Tri pluginy na rýchle pridávanie obrázkov do vašich blogových príspevkov WordPress

Nie je nevyhnutné, aby mal každý blogový príspevok odporúčaný obrázok, ale relevantný, pútavý a presvedčivý obrázok obohacuje čitateľský zážitok a pomáha urobiť príspevok viditeľnejším – a klikateľný – na sociálnych sieťach.

Ku každému blogovému príspevku, ktorý uverejním, rád pridám obrázok. Niekedy priamo súvisia s obsahom, niekedy je jediným vzťahom nejasná asociácia medzi predmetom príspevku a obrázkom a niekedy pridám obrázok len preto, že si myslím, že vyzerá cool.

Píšem veľa blogových príspevkov, čo znamená prehľadávanie stoviek obrázkov na bezplatných aj platených stránkach s obrázkami, a ak je príspevok určený pre môj osobný blog, prehľadávanie vlastného katalógu obrázkov.

Z väčšej časti používam bezplatné stránky s obrázkami: tie, ktoré sprístupňujú obrázky pod licenciou Creative Commons alebo vo verejnej doméne. Kvalita obrázkov vo verejnej doméne a CC sa za posledných niekoľko rokov výrazne zlepšila, najmä vďaka stránkam ako napr Unsplashktoré uvádzajú práce profesionálnych fotografov.

Nestačí však spoliehať sa len na Unsplash a jeho kolegov. Každý vie o týchto stránkach, čo znamená, že rovnaké obrázky sa objavujú na desiatkach príspevkov. Ak chcete originalitu, je dobré vytvoriť si vlastné obrázky alebo hodiť sieť trochu širšie.

Môj pracovný postup s obrázkami na WordPress nebol dlho dobre organizovaný. Dokončil by som príspevok, otvoril päť alebo šesť stránok s hosťovaním obrázkov na kartách a ďalších dvadsať minút som strávil hľadaním a prezeraním výsledkov, kým som nenašiel dokonalý obrázok.

Čítať:  Ako môžete predávať predplatné na WordPress?

Dnes používam tri doplnky WordPress, ktoré mi umožňujú integrovať WordPress s mojimi najčastejšie používanými zdrojmi obrázkov.

Lightroom na WordPress

používam Lightroom od Adobe organizovať moju osobnú zbierku obrázkov a až donedávna neexistoval jednoduchý spôsob, ako integrovať moju zbierku Lightroom a knižnicu médií WordPress.

Bol som veľmi rád, keď Automattic vydal Lightroom To Adobe, doplnok WordPress, ktorý umožňuje používateľom Lightroom vyberať a importovať obrázky z hlavného panela WordPress.

Ak chcete použiť tento doplnok, budete potrebovať účet WordPress.com a mať ho Doplnok Jetpack nainštalovaný.

Okamžité obrázky

Už som hovoril o tom, ako rád používam Unsplash, a hoci som obdivovateľom rozhrania Unsplash, najradšej by som mohol vyhľadávať obrázky z WordPressu.

Instant Images je priama integrácia WordPress / Unsplash, ktorá používateľom umožňuje vyhľadávať v katalógu Unsplash a nahrávať obrázky do svojej knižnice médií.

Tento doplnok je tiež skvelý pre vývojárov WordPress, ktorí potrebujú výplňové alebo ukážkové obrázky.

Image Inject

Keď Unsplash nedoručí alebo chcem nejakú rozmanitosť, používam doplnok Image Inject, ktorý vykonáva podobnú funkciu ako Instant Images, ale obsahuje oboje Flickr Creative Commons a obrázky od Pixabay.

Ani jeden zdroj neponúka rovnakú zaručenú vysokú kvalitu obrázkov ako Unsplash, ale v surovom stave je veľa diamantov. Pred Unsplash bolo mojím zdrojom obrázkov na blogu vyhľadávanie Flickr CC.

Čítať:  12 jednoduchých spôsobov, ako zrýchliť váš obchod WooCommerce

S týmito zásuvnými modulmi je môj pracovný postup pri vyhľadávaní obrázkov efektívnejší a trávim menej času prehľadávaním webových stránok s hosťovaním obrázkov a viac času písaním.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE