Express Freight alebo FedEx Freight. Ak krabica váži viac ako 75 libier, musíte pripevniť žltý a čierny bezpečnostný štítok FedEx. Tie sú umiestnené cez diagonálne rohy obalu. Ak chcete získať tieto štítky, kontaktujte FedEx alebo navštívte pobočku FedEx.

Filler

Ak používate výplňový materiál na vystlanie predmetov, vycentrujte predmety mimo rohov škatúľ a predmety opatrne zabaľte do výplne.

Stanovenie cien

Vaše poplatky za prepravu vychádzajú z hmotnosti, služieb FedEx, ktoré si vyberiete, a miesta určenia.

Čítať:  8 analytických nástrojov Pinterest pre skryté štatistiky

Ak chcete získať najaktuálnejšie informácie o hmotnostiach a normách, pozrite si všeobecné pokyny pre balenie od spoločnosti Fedex.

Požiadavky FedEx na veľké balíky

Veľkosť

Služby FedEx Home Delivery a FedEx Ground vyžadujú, aby balíky nemali dĺžku ani obvod 165 palcov. Pre väčšie zásielky môžete využiť služby FedEx Express Freight alebo FedEx Freight. Pomocou FedEx Freight môžete posielať balíky s dĺžkou až 21 stôp.

Veľké balenia, ktoré sú ľahké

Porovnajte skutočnú hmotnosť balíka s vypočítanou rozmerovou hmotnosťou. FedEx účtuje ťažšie z týchto dvoch.

Požiadavky a ceny UPS pre ťažké balíky

Sila krabice

Balíky s hmotnosťou nad 70 libier musia spĺňať Smernice UPS o pevnosti boxov. Používajte pevné obaly určené na ťažké predmety. Vyberte si úplne nové boxy, ktoré neboli vystavené vlhkosti.

Tesniace škatule

V ideálnom prípade by mali byť švy zošité alebo zošité. Lepidlo sa môže počas prepravy roztrhnúť alebo zlomiť a váš balík roztrhnúť. Použite silnú, vystuženú pásku s tromi pásikmi cez horný a spodný šev a tiež úplne utesnite stredný a okrajový švík.

Bezpečnostné štítky

Program bezpečnostných štítkov UPS začína na 70 librách. Balíky nad túto hmotnosť by mali mať žlté a čierne varovné štítky poskytnuté spoločnosťou UPS. Upozornenie by malo byť umiestnené priamo napravo od štítku s adresou. Zapíšte si celkovú hmotnosť na bielu časť bezpečnostného štítku.

Filler

Vyhnite sa výplni škatúľ, ktorá posúva alebo nechráni ťažké predmety. Napríklad balenie arašidov a kúskov polystyrénu nemusí dostatočne tlmiť krehké zásielky, ak sú položky tiež dosť ťažké na to, aby rozdrvili kúsky výplne. Spoločnosť UPS odporúča, aby ste zvážili alternatívy, ktoré sú vhodnejšie na prepravu niečoho ťažkého, ako je lepenka, ktorá bola vyvinutá na prepravu.

Stanovenie cien

Vaša cena závisí od služby UPS, ktorú si vyberiete, od konečného miesta určenia vášho balíka a od hmotnosti balíka. Môže sa účtovať príplatok „Veľký balík“ alebo „Nad maximum“.

Skontrolujte Smernice UPS na balenie ťažkých zásielok.

Pokyny pre veľké balíky UPS

Veľkosť

Maximálna veľkosť balíka pre UPS je 165 palcov v dĺžke aj obvode. Služby nákladnej dopravy môžu umožňovať väčšie maximá, takže stojí za to zistiť, aké konkrétne požiadavky sa vzťahujú na to, čo posielate a kam to posielate.

Čítať:  Aký dlhý by mal byť blogový príspevok? Ideálna dĺžka pre rok 2024

Veľké balenia, ktoré sú ľahké

Porovnajte skutočnú hmotnosť s rozmerovou hmotnosťou. UPS vám bude účtovať podľa toho, čo je vyššie.

Príplatok za veľký balík

UPS účtuje dodatočný poplatok za balíky, ktoré presahujú dĺžku a obvod nad 130 palcov. Ak nepoužijete cenu za pozemnú prepravu, zaplatíte aspoň 90 libier.

Usmernenia USPS pre ťažké predmety.

Hmotnosť

Balíky nad 70 libier nie sú povolené. Takže akýkoľvek balík, ktorý odošlete cez USPS, nebude technicky ťažký balík. Pod týmto hmotnostným limitom sa vaše balíky môžu zdať ťažké, takže sa možno budete musieť podľa toho zabaliť a dbať na to, ako plníte škatule a chránite svoje položky.

Krabice

Vyberte si odolnú škatuľu, ktorá je dostatočne veľká na daný predmet a vhodnú výplň. Ak znova použijete škatuľu, uistite sa, že všetky logá a nápisy sú úplne prečiarknuté.

Uzavretie

Zatvorte škatuľu všetkými chlopňami nadol a zalepte páskou. Baliaca páska, ktorú používate, by mala byť široká aspoň 2 palce.

Stanovenie cien

Vo všeobecnosti sa ceny určujú prostredníctvom paušálnych sadzieb USPS alebo podľa hmotnosti a miesta určenia.

Ak chcete získať najaktuálnejšie informácie o hmotnostiach a normách, pozrite si všeobecné pokyny pre balenie od USPS.

Usmernenia USPS pre veľké balíky

Veľkosť

Poštová služba bude odosielať balíky do dĺžky a obvodu 130 palcov v kombinácii prostredníctvom služby Retail Ground. Normálne je ich limit 108 palcov.

Veľké balenia, ktoré sú ľahké

Paušálna cena platí pre balíky do 70 libier, čo vám umožňuje použiť veľkosť na určenie ceny. Ak si nie ste istí, overte si to na miestnej pošte.

Prečítajte si viac o Usmernenia USPS.

Kontrolou nákladov a inteligentnou prepravou môžete zvýšiť svoje zisky. Nebojte sa experimentovať s dopravou a hľadajte tie správne vylepšenia dopravy pre vás.

Ste pripravení na rast svojho podnikania v oblasti elektronického obchodu?

Ak predávate online, vaše produkty sa musia nejakým spôsobom dostať k vašim zákazníkom. Vedieť, ako efektívne dodávať, je len jedným z aspektov úspešného podnikania v oblasti elektronického obchodu.

Budete chcieť rýchly a bezpečný web. Budete tiež potrebovať prístup k skvelej podpore, ak sa niečo stane. Hostingové riešenia Hostinger kombinujú bleskové rýchlosti so špičkovým zabezpečením spolu s odbornou podporou 24/7/365.

Hľadáte hostingové riešenie? Vyskúšajte Managed WooCommerce od Hostinger.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE