Uvedenie vášho webu WordPress do režimu údržby

Takže ste konečne prestali odkladať aktualizáciu vašej WordPress stránky, no máte obavy, že stránka nebude počas aktualizácií fungovať. Zadajte režim údržby WordPress. Tento režim dáva návštevníkom vedieť, že stránka je dočasne mimo prevádzky z dôvodu údržby, ale čoskoro sa vráti.

V tomto príspevku sa dozviete:

  • Čo je režim údržby.
  • Prečo a kedy používať režim údržby.
  • Ako uviesť web WordPress do režimu údržby.

Čo znamená režim údržby vo WordPress?

Režim údržby dočasne zakáže verejne prístupnú časť vašej webovej lokality, takže môžete vykonávať aktualizácie a inú údržbu. Namiesto vašej typickej stránky sa návštevníkom zobrazí správa, ktorá im oznámi, že stránka je mimo prevádzky z dôvodu údržby.

Prečo je potrebný režim údržby WordPress?

Režim údržby pomáha správcom stránok zabezpečiť plynulé aktualizácie WordPress. Dôvody na použitie režimu údržby zahŕňajú:

  • Vykonávanie zásadných zmien dizajnu alebo obsahu.
  • Zabránenie strate objednávok alebo údajov.
  • Oprava hlavných chýb alebo bezpečnostných problémov.
Čítať:  Výber najlepšej hostingovej spoločnosti WordPress na rok 2024

Vykonávanie zásadných zmien dizajnu alebo obsahu

Aktualizácia webovej stránky je podobná ako usporiadanie kuchyne alebo dokončenie remeselného projektu. Pravdepodobne narobíte obrovský neporiadok, kým sa veci začnú spájať. Režim údržby vám umožňuje vykonávať zmeny bez toho, aby návštevníci videli chaos procesu.

Predchádzanie strate objednávok alebo údajov

V závislosti od toho, aké typy aktualizácií vaša lokalita potrebuje, riskujete stratu dôležitých informácií počas procesu aktualizácie. Predstavte si, že zákazník začal s objednávkou alebo potenciálny zákazník začal vypĺňať formulár pre potenciálnych zákazníkov tesne predtým, ako ste začali vykonávať zmeny. Režim údržby blokuje návštevníkov od vypĺňania formulárov alebo transakcií, aby sa zabránilo strate údajov počas vykonávania úloh údržby WordPress.

Oprava hlavných chýb alebo bezpečnostných problémov

Predpokladajme, že sa pokúšate opraviť závažnú chybu alebo sa zotaviť z narušenia bezpečnosti. Režim údržby vám umožňuje vyriešiť problém bez toho, aby ste sa museli obávať zákazníkov alebo hackerov, ktorí sa pokúšajú použiť váš web.

Ako prepnúť WordPress do režimu údržby

Uvedenie webu do režimu údržby pomocou predvoleného režimu údržby WordPress nevyžaduje z vašej strany žiadnu akciu. Keď spustíte doplnok alebo aktualizáciu základného systému, WordPress ako súčasť procesu aktivuje a deaktivuje režim údržby.

Ako dlho trvá režim údržby?

Predvolený režim údržby pre WordPress trvá len tak dlho, ako trvá spustenie aktualizácie.

Na tomto obrázku aktualizácie systému celý proces trval menej ako jednu minútu. Ak chcete, aby bol režim údržby aktívny dlhšie, aby ste mohli vykonať ďalšie zmeny, pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako používať doplnok režimu údržby.

Čítať:  Ako vyriešiť problém so vstupom monitora Dell do úsporného režimu?

Ako rozšíriť režim údržby vo WordPress

Ak chcete svoju stránku WordPress prepnúť do režimu údržby na dlhšie obdobie, doplnok funguje najlepšie. Pluginy sa jednoducho používajú a poskytujú vám väčšiu kontrolu nad zážitkom z režimu údržby.

Doplnky režimu údržby WordPress zahŕňajú:

Ako prepnúť WordPress do režimu údržby pomocou doplnku

Ak chcete svoju stránku WordPress uviesť do režimu údržby na dlhší čas, doplnok je najlepší spôsob, ako to urobiť. Najprv si však musíte nainštalovať a aktivovať správny plugin.

Ak chcete aktivovať režim údržby pomocou doplnku, postupujte podľa týchto krokov:

1. Stiahnite si, nainštalujte a aktivujte svoj doplnok. Ako východiskový bod použite vyššie uvedený zoznam. Mnoho doplnkov ponúka bezplatné a platené verzie.

2. Nakonfigurujte si doplnok údržby. Väčšina doplnkov vám umožňuje prispôsobiť správu režimu údržby. Uistite sa, že ste skontrolovali nastavenie a podľa pokynov vášho doplnku si vytvorte stránku „down for maintenance“.

3. Zapnite režim údržby. Načítajte svoje webové stránky na inom zariadení alebo v súkromnom okne prehliadača, aby ste sa uistili, že režim údržby funguje.

4. Dokončite údržbu

5. Vypnite režim údržby

Ako dostanem svoju stránku WordPress z režimu údržby?

Niekedy sa WordPress zasekne v režime údržby. Ak ste dokončili aktualizáciu systému, ale stále sa vám zobrazuje správa o režime údržby, prihláste sa do svojho webového hostiteľa cez FTP alebo správcu súborov a nájdite koreňový priečinok WordPress. Odstráňte súbor s názvom .maintenance, aby ste stránku vynútili z režimu údržby.

Čítať:  Používanie Nákupov Google s WooCommerce

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte tiež spôsobuje, že stránky zostávajú v režime údržby. Skúste vymazať vyrovnávaciu pamäť pomocou doplnku na ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Mnoho spravovaných hostiteľských účtov WordPress bude obsahovať aj možnosť vymazať vyrovnávaciu pamäť.

Ako sa vyhnúť chybám v režime údržby WordPress

Aktualizácie vytvárajú dostatok stresu bez toho, aby ste sa museli obávať chýb v režime údržby. Nemôžete vždy zabrániť chybám, ale môžete znížiť pravdepodobnosť problému s režimom údržby.

Medzi spôsoby, ako sa vyhnúť problémom s režimom údržby, patria:

  • Nepokúšať sa o niekoľko aktualizácií súčasne. Ak sa pokúsite aktualizovať príliš veľa položiek naraz, je pravdepodobnejšie, že narazíte na problém. Ak jedna aktualizácia doplnku zlyhá, môže to spôsobiť kaskádový efekt. Vykonajte aktualizácie v malých dávkach, aby ste zaistili najlepšie šance na úspech a znížili pravdepodobnosť chyby.
  • Používanie kompatibilného a dobre hodnoteného doplnku. Uistite sa, že doplnok režimu údržby, ktorý vyberiete, je kompatibilný s vašou verziou WordPress. Môžete tiež skontrolovať hodnotenia doplnku a vybrať si riešenie s najlepšou kvalitou.
  • Vymazanie vyrovnávacej pamäte. Po dokončení všetkých aktualizácií a vypnutí režimu údržby vymažte vyrovnávaciu pamäť. Ukladanie do vyrovnávacej pamäte môže spôsobiť problémy s vaším režimom údržby alebo zabrániť návštevníkom v zobrazení aktualizácií lokality, ktoré ste dokončili.

Uľahčite si údržbu s nadbytočnými

SiteKeep od Hostinger uľahčuje údržbu WordPress. Každý plán obsahuje automatické aktualizácie pre vaše systémové súbory a doplnky WordPress.

Náš systém dokonca spúšťa vizuálne porovnanie, aby identifikoval akékoľvek problémy s front-endom spôsobené aktualizáciou doplnku. Hostingové plány zahŕňajú aj zálohovacie služby, takže v prípade zlyhania aktualizácií môžete svoje stránky kedykoľvek obnoviť zo zálohy.

Čítať:  Tu je návod, ako opraviť bežné chybové kódy Disney Plus

Pozrite si naše plne spravované plány hostenia WordPress a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE