Trik, ako odmeniť pozitívny nákupný zámer

Potrebujete a nový spôsob konverzie návštevníkovnajmä tých, ktorí majú nákupný zámer?

Interakcia návštevníkov s internetovým obchodom zvyčajne naznačuje určitý druh nákupného zámeru a čím je interakcia dlhšia a hlbšia, tým je pravdepodobnejšie, že sa interakcia skončí predajom.

Odmeňovanie pozitívneho nákupného zámeru je skvelý spôsob, ako zvýšiť šancu vášho klienta zmeniť prehliadač na kupujúceho.

Tu je príklad

Povedzme, že používateľ prvýkrát navštívi webovú stránku o zubných kefkách vášho klienta a vy by ste mu chceli ponúknuť zľavu až po interakcii s webom. Koniec koncov, nechcete každému existujúcemu zákazníkovi poskytnúť zľavu, ak už u vás nakupuje, a tiež pravdepodobne chcete, aby bola zľava exkluzívnejšia a poskytovala ju iba tým návštevníkom, ktorí sa s webovou stránkou intenzívne zapájajú.

Tu je Flow

Nástroje pre tento projekt

Začnime

Vytvorte formulár pre otázku, ktorú sa spýtate

Návštevníka webových stránok požiadame, aby odpovedal na otázku, ale aby sme to mohli urobiť, budeme musieť vytvoriť formulár na spracovanie zadania. V tomto príklade sa potenciálneho zákazníka opýtame na jeho obľúbenú farbu. Na to použijeme formulár Ninja.

Prejdite na Ninja Forms a pridajte novú Prázdny formulár. Prázdny formulár by mal v návrhárovi Ninja Forms vyzerať asi takto.

Čítať:  5 najlepších platforiem na spustenie vášho webu elektronického obchodu v roku 2024

Budeme potrebovať zoznam farieb, z ktorých si človek vyberie, tak si vyberte Zoznam rádií z dostupných typov polí.

Ďalej upravíme položky a názvy.

S cieľom poskytnúť našim používateľom propagáciu po vyplnení formulára/otázky, budeme chcieť aktualizovať Správa o úspechu pod E-maily a akcie tab. Nakoniec zverejnite svoj nový formulár.

Ďalej budeme musieť vytvoriť kontextové okno so správou, ktoré zaujme návštevníka stránky (nie však existujúceho zákazníka).

Ahoy robí skvelú prácu so správami a integruje sa priamo s Ninja Forms. Najprv vytvoríme novú správu v rámci doplnku Ahoy a zadáme názov a nadpis správy.

Ďalej sa ubezpečme, že keď návštevník dokončí interakciu so správou, správu už neuvidí. Pod „Ako často by mali používatelia vidieť túto správu?“, vyberte „Len raz (po zatvorení správy používateľom)“

Pre tento príklad nastavíme aj časové oneskorenie do 0s aby sa vyskakovacie okno zobrazilo hneď pri prvej návšteve.

Teraz je čas prepojiť správu s Ninja Forms.

  1. Vyberieme Ninja Forms ako typ výzvy na akciu.
  2. Zadajte nejaký text, ktorý súvisí s otázkou, ktorú sa pýtame (v tomto prípade Vyberte si svoju obľúbenú farbu!).
  3. Zmeniť čas automatického zatvárania na 50 (takto dlho zostane okno po odoslaní formulára).
  4. V rozbaľovacej ponuke vyberte formulár Ninja, ktorý sme vytvorili aký formulár chcete použiť.

Posledná vec, ktorú musíme urobiť, je zabezpečiť, aby sa formulár zobrazil iba vtedy, ak Ahoy zistí, že návštevník nie je existujúci zákazník, ktorý už dokončil nákup. Aby sme to dosiahli, nastavíme podmienku na Nie je zákazník zakúpil.

Čítať:  Google vysvetľuje, ako by mali profesionáli v oblasti SEO zvládnuť spustenie stránky elektronického obchodu

Teraz je čas vidieť našu šikovnú prácu v akcii!

Tok správ vo výrobe

Ako vidíte, vyskakovacie okno Ahoy sa predvolene zobrazí v pravej dolnej časti stránky. Vyskakovacie okno som tematicky upravil tak, aby zodpovedalo farbám stránky.

Najprv požiadame používateľa, aby si vybral svoju obľúbenú farbu. Keď používateľ klikne na “Vyberte si svoju obľúbenú farbu!” zobrazí sa im formulár Ninja na výber obľúbenej farby.

Nakoniec, po úspešnom dokončení, dostanú propagačný kód (zmizne po 50 sekundách). Tip pre profesionálov: Keďže na napájanie formulára používate Ninja Forms, môžete rozhodnúť sa tiež pre zaslanie ponuky e-mailom priamo zákazníkovi ak poskytnú svoju e-mailovú adresu.

Tento recept možno ďalej upraviť tak, aby poskytoval rôzne správy a ponuky na základe kontextu interakcie používateľa s obchodom a jeho nákupného zámeru.

Rozšírte svoje podnikanie v oblasti elektronického obchodu s nadradeným hostingom WooCommerce

Okrem konverzných stratégií, ktoré sme tu načrtli, môže byť skvelý plán hostenia nápomocný pri rozvoji vášho podnikania. Našťastie, Hostinger vás pokryl.

Náš spravovaný plán hostenia WooCommerce je ideálny pre rastúce firmy a je špeciálne navrhnutý na konverziu väčšieho predaja.

Ak sa chcete dozvedieť viac o plne spravovanom hostení WooCommerce od Hostinger, pozrite si naše plány, ako začať ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE