V rozhovore s Taranom Nandhom, zakladateľom…

DreamHost: Ahoj Taran! Ďakujeme, že ste sa k nám pridali na rozhovor. Mohli by ste nám na začiatok povedať niečo o sebe?

Taran: Vyrastal som v Chandigarh v Indii, ale moja kariéra obchodníka už viac ako 20 rokov sa rozprestiera v 5 krajinách a 3 kontinentoch. Strávil viac ako 15 rokov v USA, kým sa v roku 2012 presťahoval do Indie.

Pred spustením Rastoví domorodciPracoval som pre spoločnosti ako i2 Technologies, Trend Micro, Cvent a BirdEye.

Na akademickej pôde som promoval na UC Irvine s titulom MBA v roku 2000 a predtým som získal inžiniersky titul na Panjab University.

DreamHost: Povedzte nám všetko o Growth Natives. Ako vznikol nápad? Čo sa robí v Growth Natives? Ako to zatiaľ ide?

Taran: Stráviť 20 rokov ako kariérny marketér, pracovať v marketingovom vedení s 3 jednorožcami a konzultovať s mnohými ďalšími, jedna vec, ktorá podľa mňa skutočne odlišuje víťazné spoločnosti, je to, aký dobrý je ich marketing. Nie podkopávanie sily produktu, ľudí a operácií, ktoré robia spoločnosť skvelou, ale je pravda, že marketing je často katalyzátorom, ktorý im pomáha odtrhnúť sa od konkurencie.

Marketing v dnešnom svete je komplikovaný, pretože zásobníky marketingových technológií sa neustále vyvíjajú a marketingové kanály sú vzájomne prepojené.

Chcete vytvoriť viackanálový marketingový zážitok, ktorý generuje zmysluplné interakcie so zákazníkmi, online aj offline, a vysoké miery konverzie vďaka automatizácii marketingu. Aby ste to všetko dosiahli, máte obmedzený rozpočet. V tomto rozpočte musíte naplánovať a vybudovať marketingovú stratégiu, vytvoriť obsah a využiť rôzne marketingové technológie, ktoré by mohli pomôcť pri jej dobrej realizácii.

Budovanie tímu so všetkými týmito zručnosťami je ťažké; nábor môže trvať mesiace a je drahý. Druhou možnosťou je využiť agentúry a nezávislých pracovníkov, ale to zvyčajne skončí ako vysoko neefektívny proces s pochybnými výsledkami. Pretože aj keď zostavíte správny tím, zostane vám veľmi obmedzený rozpočet na poháňanie vašich kampaní.

Preto sme zaviedli našu jedinečnú metodiku s názvom Growth Pod, v ktorej poskytujeme plne funkčný a integrovaný tím odborníkov, ktorí sa dokážu rozbehnúť okamžite a za zlomok rozpočtu, ktorý by ste očakávali minúť. Naša metodika Growth Pod pomohla mnohým spoločnostiam znížiť náklady na získanie zákazníkov a zlepšiť celoživotnú hodnotu zákazníka.

DreamHost: Mnoho B2B spoločností sa nezameriava na silnú digitálnu prítomnosť. Aké dôležité je pre B2B spoločnosti, ako je DreamHost, mať zdravú stratégiu digitálneho marketingu a aké kľúčové výsledky môžeme očakávať od jej zavedenia?

Taran: Dnes je svet digitálny. Dokonca aj malé podniky, ktoré nikdy necítili potrebu digitálnej transformácie alebo využívania technológií, chcú teraz vytvárať digitálne zážitky, ktoré by mohli pozdvihnúť skúsenosti zákazníkov.
Investíciami do digitálneho marketingu môžu spoločnosti prilákať kvalitných potenciálnych zákazníkov, poskytnúť skvelé digitálne zážitky, dosiahnuť vysokú mieru zapojenia zákazníkov, lepšiu komunikáciu prostredníctvom automatizácie marketingu a rozšíriť svoj dosah prostredníctvom viackanálového marketingového prístupu. To všetko na podporu jednej veci, rastu, a zároveň:

  • Zníženie nákladov na získanie zákazníka (CAC)
  • Zvyšovanie celoživotnej hodnoty zákazníka (CLTV)

Digitálny marketing teda v podstate môže pomôcť spoločnostiam zlepšiť získavanie zákazníkov a tiež rozšíriť dosah ich podnikania za fyzické hranice.

DreamHost: Toto je otázka, nad ktorou osobne veľa uvažujem. Ktorá platforma je lepšia pre B2B lead generation, LinkedIn alebo Facebook? A prečo?

Taran: Ak vaša cieľová skupina zahŕňa väčšie spoločnosti (stredná až podniková úroveň), potom je podľa mojich skúseností LinkedIn skvelá platforma. Ak sa však zameriavate na malé podniky s produktmi alebo službami s malými cenami lístkov, Facebook je celkom dobrý na generovanie B2B leadov. Vo všeobecnosti je LinkedIn obľúbeným miestom pre jednotlivcov, ktorí sú orientovaní na podnikanie. Nižšie je uvedený rozpis prečo:

Čítať:  Zníženie doby odozvy servera (TTFB) vo WordPress

Je ľahké identifikovať kľúčové osoby s rozhodovacou právomocou (a osloviť ich prostredníctvom reklám a správ).

  • Sociálna angažovanosť je zabudovaná do platformy.
  • Je jednoduchšie vybudovať a využiť vašu sieť na ovplyvňovanie ľudí, pretože platforma bola vytvorená špeciálne na tento účel.

Informoval o tom portál eMarketer LinkedIn zaberá najväčší podiel na výdavkoch na B2B grafickú reklamu s 32 %.

Facebook však môže fungovať lepšie pre značky, ktoré chcú osloviť spotrebiteľov priamo. Navyše s Facebookom získate prístup k desaťkrát väčšiemu počtu potenciálnych zákazníkov a máte skvelé miesto na vytváranie povedomia o značke a angažovanosti. Teraz, aj keď Facebook vedie v číslach, LinkedIn vyhráva, pokiaľ ide o generovanie hmatateľných potenciálnych zákazníkov.

Podľa interných štatistík LinkedIn sú štyria z piatich ich členov tvorcami rozhodnutí alebo influencermi v spoločnostiach, kde pracujú. Podľa niektorých štúdií tiež používatelia LinkedIn konvertujú na potenciálnych zákazníkov rýchlejšie ako používatelia Twitteru alebo Facebooku.

DreamHost: Digitálne zážitky sa zdokonaľujú extrémne rýchlo, ako to poznáme. Čo si myslíte, čo bude ďalšou veľkou vecou alebo prelomom vo svete digitálneho marketingu?

Taran: Zmiešaná realita je prelomovou inováciou v digitálnom priestore. Jeho kreatívna brilantnosť zastiňuje typickú inováciu typu „potreba rýchlosti“. Zmiešaná realita (MR) spája dva konce pohlcujúceho technologického spektra virtuálnej reality (VR) a rozšírenej reality (AR).

Virtuálna realita je jednou z technológií s najvyšším predpokladaným potenciálom rastu. Podľa najnovších predpovedí spoločnosti IDC Research sa investície do VR a AR počas nasledujúcich štyroch rokov znásobia 21-násobne a do roku 2022 dosiahnu 15,5 miliardy eur. Obe technológie budú navyše kľúčové pre plány spoločností na digitálnu transformáciu a ich výdavky v táto oblasť sa výrazne zväčší. Zatiaľ čo 56 % podnikov už implementovalo AR alebo VR v nejakej forme, ďalších 35 % o tom uvažuje.

Najnovší štandard 5G môže tiež poskytnúť veľmi zaujímavé scenáre pre vývoj VR. Tento štandard umožní pripojenie viacerých zariadení a veľkých užívateľských komunít. Navyše jeho takmer nepostrehnuteľná latencia umožní spotrebiteľom prijímať obrázky v reálnom čase, takmer ako keby ich videli na vlastné oči.

To všetko znamená, že virtuálna realita už nie je sci-fi. Je integrovaná do našej súčasnosti a v nadchádzajúcich rokoch povedie k pokrokom, ktoré budú formovať budúcnosť. Očakáva sa, že do roku 2030 prinesú aplikácie AR a VR globálnej ekonomike podporu vo výške 1,4 bilióna libier.

DreamHost: Digitálny priestor sa neustále vyvíja. Ako sa držíte informovaní o všetkých nových trendoch v tomto odvetví? Neváhajte a zdieľajte akékoľvek platformy/aplikácie/knihy s našim publikom.

Taran: Udržať krok s technologickými zmenami si vyžaduje talent! A preto veríme v proaktívne zvyšovanie kvalifikácie. Zameriavame sa na počiatočné investície, ktoré sú potrebné na udržanie kroku, ako sú náklady na modernizáciu systémov, prispôsobenie technologických možností konkurentov a splnenie technologických očakávaní zákazníkov. Aby sme zostali konkurencieschopní a relevantní v dnešnom obchodnom svete, dôsledne sa školíme v oblasti nových technológií a 20 % nášho času vyčleňujeme na učenie sa nových technológií.

Vždy je lepšie učiť sa od myšlienkových lídrov a pre marketing som hlavne sledoval obsah z Pragmatic Institute a HubSpot. Od spájania podnikov s kupujúcimi až po budovanie odborných znalostí kupujúcich, Pragmatic Institute má všetko vo svojich kurzoch, aby bol váš marketing efektívny. Ak chcete držať krok s najnovšími poznatkami a výskumom, odporučil by som navštíviť McKinseyho inštitút pre obchodný a ekonomický výskum, ktorý publikuje poznatky založené na faktoch, ktoré pomáhajú pri rozhodovaní manažmentu a politík.

Čítať:  Vývojár Magento Peter Rusin v rozhovore s...

Veľmi rád som si prečítal MicroMarketing: Získajte veľké výsledky myslením a konaním v malom.
Kniha nie je ani tak „ako na to“ a skôr „toto je to, čo je, aby ste mohli prísť na svoje vlastné postupy“. Podľa knihy je kľúčové zamerať sa na poskytovanie spojenia, hodnoty a významu pre vašu malú skupinu kľúčových zákazníkov. Mikromarketing je ďalšou veľkou vecou v oblasti marketingu. Teraz môže každý ovládnuť trh.

Ďalšie dobré čítanie v mojom zozname kníh, ktoré by som chcel, aby si prečítali všetci marketingoví ninjovia, je Leading Digital: Turning Technology to Business Transformation. Myslíte si, že fráza „digitalizácia“ je relevantná len pre odvetvia, ako sú technológie, médiá a zábava? Dobre! Mobily, analytika, sociálne médiá, senzory a cloud computing už zásadne zmenili celé obchodné prostredie, ako ho poznáme. Problém je v tom, že väčšina účtov v oblasti digitálneho podnikania sa zameriava na hviezdy a technologické start-upy zo Silicon Valley. Ale čo ďalších 90+ % ekonomiky? V tejto knihe odhalíte, ako veľké spoločnosti v tradičných odvetviach – od financií cez výrobu až po farmaceutický priemysel – využívajú digitálne technológie na získanie strategickej výhody.

Profesor Harvard Business School Sunil Gupta v knihe Riadenie digitálnej stratégie: Sprievodca prehodnotením vášho podnikania poskytol použiteľný rámec na nasledovanie ich vzoru. Kniha je plná úžasných poznatkov o problémoch, s ktorými sa spoločnosti stretli, a o krokoch, ktoré podnikli v reakcii na požiadavky, aby zostali relevantné aj dnes.

Načítajte svoj elektronický obchod za menej ako 1 sekundu

Zažite závratné rýchlosti. Vyskúšajte Managed Hosting zadarmo!

DreamHost: Podľa vašich skúseností, ktorá marketingová iniciatíva/stratégia bola najnáročnejšia na realizáciu a prečo?

Taran: Virtuálne podujatia urobili zázraky, pretože pomohli firmám zostať v kontakte so svojím publikom počas pandémie, no nie vždy to bola ľahká jazda. Najväčšou výzvou je, že organizátori podujatí čelia ťažkostiam pri zapájaní svojich účastníkov, aby mali trvalý vplyv. Bežná mylná predstava medzi plánovačmi udalostí a účastníkmi je, že virtuálna udalosť je len ďalším stretnutím Zoom alebo Microsoft Teams.

Ďalšou veľkou výzvou je, že mnohé udalosti sú v konečnom dôsledku o niečo viac ako živé videostreamy, v ktorých majú ľudia minimálne príležitosti na priamu vzájomnú interakciu. Nedostatok silného sociálneho prvku je presne to, čo robí mnohé virtuálne podujatia nezabudnuteľnými.

Virtuálne udalosti generujú veľké množstvo cenných údajov, ale využitie týchto údajov na získanie prehľadov je ďalšou veľkou výzvou. Nie je ľahké to dosiahnuť, keď na podporu zapojenia používate množstvo rôznych systémov. Aby to fungovalo, vždy si vyberte integrovanú platformu na správu udalostí, ktorá spolupracuje s vaším CRM a inými systémami.

DreamHost: Akú radu by ste chceli dať všetkým novým zakladateľom startupov a podnikateľom, ktorí chcú rozvíjať svoje podnikanie pomocou digitálnych médií?

Taran: Počas tejto pandémie sme boli svedkami zmeny paradigmy v opore globálnej ekonomiky. Sme svedkami, ako čoraz viac ľudí začína s vlastným nápadom! Úspech všetkých start-upov do veľkej miery závisí okrem iného aj od správnej marketingovej stratégie.

Čítať:  Magento predstavuje Magento DevBox

Cesta vpred v súčasnosti vedie cez portály digitalizácie. Podnikatelia sa musia od začiatku sústrediť na digitálny marketing. Na to sa musia spojiť so správnymi partnermi. Nielen, že si musíte vybrať správneho marketingového partnera, ale musíte tiež určiť správnu marketingovú stratégiu. Jeden by mal navrhnúť robustný marketing a riadiť ho s digitálnym marketingom v jeho jadre. Okrem toho synchronizujte plány s vašou predajnou stratégiou. To sú dve kolesá, ktoré vás správne nasmerujú na cestu rastu a úspechu.

Vynaliezavosť marketingu je zvýraznená pútavým a pútavým obsahom. Obsah musí prilákať cieľové publikum až do hĺbky.

Všetci máme svoje vzory a ideály. Preto sa musíme pozerať okolo seba a hľadať inšpiráciu zo všetkých takýchto zdrojov. Ak chcete skutočne vyniknúť, musíte pozorne sledovať a pochopiť, čo je všedné a bežné, a tak vytvoriť stratégiu, ktorá prevyšuje štandardné stratégie.

Čím viac startupov na trhu vznikne, tým väčšia bude konkurencia. Ak chcete byť v konkurencii esom, musíte svojmu produktu dobre porozumieť. Musíte však vykonať hĺbkový prieskum aj u svojich konkurentov.

Nakoniec konečným sudcom, porotou a katom vášho produktu je spotrebiteľ. Spotrebiteľské správanie je teda životne dôležitým aspektom, ktorý je potrebné pochopiť a dobre preskúmať predtým, ako použijete svoj produkt. Tieto aspekty musíte mať na pamäti a pracovať na nich, ak naozaj chcete katapultovať svoj startup hneď na začiatku.

DreamHost: Mnohí z vašich klientov musia byť podniky elektronického obchodu. Aké marketingové stratégie/postupy fungujú najlepšie pre takéto podniky? Podeľte sa o svoje odborné poznatky a poznatky týkajúce sa marketingu pre podniky elektronického obchodu.

Taran: Marketing elektronického obchodu je postup, pri ktorom sa návštevnosť v hornej časti lievika premení na predaj a zákazníkov. A existujú stovky spôsobov, ako na to ísť. Od zamerania sa na organickú návštevnosť a SEO elektronického obchodu až po používanie reklám na Facebooku alebo Google na zvýšenie cielenej návštevnosti, môžete kombinovať platené stratégie s neplatenými stratégiami, a to všetko v snahe zistiť, ktorá kombinácia konvertuje najviac ľudí.

Existuje niekoľko osvedčených metód, ako aj najnovšie techniky marketingu pre podnikanie v oblasti elektronického obchodu, aby rástol a vynikal. Prvým a najdôležitejším je byť kreatívny. Buďte originálni a oslovte správne publikum správnym posolstvom v správnom čase. Zaujmite svoje cieľové publikum bohatým obsahom, najlepšie informatívnym ako predajným.

Ďalším veľkým krokom je optimalizácia webu. Keď zákazníci navštívia vašu webovú stránku, chcete sa uistiť, že je jednoduché a jednoduché zaplatiť, aby sa cítili prirodzene naklonení ku kúpe vašich produktov a aby im bolo jasné, ako na to. Sledujte teda nákupné správanie zákazníkov prostredníctvom tepelných máp. Otestujte to týždeň a uvidíte, ako sa zmenia vaše konverzie.

Srdcom každého elektronického obchodu je marketing na sociálnych sieťach. Je to výkonný nástroj, ktorý vám umožňuje komunikovať s vaším odvetvím, zákazníkmi a trhom osobným aj verejným spôsobom.
Udržiavanie pevného tónu a osobnosti vašej spoločnosti prostredníctvom sociálnych médií je dôležité, pretože konzistentnosť vytvára dôveru vo vašom publiku.

Bonusový tip: Pozrite sa na úplné cesty vašich konvertovaných zákazníkov na mieste a zvážte, ako upraviť preddefinovaný lievik, aby lepšie vyhovoval týmto potrebám. Možno ste zabudli zvážiť afinitu zákazníka k návšteve vašej stránky s recenziami a môžete to identifikovať ako kľúčový kontaktný bod konverznej cesty.

Jednou z najefektívnejších foriem oslovenia zákazníckej základne je e-mailový marketing. Aj keď si musíte dávať pozor na obsah vo svojich e-mailoch od toho, kto je zahrnutý do vášho dosahu, až po súhlas koncového používateľa. Dôvod, prečo e-mailový marketing existuje tak dlho, je ten, že funguje. Uistite sa však, že monitorujete analýzu svojho e-mailového marketingového úsilia a akékoľvek prvky marketingovej stratégie elektronického obchodu.

Čítať:  Rozhovor s Kawsharom Ahmedom: zakladateľom & CE...

Ďalšou dôležitou metódou na zlepšenie vašej webovej stránky elektronického obchodu je uistenie sa, že je optimalizovaná pre vyhľadávače. S dnešnými štandardmi optimalizácie pre vyhľadávače (SEO) je teraz dôležitejšie ako kedykoľvek predtým zabezpečiť, aby bola vaša webová lokalita neustále aktualizovaná bohatým a relevantným obsahom, podporovala dobrú používateľskú skúsenosť (UX) a bola optimalizovaná tak, aby bola čo najbezchybnejšia. .

PPC (platba za kliknutie) funguje ako chrbtica elektronického obchodu. Každá marketingová kampaň s platbou za kliknutie má tri základné prvky: reklama, ponuka a vstupná stránka. Udržujte vstupnú stránku bez rušivých vplyvov a zbytočných zvončekov a píšťaliek. Majte tiež na pamäti, že vaša vstupná stránka je tým najvhodnejším miestom, kde sa môžete zákazníkovi pochváliť výhodami vášho produktu.
So správnou kombináciou marketingových techník môžete zlepšiť svoj konverzný pomer a prilákať udržateľné podnikanie, ktoré bude časom naďalej rásť.

DreamHost: Ako si nájdete čas na to, aby ste zosúladili svoju prácu s osobným životom? Aké aktivity rád robíš vo svojom voľnom čase?

Taran: Dokážem dosiahnuť zdravú rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom riadením svojho profesionálneho a osobného života udržateľným spôsobom, ktorý udrží moju energiu v prúde, moju myseľ a telo zdravé. Najdôležitejšie je predovšetkým vaše zdravie. Ak nie ste v dobrej fyzickej, duševnej a emocionálnej kondícii, utrpí to váš pracovný aj osobný život. Jem zdravé jedlá (najmä raňajky), chodím na prechádzky aspoň 30 minút, hrám golf dvakrát do týždňa a spím minimálne sedem hodín za noc. Je dôležité nájsť si čas na priateľov a rodinu a vziať si voľno z práce vždy, keď je to možné. Je tiež dôležité mať nejaké záľuby alebo vášne, ktoré nesúvisia s vašou prácou; pre mňa je to hudba, ktorá vždy povznesie moju myseľ.

Je možné mať úspešnú profesionálnu kariéru spolu s naplneným osobným životom. Prevezmite kontrolu nad svojou prácou. Buďte proaktívni so svojím časom. Získajte (vyrovnaný) život.

DreamHost: Podeľte sa, prosím, o akýkoľvek nezabudnuteľný príbeh/míľnik/úspech, o ktorom si myslíte, že inšpiruje ostatných ľudí.

Taran: Najdôležitejším úspechom bola trvalo vysoká úspešnosť u našich zákazníkov a pokračujúca kultúra vysokého výkonu v rámci našej spoločnosti. Naša úspešnosť je takmer 100% a naše hodnotenia Glassdoor sú 4,9/5.

DreamHost: Akú radu by ste na záver dali všetkým mladým ľuďom, ktorí práve vstupujú do oblasti digitálneho marketingu?

Taran: V marketingovom svete je digitálna novinka. Je to skvelá prax predviesť techno-funkčné schopnosti, ktoré majú vplyv na rast podnikania. Noví ľudia, ktorí sa ponoria do priestoru digitálneho marketingu, by mali v prvom rade začať myslieť ako marketéri. Predtým, ako sa pustíte do technických operácií, je dôležité porozumieť biznisu a cieľovému publiku. Keď budú mať jasno v tom, aký príbeh potrebujú povedať a komu, môžu ho jednoducho vykonať prostredníctvom platforiem Martech, ktoré majú k dispozícii. Keďže technológie sa tiež neustále vylepšujú, mali by sa držať krok s najnovšími trendmi a vývojom, aby mohli získať čo najlepšiu návratnosť investícií, ktoré investujú do programov digitálneho marketingu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE