V prípade súborov Sitemap alebo súborov Sitemap nebude Google zobrazovať podrobnosti o stránkach priamo v Search Console

Jeden odborník v oblasti SEO sa na stretnutí spýtal Johna Muellera o súboroch sitemap a problémoch s indexovým prehľadávaním, ktoré majú s touto implementáciou.

Pracujú na projekte, ktorý je založený na elektronickom obchode. Existuje teda veľké množstvo adries URL. A rozdelili ich do implementácie máp stránok alebo máp stránok.

Posledný mesiac však v službe Search Console vidia, že ho nedokážu načítať.

Ale zvrat je v tom, že hlavná mapa webu, koreňová mapa webu, je schopná indexovať bez problémov. Ale adresy URL údajov vnorených máp webu sú nulové.

Pokúsili sa skontrolovať každú mapu lokality a ukázali, že načítanie bolo úspešné.

John vysvetlil, že ak máte indexovanú mapu webu – mapu lokality implementácie máp webu – potom Search Console nebude zobrazovať podrobnosti o podrobných stránkach priamo v Search Console.

Ak chcete získať tieto informácie, možno budete musieť odoslať jednotlivé mapy lokality jednotlivo, aby ste si mohli vyhľadať príslušné prehľady.

To je pravdepodobne niečo, čo nemusíte robiť pre všetky z nich a možno si z nich vyberiete vzorku a uvidíte, ako to tam chodí.

Ďalšia vec, ktorú môžete urobiť, je zmeniť adresu URL niektorých z týchto podrobných máp stránok a zistiť, či to funguje. Pretože sa mohlo stať, že sa Google z akéhokoľvek dôvodu pokúsil o opätovné indexové prehľadávanie a myslel si, že to nedokáže, a naďalej si pamätal mapy stránok v tomto stave.

Ak teda pre súbor sitemap použijete novú adresu URL, môže to spoločnosti Google pomôcť pochopiť, že musia mapu stránky znova skontrolovať. A to pomôže pri opätovnom spracovaní mapy webu.

Čítať:  2 spôsoby, ako prepísať zvukové správy na text v systéme iOS 17 (alebo staršom)

To sa deje vo videu približne v pomere 48:17.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 7 48:17
Je to tak, otázka sa týka máp stránok. A pracujem na projekte ako e-commerce. Má teda obrovský, obrovský počet adries URL, povedzme veľa adries URL, takže sme ich segmentovali, teda s kompresiou, s mapami stránok alebo máp stránok.

Takže od posledného mesiaca vidím, že Search Console ho nedokáže načítať, ale hlavný súbor sitemap je zvrat. Koreňový súbor Sitemap je schopný indexovať a zobrazuje stav úspešný, ale vnorený súbor Sitemap, súbor Sitemap 1, 2, 3, ktorý sa zobrazuje, sa nepodarilo načítať a adresa URL údajov je nulová.

A pokúsil som sa skontrolovať každú mapu webu, ukázali, že načítanie je úspešné. Takže som len chcel váš názor na to. Aký bude teda scenár v tomto prípade?

Ján 49:11
Neviem. Ťažko povedať. Takže si myslím, že jedna z vecí, ktoré som počul a v skutočnosti som sa na to podrobne nepozrel, je v službe Search Console. Ak máte indexovaný súbor sitemap, čo je taká vec, ktorú ste povedali so súbormi sitemap, potom podrobnosti o stránkach s podrobnosťami nezobrazujeme priamo v službe Search Console.

Ak chcete získať tieto informácie, možno budete musieť v podstate odoslať jednotlivé súbory Sitemap jednotlivo, aby ste si mohli vyhľadať príslušné prehľady. To je pravdepodobne niečo, čo nemusíte robiť pre všetky z nich a možno si z nich vyberiete vzorku a uvidíte, ako to tam chodí. Ďalšia vec je, že to, čo by tu mohlo pomôcť, je jednoducho zmeniť adresu URL niektorých z týchto podrobných máp stránok a zistiť, či to funguje.

Čítať:  Aktualizácia algoritmu Google: piatok 9. apríla 2024

Pretože sa to môže skončiť tak, že sa pokúsime znova prehľadať niektoré z týchto máp stránok. A z akéhokoľvek dôvodu si myslíme, že to nedokážeme. A my si to tak trochu pamätáme, ako ten štát. Takže ak použijete novú adresu URL pre súbor sitemap, možno nám to pomôže pochopiť, Oh, mali by sme ešte raz skontrolovať mapu stránky.

A to by nám mohlo pomôcť pri ich prepracovaní. Takže by som to najskôr vyskúšal pre hŕstku z nich a ak uvidíte, že to funguje, potom možno má zmysel zmeniť konvenciu pomenovania, ktorú máte.

Nemôžem sľúbiť, že to bude mať za následok prehľadávanie a indexovanie všetkých týchto máp stránok, pretože niekedy jednoducho neprehľadávame jednotlivé súbory máp stránok, kde si myslíme: „Nie sme si istí, aká je skutočná hodnota indexového prehľadávania a indexovanie zvyšku obsahu tam v skutočnosti je.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE