Vedúci gén a udržanie digitálnej agentúry počas koronavírusovej krízy

Vytváranie nových agentúrnych obchodov a udržanie existujúcich klientov je v súčasnej situácii oveľa ťažšie. Aj keď sa rozpočty na marketing klientov môžu znižovať, značky musia byť stále aktívne na trhu. Tímy na strane klienta môžu tiež trpieť zníženými zdrojmi a/alebo kapacitou, takže potreba agentúr naplniť tieto špecializované funkcie je životne dôležitá.

Nižšie sme zostavili 6 tipov pre vedúcich predstaviteľov digitálnych agentúr a ich udržanie v čase COVID-19:

1. Organizujte virtuálne školiace workshopy / semináre

Pre každú agentúru sú jej najcennejším aktívom jej ľudia. Vo vašej agentúre máte rad vysoko kvalifikovaných odborníkov, ktorí žijú a dýchajú digitálny marketing. Vzdelávanie je účinnou taktikou získavania potenciálnych zákazníkov, ako aj fantastickým nástrojom na udržanie a s náhlym nárastom e-learningu je ten správny čas, aby sa talenty vašej agentúry podelili o svoje zručnosti a znalosti s klientmi alebo potenciálnymi klientmi.

Tri Sixtee sú full-service digitálna marketingová agentúra v Londýne, ktorá organizuje bezplatné 1-hodinové online webináre o rôznych témach digitálneho marketingu. Tieto stretnutia postavia Three Sixtee pred mnohých potenciálnych klientov vo veľkom rozsahu a pomôžu začať konverzáciu a budovať vzťahy.

2. Zvýšte objem sociálneho obsahu (platený organicky)

Časté zverejňovanie hodnotného obsahu na stránke vašej agentúry na Facebooku, LinkedIn, YouTube kanáli, Instagrame a Twitteri je výhodné nielen preto, že viac ľudí trávi čas online, ale aj kvôli výhodám SEO. Byť aktívny počas tohto obdobia tiež ukazuje, ako vaša agentúra reaguje a prispôsobuje sa počas tejto krízy. Hľadajte relevantné skupiny na Facebooku a LinkedIn, do ktorých sa môžete pripojiť, kde môžete tiež pridať hodnotu.

Čítať:  Prvý ThinkPad X13S spoločnosti Lenovo založený na ARM obsahuje Snapdragon 8cx Gen 3

Spustenie platenej propagácie obsahu najmä na Facebooku a LinkedIn pre cieľové publikum je cenovo efektívna stratégia, najmä ak môžete návštevníkov priviesť na vstupnú stránku stiahnutím, prehľadom alebo nejakým druhom prihlásenia.

Nezabudnite spustiť platené kampane pre tieto skvelé vlastné publiká, ktoré môžete znova zacieliť na všetky sociálne kanály:

  • Všetci návštevníci vášho webu
  • Návštevníci vášho webu, ktorí si prezerajú konkrétne stránky (napr.: Kontaktný formulár)
  • Ľudia, ktorí sa zapojili do vašich predchádzajúcich sociálnych príspevkov
  • Export zoznamu vašich e-mailových odberateľov (MailChimp, Campaign Monitor atď.)
  • Podobné publiká ktoréhokoľvek z vyššie uvedených publík

3. Choďte do výklenku

Zameranie sa na špecializované disciplíny v rámci digitálneho marketingu je skvelý spôsob, ako vyniknúť. Predstavte si kombinácie služieb a odvetví, ako je prieskum kľúčových slov pre značky B2B, optimalizácia konverzného pomeru pre značky elektronického obchodu, kampane na Instagrame pre značky krásy atď.

Či už predávate svoje služby v rámci medzery, alebo označíte tieto špecializované služby iným agentúram, rastový marketingový pracovník Ryan Stewart odporúča identifikovať špecializované oblasti vašej agentúry namiesto toho, aby ste súťažili v širších ponukách služieb, ktoré sú preplnené konkurenciou. Zameriava sa tiež na vystúpenia na špeciálnych konferenciách. Keďže niektoré konferencie sa stávajú virtuálnymi, môže to byť skvelý čas na vyhľadávanie relevantných konferencií a na prezentovanie užitočných prezentácií organizátorov, ktoré by ste mohli predniesť.

Čítať:  Marketingové lieviky: čo sú a ako fungujú?

4. Rozvíjať strategické partnerstvá

Veľmi typické partnerstvo, ktoré existuje medzi digitálnymi agentúrami, je, keď sa marketingová a komunikačná agentúra spojí s agentúrou pre vývoj webu. Je to skvelé párovanie, pretože neexistuje takmer žiadny konkurenčný prechod a služby sú úplne bezplatné. Hľadajte tieto druhy partnerstiev, ktoré môžete vytvoriť s inými agentúrami, konzultantmi alebo dokonca technickými riešeniami a softvérovými nástrojmi (ako my!).

Pozrite sa na Entrepreneur’s 10 krokov k vytvoreniu dlhodobých strategických partnerstiev.

5. Myslite ako tím pre úspech zákazníkov

V technologickom svete má mnoho softvérových nástrojov tímy pre úspech u zákazníkov. Tieto sa líšia od tímov zákazníckej podpory tým, že sú skôr proaktívne ako reaktívne. Cieľom tímu zákazníckeho úspechu je zabrániť churnu dlho predtým, ako na to zákazník vôbec pomyslí. Aby sa to dosiahlo, úspech zákazníka priraďuje skóre zdravia zákazníka na základe rôznych faktorov.

Pre agentúry by to mohlo znamenať pravidelné kontroly, 360 recenzií a skutočne sledovanie výkonnosti kampaní. Digitálne agentúry môžu jednoducho napodobňovať stratégie úspechu zákazníkov tým, že klientom poskytujú proaktívne nápady alebo návrhy na optimalizáciu v týždenných WIP. Možno by ste mohli zaviesť kontinuálny program „testujte a učte sa“, ktorý by sa každý týždeň alebo mesiac opakoval prostredníctvom rôznych kreatívnych testov, testov správ alebo technických testov, aby ste zmerali zmenu výkonu v porovnaní s KPI. Tento proces môže tiež odhaliť potenciálne príležitosti na ďalší predaj na zvýšenie podielu alebo viesť k novej projektovej práci.

Insider marketingovej agentúry odporúča tento prístup, pretože „proaktivita vás zmení z informovaného profesionála agentúry na nepostrádateľného poradcu“. Naozaj silný rozdiel.

Čítať:  Ako vypnúť komentáre počas živých prenosov TikTok

6. Pomôžte svojim klientom orientovať sa v Twilight Zone

Určite je to o tom, že vaša agentúra prežije, ale tiež chcete, aby vaši klienti prežili počas tohto obdobia a aby prosperovali počas obmedzení na mieste, ako aj po návrate do normálu.

Akvile DeFazio z WordStream odporúča, aby ste u svojich klientov zaviedli zmenu zamerania od tvrdého predaja, pustili sa ďalej do lievika a nasadili kampane, ktoré sú viac založené na interakcii než na konverziách. Tento posun vynuluje očakávania týkajúce sa akýchkoľvek cieľov v dolnom lieviku, ktoré ste mali pred pandémiou COVID-19 a ktoré je v súčasnej situácii ťažké dosiahnuť.

Chris Savage z Spoločnosť The Savage Co hovorí, že existujú tri odlišné fázy, ktoré pomôžu vašim klientom prejsť počas krízy COVID-19:

Fáza 1 – Súmraková zóna: Toto je miesto, kde sa teraz nachádzame. Z veľkej časti WFH, závažné blokády. Potrebujeme dodať našim klientom energiu ostrými nápadmi, aby sa zapojili, predávali a predávali, keď sú spotrebitelia doma. Nápady musia pridávať hodnotu a riešiť skutočné problémy už teraz. Ako agentúra hľadajte prácu, nie rozpočty. Budujte dobrú vôľu.

Fáza 2 – Nový úsvit: Veci sa pomaly začínajú vracať do rýchlostných stupňov – ale je to skôr ako druhý prevodový stupeň. Niektorí ľudia sú späť v kancelárii, lietadlá začínajú lietať, školy sa vracajú. Ale život sa nevráti do normálu. Medzinárodné cestovanie je stále založené. Mnohí starší ľudia sú stále sociálne izolovaní v domove. Mali by ste začať pracovať s klientmi už teraz, aby ste si naplánovali, ako bude ich podnikanie vyzerať a ako potrebujú v tomto období propagovať a zapájať sa. Toto bude potenciálne dlhé, zvláštne, napoly zapnuté / napoly vypnuté obdobie. Bude to vyžadovať sviežu a novú marketingovú stratégiu a komunikáciu – skutočné kreatívne myslenie.

Čítať:  Kvalita vs. Množstvo: Čo je dôležitejšie pre vaše blogovanie a sociálnu stratégiu?

Fáza 3 – Nová realita: To sa deje oveľa neskôr. Ale toto je čas na predaj, so správnym tónom a v úplne inom prostredí. Naplánujte si túto cestu a začnite so svojimi klientmi plánovať tieto fázy. Niektoré značky plánujú začať túto fázu v poslednom štvrťroku 2020, ale mohlo by to byť niekedy v roku 2021 – nikto nevie. Ako budete komunikovať počas každej fázy a ako každá prechádza do ďalšej? Ak to urobíte spoločne, vybudujete skvelé zdieľané dlhodobé myslenie a ukážete porozumenie a oddanosť vašej agentúry podnikaniu a cieľom klienta.

Poraziť COVID-19

Na záver by sme radi vyjadrili veľký pozdrav jednému z našich verných zákazníkov, Kyleovi Smendziukovi a tímu WebMarketers v Ontáriu. Pozrite si ich skvelý článok vrátane ich 6-krokového plánu, ako čo najlepšie využiť súčasnú situáciu: Poraziť COVID-19 – ako sa prispôsobujú inteligentní podnikatelia.

Získajte viac potenciálnych zákazníkov a získajte nových zákazníkov

Náš vstavaný nástroj auditu vám umožňuje rýchlo vložiť formulár na web vašej agentúry, aby ste návštevníkom webu umožnili vykonať audit webu. Môžete si prispôsobiť štýly formulárov, písma, farby a dokonca sami upraviť CSS.

Keď návštevníci vyplnia formulár, môžete si vybrať, či im chcete okamžite zobraziť správu o audite SEO alebo len zobraziť stránku s poďakovaním. Potenciálny zákazník je doručený priamo do vašej doručenej pošty, takže ho môžete sledovať. Tiež sa integrujeme s CRM a e-mailovými nástrojmi, takže môžete nastaviť a spustiť automatizáciu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE