Viac chýb webmasterov pri migrácii webových stránok

Ako často sa vám ozývajú klienti, ktorí chcú migrovať svoje webové stránky k inému poskytovateľovi hostingu? Aj keď je migrácia stránok bežnou úlohou, môže byť aj komplikovaná a časovo náročná. A častejšie sa môžu vyskytnúť chyby pri migrácii webových stránok. Ak neplánujete dopredu alebo nedodržíte určité kroky správne, môžete skončiť plytvaním cennými zdrojmi.

Migrácia lokality znamená presunutie jej súborov a databázy na nový server. Nielen to, znamená to aj prenos nastavení, prenos existujúcich atribútov SEO, aby ste neprišli o návštevnosť (čo môže byť veľmi zložité a náročné), a zabezpečenie toho, aby ste sa úspešne dostali na druhú stranu migrácie bez hodnotenia alebo straty návštevnosti. .

To zvyčajne vyžaduje zmenu niektorých nastavení na starom hostiteľovi a zodpovedajúcu konfiguráciu nového hostiteľa. Proces môže trvať hodiny alebo dokonca dni v závislosti od zložitosti projektu.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali zvážiť migráciu svojich stránok pred tým, ako sa pustíte do veľkého redizajnu. Tu je niekoľko z nich.

Tablet Obsahu

1. Môžete ušetriť peniaze

Ak prevádzkujete svoje webové stránky už roky bez toho, aby ste vykonali akékoľvek zmeny, je pravdepodobné, že budete musieť niekedy inovovať svoju webhostingovú službu, aby ste držali krok so súčasnými trendmi.

Napríklad, ak používate PHP 5.3, možno budete musieť prejsť na PHP 7.0. Okrem toho možno budete musieť aktualizovať svoju verziu MySQL, aby podporovala ďalšie funkcie.
Tento proces môže stáť stovky dolárov. Migráciou webu na novšiu platformu však môžete ušetriť peniaze, pretože už nebudete musieť platiť za inovácie.

2. Vaša stránka bude bezpečnejšia

Keď presuniete svoje stránky k inému poskytovateľovi hostingu, môžete si byť istí, že vaše údaje sú v bezpečí. Pokiaľ sa uistíte, že ste správne preniesli všetky svoje súbory a databázy, neexistuje žiadne riziko straty citlivých informácií.

V skutočnosti, keď migrujete svoje stránky, môžete použiť automatizovaný nástroj, ako je Migrate DB Pro, na import údajov priamo do nového systému. Týmto spôsobom sa nemusíte obávať manuálneho prenosu všetkého.

3. Upgrade je jednoduchší

Keď migrujete svoje stránky k novému poskytovateľovi hostingu, môžete neskôr jednoducho aktualizovať svoj softvér. Ak sa napríklad rozhodnete zmeniť svoj CMS (systém na správu obsahu) na WordPress 3.5, môžete si jednoducho nainštalovať najnovšiu verziu na nový server.

Na svoje stránky môžete tiež pridať doplnky a motívy bez toho, aby ste museli čakať na vydanie aktualizácií.

Ale aj pri migrácii webových stránok existujú situácie, ktoré sa môžu stať katastrofálnymi v dôsledku chýb. Nižšie sú uvedené bežnejšie chyby pri migrácii webových stránok, s ktorými sa často stretávame.

Počas migrácie ignorujete dôležité stránky

Presun z jedného miesta na druhý je obrovský podnik. Vyžaduje si to starostlivé plánovanie, veľa práce a trpezlivosti. Aj keď existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby celý proces prebehol hladko, existujú určité kroky, ktoré musíte bezpodmienečne podniknúť, aby ste sa uistili, že počas toho nestratíte všetko.

Jedna vec, ktorú ľudia robia príliš často, je ignorovanie určitých stránok pri prechode na novú doménu. Zvyčajne sa to stane, pretože si myslia, že tieto stránky nie sú dostatočne dôležité na migráciu. Môže sa to však ukázať ako nákladná chyba.

prečo? Pretože stránky, ktoré sa rozhodnete preskočiť, sa stanú sirotami. To znamená, že nebudú dostávať žiadne aktualizácie. Nezobrazia sa vo vyhľadávačoch. A nebudú naďalej prinášať príjmy.

Čítať:  19 spôsobov, ako zlepšiť CTR v SEO a 3 veci, ktorým sa v roku 2024 vyhnúť

Čo by ste teda mali robiť? Tu sú tri spôsoby, ako sa tejto chybe vyhnúť.

1. Preneste všetko

Ak chcete, aby boli vaši návštevníci a zákazníci spokojní, musíte sa uistiť, že všetko zostane na mieste. Začnite teda prenesením všetkého na novú stránku. Patria sem obrázky, videá, text atď.

2. Uistite sa, že vaša stará doména má nejakú hodnotu

Aj keď prenesiete všetko, neznamená to, že musíte stratiť svoju starú doménu. V skutočnosti môže mať stále hodnotu. Treba len zistiť koľko.

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako to môžete zistiť. Napríklad pripojením vašej domény do Semrush alebo AHREF môžete zistiť, koľko návštevnosti získava, spolu s jej doménovou autoritou. Pre obe čísla platí, že čím vyššie, tým lepšie. Už ste strávili čas a úsilie získavaním hodnoty pre túto doménu, takže pokiaľ to nesúvisí s jej zmenou na úplne inú značku, pravdepodobne si budete chcieť túto doménu ponechať.

3. Nezabudnite na stránky, ktoré sú dôležité pre vaše podnikanie

Teraz, keď už viete, ktoré stránky si chcete ponechať, je čas prejsť si ich jednu po druhej a rozhodnúť sa, či sa oplatí ich ponechať.
Možno si to neuvedomujete, ale existuje veľa stránok, ktoré sú dôležité pre vaše podnikanie. Tie obsahujú:

  • Domovská stránka
  • Kontaktná stránka
  • Stránka s cenami
  • Stránka O nás
  • Stránka so zásadami ochrany osobných údajov
  • Stránka so zmluvnými podmienkami
  • Stránka FAQ
  • Blog
  • Profily na sociálnych sieťach
  • atď.

Musíte tiež zvážiť typ obsahu, ktorý tieto stránky obsahujú. Poskytujú informácie o vašich produktoch alebo službách? Alebo ponúkajú tipy a rady?

Keď sa rozhodnete, kde chcete tieto stránky ponechať, môžete ich buď nechať tak, ako sú, alebo pridať odkazy späť na svoju starú lokalitu.

Zmenili ste štruktúru URL z rozmaru, keď to nie je potrebné

Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste nemali meniť štruktúru adresy URL na svojej stránke. Od náhodného vytvárania duplicitných stránok až po zle optimalizované adresy URL môžete neúmyselne spôsobiť problémy len zmenou štruktúry adresy URL.

1. Duplicitné stránky

Jedným z najväčších problémov, s ktorými sa počas migrácie stretnete, sú duplicitné stránky. Ak presúvate veľa obsahu, je pravdepodobné, že tam budú duplicitné stránky. Dobrým príkladom je blogový príspevok, ktorý sa presúva z jednej kategórie do druhej. Keď presuniete príspevok z jednej kategórie do druhej, ten istý článok sa zobrazí dvakrát – raz v každej kategórii.

Duplikáty nie sú nikdy dobré. Zvyšujú váš rozpočet na indexové prehľadávanie a zvyšujú množstvo práce, ktorú musia vykonať naše indexátory. Okrem toho môžu spôsobiť problémy s hodnotením. Napríklad, ak je stránka dobre hodnotená pre „ako presunúť blogový príspevok“ aj „blogové príspevky“, môže byť penalizovaná za duplikovanie obsahu.

2. Zle optimalizované adresy URL

Ďalším problémom, s ktorým sa stretnete pri migrácii webovej stránky, sú zle optimalizované adresy URL. Aj keď sa nemusíte nevyhnutne starať o optimalizáciu všetkých vašich adries URL, určite by ste mali venovať pozornosť tým, ktoré odkazujú na konkrétne stránky v rámci vašej lokality.

Povedzme napríklad, že máte stránku produktu, na ktorej je obrázok. Nie je to zlé, pretože poskytuje dostatok podrobností, aby používatelia pochopili, o čom stránka je. Ak však máte na stránke iba jeden obrázok, neumiestní sa príliš vysoko.

Ak sa chystáte migrovať celý web, pravdepodobne budete chcieť optimalizovať všetky svoje obrázky. Ak však prenášate len niekoľko stránok, môžete si ušetriť čas tým, že sa zameriate na stránky, ktoré majú obrázky s najvyšším hodnotením.

3. Nefunkčné odkazy

Keď začínate s novým projektom, zvyčajne strávite veľa času tým, aby ste sa uistili, že všetko funguje správne. To zahŕňa nefunkčné odkazy.

Keď prenesiete web na nový názov domény, budete musieť skontrolovať každú stránku, aby ste zistili, či niektorý z odkazov nie je poškodený. Ak áno, budete ich musieť pred spustením opraviť.

4. 404 Chyby

Aj keď hovoríme o nefunkčných odkazoch, môžete naraziť aj na chyby 404. Vyskytujú sa, keď sa niekto pokúsi získať prístup na stránku, ktorá už neexistuje.

Chyby 404 nie sú vždy veľkým problémom. Niekedy len naznačujú, že stránka bola odstránená. Inokedy však znamenajú, že sa niečo pokazilo počas prenosu lokality.

Chyby 404 sú však veľkým problémom, keď ich máte stovky a máte len niekoľko pracovných stránok. V týchto prípadoch sa chcete uistiť, že nefunkčné stránky presmerujete na 404. A pre istotu je dobré implementovať presmerovanie stránok 404 na ich najbližšie pracovné stránky.

5. Problémy s rýchlosťou stránky

Rýchlosť stránky je dôležitá. Ovplyvňuje, ako rýchlo sa môže používateľ pohybovať po vašom webe. A keďže Google chce, aby sme poskytovali rýchle skúsenosti, je dôležité, aby sme urobili všetko, čo je v našich silách, aby sme zlepšili výkonnosť našich stránok.

Čítať:  Google hovorí nie: Väčšina stránok nepotrebuje súbor na dištancovanie sa pre spamové spätné odkazy

Rýchlosť stránky je dôležitá najmä pre mobilné zariadenia. Používatelia očakávajú rýchle načítanie webových stránok a pomalé načítavanie môže viesť k nižším konverziám.

6. SEO problémy

SEO (optimalizácia pre vyhľadávače) je obrovskou súčasťou úspešnej online prezentácie. Čím viac problémov so SEO dokážete opraviť a zvládnuť, tým lepšie budú vaše výsledky.

Ignorovali ste SEO v počiatočných fázach projektu

Dôvod, prečo je SEO taký veľký problém počas migrácie webových stránok, je ten, že samotný proces je veľmi zložitý. Zahŕňa veľa pohyblivých častí, vrátane presmerovania starých adries URL, aktualizácie interného prepojenia, vytvárania presmerovaní 301 atď. Čo sa však stane, keď počas celého procesu nemyslíte na SEO? Čo sa stane, keď začnete migrovať bez zapojenia niekoho iného?

Nakoniec miniete viac peňazí, ako sa očakávalo, a v dôsledku toho môžete dokonca stratiť návštevnosť. Takže skôr, ako začnete s migráciou svojich webových stránok, uistite sa, že zapojíte profesionálnu SEO spoločnosť, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Hoci väčšina správcov webu môže byť schopná vykonať migráciu sama, nie sú skúsení profesionáli, takže niektoré veci môžu byť počas migrácie prehliadnuté. Najmä pokiaľ ide o SEO.

Povolili ste indexovanie pracovného prostredia

Bežnou praxou medzi webmastermi je povoliť indexovanie URL ich pracovných prostredí pomocou Google a iných vyhľadávacích nástrojov. To im umožňuje testovať zmeny bez toho, aby museli čakať na uvedenie kódu do prevádzky. Umožnenie indexovania vašej pracovnej lokality má však určité nevýhody. Tu sú tri dôvody, prečo by ste to nemali robiť:

1. Vaša pracovná stránka sa môže nakoniec zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania

Najzrejmejším dôvodom, prečo by ste sa mohli chcieť vyhnúť tomu, aby sa vaša pracovná stránka zobrazovala vo výsledkoch vyhľadávania, je, že vyzerá ako vaša aktívna stránka. Ak niekto niečo hľadá na vašom webe a vidí odkaz na stránku, ktorá neexistuje, môže si myslieť, že váš web nefunguje správne. Mohli by sa dokonca pokúsiť o prístup na neexistujúcu stránku, pričom by si mysleli, že ide len o ďalšiu chybu na vašom webe.

Ak nechcete, aby ľudia videli vašu pracovnú stránku, mali by ste sa uistiť, že bude odstránená z výsledkov vyhľadávania, alebo v prvom rade zabrániť jej indexovaniu.

2. Vaša pracovná stránka sa môže stať duplikátom vašej aktívnej stránky

Keď niečo na svojej živej stránke zmeníte, chcete sa uistiť, že všetko funguje správne. Keď pracujete na funkcii, chcete sa uistiť, že funguje dostatočne dobre na jej nasadenie. Dobrým spôsobom, ako veci otestovať, je uskutočniť zmeny. Usporiadaním zmien si dávate príležitosť skontrolovať, či to, čo robíte, je správne. Povedzme napríklad, že do svojho obchodu pridáte nový produkt. Pred zverejnením ho môžete umiestniť do pracovného prostredia, kde môžete otestovať jeho výkon. Po otestovaní sa môžete rozhodnúť, či ho budete tlačiť naživo alebo nie.

Tento prístup vám pomôže zistiť, či je nový produkt pripravený na uvedenie na trh alebo nie. Ak zistíte, že nie je pripravený, môžete podniknúť kroky na jeho zlepšenie. Okrem testovacích funkcií môžete tiež použiť pracovné stránky na testovanie rôznych návrhov. Pokiaľ ponecháte svoje pracovné miesto oddelené od produkčného, ​​nebudete mať rovnaké problémy, aké ste mali s predchádzajúcim návrhom.

3. Ak si nedáte pozor, môžete prísť o odkazy na svojej starej stránke

Jedna vec, ktorú musíte zvážiť pri migrácii svojich stránok, je, že môžete stratiť odkazy na svoje staré stránky. Ak máte nejaké externé odkazy smerujúce na stránky na vašej starej lokalite, tieto odkazy sa môžu pokaziť, ak ich presuniete na novú lokalitu. Je dôležité poznamenať, že tento problém sa týka iba odkazov, ktoré smerujú na stránky na vašej starej webovej lokalite. Odkazy, ktoré odkazujú na obsah na vašej novej lokalite, budú stále fungovať dobre.

Tento problém môžete vyriešiť tak, že sa ubezpečíte, že všetky vaše staré adresy URL budú presmerované na vaše nové adresy URL. Týmto spôsobom budú návštevníci, ktorí kliknú na odkazy na vašej starej stránke, automaticky presmerovaní na vašu novú stránku.

Mnoho stránok ste presmerovali na domovskú stránku

Vidíme, že webmasteri používajú skratky každý deň. Niekedy je to kvôli nedostatku vedomostí alebo skúseností. Inokedy preto, že to nevedia lepšie. Tak či onak, nikdy to nie je dobré.

Podľa našich skúseností je jednou z najčastejších chýb, ktorú vidíme, spoločnosti, ktoré sa ponáhľajú s presmerovaniami. Robia to tak, že všetky svoje stránky nasmerujú na domovskú stránku. Znie to ako skvelý nápad, pretože pravdepodobne ušetríte veľa času, ktorý by ste museli investovať do správy presmerovaní. Má to však háčik. Prichádzate o veľa autority odkazov, ktorá na týchto stránkach existovala.

Čítať:  Koľko stojí SEO audit [Full Breakdown]

Vaše staré stránky teraz nebudú mať žiadne oprávnenie, pretože všetka prichádzajúca návštevnosť bude presmerovaná na domovskú stránku. A hoci sa to môže zdať ako rýchla oprava, v skutočnosti to môže mať vážne následky na celkový výkon SEO vášho webu.

Najväčším problémom týchto irelevantných presmerovaní je autorita odkazov. Každá jedna stránka na vašom webe stratí časť svojej odkazovej šťavy, ak presmerujete všetko naraz bez plánu. Preto je dôležité uistiť sa, že každá z vašich starých stránok má stále nejakú hodnotu. Ak to neurobíte, len mrháte zdrojmi.

Neodoslali ste nové súbory Sitemap do služby Google Search Console

Nová mapa stránok znamená novú štruktúru webu. Ak vytvárate nový web na konkrétny účel, ako je spustenie nového produktu, ponuka novej služby alebo zmena značky, je nevyhnutné odoslať novú mapu webu do služby Google Search Console. V opačnom prípade sa Google o vašej novej adrese URL nedozvie. Mohlo by to spôsobiť vážne problémy, pretože ak Google nezistí vašu novú adresu URL, môže prísť o jej indexové prehľadávanie a indexovanie.

Ak už máte mapu lokality, ktorá dobre funguje pre vašu lokalitu, môžete s touto mapou lokality pokračovať. Ak však vytvárate novú mapu webu na konkrétny účel, ako je spustenie nového produktu, poskytovanie novej služby alebo dokonca zmena značky, má zmysel odoslať novú mapu webu na GSC.

Sitemap môžete odoslať buď cez rozhranie Google Webmaster Tools alebo priamo vo formáte XML. Ak napríklad robíte zmeny vo svojej existujúcej mape lokality, budete chcieť aktualizovať názov súboru v prvku „urlset“, aby odrážal novú mapu lokality. Potom môžete nahrať aktualizovaný súbor sitemap do GSC.

Namiesto presmerovaní 301 ste použili presmerovania 302

Presmerovanie 302 je dočasné presmerovanie. Keď použijete presmerovanie 302, hovoríte vyhľadávaču, že aktuálna adresa URL už nie je platná a že ju chcete presunúť na inú adresu URL. Robíte to preto, lebo niekedy sa veci na vašom webovom serveri zmenia, napríklad nastavenia DNS, a nechcete, aby si vyhľadávací nástroj myslel, že pôvodná adresa URL je stále platná.

Používanie presmerovania 302 má však určité nevýhody. Ak napríklad niekto navštívi vašu stránku prostredníctvom záložky alebo odkazu na sociálnych médiách, pravdepodobne uvidí nefunkčný odkaz. Ak na presun stránky použijete presmerovanie 302, stane sa to isté: uvidia nefunkčný odkaz. Takže, aké je riešenie? Použite presmerovanie 301.

Presmerovania 301 sú trvalé presmerovanie, čo znamená, že keď vyhľadávací nástroj indexuje novú stránku, nebude si už pamätať predchádzajúcu stránku. Preto si môžete byť istí, že vyhľadávací nástroj vždy zobrazí vašu novú stránku, aj keď si ľudia vašu starú stránku pridajú do záložiek alebo ju zdieľajú.

Weboví vývojári často robia chybu, keď používajú presmerovania 302 namiesto presmerovaní 301. V ideálnom prípade by sa mali používať presmerovania 301. Najmä ak web natrvalo presúvate na nové adresy URL.

Nesprávne ste nasmerovali značky Rel=”Kanonické”.

Značka rel=”canonical” informuje vyhľadávače, akú verziu webovej stránky použiť na účely prehľadávania a indexovania. To vám umožňuje určiť, ktoré verzie stránky sa považujú za ekvivalentné.

Predpokladajme napríklad, že máte blog s viacerými príspevkami na určitú tému. Možno budete chcieť, aby sa prehľadávala a indexovala jedna verzia každého príspevku, zatiaľ čo iná verzia by sa mohla použiť na zobrazenie návštevníkom. V tomto prípade by ste pre každú verziu stránky nastavili samostatné adresy URL a do odkazu smerujúceho na preferovanú verziu pridali atribút rel”canonical”. Keď návštevník nasleduje tento odkaz, prehliadač odošle serveru obe adresy URL a server vyberie najvhodnejšiu verziu na základe hodnoty atribútu rel. Ak sa nenájde zhoda, vyberie sa predvolená verzia.

Bežnou chybou pri migrácii stránok je neaktualizovanie kanonických adries URL tak, aby odkazovali na aktualizované adresy URL, najmä pri zmene názvov domén. To bude odosielať zmiešané signály prehľadávačom vyhľadávacích nástrojov, pretože chcú vedieť, či majú prehľadávať aktuálnu verziu alebo predchádzajúcu verziu.

Nevykonali ste migráciu pravidiel Noindex Nofollow na úrovni stránky

Aj keď hovoríme o malých zmenách, ktoré môžu mať veľký vplyv, pozrime sa na niektoré z najčastejšie prehliadaných problémov noindex/nofollow na úrovni stránky. Tu je len niekoľko bežných situácií, kedy chcete pridať pravidlá noindex no follow:

1. Súkromné ​​prihlasovacie stránky

Súkromné ​​prihlasovacie stránky sa zvyčajne používajú na to, aby zabránili návštevníkom v prístupe k častiam vášho webu bez prihlásenia. Tieto stránky často obsahujú citlivé informácie, ako sú čísla kreditných kariet, rodné čísla atď. Ak niekto zistí, ako obísť prihlasovacie formuláre, mohli by potenciálne získať prístup k týmto citlivým údajom. V dôsledku toho je veľmi dôležité zabezpečiť, aby sa tieto stránky nezobrazovali vo vyhľadávačoch. Ľudia ich tak náhodou nenájdu.

Čítať:  Ako vytvoriť víťaznú SEO stratégiu v roku 2024

2. Nízka kvalita vnútorných stránok

Tieto typy stránok sa vo všeobecnosti považujú za nekvalitné, pretože návštevníkom neprinášajú veľkú hodnotu. Väčšinou sú tu na to, aby zbierali potenciálnych zákazníkov, propagovali produkty alebo ponúkali podporu. Keďže však tieto stránky nie sú pre nikoho užitočné, nemali by sa vo vyhľadávačoch umiestňovať dobre. Pridaním pravidla noindex/nofollow na úrovni stránky zabezpečíte, že sa tieto stránky nebudú zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania.

3. Stránky bez indexovateľného textu

Ak máte stránku bez indexovateľného textu, znamená to, že žiadne zo slov na tejto stránke nevidí Google. Napríklad, ak máte stránku s názvom O nás, pravdepodobne nebudete chcieť nikde na stránke zahrnúť slovo „nás“. Aj keď sa snažíte opísať sami seba, prehľadávač nerozumie tomu, čo popisujete. Takže musíte použiť pravidlo noindex/nofollow na úrovni stránky, aby ste sa vyhli zobrazovaniu týchto stránok vo výsledkoch vyhľadávania. To, či stránka obsahuje indexovaný text, môžete jednoducho skontrolovať pohľadom na panel s adresou URL.

Z navigácie ste odstránili dôležité stránky

Hierarchia stránok zohráva obrovskú úlohu v tom, ako dobre sa webová stránka umiestňuje vo vyhľadávačoch. Ak chcete optimalizovať svoje stránky na účely SEO, je najlepšie začať tým, že sa zamyslíte nad tým, ktoré sú najdôležitejšie stránky.

Počas prestavby lokality je veľmi bežné, že firmy vykonajú zmeny v navigačnej štruktúre lokality. Tieto zmeny môžu zahŕňať presúvanie kategórií, pridávanie podkategórií, zmenu názvu kategórie atď.

Vždy, keď je to možné, odporúčame ponechať zmeny v hierarchii lokality na minime. V ideálnom prípade by ste chceli, aby stránka zostala tam, kde je v navigačnej štruktúre lokality. Týmto spôsobom bude stránka stále vysoko hodnotená aj po migrácii lokality.

V niektorých prípadoch môžu nastať prípady, kedy má zmysel presunúť určité stránky z hlavnej navigačnej ponuky. Ak si napríklad zákazník kúpil niečo vo vašom obchode a teraz si prehliada vaše produkty, môže mať zmysel umiestniť tieto položky do samostatnej sekcie webu. Ak je však stránka súčasťou primárnej navigačnej ponuky, je najlepšie vyhnúť sa veľkým štrukturálnym zmenám na lokalite.

Nemáte kontrolný zoznam po migrácii ani proces monitorovania

Po migrácii vašich stránok je dôležité mať prehľad o tom, ako sa veci majú. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako to urobiť. Tu sa pozrieme na niektoré z najbežnejších.

Monitorovanie návštevnosti a analýza

Analytické nástroje, ako je Google Analytics, sú skvelé na sledovanie toho, čo sa deje na vašich stránkach. Môžu vám povedať, odkiaľ ľudia pochádzajú, ako dlho trávia na vašej stránke, aké kľúčové slová použili atď.

Problém je, že nie vždy vám poskytnú úplné informácie o vašich návštevníkoch. Môžu vám napríklad ukázať, odkiaľ niekto prišiel, ale nie kam išiel ďalej. Ak chcete presne zistiť, kam títo návštevníci chodia, budete musieť použiť iný nástroj.

Ďalším aspektom, ktorý je potrebné zvážiť, je, či chcete použiť riešenie tretej strany alebo chcete niečo vybudovať vo vlastnej réžii. Mnoho spoločností ponúka riešenia, ktoré vám umožnia sledovať vašu návštevnosť a analyzovať trendy. Tie si však zvyčajne vyžadujú mesačné poplatky.

Ak sa rozhodnete niečo vybudovať vo vlastnej réžii, budete si musieť nastaviť systém na zber dát. Môže to zahŕňať použitie aplikácie tretej strany, Google Analytics alebo Google Search Console. Po zhromaždení všetkých údajov môžete spustiť prehľady a zistiť, ktoré stránky fungujú dobre, ktoré nie atď.

Mali by ste sa zamyslieť aj nad tým, koľko času chcete investovať do sledovania návštevnosti. Nastavenie týchto systémov si vyžaduje čas, takže stojí za zváženie, či
oplatí sa investovať námahu. Je to niečo, čo musíte skontrolovať raz za šesť mesiacov? Potom by odpoveďou mohlo byť samotné použitie Google Analytics alebo Google Search Console.

Dostali ste sa do situácie, kedy by ste mohli každý mesiac vytvárať komplexné vlastné správy pre mnohých klientov? Možno by ste sa chceli pozrieť na vytvorenie vlastného vlastného procesu, aby ste mohli automatizovať niektoré únavnejšie úlohy.

Dôležité je identifikovať zostávajúce technické problémy a sledovať úspešnosť vašej migrácie

Sú situácie, keď zvyšné technické problémy môžu vychovať ich škaredé hlavy. Ak nemáte metódu na ich sledovanie, mohli by ste neskôr neúmyselne spôsobiť značné problémy s hodnotením.

Tým, že sa ubezpečíte, že máte zavedené správne systémy na monitorovanie a sledovanie úsilia o migráciu vašej lokality, zmiernite škody, ktoré by tieto problémy mohli spôsobiť.

Pomôžete tiež nakloniť rebríčky vo svoj prospech.

Kedy plánujete uskutočniť svoj ďalší projekt migrácie webových stránok?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE