Viac ako 17 webových stránok, na ktorých môžete nájsť bezplatné obrázky

Chcete vo svojich blogových príspevkoch použiť fotografie bez licenčných poplatkov, ale neviete, kde ich nájsť?

Pripravil som pre vás tento zoznam.

Obrázok povie tisíc slov a je dôležitou súčasťou vašich blogových príspevkov. Môžete jednoducho pokračovať v písaní a publikovaní textových blokov, ako napríklad v románe – ako napodobňovanie Leva Tolstého!

Odporúčam pridať aspoň dva obrázky do vašich blogových príspevkov, aby sa to stalo ľahšie čitateľným a vizuálne príťažlivým.

Ak ste obchodník s obsahom, musíte vedieť, že písanie je nudné a menej vizuálny obsah má zlý vplyv na jeho čitateľnosť aj SEO.

Mali by ste vedieť, že obrázky sú dôležité pre SEO. Pomáha znižovať mieru odchodov, zvyšovať sociálne zdieľania a viac zapájať sa do blogových príspevkov.

Na ich použitie nemusíte klikať ani vytvárať obrázky, namiesto toho sú k dispozícii tisíce bezplatných obrázkov pripravených na použitie. Pozrime sa na niektoré webové stránky s bezplatnými obrázkami, ktoré môžete použiť.

⚠️Upozornenie Všetky nižšie uvedené webové stránky s obrázkami poskytujú fotografie s licenciou Creative Commons Zero (CC0). Toto by ste však mali skontrolovať (pretože niektoré fotografie vyžadujú uvedenie zdroja) pred stiahnutím a použitím fotografií z ktorejkoľvek z nižšie uvedených webových stránok

Pixabay má tisíce krásnych obrázkov bez licencií. Nájdete tu úžasné obrázky vo vysokom rozlíšení a rôznych rozmeroch.

Pixabay má viac ako 1 188 454 bezplatných fotografií, ktoré zahŕňajú videá, vektory a ilustrácie. Má tiež a Doplnok WordPress na uľahčenie pridávania obrázkov do vašich príspevkov.

Čítať:  Sendible Pricing: Koľko to naozaj stojí?

Burst je bezplatná webová stránka s fotografiami – používa ju Shopify. Má obrovskú zbierku bezplatných obrázkov s vysokým rozlíšením, ktoré môžete použiť. Existuje veľa kategórií, z ktorých si môžete vybrať, ako je maloobchod s módou, zvieratami atď.

Unsplash vám poskytuje prístup k niektorým z najkrajších obrázkov v rámci licencie Creative Commons, ktorú môžete použiť na akýkoľvek komerčný alebo osobný projekt. Je to najlepšie pre blogerov z oblasti cestovania, krásy a životného štýlu.

StockSnap je najlepším miestom na nájdenie obrázkov akcií súvisiacich s podnikaním, profesionálmi, výberom dievčat a zábavou. Žiadny z jeho obrázkov nevyžaduje uvedenie zdroja – užite si to!

Pexels má obrovskú zbierku obrázkov bez autorských práv, ktoré sú najvhodnejšie pre technických, obchodných a marketingových blogerov. Je tiež zadarmo na komerčné použitie a nevyžaduje uvedenie zdroja.

Picografia má nádherné bezplatné fotografie vo vysokom rozlíšení a nájdete veľa bezplatných obrázkov súvisiacich so zvieratami, prírodou, módou a jedlom.

Shutterstock musí byť jednou z najväčších bezplatných stránok na zber obrázkov a vektorov. Niektoré obrázky zo služby Shutterstock však vyžadujú uvedenie zdroja a ak si ich chcete stiahnuť, musíte sa prihlásiť.

Reshot je obrovská knižnica ručne vyberaných bezplatných fotografií, ktoré inde nenájdete. Najlepšie sa hodí pre freelancerov, startupy a technologických blogerov.

Canva je úžasný nástroj na vytváranie vlastných obrázkov, ale viete, že má aj veľkú bezplatnú knižnicu fotografií – kde nájdete najlepšie obrázky Canva bez licenčných poplatkov.

Čítať:  10 Magento & Co. Nástroje a tipy na automatizáciu Magento 2

Kaboompics je rozsiahla knižnica obrázkov, ktorá nemá žiadne obrázky na obchodné využitie chránené autorskými právami. Môžete tu nájsť takmer akýkoľvek druh alebo obrázok.

Freestocks.org má obrázky bez uvedenia zdroja primárne zamerané na biznis blogerov a blogerov orientovaných na kvalitu. Najlepšie sa hodí pre blogerov mesta a architektúry, módy, jedla, prírody a technológií.

Gratisografia je známa tým, že poskytuje nádherné obrázky, ktoré si môžete stiahnuť a použiť kdekoľvek bez uvedenia zdroja. Najlepšie sa hodí pre módnych, technologických a lifestylových blogerov. Nové obrázky sú pridávané týždenne a funkcie na domovskej stránke.

Death of stock je jedinečná webová stránka s obrázkami. Každý mesiac vám bude do emailovej schránky doručených 10 fotografií z určitej kategórie. Deat to stock vlastní jedinečnú licenciu, o ktorej si môžete prečítať tu.

Nappy sa líši od ostatných tu súvisiacich webových stránok, pretože sa zameriava iba na dve veci – čiernych a hnedých ľudí. Má veľkú knižnicu obrázkov čiernych a hnedých ľudí, ktoré môžete použiť na svoje snímky, dokumenty a čokoľvek zadarmo.

Fancy túži vybrať a darovať dve bezplatné autentické fotografie od skutočných ľudí, ktoré sú licencované pod CC0 na komerčné a bežné použitie.

Foodies Feed je najlepším miestom, kde nájdete obrázky jedla, nápojov a všetkého, čo súvisí s varením. Zdá sa, že je ideálny pre každého foodblogera.

Čítať:  Hostinger predstavuje Monitor výkonnosti predaja

Stocksy má veľkú zbierku autentických ručne vybraných obrázkov na každú predstaviteľnú tému. Každý obrázok je bezplatný a je k dispozícii na komerčné a osobné použitie.

VisualHunt má viac ako 354 miliónov fotografií vo všetkých možných kategóriách. Všetky sú bez licenčných poplatkov.

Odhlásiť sa

Aká je iná obrázková stránka, o ktorej si myslíte, že bude najlepšia pre blogerov? Ktorá z nich je podľa vás najlepšia a využijete ju najviac?

Dajte mi vedieť zanechaním komentára nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE