Únik Pixel 8 naznačuje zásadný upgrade fotoaparátu

Tipár a autor Kuba Wojciechowski objavil odkazy na nadchádzajúci rad Pixel 8, ktorý ako funkciu v aplikácii Google dostáva rozložené HDR. Wojciechowski o tom hovorí vo vlákne na Twitteri, kde poznamenáva, že pridanie odstupňovaného HDR by mohlo otvoriť rad Pixel veľkému upgradu fotoaparátu.

Okrem toho ďalšie šťuchanie v aplikácii fotoaparátu tiež potvrdilo, že existuje „pre“ verzia chystaného tabletu Pixel s kódovým označením TangorPro. Zariadenie bolo otestované na Google I/O začiatkom tohto roka a potom znovu pri uvedení Pixel 7 a Pixel Watch.

Najprv Wojciechowski dostal do rúk čistú, neprehľadnú verziu Google Camera Go. Keď prechádzal zdrojový kód, našiel odkazy, ktoré naznačujú rozloženú podporu HDR v Husky a Shiba – 2024 Pixels.

To je skvelá správa, pretože rozložené HDR poskytuje podobné výsledky ako bežné implementácie HDR a pritom je rýchlejšia. Robí to tak, že zachytáva rôzne expozície v rovnakom čase pomocou rovnakých pixelov. Skrátená doba zachytenia tiež znižuje možnosť, že fotografie budú rozmazané kvôli nesúososti snímky spôsobenej pohybom.

Súčasný snímač fotoaparátu používaný pri rade Pixel 6 a 7, Samsung ISOCELL GN1, však nepodporuje stupňovité HDR. To znamená, že za účelom implementácie tejto funkcie bude musieť Google upgradovať snímač fotoaparátu na vlajkových lodiach Pixel 2024.

Aj keď nie je ani slovo o tom, aký senzor Google skutočne vyberie, ISOCELL GN2 od Samsungu môže byť potenciálnou voľbou. Samsung navyše pri uvedení GN2 tvrdil, že stupňovité HDR poskytuje bohatšie detaily a živšie farby ako režim HDR v reálnom čase GN1 a zároveň znižuje spotrebu energie až o 24 %.

Čítať:  Holandský výrobca čipov NXP potvrdzuje narušenie dát a únik zákazníckych dát

V kombinácii s ďalšou verziou čipu Tensor, ktorú očakávame v rade Pixel 8, by to mohlo výrazne zlepšiť to, čo sa už považuje za najlepší fotoaparát telefónu Android na trhu.

V správach: Microsoft odhalil zraniteľnosť Gatekeeper v macOS

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE