Úniky iPhonu 15 ukazujú väčší Dynamic Island a väčšie obrazovky

Foto: Framesira / Shutterstock.com

Zatiaľ čo ďalší iPhone je ešte niekoľko mesiacov od oznámenia, uniknuté CAD návrhy ukazujú väčší Dynamic Island, väčšie 6,2 palcové obrazovky a prekvapivo aj port USB-C. Ďalšou pomerne veľkou zmenou je prítomnosť kapacitných tlačidiel pri modeloch Pro iPhone.

Ako prvýkrát uviedol 9 až 5 Mac. Dynamic Island nahradil zárez pri modeloch Pro iPhone 14. Táto funkcia nahradila zárez výrezom na obrazovke telefónu, ktorý obsahoval fotoaparát, senzory Face ID a mohol zobrazovať dôležité informácie z aplikácií bežiacich na pozadí. Tentoraz sa zdá, že táto funkcia prichádza na celý rad.

3D rendery chystaného iPhonu 15 ukazujú non-Pro modely s Dynamic Island. | Zdroj: 9To5Mac

Ďalšou dôležitou zmenou je, že Apple vyradil lightning port pre USB-C. Zatiaľ čo spoločnosť už vymenila lightning port za USB-C na iPadoch a Macy majú USB-C už nejaký čas, iPhony si v priebehu rokov udržali skôr kontroverzný lightning port. S pravidelným narastajúcim tlakom by sa Apple mohol tiež poddať a poskytnúť nám USB-C na iPhone, čo je vítaná zmena pre spotrebiteľov po celom svete.

A konečne, súbory CAD tiež odhaľujú, že modely Pro dostávajú kapacitné dotykové tlačidlá. Non-Pro modely budú aj naďalej používať fyzické tlačidlá, čo je s najväčšou pravdepodobnosťou opatrenia spoločnosti Apple pre úsporu nákladov. To by mohol byť posun vpred smerom k iPhone bez tlačidiel a dokonca aj bez portov, o ktorom sa v priebehu rokov diskutovalo.

Čítať:  Zhrnutie zvesti o hodinkách Pixel: Úniky, vykreslenie a dátum vydania
Apple sa možno konečne zbaví Lightning portu na iPhone s ďalšou generáciou. | Zdroj: 9To5Mac

Očakáva sa, že obrazovky budú rovnaké ako pri rade iPhone 14. iPhony už majú výnimočné obrazovky pre telefón a získanie väčšej 6,2-palcovej obrazovky bude dostatočným upgradom. Podrobnosti sa nedozvieme, pokiaľ Apple koncom tohto roka oficiálne neoznámi ďalšiu generáciu svojho najobľúbenejšieho produktu.

Nastavenie dvoch fotoaparátov na iPhonoch bez Pro sa tiež nezmenilo, pričom tretí fotoaparát a senzor LiDAR sú stále exkluzívne pre drahšie modely Pro.

V správach: Pre verejnosť bola spustená aplikácia Artifact news od spoluzakladateľov Instagramu

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE