Váš redakčný kalendár

Redakčný kalendár blogu

Ak to s blogovaním myslíte vážne a chcete povzbudiť svojich čitateľov, aby pravidelne navštevovali vaše stránky, je prvoradé udržiavať stály prísun kvalitného obsahu. Udržať si tempo týždeň čo týždeň môže byť ťažké, ale vytvorenie vlastného redakčného kalendára je skvelý spôsob, ako zablokovať čas strávený blogovaním, udržať si prehľad o nadchádzajúcich témach a upevniť čas, ktorý trávite blogovaním ako dôležitou súčasťou vašej pravidelnej rutiny.

Redakčné kalendáre sa už dlho používajú v redakciách a medzi spisovateľmi. V podstate, pokiaľ ide o blogovanie, redakčný kalendár je jednoducho rozvrh nápadov a tém na príspevky spolu s časom blokovaným počas týždňa alebo mesiaca venovaného písaniu. Mnoho úspešných blogerov sa spolieha na redakčné kalendáre, aby si usporiadali a uprednostnili svoje myšlienky, naplánovali aktuálne správy a pripomenuli im, aby venovali čas jednoduchému aktu písania, keď sa všetko ostatné zdá byť rovnako dôležité.

Ako teda presne postupovať pri vytváraní redakčného kalendára? Dobrá správa je, že to urobíte tak zložité a mnohostranné, alebo to urobíte tak jednoduché, ako chcete.

Najprv zvážte spôsoby, akými plánujete a sledujete svoje obchodné a osobné záležitosti. Ak uprednostňujete denník v štýle denníka pred digitálnymi verziami, s najväčšou pravdepodobnosťou dobre využijete tlačený redakčný kalendár: možno jednoduchý poznámkový blok s témami a rozvrhom dátumov uverejňovania alebo kalendár vo veľkosti plagátu na stenu, ktorý si môžete vyplňte fixkami na tabuľu a post-itmi.

Ak naopak neznášate papierovú stopu a uprednostňujete ponechať všetky svoje úlohy a udalosti uzamknuté v digitálnom formáte – doplnené o praktické upozornenia – online alebo digitálny redakčný kalendár bude pravdepodobne lepšie vyhovovať vašim potrebám. Použite bezplatný online kalendár Google, aby ste mali prehľad, a zdieľajte ho s ostatnými členmi svojho tímu, ak blogujete pre podnikanie.

Čítať:  Užitočné spôsoby, ktoré vám pomôžu lepšie riadiť vašu firmu a zamestnancov

Prípadne, ak je váš život vtesnaný do smartfónu a máte aplikáciu takmer na všetko, použite aplikáciu mobilného kalendára, aby ste mohli plánovať a plánovať na cestách – s bonusom, že môžete na diaľku synchronizovať všetky svoje informácie so stolný počítač alebo laptop, keď príde čas vložiť svoje nápady do príspevkov.

Môžete si ponechať tabuľku na pracovnej ploche alebo nakresliť svoje nápady na papier a uložiť ich do zakladača so zoznamom plánovaných dátumov uverejnenia na prednej strane. Môžete zahrnúť iba potenciálne témy a plánované dátumy alebo môžete zahrnúť informácie, ako sú ďalšie zdroje na čítanie a odkazy na relevantný existujúci obsah. Môžete dokonca zamerať svoje témy na produkty a služby, ktoré plánujete predávať v danom ročnom období.

Na začiatok sa to môže zdať ako pridaná práca, ale akonáhle si nastavíte svoj redakčný kalendár a dostanete sa do rytmu jeho používania, proces blogovania bude oveľa jednoduchší. Predovšetkým v tých dňoch čelíte prázdnemu oknu obsahu a nemôžete nájsť inšpiráciu, ako ho vyplniť. Mať vždy pripravený zoznam potenciálnych tém môže byť skutočnou záchranou, takže udržiavanie redakčného kalendára a jeho dopĺňanie novými návalmi lesku, kedykoľvek nastanú, je čistým blogovým zlatom.

Pozrite sa na Redakčný kalendár, Upraviť tok a Betaout ContentCloud Doplnky WordPress ako príklady redakčných kalendárov navrhnutých tak, aby hladko zapadli do vášho blogovania.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE