V názvoch stránok nepoužívajte otázky s presnou zhodou, pretože sa môžu rýchlo meniť

Počas časti otázok a odpovedí na stretnutí Johna Muellera sa jeden správca webu opýtal na tituly orientované na otázky a na najlepší spôsob, ako ich optimalizovať.

Kvôli vágnosti otázky si John nebol stopercentne istý, o čo webmaster ide.

Vysvetlil však, že v názvoch stránok by ste nemali používať otázky s presnou zhodou. Otázky sa môžu meniť veľmi rýchlo a vy nechcete prísť o návštevnosť, pretože sa vaša otázka zmenila.

Uistite sa, že viete, čo vaši používatelia hľadajú, a že riešite zámer za dopytom.

Je len na vás, či chcete priradiť dopyt jeden k jednému, ale uvedomte si, že neskôr, keď sa dopyt posunie, môžete stratiť návštevnosť.

Vo videu sa to deje približne o 28:47.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Otázka) 28:47
Dobre, čo teda môžete povedať o účinku titulkov orientovaných na otázky, ako napríklad čo, ako, ktoré a kto je v obsahu? Z hľadiska porovnateľnosti so sémantickými vyhľadávačmi?

Ján (odpoveď) 29:03
Neviem presne akým smerom sa uberáte touto otázkou. Takže ťažko povedať. Vo všeobecnosti by som vám odporučil zamerať sa na veci, ako je napríklad prieskum kľúčových slov, aby ste sa pokúsili pochopiť, čo ľudia skutočne hľadajú.

A ak sa chcete zhodovať s tým, že jeden k jednému, potom je to trochu na vás. Vždy považujem za trochu riskantné snažiť sa porovnávať tieto dopyty jeden k jednému, pretože tieto dopyty sa môžu pomerne rýchlo meniť. To je teda niečo, na čo by som sa až tak nezameriaval, Google tomuto obsahu hneď rozumie, preto je to dobré, ale skôr sa zamyslite nad tým, čo je dlhodobá vec, ktorú chcete svojimi stránkami dosiahnuť?

Čítať:  Google: Na geografické zacielenie používame doménu najvyššej úrovne s kódom krajiny

A ako chcete, aby sa zobrazovali vo vyhľadávaní? A niekedy to znamená mať nejaký obsah odpovede na otázku, ale nie vždy.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE