S nástrojmi na tvorbu webových stránok a WordPress, ktoré máte k dispozícii, nemusíte míňať energiu ani úspory na vytvorenie webovej stránky, ktorá vyhovuje vašej značke.
Čo sa však hovorí o tvorcoch webových stránok vs. WordPress?
Aj keď sú oba účinné nástroje na vývoj webových stránok, poskytneme vám podrobnejší pohľad na to, ako si navzájom vedú. Týmto spôsobom si môžete vybrať nástroj, ktorý vám najlepšie vyhovuje.
Tu je to, čomu sa budeme venovať:
Čo je tvorca webových stránok
Tvorca webových stránok je editor typu drag-and-drop ktorý vám umožní vytvoriť webovú stránku od začiatku bez písania jediného riadku kódu. Na nastavenie webu nepotrebujete žiadne programátorské znalosti. Jediné, čo musíte urobiť, je pretiahnuť niekoľko dostupných prvkov webovej lokality, kým nebude vaša webová lokalita hotová.
Väčšina tvorcov webových stránok poskytuje funkcie hosťovania a údržby pre vaše webové stránky a zároveň ponúka množstvo vopred pripravených šablón dizajnu, z ktorých si môžete vybrať a prispôsobiť.
Stručne povedané, nástroj na tvorbu webových stránok je komplexné riešenie pre domácich majstrov na vytváranie stránok.
Na čo sa WordPress používa?
Čo je to WordPress a na čo presne sa používa?
WordPress je softvér s otvoreným zdrojovým kódom ktorý používateľom umožňuje vytvárať webové stránky. Tento redakčný systém (CMS) začal ako blogovacia platforma a potom sa stal najpopulárnejším CMS jedna tretina webu.
Je WordPress tvorcom webových stránok?
WordPress má kapacitu na vytváranie webových stránok s niekoľkými rôznymi témami, ktoré sú k dispozícii na prispôsobenie.
WordPress je špeciálna trieda tvorcu webových stránok s dvoma verziami:
WordPress.org je najpoužívanejšia verzia WordPress. Niekoľko malých podnikateľov a blogerov ho používa pre svoje webové stránky.
WordPress dostáva obrovskú podporu od niekoľkých vývojárov, webhostingových spoločností a doplnkov a tém WordPress tretích strán.
Tvorcovia webových stránok vs. WordPress: Kľúčové rozdiely
Pri porovnaní tvorcov webových stránok a WordPressu môžete nájsť množstvo rozdielov.
Aj keď sa to nemusí zdať potrebné, pretože na konci dňa budete mať webovú stránku, to, čo si vyberiete, môže mať pozitívny alebo nepriaznivý vplyv na vaše podnikanie z dlhodobého hľadiska.
Aby sme vám pomohli zistiť, čo každý znamená a vybrať si najlepšiu možnosť, prejdime si a porovnajme výhody a nevýhody tvorcov webových stránok a WordPress.
1. Jednoduché použitie
Pomocou rozhrania drag and drop poskytuje tvorca webových stránok priamočiarejší prístup k vytváraniu stránok. Je to jednoduché riešenie pre nováčikov a tých, ktorí si s technickými procesmi nevedia poradiť.
Pre začiatočníkov môže byť spočiatku náročné používať WordPress vs. tvorcov webových stránok, pretože má strmú krivku učenia. Po niekoľkých tutoriáloch a praxi sa však rýchlo naučíte spustiť webovú stránku WordPress. Existuje veľa zdrojov o tom, ako vytvoriť web WordPress pre začiatočníkov, ktoré vás prevedú jednotlivými krokmi. A komunita WordPress je veľmi aktívna a užitočná pre začiatočníkov.
Ak chcete používať WordPress, potrebujete základné až pokročilé znalosti programovania v závislosti od typu webovej stránky, ktorú chcete. Alebo vždy môžete získať ďalšiu pomoc vývojára.
WordPress však môže byť stále jednoduchý. Ako?
Nainštalovaním nástroja na tvorbu webových stránok drag-and-drop, ako je StoreBuilder, vynikajúci nástroj na vytváranie webových stránok elektronického obchodu. Začať s vašou webovou stránkou je skutočne jednoduché. A ak sa rozhodnete, že potrebujete ďalšiu pomoc, vývojári vám môžu tiež pomôcť.
2. Náklady
Niekoľko nástrojov na tvorbu stránok predstavuje skvelé nízkonákladové riešenia už od začiatku. Môžu však obmedziť šírku pásma vášho webu, podporu a niektoré ďalšie základné funkcie. Ešte dôležitejšie je, že ceny balíkov vašich webových stránok môžu začať rásť, keď sa vaše podnikanie rozšíri.
Keďže WordPress je bezplatný, môžete si vybrať preferovaného poskytovateľa webhostingu. Pred výberom balíka webového hostiteľa, ktorý má väčšiu cenovú stabilitu, môžete pre svoj web WordPress zvážiť svoje obchodné potreby.
3. Kontrola webových stránok
S tvorcami webových stránok nemáte absolútnu kontrolu nad svojimi webovými stránkami, pretože vám poskytujú obmedzený prístup. Napríklad nemôžete získať prístup k databáze alebo kódu webovej lokality, pretože ste to nenastavili.
Samoobslužný WordPress však poskytuje úplný prístup ku kódu a databáze vášho webu. Máte povolenia na úpravu akéhokoľvek prvku webu WordPress, kým nebude vyzerať tak, ako chcete.
4. Obsahové práva
Tvorcovia webových stránok si zvyčajne ponechajú práva na váš obsah. Koniec koncov, váš obsah by sa nachádzal na hostiteľskom serveri tvorcu stránok, ku ktorému nemáte prístup. Tvorcovia webových stránok vlastnia obsahové práva nielen v momente, keď vytvárate svoje stránky – je to navždy. To je obrovská nevýhoda pre používateľov tvorcov webových stránok.
Naproti tomu obsah, ktorý zverejňujete na vlastnom hosťovanom systéme WordPress, plne vlastníte.
5. Optimalizácia pre vyhľadávače
Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je nevýhodou tvorcov webových stránok v porovnaní s WordPress. Zatiaľ čo nástroj na tvorbu webových stránok vám umožňuje rýchlo vytvoriť atraktívnu webovú stránku pre vašu firmu, jeho nástroje SEO sú relevantné iba pre začiatočníkov.
Kapacita SEO tvorcu webových stránok nie je taká primeraná ako SEO pluginy podporované WordPress. Kód pre väčšinu webových stránok vytvorených tvorcom stránok nie je zvyčajne štruktúrovaný pre lepšie hodnotenie SEO.
WordPress vám poskytuje efektívnu optimalizáciu hodnotenia, Google Analytics integrácia a ďalšie pokročilé funkcie a možnosti doplnkov SEO – napr Yoast SEOtakže vaša webová lokalita sa môže lepšie umiestňovať vo vyhľadávačoch a zvyšovať návštevnosť.
6. Celková flexibilita
Aj keď môžete vytvárať úžasné webové stránky pomocou WordPress a tvorcov webových stránok, WordPress vám poskytuje väčšiu flexibilitu a možnosti prispôsobenia.
Tvorcovia webových stránok obsahujú niekoľko ľahko upraviteľných šablón. Existuje však limit na prispôsobenie pre iné oblasti. Môžete byť obmedzený na používanie doplnkov poskytovaných vaším tvorcom webových stránok.
Na druhej strane WordPress ponúka pokročilé prispôsobenie kódu CSS a HTML, inštalácie doplnkov, niekoľko možností integrácie a funkčnosť. Môžete si prispôsobiť tému WordPress a dokonca prispôsobiť svoj informačný panel WordPress podľa svojich predstáv. To je navyše k tisíckam WP témy — bezplatné aj prémiové.
Záverečné myšlienky: Tvorcovia webových stránok vs. WordPress: Čo je pre vás najlepšie?
Prečo používať WordPress? A čo tvorcovia webových stránok?
Či už sa rozhodnete pre tvorcov webových stránok alebo WordPress, bude závisieť od toho, čo chcete. Aj keď každé z týchto riešení na vytváranie webových stránok má svoje nevýhody, sú užitočné pre rôznych vlastníkov firiem.
Ak sa bojíte technických procesov, ale chcete, aby bol váš web funkčný v priebehu niekoľkých hodín, nájdite pre túto prácu najlepšieho tvorcu webových stránok.
Namiesto toho však môžete použiť riešenie WordPress, ak si chcete nájsť čas na vytvorenie škálovateľnej webovej stránky, ktorá má veľa funkcií a flexibilitu.
Vylepšite svoj web pomocou plne spravovaného hostingu
Ak chcete zálohovať svoju škálovateľnú webovú stránku WordPress so spoľahlivými riešeniami hostenia, pozrite si ešte dnes plne spravované plány hostenia WordPress od spoločnosti Hostinger.
Pri riadenom hostingu sa váš poskytovateľ hostingu postará o správu a bezpečnosť vašej webovej stránky a zabezpečí jej bezproblémový chod.
Niektoré funkcie, vďaka ktorým je plne spravovaný WordPress Hostinger tak pohodlný, zahŕňajú:
- Bezpečnostné monitorovanie, ktoré je vždy zapnuté.
- Automatické aktualizácie a zálohy.
- Podpora od odborníkov na WordPress 24 hodín denne, 7 dní v týždni každý deň v roku.
- Vstavaný Edge CDN poháňaný Cloudflare s viac ako 280 miestami.
- A pokročilé ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre ultrarýchle načítanie.
Pozrite sa, aké ľahké to môže byť, keď to necháte na odborníkov. Pozrite si naše plne spravované plány hostenia WordPress ešte dnes.