USPS, FedEx alebo UPS: Aký je najlacnejší spôsob odoslania balíka?

Je prirodzené, že sa zaujímate o najlacnejší spôsob odoslania balíka, keď vaši zákazníci chcú bezplatné doručenie viac ako rýchle.

Štúdia State of Ecommerce 2021 potvrdila, že priemerný zákazník uprednostňuje zadarmo pred rýchlym. V skutočnosti 59 % spotrebiteľov uviedlo, že bezplatná doprava je kľúčom k pozitívnemu zážitku z nakupovania online, zatiaľ čo iba 40 % uviedlo to isté o rýchlom doručení.

Majitelia podnikov elektronického obchodu sa však musia obávať nielen preferencií zákazníka. S prerušením logistiky vyvolaným ochorením COVID nedostatok pracovnej silybezplatné dodávky sú teraz pomalšie a rýchle dodávky sú drahšie.

Ako firma musíte stále udržiavať svoje náklady na minime. S ohľadom na to vám vysvetlíme, aký je najlacnejší spôsob odoslania balíka, aby ste mohli znížiť svoje náklady a zároveň získať nejaké body so svojimi zákazníkmi.

Faktory, ktoré ovplyvňujú prepravné náklady

Náklady na dopravu vášho balíka závisia od rôznych faktorov, takže neexistuje žiadna služba, ktorá by bola najlacnejšia. Pri každom odoslaní balíka sa budete musieť pozrieť na tieto faktory, aby ste zistili, aký je najlacnejší spôsob odoslania balíka.

1. Rýchlosť dodania

Zatiaľ čo mnohí vaši zákazníci si vyberú bezplatné doručenie pred rýchlym doručením, veľká časť zákazníkov bude stále chcieť rýchle doručenie.

Prirodzene, čím rýchlejšie chcete doručiť, tým viac zaplatíte. Všetky prepravné služby ponúkajú viacero možností doručenia vrátane rýchleho doručenia, takže si môžete vybrať jednu podľa toho, ako rýchlo chcete doručenie.

Čítať:  POLED vs AMOLED: Aký je rozdiel medzi týmito technológiami OLED?

Ak napríklad chcete doručiť balík s hmotnosťou do 10 libier do 2 až 3 dní, najlepšou voľbou je prioritná pošta USPS, ale FedEx alebo UPS ponúkajú lepšie ceny za ťažšie balíky.

2. Hmotnosť

Doprava ťažších balíkov je drahšia.

Napríklad pre balíky do jednej libry je najlepšou voľbou USPS First Class Mail alebo USPS Media Mail (ak predávate fyzické médiá). Na druhej strane FedEx a UPS Ground ponúkajú lepšie sadzby za prepravu ťažkého balíka (viac ako jedna libra, ale menej ako 10 libier).

3. Veľkosť

Ceny dopravy nadrozmerných balíkov sú vyššie, pretože zaberajú viac miesta. Preto môže niekedy dvojkilový balík stáť viac ako trojlibrový — tovar ste zabalili do väčšej krabice.

Prioritná pošta USPS, Poštové obálky prvej triedy a obálky s paušálnou sadzbou stoja najmenej, keď chcete posielať malé balíky. Prípadne si môžete vybrať kubickú cenu s prioritnou poštou USPS (za predpokladu, že balík má menej ako 20 libier) alebo zaplatiť podľa rozmerovej hmotnosti.

Cena za kubickú sadzbu a rozmerová hmotnosť sú protiklady. S kubickou cenou platíte zníženú sadzbu za ťažké, ale malé balíky. Naproti tomu pri rozmerovej hmotnosti zaplatíte viac, ak rozmerová hmotnosť prevyšuje skutočnú hmotnosť.

Tu sú vzorce pre obe metriky:

Kubické stopy = (dĺžka x šírka x výška) / 1728

Rozmerová hmotnosť = (dĺžka x šírka x výška) / Deliteľ

Prepravcovia používajú na výpočet rozmerovej hmotnosti iný deliteľ:

  • Deliteľ pre USPS: 166
  • Deliteľ pre FedEx: 139
  • Deliteľ pre UPS: 139

Možno budete chcieť skúsiť použiť Kalkulačka rozmerovej hmotnosti spoločnosti FedEx trochu lepšie pochopiť tento koncept.

Keďže USPS má najväčšieho deliteľa, je to najlacnejšia možnosť pri oceňovaní podľa rozmerovej hmotnosti.

4. Vzdialenosť

USA má osem prepravných zón. Čím ďalej je vaša zóna od cieľovej zóny, tým vyššie sú sadzby za dopravu. Náklady na prepravu sú ešte vyššie pri medzinárodnej preprave.

Čítať:  Ako opraviť chybu TikTok Analytics, ktorá nie je presná alebo „Nedostatok údajov“.

Môžete ušetriť peniaze na preprave nastavením skladov v rôznych prepravných zónach. Dobre rozložená sieť distribučných centier vám tiež pomáha rýchlejšie doručovať balíky.

Prirodzene, vytvorenie siete distribučných centier je vo všeobecnosti realizovateľné len pre väčšie spoločnosti. Ak je váš objem predaja nízky, neušetríte toľko na preprave, aby ste kompenzovali náklady na vlastníctvo a údržbu viacerých distribučných centier.

5. Ďalšie faktory

Ostatné faktory, ako je poistenie, manipulačné poplatky a záruky za doručenie, sú za príplatok. Ceny za tieto služby sa tiež líšia medzi doručovacími službami, takže si možno budete chcieť pozrieť ich náklady predtým, ako sa rozhodnete pre prepravnú spoločnosť.

Keď zisťujete najlacnejší spôsob odoslania balíka, musíte zvážiť niekoľko premenných a veci sa môžu rýchlo zamotať. Pozrime sa teda na vašu najlacnejšiu možnosť dopravy na základe dvoch najdôležitejších faktorov: rýchlosti a hmotnosti.

Predávajte svoje produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

Najlacnejšie spôsoby dodania balíkov na základe rýchlosti doručenia

Krátke dodacie lehoty sa premietajú do spokojných zákazníkov. Musíte však nájsť cenovo dostupný spôsob dopravy, aby boli vaše náklady minimálne.

Aby sme vám to pomohli dosiahnuť, poďme preskúmať najlacnejší spôsob odoslania balíka na základe rýchlosti doručenia nižšie.

Najlacnejší spôsob odoslania balíka na doručenie cez noc

Doručenie cez noc je drahé, bez ohľadu na to, aké prepravné riešenie si vyberiete. Najlacnejšia možnosť medzi veľkými dopravcami je služba USPS Priority Mail Express.

Služba zaručuje jednodňové doručenie, ale niekedy má dvojdňové doručenie. To znamená, že vaši zákazníci nedostanú zásielku po pracovnom dni, aj keby si to želali.

Ďalší problém s USPS Prioritná pošta Express je, že nie sú také spoľahlivé ako FedEx alebo UPS s doručovaním cez noc. Záruka v podstate znamená, že vrátia peniaze za neskoré dodanie. To vám veľmi nepomôže, keď potrebujete odpovedať svojim zákazníkom.

Čítať:  Ako otvoriť elektronický obchod v 13 krokoch

USPS vám ušetrí peniaze, ale je na vašom rozhodnutí, či nízke náklady vynahradia pár naštvaných zákazníkov. Môžete sa tiež rozhodnúť na základe vašej širšej stratégie prepravy.

Najlacnejší spôsob odoslania balíka s termínom doručenia do dvoch dní

USPS Priority Mail je najlacnejšia možnosť pre dvojdňové doručenie alebo dlhšie dodacie lehoty. Najlepšie je však, keď máte väčšiu voľnosť, pokiaľ ide o dodaciu dobu. Zatiaľ čo USPS tvrdí, že typická dodacia lehota je 2–3 dni, v niektorých prípadoch sa môže dodacia lehota líšiť.

Ak si nemôžete dovoliť doručiť neskoro, je najlepšie minúť trochu navyše a poslať balík cez FedEx alebo UPS.

Náklady sú podstatne vyššie, ako by ste zaplatili poštovej službe USA, ale FedEx a UPS garantujú dodacie lehoty, čo je vynikajúce, ak chcete zabezpečiť úplnú spokojnosť zákazníka.

Najlacnejší spôsob odoslania balíka na základe hmotnosti

Hmotnosť je ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť pri určovaní najlacnejšieho spôsobu odoslania balíka. Keď zoberiete do úvahy rozmerovú hmotnosť, veci sú o niečo zložitejšie, ale všetko, čo potrebujete vedieť, vysvetlíme nižšie.

Najlacnejší spôsob odoslania balíka ľahšieho ako dve libry

Vo všeobecnosti ponúka doprava USPS najlepšie ceny pre balíky do dvoch libier. USPS First Class Mail vás bude stáť najmenej, keď vaša položka váži jednu libru alebo menej. Poštu prvej triedy USPS však používajte iba vtedy, ak sa príliš nezaujímate o spoľahlivosť.

FedEx a UPS sú lacnejšie pre balíky, ktoré vážia od jednej do dvoch libier, za predpokladu, že môžete uniknúť pokute za rozmerovú hmotnosť. V ostatných prípadoch stále zistíte, že USPS je cenovo najefektívnejšie.

Najlacnejší spôsob odoslania balíka ťažšieho ako dve libry

FedEx Ground alebo UPS Ground sú vo všeobecnosti lacnejšie pre ťažké predmety. Spomedzi dvoch odosielateľov by ste mohli ušetriť niečo navyše so službou FedEx, pretože zvyčajne poskytuje zľavu na registráciu online.

Čítať:  Vysvetlenie typov a technológií displejov: LCD, OLED, miniLED, microLED a ďalšie

Jediným problémom je, keď sa FedEx a UPS pozerajú na rozmerovú hmotnosť balíka. Ak napríklad posielate 10-librovú položku vo veľkej škatuli (15 x 15 x 15), FedEx alebo UPS budú predpokladať sadzbu 24,28 libier, vypočítanú takto:

(15 x 15 x 15) / 139

Možno budete musieť prehodnotiť sadzby, ak vám vznikne pokuta za rozmerovú hmotnosť (ktorá sa vzťahuje na balíky väčšie ako tri kubické stopy alebo 5184 kubických palcov).

Ale je tu niekoľko ďalších výnimiek. Paušálne prepravné sadzby USPS môžu byť v niektorých prípadoch lacnejšie.

Napríklad s paušálnymi balíkmi USPS ušetríte peniaze, ak:

  • Môžete umiestniť balík ľahší ako dve libry do prioritnej pošty USPS malý paušálny box.
  • Môžete umiestniť balík ťažšie ako dve libry a ľahšie ako tri libry do prioritnej pošty USPS paušálna stredná schránka.
  • Môžete umiestniť balík ťažší ako päť kíl do prioritnej pošty USPS paušálna veľká krabica.

Vo všetkých iných scenároch okrem tých, ktoré sú uvedené vyššie, budete chcieť použiť FedEx alebo UPS Ground.

Záverečné myšlienky: Najlacnejší spôsob odoslania balíka pre podniky elektronického obchodu

Chcete posielať balíky rýchlo a za čo najmenej peňazí. Ale ako malý podnik sú marže rozhodujúce pre prežitie a zabezpečenie vášho zisku, takže musíte nájsť správnu rovnováhu medzi rýchlosťou a nákladmi.

V každom prípade je najlepšie nepozerať sa na cenu. Nájdenie možnosti lacnej dopravy vám môže ušetriť veľa peňazí, ale mali by ste zvážiť aj implicitné náklady na používanie nespoľahlivej služby.

Teraz, keď viete, aký je najlacnejší spôsob odoslania balíka, máte lepšiu pozíciu na výber medzi americkou poštou, FedEx a UPS na základe špecifikácií balíka.

Kým premýšľate o tom, ako udržať nízke náklady, vyskúšajte Managed WooCommerce od Hostinger – vreckový, intuitívny nástroj na tvorbu webových stránok elektronického obchodu založený na WordPress.

Pozrite si to a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE