Tu sú najlepšie alternatívy Shopify, ktoré je potrebné zvážiť pre vašu stránku elektronického obchodu

Nikdy nebol lepší čas na otvorenie vášho internetového obchodu. S viac ako 5 miliardami ľudí pripojených na internet na celom svete nie je žiadnym prekvapením, že stále viac ľudí nakupuje online.

V skutočnosti sa predpokladá, že elektronický obchod bude zodpovedať za 20,2 percenta všetkých maloobchodných tržieb v roku 2024. To znamená, že z každých 100 USD, ktoré spotrebitelia minú, sa 20 USD použije na online nákup.

Pre tých, ktorí chcú využiť rastúci trend online nakupovania, je jedným z populárnych riešení elektronického obchodu, o ktorom ste už možno počuli, Shopify. Umožňuje používateľom vytvárať a spravovať online podnikanie v oblasti elektronického obchodu a v súčasnosti ho používa viac ako 6 miliónov webových stránok.

Ale napriek svojej popularite nemusí byť Shopify pre vás tou najlepšou voľbou. Našťastie existuje niekoľko alternatív, ktoré môžete zvážiť pri zriadení internetového obchodu. Dnes sa pozrieme na niekoľko dôvodov, prečo by ste mali preskočiť Shopify, a na najlepšie alternatívy Shopify, ktoré môžete použiť na vytvorenie riešenia elektronického obchodu, ktoré je pre vás to pravé.

5 dôvodov, prečo prejsť zo služby Shopify

Pri budovaní internetového obchodu bude mať váš výber riešenia elektronického obchodu veľký vplyv na rast vášho online obchodu. Každá platforma má klady a zápory a musíte ich zvážiť, aby ste našli možnosť, ktorá vám najlepšie vyhovuje.

Tu je niekoľko vecí o Shopify, ktoré vás môžu prinútiť prehodnotiť ho ako riešenie elektronického obchodu.

1. Obmedzenia platobnej brány

Predvolený spôsob prijímania platieb v internetovom obchode Shopify je Shopify Payments. Táto platobná brána bude fungovať pre väčšinu používateľov služby Shopify, no v niektorých krajinách nie je podporovaná.

Niektoré typy firiem majú tiež zakázané používať službu Shopify Payments. Pre týchto používateľov a ostatných, ktorí chcú použiť iný spôsob platby, by ste mali vedieť o niektorých veciach.

Ak sa rozhodnete použiť platobnú bránu, ktorá nie je Shopify Payments, môžu vám byť účtované transakčné poplatky až do výšky 2 percent z každého predaja, ktorý váš obchod uskutoční.

2. Pokročilé funkcie uzamknuté za úrovňami vyššej ceny

V prípade obchodov, ktoré vyžadujú viac ako základnú funkčnosť, ktorá sa dodáva s väčšinou obchodov s elektronickým obchodom, Shopify vyžaduje, aby ste za získanie prístupu k týmto funkciám zaplatili oveľa viac.

To zahŕňa podporu pre sadzby za dopravu v reálnom čase od tretích strán, odhad dovozných ciel a daní na zásielky produktov a podporu pre automatizáciu marketingu elektronického obchodu.

Tieto pokročilé funkcie sú držané za paywallom a sú dostupné iba pre zákazníkov, ktorí platia za programy vyššej úrovne. Toto nie je ideálne pre firmy s menším rozpočtom, ktoré tieto funkcie potrebujú pre svoj internetový obchod.

3. Majte väčšiu kontrolu nad svojim SEO

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je kľúčová pre dlhodobý úspech a viditeľnosť vašej webovej stránky elektronického obchodu. Služba Shopify ponúka niektoré základné funkcie na zlepšenie SEO vašich produktových stránok, ale čokoľvek pokročilejšie, budete musieť hľadať inde.

Majitelia obchodov napríklad nemôžu upravovať štruktúru adresy URL svojej stránky produktu, čo sťažuje vytváranie hierarchií produktov. Používatelia služby Shopify môžu mať tiež problémy s duplicitným obsahom, presmerovaním adresy URL a krátkymi značkami názvu.

Aj keď existujú riešenia pre niektoré z týchto problémov, úsilie potrebné na ich implementáciu nemusí byť niečo, čomu by ste chceli venovať čas a peniaze.

Čítať:  Alarmbell je nové bezpečnostné rozšírenie Magento od spoločnosti Hostinger

4. Lepšie možnosti prispôsobenia

Služba Shopify má pre používateľov desiatky tém na prispôsobenie vzhľadu a štýlu svojho internetového obchodu. To sa však nedá porovnať s množstvom možností prispôsobenia, ktoré ponúkajú iné platformy elektronického obchodu, ako sú WooCommerce a Magento.

Skutočnosť, že Shopify je platforma softvéru ako služba (SaaS), tiež obmedzuje druhy prispôsobení, ktoré môžete vykonať vo svojom internetovom obchode. Možno budete môcť zmeniť vizuálny dizajn svojho obchodu pomocou jeho šablón a editora tém, ale nemôžete si vytvoriť svoj vlastný dizajn od základov pomocou vlastného kódu a dizajnových prvkov v službe Shopify.

5. Rôzne cenové plány

Najdostupnejší plán od Shopify začína na 29 $ mesačne (pri ročnom platení). To nie je práve prijateľná cena pre malú firmu, ktorá práve začína svoj internetový obchod.

Niektorí používatelia môžu tiež chcieť používať aplikácie Shopify, ktoré pridávajú funkcie do ich online obchodu, ako je napríklad správa zásielok a e-mailový marketing. Mesačné poplatky za niektoré z týchto služieb sa môžu rýchlo navýšiť a stať sa neovládateľnými.

Najlepšie alternatívy Shopify v roku 2024

Teraz, keď ste oboznámení s dôvodmi, prečo by ste si mali zvoliť iné riešenie elektronického obchodu ako Shopify, je čas pozrieť sa na najlepšie alternatívy Shopify, ktoré sú dnes k dispozícii.

1. WooCommerce

WooCommerce je bezplatný doplnok elektronického obchodu WordPress a jedna z najlepších alternatív Shopify. Je to open source, čo znamená, že programátori na celom svete neustále pracujú na rozširovaní jeho funkčnosti a pridávaní nových funkcií.

Kľúčové funkcie WooCommerce sú:

 • Kompatibilita s najpopulárnejším redakčným systémom: WooCommerce bol vytvorený tak, aby bol plne kompatibilný s WordPress, ktorý beží 43 percent webových stránok na internete.
 • Voľný a otvorený zdroj: WooCommerce je zadarmo na inštaláciu a používanie na vašom webe WordPress. Môžete si ho tiež ľubovoľne prispôsobiť a údaje o vašom obchode a zákazníkoch zostávajú plne pod vašou kontrolou.

Výhody WooCommerce vs. Shopify

Flexibilita

WooCommerce je oveľa flexibilnejší ako Shopify. Ak chcete zmeniť dizajn alebo funkčnosť svojho obchodu Shopify, budete potrebovať znalosti kódovania.

Na druhej strane, WooCommerce, ktorý je open source, vám ponúka pokročilé možnosti optimalizácie a prispôsobenia webových stránok, ako sú témy a doplnky, ktoré nevyžadujú žiadne predchádzajúce skúsenosti s webovým dizajnom.

S toľkými možnosťami je v podstate nemožné vyčerpať možnosti optimalizácie WooCommerce, vďaka čomu je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú úplne jedinečný internetový obchod.

Jednoduchá inštalácia

Zatiaľ čo migrácia vašej existujúcej webovej stránky na Shopify môže trvať hodiny až dni, premena vašej webovej stránky WordPress na internetový obchod s WooCommerce trvá len niekoľko minút. Inštalácia a nastavenie doplnku WooCommerce trvá len niekoľko kliknutí.

Ceny WooCommerce

Doplnok WooCommerce, ktorý sa považuje za jednu z najlepších bezplatných alternatív k službe Shopify, nestojí nič za inštaláciu. Majte však na pamäti, že stále budete musieť platiť za veci, ako je plán hostenia pre váš web, certifikát SSL na zabezpečenie vášho webu a platobná brána na spracovanie transakcií.

2. Magento

Magento, jedna z najpopulárnejších alternatív Shopify, je platforma elektronického obchodu, ktorú ponúka spoločnosť Adobe. Môžete si vybrať z dvoch možností Magento: Magento Open Source a Magento Commerce (tiež nazývané Adobe Commerce).

Hlavné funkcie Magento sú:

 • Dátová analytika a reporting: Jednou z najdôležitejších súčastí elektronického obchodu je možnosť sledovať analýzy vášho obchodu. Magento zahŕňa podporu služby Google Analytics a poskytuje vám rôzne druhy prehľadov, ako sú najprezeranejšie produkty, prehľady predaja a prehľady opustených nákupných košíkov.
 • Škálovateľnosť: Či už prevádzkujete malý internetový obchod alebo masívnu B2B elektronickú obchodnú prevádzku s tisíckami produktov a zákazníkov v rôznych krajinách, Magento sa dokáže prispôsobiť vašim potrebám.

Výhody Magento vs. Shopify

Rozsiahla podpora prispôsobení

Ako riešenie elektronického obchodu s otvoreným zdrojovým kódom poskytuje Magento používateľom slobodu vykonávať veľké úpravy svojho internetového obchodu. Od vizuálneho dizajnu až po funkčnosť backendu a dokonca aj zážitok z nakupovania pre zákazníkov, všetko je možné prispôsobiť tak, aby bol váš obchod jedinečný.

Možnosti spravovaného hostingu

Niektorí weboví hostitelia ponúkajú aj spravované plány hostenia, ktoré sú špeciálne vyrobené pre podniky elektronického obchodu a sú dodávané s predinštalovaným a nakonfigurovaným Magento. Spravované hostingové plány Magento od Hostinger začínajú na 37,20 $ mesačne. A hoci to stojí o niečo viac ako základný plán od Shopify, pridané funkcie, ktoré prichádzajú so spravovaným hostingovým plánom, ponúkajú oveľa väčšiu hodnotu.

Čítať:  Ako upraviť zvuk pre video TikTok

Cena Magento

Magento Open Source je k dispozícii na inštaláciu zadarmo, čo z neho robí ďalšiu vynikajúcu bezplatnú alternatívu Shopify. Všetko, čo potrebujete, je kompatibilný hostingový plán a názov domény pre váš internetový obchod.

3. BigCommerce

BigCommerce je platforma elektronického obchodu, ktorá vám ponúka kompletný balík služieb vrátane hostingu, SEO a platieb. Svoj internetový obchod spustíte jednoducho tak, že sa prihlásite na odber jedného z plánov BigCommerce.

Tu sú základné funkcie BigCommerce:

 • Široká škála možností prispôsobenia: BigCommerce podporuje širokú škálu typov a prípadov použitia elektronického obchodu. Či už teda chcete hostiť viacero výkladov alebo vybudovať internetový obchod so zdravotníckymi alebo automobilovými výrobkami, BigCommerce má riešenie, ktoré je pre vás ušité na mieru.
 • Analytika a SEO optimalizácia: Vstavané funkcie SEO vám pomôžu osloviť viac zákazníkov. Analytický panel BigCommerce vám poskytuje cenné informácie a správy o predaji produktov, úrovniach zásob, marketingovej výkonnosti a správaní zákazníkov.
 • Možnosti platby: BigCommerce ponúka rôzne platobné brány vrátane PayPal, Apple Pay, Amazon Pay a Venmo.

Výhody BigCommerce vs. Shopify

Podpora viacerých platobných brán

BigCommerce obsahuje podporu až pre 55 platobných brán hneď po vybalení. Zákazníci môžu používať ktorúkoľvek z týchto platobných brán bez akýchkoľvek transakčných poplatkov vyberaných spoločnosťou BigCommerce.

Integrácia externých aplikácií: BigCommerce podporuje pripojenia a integrácie s viac ako 1 000 externými aplikáciami a službami. Aplikácie, ktoré umožňujú tieto integrácie, zlepšujú funkčnosť vášho internetového obchodu a umožňujú vašim zákazníkom lepšie nakupovanie.

Omnikanálová podpora

Omnikanálový maloobchod umožňuje predajniam BigCommerce predávať produkty svojim zákazníkom prostredníctvom viacerých kanálov, ako sú fyzické obchody, sociálne médiá a správy. Zákazníkom to umožňuje viac spôsobov, ako uskutočniť tento nákup s menším úsilím z ich strany.

Ceny BigCommerce

Najpopulárnejším plánom BigCommerce je BigCommerce Plus, ktorý stojí 79 USD mesačne, keď platíte na 12 mesiacov vopred. Štandardný plán stojí 29 USD mesačne, zatiaľ čo plán Pro stojí 299 USD mesačne.

4. StoreBuilder od Hostinger

StoreBuilder bol vydaný vo februári 2021 a je vynikajúcim riešením pre každého, kto nemá technické znalosti, na vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu. StoreBuilder má úžasnú sadu funkcií vrátane:

 • Nulové transakčné poplatky: Všetky predaje uskutočnené v internetovom obchode vytvorenom pomocou Hostinger StoreBuilder neobsahujú žiadne transakčné poplatky. Vaši zákazníci sa tak pri nakupovaní nemusia obávať skrytých poplatkov.
 • Spravovaný hosting: Ako používateľ StoreBuilder získate prístup k spravovanému hostingu od Hostinger. To zahŕňa vylepšené monitorovanie zabezpečenia, nepretržitú zákaznícku podporu, automatické aktualizácie a rýchle načítanie stránok.

Výhody StoreBuilder vs. Shopify

Priateľský pre začiatočníkovStoreBuilder bol navrhnutý pre ľudí, ktorí sú noví vo webhostingu a elektronickom obchode. Celá používateľská skúsenosť bola navrhnutá tak, aby bol internetový obchod spustený s minimálnym úsilím. Na vytvorenie jedinečného elektronického obchodu s StoreBuilderom nemusíte vedieť, ako napísať kód.

Ceny StoreBuilder

StoreBuilder začína na iba 5 USD mesačne počas prvých troch mesiacov. Potom sa cena zvýši na 19 dolárov mesačne. Vďaka tomu je jednou z najlacnejších možností v tomto zozname na navrhovanie webových stránok, ako je Shopify.

5. OpenCart

OpenCart, ktorý patrí medzi bezplatné alternatívy k Shopify, je skvelý na budovanie a správu vášho online obchodu. Funkcie, ktoré OpenCart ponúka, sú:

 • Multipredajňa: OpenCart vám umožňuje prevádzkovať viacero online obchodov z jedného rozhrania. Okrem toho si budete môcť vybrať inú tému, názov, konfigurácie a produkty pre každý obchod, ktorý prevádzkujete.
 • Pridružený systém: Budete môcť vytvoriť pridružený systém na propagáciu konkrétnych produktov.
 • Správa viacerých používateľov: OpenCart vám umožňuje vytvoriť viacerých používateľov s rôznymi sadami povolení.
 • Zálohovanie a obnovenie: Jednoducho vytvorte zálohu a obnovte predchádzajúce nastavenia a obsah.

Výhody OpenCart vs. Shopify

Open source

Rovnako ako ostatné možnosti open source v tomto zozname, OpenCart je bezplatnou alternatívou k Shopify. Môžete využiť jeho existujúce funkcie a napísať kód na vytvorenie a prispôsobenie nových funkcií pre váš internetový obchod.

Podpora viacerých obchodov

OpenCart vám umožňuje vytvárať a hostiť viacero online obchodov z rovnakej hostiteľskej platformy. Táto funkcia je užitočná, ak chcete prevádzkovať trh, ktorý umožňuje viacerým predajcom mať svoje vlastné online obchody.

Cena OpenCart

Sťahovanie a používanie OpenCart nestojí nič, a preto je obľúbený medzi bezplatnými alternatívami Shopify. Budete však musieť zaplatiť za hosting a akékoľvek ďalšie rozšírenia, ktoré budete potrebovať na vybudovanie funkcií vášho obchodu.

Čítať:  Magento vs. Shopify Ktorá platforma je pre vás tá pravá?

6. PrestaShop

PrestaShop je ďalšia platforma elektronického obchodu s otvoreným zdrojom, ktorá využíva model freemium. Má viac ako 300 000 zákazníkov a je ideálny pre používateľov, ktorí chcú úplnú kontrolu nad svojim internetovým obchodom.

Jednou z jeho kľúčových vlastností je:

 • Model Freemium: PrestaShop prevádzkuje freemium obchodný model. To znamená, že so základnou edíciou môžete mať svoj internetový obchod v prevádzke zadarmo. Ak však potrebujete ďalšie funkcie, môžete navštíviť trh s doplnkami a zakúpiť si aplikácie, ktoré do vášho obchodu pridajú nové funkcie.

Výhody Prestashop vs. Shopify

Možnosti prispôsobenia

PrestaShop definitívne vyhráva, pokiaľ ide o možnosti prispôsobenia. Vzhľadom na to, že ide o platformu s otvoreným zdrojovým kódom, takmer všetko, čo nájdete na vašom webe, možno upraviť až do bodu, ktorý je najvhodnejší pre vaše podnikanie.

Pokročilé SEO

SEO funkcie PrestaShopu vám umožňujú zlepšiť viditeľnosť vášho internetového obchodu a stránok jednotlivých produktov vo vyhľadávačoch. Možnosti SEO možno použiť na konfiguráciu meta názvov a popisov, adries URL vhodných pre vyhľadávanie a presmerovaní stránok pre všetky stránky vašich produktov.

Ceny pre PrestaShop

Stiahnutie a inštalácia Prestashopu je zadarmo. Ale budete musieť zaplatiť za hosting, témy a rozšírenia, aby ste si vytvorili svoj internetový obchod.

7. Shift4Shop

Shift4Shop je zákaznícky orientovaná platforma elektronického obchodu, ktorá je navrhnutá tak, aby umožnila majiteľom obchodov jednoducho preniesť svoje podnikanie online. Niektoré z najdôležitejších funkcií sú:

 • Ochrana pred podvodmi: Shift4Shop obsahuje ochranu pred podvodmi riadenú umelou inteligenciou (AI) pre všetkých obchodníkov používajúcich jeho platformu. To zaisťuje bezpečnosť zákazníckych údajov počas celej cesty zákazníka od vytvorenia účtu až po pokladňu.
 • Pomoc pri migrácii: Pre existujúcich majiteľov e-shopov, ktorí prejdú na Shift4Shop, platforma ponúka bezplatné migrácie údajov vášho obchodu. Patria sem informácie o produktoch, záznamy o predaji a informácie o klientoch.

Výhody Shift4Shop vs. Shopify

Lacnejšie poplatky za platformu

Pre podniky elektronického obchodu v USA môžete začať so službou Shift4Shop bezplatne, v porovnaní s 32 USD mesačne so službou Shopify, čo z nej robí ďalšiu skvelú bezplatnú alternatívu k službe Shopify. Za túto cenu stále získate prístup k množstvu funkcií na vytváranie, správu a rozširovanie vášho internetového obchodu.

Podpora viacerých e-shopov

Dropshipping, nábytok, elektronické knihy na stiahnutie, vstupenky na podujatia, predplatné služieb, kancelárske potreby, hudba a tovar kapely – to sú len niektoré z rôznych kategórií produktov a služieb, ktoré môže Shift4Shop podporovať na svojej platforme elektronického obchodu.

Môžete vytvoriť webové stránky, ako je Shopify, na predaj ktorejkoľvek z týchto vecí bez akýchkoľvek ďalších zmien kódu alebo prispôsobení.

Ceny Shift4Shop

Shift4Shop má plán 0 $ / mesiac, ktorý je k dispozícii zákazníkom v Spojených štátoch. Všetko, čo je potrebné na to, aby ste sa kvalifikovali na tento plán, je uskutočniť z vášho online obchodu každý mesiac minimálny predaj 500 USD.

Ceny pre ostatných zákazníkov začínajú na 29 USD mesačne.

8. Square Online

Hlavné funkcie, ktoré Square Online ponúka, sú:

 • Tvorca internetového obchodu: Používatelia tak získajú dynamické nástroje na úpravu štýlu, ktoré môžu použiť na vytvorenie svojho vysnívaného internetového obchodu. Všetky návrhy vytvorené pomocou nástroja na tvorbu obchodu sú vhodné pre mobilné zariadenia a môžete pridať obrázky vysokej kvality z aplikácie Square photo studio.
 • Importovanie položiek a kategórií: Square Online vám poskytuje rozloženia a polia dokonale vhodné na predaj rôznych produktov vrátane digitálnych produktov, tovaru a členstiev.
 • Spracovanie platieb: Square Online štandardne používa Square na spracovanie platieb. Podporuje všetky hlavné platobné možnosti, ako sú kreditné karty, PayPal a Apple Pay.

Výhody Square vs. Shopify

Integrovaná platobná brána

Námestie je známe svojimi finančnými službami, medzi ktoré patria platobné brány a terminály na miestach predaja. Všetky tieto finančné služby sú hlboko integrované s jej internetovým obchodom, čo umožňuje zákazníkom využívať rôzne spôsoby platby na nákup produktov z vášho elektronického obchodu.

Omnikanálová podpora maloobchodu

S Square Online si vaši zákazníci môžu prezerať a kupovať vaše produkty cez rôzne kanály, vrátane fyzických maloobchodných predajní, stránok sociálnych médií, e-mailov a blogov. Objednávky môžete plniť zo všetkých týchto kanálov a poskytovať tak zákazníkom bezproblémové nakupovanie bez ohľadu na to, kde sa s vašou značkou stretnú.

Štvorcové ceny

Square Online má tri plány predplatného:

 • Bezplatný plán: Svoje podnikanie môžete bezplatne rozšíriť online, ale za transakciu vám bude účtovaných 2,9 percenta + 0,3 USD.
 • Plus plán: 29 USD/mesiac plus 2,9 percenta + 0,3 USD za transakciu.
 • Prémiový plán: 79 USD mesačne plus 2,6 percenta + 0,3 USD za transakciu.
Čítať:  Sprievodca vkladaním pre Fusion Builder (vo Wordpresse)

9. Wix

Wix je jednou z najpopulárnejších alternatív Shopify. Bezplatne môžete začať budovať svoj internetový obchod ihneď. Kľúčové vlastnosti Wix sú:

 • Veľké množstvo šablón: Vytvorenie webovej stránky elektronického obchodu pomocou Wix vám poskytuje prístup k viac ako 800 šablónam dizajnu, ktoré môžete použiť ako základ svojho obchodu.
 • Drag-and-drop editor: Keď je čas upraviť vybranú šablónu dizajnu, editor Wix drag-and-drop uľahčuje vizualizáciu zmien počas ich vykonávania. Nemusíte vedieť, ako napísať kód, aby ste prepracovali dizajn a rozloženie vášho elektronického obchodu.

Výhody Wix vs. Shopify

Väčšia flexibilita s obsahom webových stránok

Wix ponúka používateľom okrem budovania a hosťovania internetového obchodu aj robustnejšiu platformu na vytváranie webového obsahu. Vďaka tomu je ideálnou voľbou pre zákazníkov, ktorí chcú, aby ich hlavná obchodná webová stránka existovala na rovnakej infraštruktúre a názve domény ako ich webová stránka elektronického obchodu.

Dizajn webových stránok s podporou AI

Wix využíva nedávny vývoj v oblasti umelej inteligencie na zjednodušenie procesu vytvárania vašej webovej stránky elektronického obchodu pomocou nástroja Artificial Design Intelligence (ADI). Po položení niekoľkých otázok o detailoch vašej značky, cieľoch webových stránok a preferenciách dizajnu nástroj ADI vygeneruje hotovú webovú stránku pre vašu firmu.

Ceny Wix

S bezplatným plánom Wix môžete dosiahnuť veľa, pokiaľ ide o navrhovanie vášho webu. Ale táto možnosť je vhodná naozaj len na vytvorenie malej osobnej webovej stránky.

Ak sa rozhodnete rozšíriť svoje podnikanie, máte na výber tri plány elektronického obchodu:

 • Plán Wix Business Basic začína na 27 $ mesačne.
 • Business Unlimited začína na 32 USD mesačne.
 • Business VIP stojí 59 dolárov mesačne.

10. Štvorcový priestor

Kľúčové vlastnosti Squarespace sú:

 • Obchodné možnosti: Squarespace vám okrem iného umožňuje predávať vaše produkty prostredníctvom online obchodu, systému miesta predaja (POS) alebo predplatného.
 • Skvelý dizajn: Máte prístup k rôznym šablónam pre rôzne typy internetových obchodov. Či už predávate oblečenie, e-knihy, jedlo alebo hudbu, Squarespace má dizajnovú tému, ktorú si môžete prispôsobiť tak, aby vyhovovala vášmu obchodu.
 • Podrobná analýza: Squarespace vám umožňuje sledovať predaj, obľúbený obsah a návštevnosť.
 • Editor webových stránok vhodný pre začiatočníkov

Výhody Squarespace vs. Shopify

Marketingové nástroje

Squarespace v rámci svojho predplatného obsahuje niekoľko nástrojov, ktoré môžete použiť na budovanie svojej značky a zlepšenie marketingového úsilia pre váš internetový obchod. Patrí medzi ne aplikácia na úpravu videa, tvorca loga a nástroj na vytváranie obsahu sociálnych médií.

Bezplatné šablóny dizajnu

Všetky šablóny na prispôsobenie vašej webovej stránky elektronického obchodu sú zákazníkom Squarespace k dispozícii bez dodatočných nákladov. To znamená, že po zaplatení predplatného môžete použiť ktorúkoľvek zo stoviek dizajnových tém na úpravu svojich webových stránok.

Na rozdiel od toho má Shopify len niekoľko bezplatných tém a za použitie niektorej z prémiových dizajnových tém si musíte priplatiť.

Cena Squarespace

Squarespace ponúka tri hlavné plány:

 • Osobný plán: 16 $ mesačne (ročné platby).
 • Podnikateľský plán: 23 USD/mesiac (ročné platby).
 • Základný obchodný plán: 27 USD/mesiac (ročné platby).
 • Pokročilý obchodný plán: 49 USD mesačne (ročné platby).

Záverečné myšlienky: Výber správnej alternatívy Shopify pre vaše podnikanie

S toľkými skvelými platenými a bezplatnými alternatívami Shopify môže byť ťažké vedieť, ktorá z nich je pre vašu firmu tá pravá.

Nájdenie takého, ktorý najlepšie vyhovuje vašej značke, bude nejaký čas trvať, pretože je dôležité zvážiť faktory, ktoré sú pre vašu situáciu najdôležitejšie.

Ak hľadáte cenovo dostupný a vysoko výkonný plán hostenia elektronického obchodu, nemôžete sa pokaziť s našimi spravovanými plánmi hostenia WooCommerce od 17,50 $ mesačne.

Alebo, ak ste sa rozhodli navrhnúť svoju webovú stránku elektronického obchodu pomocou Magento, Hostinger ponúka škálovateľné spravované hostingové plány Magento už od 37,20 $ mesačne.

Nakoniec si môžete vytvoriť svoj prvý internetový obchod okamžite a bez potreby kódovania pomocou Hostinger StoreBuilder len za 5 $ mesačne na tri mesiace.

Každá z našich možností hosťovania elektronického obchodu s bohatými funkciami prichádza s 24/7/365 odbornou zákazníckou podporou.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE