Váš základný sprievodca, ako predávať hosting

Trh s webhostingom v posledných rokoch úplne explodoval. Podľa údajov, ktoré zverejnil Statista, globálne príjmy za webhosting predpokladá sa, že v roku 2024 dosiahne 90,42 miliardy USD. Do roku 2027 sa očakáva, že toto číslo raketovo vzrastie na 144,40 miliardy USD.

Čo teda poháňa tento neuveriteľný rast? Krátka odpoveď: dopyt po webových stránkach.

Siteefy to odhaduje Každú minútu sa spustí 175 webových stránok. A keďže sa každý rok pripája viac ľudí na internet, nie je nepravdepodobné, že toto číslo bude naďalej narastať.

Prirodzene, máte záujem využiť nové obchodné príležitosti vznikajúce v dôsledku tohto rastu, a preto ste zvedaví na hosting predajcu.

Na rozdiel od mnohých iných foriem hostingu, hosting predajcu nedostáva toľko pozornosti. A hoci to môže byť vysoko ziskové a vyžaduje si len malé počiatočné investície, mnoho digitálnych agentúr a podnikateľov ešte musí naplno využiť tento aspekt webhostingového priemyslu.

Ale prečo je to tak?

Jednou bežnou dilemou, ktorej čelia mnohí majitelia malých podnikov pri posudzovaní životaschopnosti hostingu predajcov, je, ako presne predávať hostingové služby konkurencieschopným a rozpočtovým spôsobom.

Zostavili sme túto príručku, aby sme vám na túto otázku dali priamu odpoveď. Poďme sa pozrieť na to, ako predávať hosting a začať budovať ziskový obchod s predajcom WordPress.

Čo je hosting pre predajcov?

Reseller hosting je proces prenájmu domén, serverového priestoru a šírky pásma od veľkých hostingových spoločností a následne tieto služby predávať zákazníkom so ziskom.

To, čo odlišuje plány hosťovania predajcov od tých tradičných, ako je zdieľaný alebo VPS hosting, je to, že si hromadne zakúpite serverové zdroje od webhostingovej spoločnosti. Vďaka tomu bude mať vaša firma aj vaši zákazníci väčšiu kontrolu nad tým, ako sú tieto zdroje distribuované.

Inými slovami, keď si vytvoríte svoj hostingový účet predajcu a zakúpite svoj plán, je len na vás, ako rozdelíte priestor na serveri medzi svojich klientov.

Vďaka flexibilite plánov hosťovania predajcov môžete novým zákazníkom ponúknuť aj ďalšie funkcie (možno tie, ktoré už vaša agentúra poskytuje), ako napríklad služby na tvorbu webových stránok alebo optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO).

Ako funguje predajca hostingu?

Vo svojej podstate je založenie a prevádzkovanie hostingu predajcu jednoduchá záležitosť. Poďme to zhrnúť do štyroch jednoduchých krokov:

 1. Vyberte si svojho poskytovateľa. Budete si musieť prenajať dostatočnú šírku pásma, priestor na serveri a domény od renomovaného poskytovateľa webhostingu.
 2. Zostavte si svoje plány. Tieto zdroje budete musieť rozdeliť do svojich vlastných plánov hostenia a pridať k nim značku vašej firmy. Tento akt pridania vlastnej značky do hostiteľského produktu inej firmy sa často nazýva white-label branding.
 3. Predajte svoje plány. Budete musieť nájsť (alebo už máte) zákaznícku základňu, ktorá chce webhostingové služby. O niektorých spôsoboch inzercie hostingových balíčkov podrobnejšie popíšeme neskôr.
 4. Predajte svoje plány. Plány hostingu, ktoré ste vytvorili, budete ďalej predávať týmto zákazníkom za vyššiu cenu, než za akú si ich prenajímate.
Čítať:  Našiel sa WooCommerce Exploit – vyžaduje sa aktualizácia

Výhody začatia podnikania predajcu hostingu

Teraz, keď sme sa pozreli na to, ako funguje predajca hostingu, je čas preskúmať niektoré z hlavných dôvodov, prečo vám môže byť predajcom hostingu prínosom.

1. Prispôsobiteľnosť bieleho štítku

Jednou z hlavných výhod reseller hostingu je, že môžete predávať webhostingové plány pod menom vašej firmy bez toho, aby ste museli spravovať hostingové služby sami. Toto je známe ako prispôsobiteľnosť bieleho štítku.

Prispôsobiteľnosť white-label vám umožňuje prezentovať hostingové služby klientom ako súčasť jedinečnej ponuky vašej spoločnosti bez toho, aby ste museli preberať bremená spojené s tradičným hostingom.

To znamená, že nebudete musieť získavať pokročilé technické znalosti, získavať kapitál na investovanie do drahej infraštruktúry alebo riešiť údržbu dátových centier. O to všetko sa stará webhosting.

Budete si však môcť vytvoriť svoju autoritu v priestore webhostingu a umiestniť svoju firmu ako poskytovateľa hostingu.

2. Cenová dostupnosť

Reseller hosting odstraňuje potrebu investovať kapitál vopred, čo znamená, že začatie podnikania v tomto odvetví prichádza s relatívne dostupnými počiatočnými nákladmi.

Navyše, keďže poskytovatelia hostingu majú na starosti povinnosti, ako je údržba dátových centier, spracovanie obnovy po havárii a platenie zamestnancov, náklady na údržbu sú minimálne.

Nízke finančné prekážky vstupu robia z hostingu predajcov cenovo dostupný, prístupný a prístupný obchodný model, ktorý nepoškodí váš konečný výsledok.

3. Škálovateľnosť

Vďaka nízkym nákladom a ľahkej prispôsobiteľnosti je jednoduché začať v malom s hostingom predajcu a potom ho postupne rozširovať.

Väčšina plánov hostingu predajcov je viacvrstvová, takže po vybudovaní zákazníckej základne je ľahké rozšíriť svoje podnikanie.

Tiež, pretože väčšina plánov hostingu predajcov je škálovateľná, nebudete sa musieť obávať, že ich prerastiete. Môžete jednoducho prejsť na ďalšiu úroveň v pláne bez toho, aby ste negatívne ovplyvnili vašich klientov alebo zmenili váš obchodný plán.

4. Flexibilita

Reseller hosting poskytuje nespočetné množstvo všestranných možností, pokiaľ ide o balíčky a plány, ktoré potom môžete využiť na prezentovanie rovnakej flexibility svojim zákazníkom.

Môžete uprednostniť čokoľvek, čo vy a vaši zákazníci najviac potrebujete, a vyhnúť sa plateniu za doplnky, ktoré nechcete. Hľadáte veľkú šírku pásma? Správa doménových mien? Bezplatná migrácia? Čokoľvek hľadáte, s najväčšou pravdepodobnosťou to nájdete prostredníctvom programu pre predajcov.

Môžete si tiež vytvoriť vlastné prispôsobené balíky, aby ste mohli prezentovať balíčky s funkciami a doplnkami, ktoré vaši zákazníci skutočne potrebujú.

Čo je potrebné zvážiť pred začatím podnikania predajcu hostingu

Aj keď začatie činnosti predajcu alebo rozšírenie vašej súčasnej ponuky nie je príliš ťažké, je tu niekoľko dôležitých otázok, ktoré si musíte položiť, kým sa do toho pustíte.

Čítať:  GetResponse vs Aweber vs MailChimp: Porovnanie

1. Aký výklenok uspokojíte?

Predtým, ako rozbehnete svoje podnikanie v oblasti hostingu predajcu, je dobré popremýšľať o tom, ktorý špecifický alebo jedinečný prístup k hostingu uspokoja vaše nové obchodné služby.

Je to dôležité, pretože ako predajca webhostingu nebudete môcť ponúkať ceny také nízke ako ceny veľkých poskytovateľov hostingu. Ak chcete ospravedlniť vyššie náklady, budete musieť prezentovať špeciálny uhol, konkrétnu ponuku alebo špecializáciu v podsekcii hostingového trhu.

Vyberte si výklenok, ktorý môžete dobre naplniť na trhu, ktorý má potenciál zisku, a pripravujete sa na úspech.

2. Aké základné funkcie ponúknete?

Budete tiež musieť zvážiť, ktoré hostingové služby bude poskytovať váš predajca hostingu.

Šírka pásma, miesto na disku, domény, dostupnosť a rýchlosť tvoria srdce webhostingu, no nie sú to jediné prvky, o ktorých treba myslieť.

Budú vaše balíčky vybavené automatickými aktualizáciami, softvérom na monitorovanie výkonu, nástrojmi na tvorbu webových stránok alebo bezplatnými certifikátmi SSL?

Musíte sa tiež zamyslieť nad tým, aký typ hostingu poskytnete. Dedikovaný server hosting? VPS hosting? Cloud hosting?

O ďalších doplnkoch a ďalších funkciách budeme diskutovať neskôr a svoje ponuky môžete kedykoľvek zmeniť, keď budete rásť. Pred začatím podnikania je však nevyhnutné určiť svoju hlavnú ponuku.

3. Ako budete riešiť zákaznícku/technickú podporu?

Predtým, ako dokončíte nastavenie vášho predajcu hostingu, budete sa musieť opýtať sami seba, ako budete svojim zákazníkom poskytovať zákaznícke služby a technickú podporu.

Toto je jeden z najdôležitejších aspektov webhostingu. Vaši zákazníci nebudú odborníkmi na hosťovanie a nepochybne budú potrebovať vašu pomoc pri riešení problémov a odstraňovaní akýchkoľvek problémov, ktoré sa objavia.

Aj keď by ste mohli investovať čas a peniaze do školenia interného tímu služieb zákazníkom, oveľa efektívnejšou možnosťou je vybrať si poskytovateľa hostingu, ktorý sa postará o všetko, čo súvisí so zákazníckou podporou.

Po vykonaní týchto úvah a uistení sa, že dokážete splniť požiadavky, je čas začať budovať svoje podnikanie v oblasti hostingu predajcu WordPress.

Ako vybudovať predajcu webhostingu WordPress

Podľa údajov zozbieraných spoločnosťou W3Techs43,2 percent všetkých webových stránok používa WordPress, čo ilustruje potenciálnu návratnosť predaja hostingových služieb na trhu webových stránok WordPress.

Aby ste však tento potenciál využili, budete musieť strategicky pristupovať k začatiu svojho nového podnikania. Poďme sa pozrieť na kroky, ktoré budete musieť podniknúť, aby ste vybudovali svoje podnikanie v oblasti hostingu predajcu.

1. Vytvorte si podnikateľský plán

Ako sme už diskutovali vyššie, je dôležité jasne definovať svoju špecializovanú a jedinečnú hodnotovú ponuku (UVP) a použiť ju na napísanie úspešného podnikateľského plánu.

Bez ohľadu na to, aký je váš UVP, je dôležité, aby ste načrtli svoje ciele, zastrešujúcu stratégiu a konkrétne metódy, ktoré použijete pri vytváraní plánu na ďalší predaj hostingových služieb.

Zamerajte sa na to, čo môžete ponúknuť klientom, čo vaša konkurencia nemôže, aká je vaša vízia úspechu a ako by ste ho mohli prakticky dosiahnuť.

Majte tiež na pamäti, že chcete, aby bol váš podnikateľský plán dynamický – schopný prispôsobiť sa meniacim sa kontextom.

Čítať:  Ako niekomu poslať DM v TikTok

2. Nájdite predajcu hostingu WordPress

Viac ako ktorýkoľvek iný krok v tomto zozname je dôležité, aby ste si vybrali poskytovateľa hostingu, ktorý je vhodný pre váš predajca hostingu. Budete sa musieť rozhodnúť, ktorí poskytovatelia hostingu predávajú v súlade s hodnotami vašej značky a ponúkajú plne spravované riešenia WordPress.

Tu sú niektoré z najdôležitejších funkcií, ktoré by mali obsahovať hostingové balíčky predajcov:

 • Vysoký výkon
 • DNS služby
 • Užívateľsky prívetivý ovládací panel
 • Plne spravované funkcie WordPress
 • Migrácie webových stránok
 • Pravidelné aktualizácie a zálohy
 • 24/7 zákaznícky servis
 • Transparentné ceny

Pri výbere medzi rôznymi poskytovateľmi hostingu si musíte položiť niekoľko kľúčových otázok: Ktoré funkcie webhostingu vaši klienti skutočne potrebujú pre svoje podnikanie? Ktoré funkcie skutočne potrebujete na rozšírenie tých vašich?

Ak ste napríklad poskytovateľ hostingu zameraný na SEO, budete potrebovať vysoké rýchlosti, softvér na monitorovanie výkonu, nástroje na marketing obsahu a záruky dostupnosti.

Ak sa však vaša firma zameriava na rozsiahly hosting elektronického obchodu, možno budete chcieť ponúknuť praktické nástroje elektronického obchodu, funkcie WooCommerce a flexibilné prvky pre vývojárov.

3. Určite si cieľové publikum

Nemôžete byť úspešní bez marketingu svojich webhostingových služieb zákazníkom a nemôžete dobre obchodovať bez toho, aby ste vedeli, ktorí ľudia budú mať z vašich služieb najväčší úžitok. Ak to chcete urobiť, musíte určiť, kto je vaša cieľová skupina.

Jasne definovaná cieľová skupina pomáha pri strategickom budovaní vášho podnikania tak, aby vyhovovalo potrebám vašich zákazníkov. Pomáha tiež s vecami, ako je rýchlejšie dosahovanie KPI, udržanie väčšieho počtu zákazníkov, zarábanie vyššej návratnosti investícií a navrhovanie efektívnejších kampaní.

Jedným zo spôsobov, ako nájsť svoje cieľové publikum, je analyzovať vašu súčasnú zákaznícku základňu s cieľom určiť demografické vzorce a trendy. Okrem toho môžete vyhodnotiť kľúčové metriky, aby ste získali predstavu o tom, ktoré typy jednotlivcov, firiem a agentúr priťahujú vaše webhostingové služby.

Ale čo ak ešte nemáte zákaznícku základňu? Žiadny problém. Ak ešte nemáte vlastných klientov, stále môžete určiť svoju cieľovú skupinu tým, že sa pozriete na zákaznícku základňu, marketingový mix a zastrešujúce stratégie vašich konkurentov.

Keď sa zameriate na to, kto sú vaši zákazníci, je čas vybrať si ceny, ktoré im budete účtovať za vaše služby.

4. Vyberte si sadzby

Určenie vašich sadzieb je nevyhnutným krokom k vybudovaniu podnikania predajcu hostingu. Účtujte príliš málo a riskujete, že nezarobíte dosť na dlhodobé udržanie svojho podnikania. Nabíjajte príliš veľa a mohli by ste svojich zákazníkov priviesť k cenovo dostupnejším možnostiam predajcov.

Trik teda spočíva v tom, že dokonalá rovnováha medzi cenovo dostupnými pre vašich zákazníkov a cenovo výhodnými pre vašu firmu.

Existuje množstvo faktorov, ktoré určujú, ktoré sadzby sú pre vaše podnikanie najvhodnejšie. Miesto, veľkosť zákazníckej základne, náklady na váš plán hosťovania predajcu, počet členov tímu – zoznam pokračuje.

A aj keď nemusí existovať dokonalá odpoveď na to, čo je dokonalá sadzba, je tu jedna zásadná vec, ktorú by ste pri jej určovaní mali mať na pamäti: Sadzba, ktorú si účtujete za svoje služby, musí zodpovedať dodatočným nákladom pre vašich zákazníkov. V opačnom prípade by si mohli kúpiť webhostingový plán priamo od poskytovateľa.

Čítať:  5 spôsobov, ako vytvoriť video s AI avatarom, ktorý hovorí sám so sebou

Aby ste to dosiahli, budete musieť vytvoriť atraktívne balíčky webhostingu.

5. Pestujte si atraktívne balíčky webhostingu

Je životne dôležité pripraviť rad dobre navrhnutých hostingových balíčkov s nielen serverovými zdrojmi, ale aj pohodlnými funkciami a systémami, ktoré sú vhodné pre vašich cieľových klientov.

Ak už podnikáte, je to príležitosť integrovať niektoré z jeho ponúk priamo do vašich hostingových balíkov. Nielenže to prispeje k existujúcim silným stránkam vašej spoločnosti, ale tiež to odlíši vaše plány od plánov vašich konkurentov.

Tu je niekoľko príkladov doplnkových funkcií, ktoré možno zahrnúť:

 • Redakčné systémy
 • MySQL databázy alebo MariaDB, ktorá sa používa v Hostinger
 • Veľkoobchodné registrácie domén
 • Účty protokolu prenosu súborov (FTP).

Môžete tiež ponúknuť praktické doplnky, ako sú záruky dostupnosti alebo vrátenia peňazí, monitorovanie doplnkov, nástroje pre vývojárov a elektronický obchod, fakturačné platformy alebo správa vlastných doménových mien.

Čokoľvek sa rozhodnete ponúknuť, uistite sa, že je v súlade s vaším podnikateľským plánom a poskytuje pridanú hodnotu pre vaše cieľové publikum.

6. Predajte svoj predajný hostingový podnik so strategickým obsahom

Rozvíjanie strategického prístupu k vašim marketingovým nápadom je mimoriadne dôležité. Vaša marketingová stratégia by mala byť silne informovaná o vašej jedinečnej hodnotovej ponuke, konkrétnych ponukách a funkciách balíkov, cieľovom klientovi, trhu a sadzbách.

Budete chcieť použiť formáty obsahu, ktoré budú pre vašu cieľovú skupinu pútavé, ako napríklad e-mailový marketing s presvedčivými výzvami na akciu. Vaše marketingové úsilie sa bude musieť zamerať aj na znázornenie toho, aké jednoduché sú vaše hostingové balíčky, ako aj na spôsoby, akými vaše služby zlepšili podnikanie vašich zákazníkov.

Pri ďalšom marketingu je dôležité pravidelne kontrolovať svoj dynamický obchodný plán, základné ponuky a identitu značky. Pomôže to udržať vaše úsilie v súlade s hodnotami a cieľmi vašej firmy, keď budete posudzovať, ako ďalej predávať hosting.

Záverečné myšlienky: Budovanie hostingového podnikania predajcu WordPress

Opätovný predaj webhostingových služieb je neuveriteľný spôsob, ako zarobiť opakujúce sa príjmy bez potreby pokročilých technických znalostí alebo veľkého množstva kapitálu.

Začatie predaja hostingu pomocou WordPress alebo pridanie hostingu k súčasným službám vašej firmy môže rozšíriť identitu vašej značky a pripraviť vás na väčší úspech.

Ale predtým, ako sa pustíte do tohto úsilia, je dôležité zvážiť niekoľko kľúčových vecí, aby ste sa uistili, že môžete splniť požiadavky na predaj hostingu.

Výber správneho poskytovateľa hostingu na ďalší predaj je najdôležitejším krokom, pretože to ovplyvní alebo naruší schopnosť vašej firmy navrhovať atraktívne balíčky hostingu, ponúkať vysokokvalitnú zákaznícku podporu a účtovať konkurenčné ceny.

Ak máte záujem o vyššie ziskové marže a extra výnosy prostredníctvom hostingu predajcu, mali by ste zvážiť plne spravované hostingové riešenia WordPress od spoločnosti Hostinger, dokonalého partnera pre hosting.

A ako vaše podnikanie rastie, môžete prirodzene rozširovať svoje ponuky a poskytovať svojim klientom vyššiu hodnotu prostredníctvom partnerského programu Hostinger.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE