Ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress

Nie je to žiadne tajomstvo. Vaša webová stránka sa musí rýchlo načítať.

Všetci vieme, aký vplyv majú časy načítania stránky na používateľskú skúsenosť, ale vedeli ste, že stránka s rýchlym načítaním môže získať aj určité výhody SEO? Dokonca už v roku 2008 odborníci tvrdili, že

„Bolo by nerozumné predpokladať, že táto forma merania (čas načítania stránky) sa nevykonáva, keď vyhľadávače vykonávajú svoje skóre kvality vo vzťahu k vašim PPC kampaniam. Bolo by nerozumné, keby uvádzali pomalú stránku na prvých miestach.“ – Aaron Shear, Vysokovýkonné SEO vyžaduje rýchle načítanie

Ak používate WordPress, máte k dispozícii množstvo možností, ktoré vám pomôžu zrýchliť váš web. a najúčinnejšie je ukladanie obsahu do vyrovnávacej pamäte. Takže namiesto toho, aby sa všetko stavalo na stránku, ktorá spracováva PHP kód a volá databázu, všetko sa uloží na disk, takže návštevníci nebudú musieť celý proces presedieť.

Nastavenie ukladania do vyrovnávacej pamäte

WordPress má zabudovanú schopnosť ukladať obsah do vyrovnávacej pamäte, takže naozaj nemusíte inštalovať nič navyše. Nie každý, kto prevádzkuje web WordPress, si však rád špiní ruky kódom, takže okrem toho, že vám ukážeme, ako nakonfigurovať ukladanie do vyrovnávacej pamäte vo WordPress, preberieme aj niektoré doplnky, ktoré sa o to postarajú za vás. Samozrejme, môžete skombinovať nastavenie internej vyrovnávacej pamäte s doplnkom, aby ste videli naozaj pekné zlepšenie.

Čítať:  Štatistika WordPress 2024: Podiel na trhu, využitie & Fakty o popularite

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača

Pomocou toho, čo sa nazýva ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača, môžeme manuálne znížiť množstvo požiadaviek HTTP, ktoré musí server spracovať, a tým skrátiť časy načítania stránky. Vykonaním týchto krokov bude naša stránka ukladať do vyrovnávacej pamäte statické súbory, ako sú obrázky, CSS, JavaScript atď.

Aby sme to umožnili, budeme musieť upraviť súbor .htaccess. Po otvorení pridáte nasledujúci kód:

## EXPIRES CACHING ## ExpiresActive On ExpiresByType image/jpg “prístup 1 rok” ExpiresByType image/jpeg “prístup 1 rok” ExpiresByType image/gif “prístup 1 rok” ExpiresByType image/png “prístup 1 rok” Type prístup text/TypecsBy 1 mesiac” ExpiresByType application/pdf “prístup 1 mesiac” ExpiresByType text/x-javascript “prístup 1 mesiac” ExpiresByType application/x-shockwave-flash “prístup 1 mesiac” ExpiresByType image/x-icon “prístup 1 rok” ExpiresDefault 2 dni” ## VYPRŠIE UKLADANIE DO CACHOVANIA ##

Keď to vložíte do svojho súboru .htaccess, jednoducho ho uložte a nahrajte späť na svoj server. Všimnite si, že každý typ súboru má dátum vypršania platnosti, ako dlho zostane vo vyrovnávacej pamäti. Ďalšie informácie o hlavičke Expires nájdete na Dokumentácia Apache.

WP Super Cache

Tento plugin bol zaradený do niekoľkých zoznamov najlepších doplnkov, pretože sa ľahko inštaluje a konfiguruje; ale aj preto, že to funguje.

Po inštalácii musíte jednoducho prejsť do časti Nastavenia ? WP Super Cache a zapnite stav WP Super Cache. Keď kliknete na tlačidlo Aktualizovať stav, spustí sa ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Svoju vyrovnávaciu pamäť môžete pravidelne kontrolovať pomocou tlačidla Testovať vyrovnávaciu pamäť a dokonca môžete použiť kartu Rozšírené spolu s ostatnými kartami na prispôsobenie spôsobu ukladania obsahu vašej lokality do vyrovnávacej pamäte.

Čítať:  Najlepšie SEO pluginy pre WordPress

Celková vyrovnávacia pamäť W3

Ako WP Super Cache, toto je plugin to uľahčuje implementáciu celého konceptu ukladania do vyrovnávacej pamäte pre netechnických používateľov na ich stránkach. Po nainštalovaní a aktivácii kliknite na kartu Výkon v bočnej ponuke.

Úvodná obrazovka ponúka niektoré informácie týkajúce sa vášho prehľadu rýchlosti stránky Google a časov načítania vašich stránok. Môžete si tu zakúpiť aj prémiové služby. Prechod na Výkon > Všeobecné nastavenia vám umožňuje povoliť, aký obsah chcete ukladať do vyrovnávacej pamäte. Zapnutie všetkých typov ukladania do vyrovnávacej pamäte je možné vykonať začiarknutím políčka v časti Všeobecné a kliknutím na tlačidlo Uložiť všetky nastavenia. Máte tiež možnosť prispôsobiť, čo ukladáte do vyrovnávacej pamäte pomocou vyrovnávacej pamäte stránok, minifikácie (pre CSS, JavaScript a HTML), vyrovnávacej pamäte prehliadača, CDN a mnohých ďalších.

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte je určite niečo, čo by sa malo implementovať na akomkoľvek webe WordPress, a to nielen v prospech vášho webu; ale aby to bol lepší zážitok aj pre vašich návštevníkov.

Zostaňte naladení, pretože sa zaoberáme všetkými rôznymi aspektmi ukladania do vyrovnávacej pamäte a tým, čo môžu urobiť pre vašu stránku v našom príspevku Pokročilé ukladanie do vyrovnávacej pamäte, na ktorom sa pracuje!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE