Typy kľúčových slov: Aký je rozdiel?

Vo svete SEO existuje veľa rôznych typov kľúčových slov. V reklame s platbou za kliknutie (PPC) je tiež toľko typov kľúčových slov, ale to je mimo a nad rámec tohto článku.

V SEO hrajú rôzne typy kľúčových slov, ako, čo, kde a prečo optimalizujete pre svoju stránku. A okrem toho, že sa s každým typom zoznámite, musíte poznať aj rozdiel medzi skutočnosťou a fikciou, pokiaľ ide o ich výhody a nevýhody.

Ak to znie skľučujúco, nebojte sa: Vpred sa ponoríme hlboko do typov kľúčových slov a presne vám vysvetlíme, čo potrebujete vedieť.

Bežné mýty o kľúčových slovách

Po prvé, je dôležité zbaviť sa najrozšírenejších mýtov o kľúčových slovách. Bohužiaľ, v odvetví SEO sú všadeprítomné mýty. Existujú dve kľúčové slová, ktoré by ste mali rýchlo vyriešiť, kým sa dostaneme k dobrým veciam:

Mýtus o kľúčových slovách 1: Kľúčové slová LSI

Neexistuje nič také ako kľúčové slová latentného sémantického indexovania (LSI). Google ich nepoužíva a samotný názov je založený na starej technológii, ktorú prvýkrát vynašiel v roku 2008 Susan Dumaisová v Bell Labs.

Ako uvádza Bill Slawski:

„Susan Dumais, jedna z výskumníkov a inžinierov vyhľadávania spoločnosti Microsoft, bola vynálezcom technológie označovanej ako Latent Semantic Indexing, na ktorej vývoji pracovala v Bell Labs.“

Ale to, že Google používa synonymá a súvisiace výrazy, neznamená, že používa LSI. Sémantické SEO je úplne odlišné od LSI a ak nemôžete definovať „latentnú“ časť LSI, nikdy by vám nemalo byť dovolené ju používať. Nanešťastie sa zdá, že niektorí profesionáli v oblasti SEO sa rozhodli vstúpiť do mýtu a použiť LSI na opis synoným kľúčových slov a súvisiacich výrazov.

Mýtus kľúčových slov 2: Existuje magická hustota kľúčových slov

Toto stále prevláda ako mýtus – niektorí SEO veria, že existuje magické číslo hustoty kľúčových slov, ktoré musíte trafiť, a ak tak urobíte, zakaždým dosiahnete závratné hodnotenie.

Bohužiaľ to nemôže byť ďalej od pravdy. Je to preto, že úspech kľúčového slova je viac o relevantnosti ako o hustote. Ak máte a lineárne rozdelenie kľúčových slov v celom dokumente, vrátane podporných kľúčových slov, potom pravdepodobne splníte všetky minimálne požiadavky na kľúčové slová. Myšlienka je taká, že ak prirodzene hovoríte o téme, pravdepodobne budete mnohokrát používať kľúčové slovo hlavnej témy.

Prirodzená distribúcia kľúčových slov sa nesmie zamieňať s kľúčové slová, ktorá zahŕňa náhodné napĺňanie kľúčových slov tam, kde nemusia dávať zmysel bez ohľadu na celkovú kvalitu alebo čitateľnosť obsahu. Niekedy to ide cez palubu, čo vedie k nižšej kvalite obsahu kvôli kľúčovým slovám.

Keď sa to urobí správne, obsah optimalizovaný pre kľúčové slová je dokonale čitateľný a používatelia ani nebudú vedieť, že tam kľúčové slová sú. Hoci neexistuje magické číslo hustoty kľúčových slov, ktoré by ste mali zasiahnuť, mali by ste venovať pozornosť svojej konkurencii a tomu, ako často svoje kľúčové slová používajú.

Kľúčové slová a ich dĺžka

Ak diskutujeme o rôznych typoch kľúčových slov z hľadiska ich dĺžky, dĺžka kľúčového slova vám môže povedať veľa vecí vrátane objemu vyhľadávania, spôsobu konverzie návštevnosti a ďalších kľúčových metrík.

Napríklad, short-tail kľúčové slová sú pravdepodobne vyššie v objeme vyhľadávania, ale oveľa nižšie v konverziách. Kľúčové slová so stredným koncom sú špecifickejšie a napriek nižšiemu objemu vyhľadávania môžu mať vyšší počet konverzií. Dlhé kľúčové slová sú vysoko špecifické a majú menší objem vyhľadávania, ale môžu generovať výrazne vyššie miery konverzie, pretože dokážu lepšie odpovedať na konkrétny dopyt používateľa.

Krátke kľúčové slová

Prvý typ kľúčového slova, s ktorým sa môžete stretnúť, sú známe ako krátke kľúčové slová. Tieto kľúčové slová sú známe aj ako počiatočné kľúčové slová. Sú krátke, veľmi široké a sú zamerané na frázy s vyšším objemom vyhľadávania.

Short-tail kľúčové slová, známe aj ako hlavové výrazy, majú zvyčajne tri slová alebo menej. Zvyčajne sú to prvé slová, ktoré vám napadnú, keď si spomeniete na akýkoľvek predmet, produkt alebo službu. Napríklad SEO je hlavný pojem. Ryby sú hlavným pojmom, keď hovoríme o rybolove. Cheeseburger je hlavným pojmom, keď hovoríme o rýchlom občerstvení.

Long-tail kľúčové slová

Dlhé kľúčové slová sú vo všeobecnosti oveľa dlhšie a zvyčajne sú definované ako kľúčové slová obsahujúce viac ako tri slová. Sú oveľa konkrétnejšie a presne cieleným spôsobom uvádzajú, čo môže spotrebiteľ hľadať. Vo všeobecnosti tieto kľúčové slová nevedú k výraznému objemu vyhľadávania, ale môžu byť neoceniteľné, pokiaľ ide o zvýšenie návštevnosti vyššej kvality.

Používanie krátkych aj dlhých kľúčových slov má svoje výhody a nevýhody.

Krátke kľúčové slová: Výhody a nevýhody

Keď používate krátke kľúčové slová, vediete náročný boj. To platí najmä vtedy, ak ste nová stránka vo svojom odvetví a ešte nie ste úplne etablovaní. Budete mať pred sebou veľkú výzvu: Mnohé stránky sú už na prvom mieste a vy budete súťažiť s niekoľkoročnou autoritou, aby ste sa tam dostali.

Vo všeobecnosti platí, že čím kratšie je vaše kľúčové slovo, tým väčší objem vyhľadávania budete mať. Ak sa umiestnite na kľúčové slovo s krátkym chvostom, výsledkom bude veľa organickej návštevnosti. Všetci sa však už snažia zaradiť na short-tail kľúčové slová a tým pádom majú vysokú konkurenciu. Táto vysoká konkurencia je niečo, čo bude pracovať proti vám, pretože musíte pracovať na tom, aby sa vaša stránka dostala na popredné pozície pred mnohými konkurentmi.

Ďalším problémom s krátkymi kľúčovými slovami je, že nie sú príliš zacielené. Napríklad ľudia, ktorí hľadajú SEO možno nehľadáte články špecifické pre výskum kľúčových slov, vytváranie odkazov a podobne. Pre túto kľúčovú frázu sú v popredí SERP aj veľké značky ako napr Semrush, Moz a Wordstream.

Čo sa týka ceny za kliknutie pre tieto kľúčové slová, tá býva vysoká. Platí to najmä vtedy, ak pre nich ponúkate ceny za reklamy. Je to kvôli tomu, že sú svojou povahou také konkurencieschopné. Iní ľudia si ich kupujú neustále, a preto majú vyššiu prémiu. To je miesto, kde môže byť SEO také silné v organickom vyhľadávaní, pretože aj keď to môže trvať trochu dlhšie, kým sa dostanete tam, kde chcete byť, nebudete platiť za organickú návštevnosť ako v prípade platených reklám.

Aj keď môžete získať vyššiu návštevnosť s krátkymi kľúčovými slovami, ich miera konverzie má tiež tendenciu byť nižšia. Je to spôsobené zlým zacielením, ako aj možnosťou, že ľudia môžu nájsť niečo, čo sa im na vašom zdroji páči alebo nie, a majú tendenciu odskočiť, ak nie sú splnené ich presné potreby.

Čítať:  Optimalizácia formátu blogového príspevku pre lepší úspech vo vyhľadávačoch

Existuje aj ďalšia nevýhoda pre krátke kľúčové slová: majú tendenciu byť všadeprítomné, pokiaľ ide o zámer používateľa. Je teda oveľa ťažšie presne predpovedať, čo používatelia chcú a ako im to dať.

Dlhé kľúčové slová: Výhody a nevýhody

Existuje jedna hlavná nevýhoda longtailových kľúčových slov: získate menší objem vyhľadávania. Tu nie je žiaden argument. Dlhé kľúčové slová však majú výhodu, a to je ich vysoký zámer vyhľadávania a presné zacielenie. To vám umožní efektívnejšie vyradiť používateľov, ktorí nemusia mať záujem o to, čo ponúkate

Long-tail kľúčové slová vám tiež dávajú príležitosť získať trakciu v priestore s nižšou konkurenciou. Celkovo majú kľúčové slová s dlhým chvostom nižšiu konkurenciu ako ich náprotivky s krátkym chvostom, čo znamená, že nebudete mať taký vysoký kopec, ktorý by ste museli zdolať ako inak. Dobrou správou je, že ak zacieľujete na tieto typy kľúčových slov, máte väčšiu šancu dostať sa na trh, kde je menej spoločností, ktoré predávajú to, čo vy. Toto je ďalšia výhoda longtailových kľúčových slov.

A keďže long-tail kľúčové slová sú vysoko zacielené hľadané výrazy, zameranie týchto kľúčových slov je tiež vysoké. To znamená, že budete cieliť len na spotrebiteľov, ktorí hľadajú jednu konkrétnu vec, a budete tak môcť lepšie uspokojiť ich vyhľadávací dopyt. Ak tak urobíte, povedie to k spokojnosti potenciálnych zákazníkov a zabezpečí, že kliknú na váš odkaz a nie na odkaz niekoho iného.

Okrem vyššie uvedených výhod existuje aj cenová výhoda zacielenia na kľúčové slová s dlhým chvostom, najmä ak používate platené reklamy. S platenými reklamami si môžete kúpiť kliknutia, ktoré sú oveľa lacnejšie v porovnaní s ich krátkymi náprotivkami, čo je lákavá ponuka. Môžete to využiť vo svoj prospech, aby ste sa objavili na vyšších pozíciách SERP vyhradených pre sponzorované výsledky a zároveň pracovali na svojich organických pozíciách.

Čerstvé krátkodobé kľúčové slová

Keď premýšľate o týchto typoch kľúčových slov, musíte pochopiť niečo, čo mohlo byť nedávno propagované v médiách.

Môže ísť napríklad o vydanie nového filmu. Humbuk by sa mohol sústreďovať aj okolo obľúbeného produktu alebo služby alebo dokonca aktuálnej udalosti, ktorá nemá nič spoločné s mediálnou propagáciou. Od COVID-19 do Liga spravodlivosti Zacka Snydera, tieto typy kľúčových slov zvyčajne zaznamenávajú vyšší objem vyhľadávania, keď je humbuk na vrchole. Keď humbuk opadne, zníži sa aj objem vyhľadávania.

Ak napíšete článok zameraný na tieto kľúčové slová, môže sa stať, že si jeho SEO prínos uvedomíte len na krátky čas. Platí to však aj opačne: Ak napíšete obsah zameraný na tieto kľúčové slová a výhoda SEO sa zrealizuje, môže sa stať, že vaša návštevnosť vďaka jeho obľúbenosti prudko vzrastie.

Výhodou je, že stále získate výhody SEO. Ako dlho tieto výhody vydržia, je otázka.

SEOPressor hovorí o čerstvé krátkodobé kľúčové slová:

„Môžete využiť explozívny objem vyhľadávania nového kľúčového slova, aby ste prilákali viac organických zobrazení, ale buďte pripravení na krutý pád, keď sa humbuk skončí.

S novými kľúčovými slovami sa môžete stretnúť s najnovšími správami a prilákať nové publikum a odtrhnúť sa od starého existujúceho publika.“

Musíte preskúmať veci, ako je sezónnosť vášho kľúčového slova, ako aj ich trendy vyhľadávania pomocou niečoho podobného Google Trends. Pomôže vám to ponoriť sa do ďalších dimenzií pre vaše kľúčové slová, aby ste zistili, či sú alebo nie sú komerčne životaschopnou príležitosťou.

Komerčne životaschopné príležitosti

Keď už hovoríme o komerčnej životaschopnosti, povedzme si chvíľu o komerčnej životaschopnosti kľúčového slova. Ak vykonávate prieskum kľúčového slovného spojenia, chcete vedieť, či je pre vášho klienta výhodné zacieliť naň. Nechceli by ste robiť SEO pre mŕtve kľúčové slovo, však?

Dovoľte nám vysvetliť. Nebojte sa – oplatí sa počkať. Poskytneme vám tiež proces spätného inžinierstva kľúčových slov vášho konkurenta!

Ak chcete ísť po komerčne životaschopnej príležitosti, musíte sa pozerať nielen na zámer používateľa a dĺžku kľúčového slova. Musíte tiež preskúmať, či je alebo nie je v tomto okamihu životaschopný. Za týmto účelom skúmame ďalšie atribúty kľúčového slova, ako je jeho sezónnosť a historická výkonnosť.

Príklad č. 1: Povedzme, že máte sťahovavého klienta. A vy hľadáte príležitosti na zvýšenie návštevnosti ich stránok pomocou kľúčových fráz ako „sťahovanie do Atlanty“. Zistíte, že máte zdravý objem vyhľadávania, ale nemáte žiadne CTR (miera prekliknutia) ani CPC (cena za kliknutie). Stručné vysvetlenie: MP je počet ľudí, ktorí navštívia vašu stránku z výsledkov vyhľadávania Google po kliknutí na váš odkaz. CZK vyjadruje, koľko ľudia ponúkajú za vaše kľúčové slová na strane platených reklám. Chcete dosiahnuť rovnováhu medzi CTR a CZK (alebo aspoň vyššiu CZK, ak neexistuje CTR).

Je dôležité poznamenať, že Google vám tiež nepovie všetko o konkrétnych kľúčových slovách. Radi by sme vám o tom porozprávali príbeh. Robili sme prieskum kľúčových slov pre právnika v oblasti zranenia. Mali sme jednu verziu kľúčového slova v množnom čísle, ktorá za 12 mesiacov zaznamenala 97 000 vyhľadávaní. Potom sme mali singulárnu verziu kľúčového slova s ​​nulovým vyhľadávaním. Nemôžete nám úprimne povedať, že množné číslo kľúčového slova zaznamenalo 97 000 vyhľadávaní za 12 mesiacov a jednotné číslo získalo absolútne 0 vyhľadávaní.

Ak vidíte takéto chyby, nepochybujte o zákazníkoch, na ktorých sa zameriavate. Namiesto toho pochybujte Plánovač kľúčových slov Google. Môžete tiež skontrolovať a overiť, či vám iné nástroje tiež hovoria presne to isté.

Príklad č. 2: Máte klienta na veľmi konkurenčnom trhu. Konkurenti súperia zľava a sprava o biznis a o zobrazenie navrchu výsledkov vyhľadávania. Všetky čísla sú vysoké, vrátane úrovne obtiažnosti kľúčového slova. Ale pre väčšinu kľúčových slov, pre ktoré je stránka viditeľne hodnotená, nemôžete nájsť konkrétne príležitosti. V skutočnosti väčšina kľúčových slov vráti nulový až takmer žiadny objem vyhľadávania. Čo môžete urobiť v tomto scenári?

Ako spätne upraviť kľúčové slová vášho konkurenta tromi kliknutiami

Zadajte Ahrefs. Pomocou jeho nástrojov môžete vykonávať prieskum kľúčových slov na samotných doménach a spätne analyzovať kľúčové slová, pre ktoré sú hodnotené.

Pomocou prehľadu organických kľúčových slov vykonáme vyhľadávanie Google na niečo ako právnici na ochranu osobných údajov. Všetko všeobecné, bez miestnych úprav. Nájdite jeden až tri najlepšie organické výsledky a vyberte si konkurenta, ktorý nie je príliš veľkou agentúrou alebo adresárom právnikov.

Tu pridajte svoju doménu do poľa domény alebo adresy URL a kliknite na tlačidlo vyhľadávania:

Mal by vám poskytnúť množstvo štatistík na palubnej doske.

Teraz, ak kliknete na organické kľúčové slová (alebo organické kľúčové slová 2.0), potom by ste mali vidieť obrazovku, ktorá vyzerá takto:

Tento prehľad vám presne ukáže, podľa čoho sa hodnotia stránky vášho konkurenta. Nezabudnite exportovať údaje do tabuľky programu Excel a uložiť ich do priečinka.

Opakujte tento postup pre každého z vašich konkurentov.

Po dokončení celého procesu môžete skombinovať časti prehľadov, ktoré sa vám páčia, a vyhodiť tie, ktoré sa vám nepáčia.

Čítať:  Google opäť hovorí: Nemáme skóre EAT

Na konci tohto procesu by ste mali mať k dispozícii všetky možné kľúčové slová, podľa ktorých sa hodnotia domény vašich súperov, a potom sa môžete ponoriť do zoznamov kľúčových slov na oveľa hlbšej úrovni.

Tento proces zvyčajne odhalí príležitosti, ktoré ste možno omylom prehliadli.

Aké sú rôzne typy kľúčových slov?

Okrem typov, o ktorých sme už hovorili, existujú aj iné typy kľúčových slov, o ktorých by ste mali vedieť. Patria medzi ne:

 • Evergreen dlhodobé kľúčové slová
 • Kľúčové slová definujúce produkt
 • Kľúčové slová definujúce zákazníka
 • Kľúčové slová geografického zacielenia
 • Kľúčové slová založené na zámere

Existencia týchto typov znamená, že budete musieť vyladiť svoju stratégiu kľúčových slov v závislosti od toho, čo chcete dosiahnuť.

Čo sú to Evergreen dlhodobé kľúčové slová?

Čo presne znamená evergreen? Evergreen znamená, že vždy je niečo relevantné. Alebo je to aspoň väčšinu času relevantné.

Stále zelené kľúčové slovo môže zaznamenať určité výkyvy v objeme vyhľadávania, ale inak sa jeho výkon v skutočnosti nemení.

To znamená, že keď zverejníte článok zameraný na tento typ kľúčového slova, kdekoľvek odteraz až do najmenej dvoch rokov neskôr uvidíte používateľov, ktorí hľadajú a chcú čítať o danej téme.

Vždy sa uistite, že všetky vždyzelené kľúčové slová, pre ktoré píšete, môžu časom ladne degradovať alebo vyžadujú minimálny počet aktualizácií, aby sa zabezpečilo, že obsah nikdy nezostane zastaraný.

Stále zelené kľúčové slová sú tiež výrazy, ktoré ľudia vyhľadávajú znova a znova. Dôvodom je, že sú neustále relevantné a používajú sa dostatočne dlho na to, aby si ich ľudia priradili ku konkrétnej značke alebo produktu.

Ak má vaša firma silnú identitu značky, potom bude používanie kľúčových slov s touto úrovňou známosti pre marketing vašej firmy pozitívnym prínosom.

Jednou z najväčších výhod marketingu s vždyzelenými kľúčovými slovami je, že sa dajú ľahko nájsť.

Nástroje pre kľúčové slová, ako je Plánovač kľúčových slov Google Ads, dokážu zobraziť vaše aktuálne kľúčové slová, ale koľko iných firiem ich používa?

Je pravdepodobné, že ste jediný podnik, ktorý ich používa. Vďaka tomu vás vaši potenciálni zákazníci ľahko nájdu.

Evergreen kľúčové slová by mali byť konkurencieschopné, špecifické a široko používané vo vašom odvetví.

Vaši konkurenti ich môžu používať, ale pravdepodobne ich nepoužívajú výlučne. Ak predávate svoju firmu online, je dôležité, aby ste zacielili na konkrétne kľúčové slová, ktoré prinesú hodnotu vašim zákazníkom.

Kľúčové slová, ktoré preukázateľne prinášajú návštevnosť, zarábajú peniaze a sú populárne, sú vždy zelené kľúčové slová.

Keď ste našli alebo vytvorili svoje stále zelené kľúčové slová, ako ich propagujete? Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Medzi tie najpopulárnejšie patria sociálne médiá, obsahové weby, e-mailový marketing, PPC reklamy, blogovanie, optimalizácia pre vyhľadávače, tvorba videí, tvorba článkov, tlačové správy a ďalšie.

Vytváranie rôznych propagačných materiálov vám umožní šíriť vaše stále zelené kľúčové slová široko ďaleko. Nielenže vám poskytnú hodnotu za vaše peniaze, ale tiež pomôžu zabezpečiť, aby si vaši zákazníci zapamätali vašu firmu.

To vybuduje dôveru, čo následne povedie k väčšiemu počtu odporúčaní a predajov. Pamätajte, že keď zákazník odporučí inú osobu na obchod, je to reklama sama o sebe.

Keď propagujete svoje kľúčové slová, nezabudnite ich použiť kreatívnym a jedinečným spôsobom. Snažte sa, aby vynikli od ostatných slov na stránke, a nebojte sa byť iní.

Cieľom je, aby sa zákazníci chceli dozvedieť viac o tom, čo predávate, a poskytnúť im informácie, ktoré im umožnia rozhodnúť sa o kúpe skôr ako neskôr.

Tieto typy kľúčových slov tiež nevyjdú z módy. Budú relevantné a užitočné bez ohľadu na to, čo sa deje. Vďaka tomu bude vaša firma viditeľná znova, aj keď existujú iné firmy, ktoré používajú podobné kľúčové slová.

Zakaždým, keď niekto hľadá kľúčové slová súvisiace s vašou firmou, môže sa zobraziť vaše meno. Výsledkom je veľká návštevnosť, ktorá môže viesť k lojálnej zákazníckej základni.

Kľúčové slová Evergreen nie sú novinkou a existujú už od začiatku priemyslu optimalizácie pre vyhľadávače. Problém je v tom, že mnohé podniky ich používajú, ale robia to spôsobom, ktorý nie je veľmi konzistentný. Niektorí napríklad používajú kľúčové slová, ktoré získavajú veľkú návštevnosť, no s veľmi malou konkurenciou.

Inými slovami, ich kľúčové slovo sa použije raz a na druhý deň sa zabudne. Toto sa stáva až príliš často.

Vaša webová stránka by mala obsahovať aspoň jedno z týchto kľúčových slov z viacerých dôvodov.

Po prvé, vyhľadávač ohodnotí vašu stránku vyššie pre daný súbor kľúčových slov, ak považuje vašu stránku za relevantnú a užitočnú.

Po druhé, tieto kľúčové slová vám prinesú väčšiu návštevnosť, pretože ľudia na ne s väčšou pravdepodobnosťou kliknú.

Po tretie, vaše kľúčové slová budú generovať spätné odkazy na vašu stránku, ktoré zlepšia vaše hodnotenie vo vyhľadávačoch.

Prečo sú vždyzelené kľúčové slová také dôležité?

Podnik, ktorý sa zameriava na to, aby zostal vo svojom marketingovom úsilí čerstvý a aktuálny, bude považovať za kľúčové, aby bol neustále relevantný a aktuálny. To znamená používať kľúčové slová, ktoré vo vyhľadávačoch nezastarávajú. Použitím vždyzelených kľúčových slov získate to najlepšie z oboch svetov: Relevanciu obsahu, ktorý je relevantný pre dopyty, ktoré používa vaša zákaznícka základňa, ako aj znalosti, ktoré z perspektívy evergreenu nikdy nevyprchajú.

Čo sú kľúčové slová definujúce produkt?

V online marketingu sa proces hľadania správnych slov na popis vášho produktu nazýva prieskum kľúčových slov definujúcich produkt. Je to proces, ktorý presahuje výskum a analýzu kľúčových slov. Zahŕňa výber správnych kľúčových slov, ktoré rezonujú s vašou zákazníckou základňou a umožňujú im rozpoznať vaše produkty vo vyhľadávaní.

Ako tvorca obsahu webových stránok musíte vedieť, ako zvoliť správne kľúčové slová, ktoré vám pomôžu získať vyššie hodnotenie vašich produktov.

Určenie najlepších kľúčových slov pre vaše produkty zahŕňa niekoľko krokov. Prvým je definovať, čo je váš produkt. Je to dôležité, pretože zákazníci nemajú radi, ak sa im priamo predávajú.

Čím viac dokážete priradiť svoje kľúčové slová k tomu, ako si myslia vaši zákazníci, tým lepšie. Toto prekonáva prístup „byť predaný“ a potom sa stáva mäkším prístupom „byť predávaný“. Otvorene predávať a hovoriť ľuďom, čo chcú, je málokedy správny prístup. Namiesto toho je mäkší predaj často oveľa efektívnejší.

Všetko závisí od povahy vášho odvetvia a od toho, ako môžete rozumne očakávať, že prilákate svojich zákazníkov priamo z SERP.

Druhým krokom je položiť si otázku: „Čo musím ponúknuť svojmu potenciálnemu zákazníkovi? Mali by ste sa pokúsiť prísť s popisom toho, čo pre nich môže urobiť váš produkt.

Týmto spôsobom budete môcť zistiť, či váš produkt predáva to, čo tvrdíte, že môže. Inými slovami, zákazníci hľadajú efektívne riešenie svojich problémov a vašou úlohou je im ho poskytnúť.

Musíte poznať svoj produkt tak dobre, aby ste presne vedeli, čo si vaši zákazníci želajú – musíte sa tak dobre naladiť na ich myšlienky, aby ste vytvorili kľúčové slová, ktoré sú namapované na to, ako rozmýšľajú.

Len vymyslieť jedno alebo dvojslovné kľúčové slovo často nestačí.

Čítať:  Google Talks o poklesoch hodnotenia v rámci domén

Po tretie, musíte analyzovať konkurenciu a zistiť, ktoré z ich produktov sa predávajú vo vyhľadávaní Google a Yahoo. Mali by ste analyzovať kľúčové slová, ktoré používa najväčšia návštevnosť, a zistiť, či je zahrnutý váš produkt. Je to dobrý spôsob, ako zistiť, či je potrebné zmeniť definíciu vášho produktu alebo či by mala zostať rovnaká.

Po štvrté, analyzujte definíciu vášho produktu pridaním a odstránením kľúčových slov tam, kde majú zmysel. Vždy by ste sa mali snažiť zlepšiť definíciu vášho produktu. Ak máte veľa kľúčových slov a pokryjete hĺbku svojho produktu prostredníctvom obsahu, zákazníci nebudú mať problém ho nájsť.

Po piate, použite nástroje pre kľúčové slová poskytované spoločnosťou Google a ďalší softvér (napríklad Ahrefs a Semrush). Tieto nástroje vám umožňujú analyzovať konkurenciu, ako aj návštevnosť prichádzajúcu na vašu stránku.

Je to dôležité, pretože vám to pomôže určiť, koľkokrát sa vaše kľúčové slovo objaví vo vyhľadávačoch. Tieto informácie sú dôležité, pretože potom môžete svoje úsilie v oblasti SEO zacieliť na kľúčové slová, ktoré majú najväčší objem vyhľadávania (alebo MP alebo najlepší zámer používateľa, podľa toho, čo uprednostňujete). Tieto nástroje vám tiež umožňujú určiť, koľko strácate v porovnaní s konkurentmi, ktorí prispôsobili svoju stratégiu kľúčových slov svojim produktom a službám.

Po šieste, použite nástroj na optimalizáciu kľúčových slov, ako je nástroj Semrush Kľúčové slovo Magic Tool pre definíciu vášho produktu. Nástroje na optimalizáciu kľúčových slov vám pomôžu analyzovať konkurenciu, ako aj návštevnosť prichádzajúcu na váš web. Umožnia vám tiež vybrať si, ktoré z kľúčových slov vášho produktu vám prináša najlepšie výsledky.

Ďalším dôležitým faktorom je objem vyhľadávaní, ktoré váš produkt získa. Na základe tejto metriky budete vedieť, koľko vyhľadávaní získa váš produkt denne a týždenne.

Poznaním tohto čísla môžete zvýšiť počet vyhľadávaní, ako aj počet ľudí, ktorí navštívia váš web. Pokiaľ nepoužívate Plánovač kľúčových slov od Google, väčšinu informácií z nástrojov tretích strán by ste mali brať s rezervou. Odvtedy je to ešte zreteľnejšie Ahrefs stratil Jumpshotposkytovateľ presných údajov metrík.

Nakoniec si pamätajte, že neexistuje nič také ako hlúpa otázka. Keď položíte otázku vo vyhľadávaní Google, môžete presne určiť, čo sa vaša zákaznícka základňa pravdepodobne pýta, a zistiť informácie z tohto zdroja. Ak položíte otázku, ktorá je veľmi častá, potom pravdepodobne dostanete veľa „odpovedí“.

Majte na pamäti, že definícia vášho produktu je úplne prvým riadkom informácií, ktoré chcete, aby potenciálni kupujúci vedeli o vašom produkte.

Uistite sa, že ste odpovedali na všetky otázky súvisiace s definíciou vášho produktu. Takto budete rozvíjať vyrovnávaciu pamäť článkov. Ak chcete identifikovať otázky, ktoré kladú skutoční zákazníci, môžete skúsiť použiť nástroj, ako je napr AnswerThePublic.

Keď budete mať pripravený zoznam kľúčových slov, musíte začať s prieskumom konkurencie. Použite nástroj pre kľúčové slová, ako napr Kľúčové slová všade alebo AHREF, aby ste vyhľadali desať najlepších vyhľadávaní vášho produktu. To vám dá predstavu o tom, aké kľúčové frázy používajú vaši konkurenti.

Pomocou týchto slov sa pokúste vytvoriť nové kombinácie kľúčových slov, ktoré súvisia s vaším produktom, ale sú stále vysoko konkurencieschopné. Tieto nové kombinácie produktov a kľúčových slov môžu mať dokonca šancu stať sa ďalším horúcim trendom v marketingu vášho produktu.

Keď skončíte s prieskumom, je čas začať vytvárať obsah súvisiaci s produktom okolo zoznamu kľúčových slov. Uistite sa, že definícia vášho produktu bude v popredí vášho obsahu.

Váš obsah by mal jasne definovať jedinečné výhody a vlastnosti vášho produktu a tiež poskytovať jasné pokyny na používanie produktu. V spodnej časti každého článku alebo blogového príspevku uveďte odkazy na webovú stránku vášho produktu. Pridajte aj jasné a kvalitné fotografie, ktoré zvýrazňujú najdôležitejšie funkcie vášho produktu, o ktorých musí váš zákazník vedieť.

Aj keď môžete mať svoj produkt pripravený na použitie, pred uvedením nového produktu na trh budete musieť vykonať mnoho hodín výskumu. Tu vám môže veľmi pomôcť, ak budete na začiatku poznať kľúčové slová definujúce váš produkt.

Tým, že budete mať zoznam kľúčových slov, ktoré definujú váš produkt, budete môcť skrátiť popis produktu a uľahčiť vyhľadávanie, keď ľudia hľadajú online.

Pamätajte, že toto je dôležitý krok a nechcete ho uponáhľať.

Čo sú kľúčové slová definujúce zákazníka?

Pre tých, ktorí si nie sú vedomí, kľúčové slová definujúce zákazníka sú kľúčové slová, ktoré definujú vášho ideálneho zákazníka. Toto sú bežné slová, ktoré vaši zákazníci používajú, aby našli produkt, ktorý potrebujú, vo vyhľadávaní Google.

Je to tiež termín, ktorý popisuje kľúčové slová, ktoré odrážajú potrebu alebo túžbu zákazníka. Môžete ho použiť na analýzu vášho trhu alebo ho môžete použiť na pomoc zákazníkom pri výbere vášho produktu alebo služby pred produktmi alebo službami konkurencie.

Medzi odborníkmi na SEO existuje určitá nezhoda v tom, čo tieto výrazy znamenajú.

Niektorí si myslia, že ide o marketingové výrazy, ktoré umožňujú spoločnostiam umiestniť sa v mysliach potenciálnych zákazníkov. Iní nesúhlasia a tvrdia, že ide v skutočnosti o marketingový výraz, ktorý dáva obchodníkom nástroj na pripútanie ich značky k ich produktu v mysli spotrebiteľa.

Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny patríte, je ľahké vidieť, ako sa tento marketingový výraz stal dôležitým pre online podnikanie. Veď bez nej zákazníci jednoducho nenakupujú.

Jedným zo spôsobov, ako si predstaviť tieto kľúčové slová, je opýtať sa zákazníka, či produkt, o ktorého kúpe práve uvažuje, je niečo, čo by si kúpil, keby ste mu ho ponúkli.
Cieľom nie je zahrnúť všetky možné potreby zákazníkov, ktoré môže váš produkt uspokojiť, ale zamerať sa na tie najbežnejšie.

Tieto kľúčové slová sú dôležité, pretože poskytujú prehľad o zákazníkovi a poskytujú metódu identifikácie trhu, na ktorý chcete preniknúť.

Predstavte si to takto: Ak by ste si mohli kúpiť len jeden typ auta, aké kľúčové slová by si s ním ľudia mali spájať? Existuje jediný výraz, ktorý vystihuje celé vaše podnikanie? Pravdepodobne nie. Vaše kľúčové slová by mali byť širšie, aby umožnili vyhľadávačom vybrať si najbežnejšie prvky.

Tu je príklad: Zákazník môže hľadať „lacné pneumatiky“ alebo „bezplatné zľavy na pneumatiky“. Tieto dve kľúčové frázy môžu opísať váš produkt alebo službu. V tomto príklade môžu byť vaše kľúčové slová „lacné pneumatiky“ a „zľavy na pneumatiky“. V oboch prípadoch môže hľadaná fráza potenciálne zahŕňať ďalšie možnosti vrátane „zľavy na pneumatiky“ a „výhodné ponuky pneumatík“.

Aké sú vo všeobecnosti správanie pri vyhľadávaní zákazníkov? Toto je tiež dobrý spôsob, ako pristupovať k vášmu prieskumu trhu. Niekto hľadá daný výraz v konkrétnych situáciách, niekto hľadá v širokých pojmoch a iný hľadá frázu, ktorá vystihuje ich záujmy v oveľa užšej modifikácii.

Ak má váš web veľký záujem zo strany určitej skupiny, môže to byť dobrá vec. Je však tiež užitočné vedieť, čo zákazníci hľadajú, keď navrhujete svoj produkt alebo službu.

Ako zistíte, čo vašich zákazníkov zaujíma? Je to celkom jednoduché online – všetko, čo musíte urobiť, je ísť na Google a zadať niekoľko kľúčových slov súvisiacich s vaším produktom alebo službou a uvidíte, čo sa objaví. Google Trends môže pomôcť pri uskutočňovaní hlbšieho výskumu v tejto oblasti.

Čítať:  Rozloženie klávesnice ANSI vs ISO: 5 kľúčových rozdielov

Čo zákazníci hľadajú? Hľadajú ponuku, hľadajú služby zákazníkom, hľadajú darčeky alebo odporúčania? Môžete použiť ktorúkoľvek z týchto fráz, keď sa rozhodnete opísať, čo vaši zákazníci hľadajú.

Keď pochopíte, čo vaši zákazníci chcú, môžete vykonať pokročilý prieskum, aby ste zistili, čo už existuje. V našom príklade sme použili „výhodné ponuky pneumatík“.

Vo svojom výklenku budete chcieť použiť aj iné slová, aby ste vytvorili variácie na svoju hlavnú tému (tj „lacné pneumatiky“, „špeciálne pneumatiky na výhodné ceny“ atď.), takže prídete na nejaké kombinácie, ktoré tieto slová zmenia na do hľadaných výrazov, ktoré budú zákazníci hľadať.

Budete musieť byť trpezliví! Chce to čas, ale dá sa to.

Čo sú kľúčové slová geografického zacielenia?

Geografické zacielenie je proces vyhľadávania kľúčových slov na základe polohy pre konkrétny trh alebo cieľové publikum. Vytvorenie geograficky zacielených kľúčových slov vám umožní ísť po týchto kľúčových slovách založených na polohe pomocou hyper-zacieleného prístupu. Tieto kľúčové slová budú mať zvyčajne modifikátor polohy.

Po vytvorení kľúčového slova pre trh môžete vyhľadávať stránky, ktoré sú špeciálne určené pre vaše publikum.

Keď má stránka takto cielenú návštevnosť, môžete tieto informácie využiť vo svoj prospech a začať generovať potenciálnych zákazníkov a premieňať ich na predaj. Pre tých, ktorí nevedia, čo sú to kľúčové slová pre geografické zacielenie, je tu jednoduchý prehľad:

Kľúčové slovo je slovo alebo fráza. Môže to byť aj množina slov alebo reťazec slov, ktoré sa používajú v reklame, napríklad na webovej stránke alebo v tlačenej alebo online publikácii. Kľúčové slovo sa často spája so značkou, obchodným názvom alebo produktom alebo službou. Dobrým príkladom kľúčového slova je „motorový olej“.

Miesto je akékoľvek miesto, kde sa niečo hľadá. Môžu to byť fyzické miesta, štáty, mestá, národy, ostrovy alebo čokoľvek iné. Miesto môže byť miestne, štátne alebo štátne, ale môže byť aj globálne. Geografické zacielenie funguje najlepšie, keď je cieľový trh medzinárodný. Príkladom geografického zacielenia v akcii je, keď jednotlivec hľadá konkrétny produkt alebo službu a je mu ponúknutý zoznam poskytovateľov produktov alebo služieb v blízkosti ich domova. V takom prípade môže hľadajúci prejsť na webovú stránku danej spoločnosti a nájsť všetky jej predajne v danej lokalite.

Kľúčové slovo je súbor kľúčových slov alebo kľúčových fráz. Môže ísť aj o kombinácie kľúčových slov alebo kľúčových fráz. Kľúčové slovo je dobrý spôsob, ako identifikovať hľadané výrazy. Keď si však robíte prieskum kľúčových slov a chcete nájsť veľmi špecifické výrazy, nemusí to byť také efektívne ako hľadanie všeobecných výrazov. Napríklad hľadaný výraz ako „opravovňa áut“ môže vrátiť tisíce webových stránok, ale nájdenie stránky s informáciami o konkrétnom autoservise je pravdepodobne cielenejšie a konkrétnejšie, ako keď sa snažíte nájsť len akúkoľvek stránku na opravu automobilov.

Aký je teda rozdiel medzi výskumom kľúčových slov a geografickým zacielením? Prieskum kľúčových slov poskytuje všeobecné informácie o kľúčových slovách, zatiaľ čo geografické zacielenie poskytuje cielené informácie založené na polohe. Keď si urobíte prieskum, budete schopní pochopiť, čo ľudia hľadajú, zatiaľ čo keď si urobíte prieskum kľúčových slov, môžete presne určiť konkrétne informácie o danej osobe.

Čo sú kľúčové slová geografického zacielenia? Tieto kľúčové slová sú hľadané výrazy, ktoré sa nachádzajú v určitej oblasti, štáte, krajine alebo dokonca meste. Geografické zacielenie využíva tieto informácie na to, aby umožnilo používateľom internetu lepšie lokalizovať webové stránky v rámci danej lokality, o ktoré sa zaujímajú. Zameraním sa na menšiu oblasť budete môcť zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok, pretože budete mať viac ľudí, ktorí sú s najväčšou pravdepodobnosťou na nákup produktov alebo služieb vašej firmy. Čím viac ľudí od vás nakupuje, tým viac peňazí generuje vaša spoločnosť prostredníctvom vášho online obchodu.

Príklady týchto typov kľúčových slov zahŕňajú:

 • Právnici v Los Angeles pre ublíženie na zdraví
 • Právnici pre ublíženie na zdraví v Atlante
 • Právni zástupcovia v Seattli
 • Newyorskí právnici pri autonehodách

Prečo by vás mali zaujímať tieto kľúčové slová? Ako vlastník firmy vám používanie taktiky optimalizácie pre vyhľadávače na získanie väčšieho podielu na online trhu môže pomôcť zarobiť viac peňazí za kratší čas.

Nemusíte tráviť dni alebo týždne hľadaním ideálnych kľúčových slov, pretože tie správne máte priamo pod nosom.

Ak si urobíte prieskum kľúčových slov súvisiacich s vašou firmou alebo odvetvím, ľahšie nájdete dobré kľúčové slová, čo je veľká časť procesu úspechu online.

Neexistuje žiadne ospravedlnenie pre nerobenie správneho výskumu kľúčových slov. Ak chcete konkurovať ostatným online podnikom, musíte byť konkurencieschopní.

Správne kľúčové slová sú hlavným kľúčom k zvýšeniu návštevnosti vašich webových stránok. Ak nemôžete urobiť správnu taktiku optimalizácie pre vyhľadávače, nebudete mať šancu uspieť online.

Kľúčové slová geografického zacielenia sú dôležité a užitočné, preto sa uistite, že o nich viete všetko.

Čo sú kľúčové slová založené na zámere?

Čo sú kľúčové slová založené na zámere? V jednoduchej angličtine sú tieto kľúčové slová tie, ktoré sú založené na konkrétnom zámere používateľa. Aké sú rôzne typy zámerov používateľa?

Oni sú:

 • informačné;
 • transakčné; a
 • navigačné;

Informačné kľúčové slová sú tie, ktoré sú založené na výskume. V tejto fáze nákupného lievika sa zákazník snaží vykonať prieskum produktu alebo služby, ktorú si chce kúpiť.

Chcete zahrnúť kľúčové slová, ktoré väčšina kupujúcich vo vašom odvetví použije na vyhľadávanie vášho produktu. A chcete použiť modifikátory výskumu. Tieto zvyčajne dodržiavajú nasledujúce formáty:

 • Čo sú *kľúčové slovo*
 • Čo je *kľúčové slovo*
 • Ako to urobím *kľúčové slovo*
 • Čo mám robiť s *kľúčovým slovom*

A viac.

Transakčné kľúčové slová zahŕňajú všetky kľúčové slová, ktoré sú „nákupnými“ modifikátormi kľúčových slov, ako napríklad:

 • *Názov produktu* na predaj
 • Kúpiť *názov produktu*
 • Kúpiť *názov produktu*
 • Výhodná *názov produktu*
 • Ako kúpiť *názov produktu*
 • Objednávka *kľúčové slovo*

Navigačné kľúčové slová sú tie typy dopytov, ktoré používatelia zadávajú, aby prešli na určitú stránku. Názvy produktov, názvy služieb, miesta a dokonca aj názvy značiek sú platné modifikátory.

Toto zvyčajne nie sú typy kľúčových slov, pre ktoré sa môžete fyzicky optimalizovať, ale je dobré vedieť, že existujú.

Dodržiavanie dobrej organizačnej hierarchie obsahu a správna optimalizácia pre všetky vaše potenciálne kľúčové slová pomôže ľuďom ľahšie prechádzať k obsahu, ktorý je pre nich dôležitý.

Kľúčové slová sú základom úspešnej SEO kampane

Väčšina dôvtipných profesionálov v oblasti SEO si uvedomuje túto skutočnosť: Zabezpečenie výberu správnych kľúčových slov môže spôsobiť alebo zlomiť úspech vašej kampane SEO.

Ak sú vaše kľúčové slová slabé a vy ste minuli cieľ, možno vám chýba zobrazenie výsledkov, ktoré si vaša SEO kampaň zaslúži.

Zlepšenie výsledkov znamená zlepšenie v porovnaní s predchádzajúcim cieľom webovej lokality – ak vôbec nejaký bol. V prípade webových stránok bez predchádzajúceho cieľa budú naďalej zaznamenávať mimoriadne výsledky, keď sa všetky metriky zlepšia.

Byť odborníkom na výskum kľúčových slov sa zúročí v celkových výsledkoch vašej webovej stránky, keď vaša kampaň SEO dosiahne zrelosť a bude sa realizovať.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE