Viacjazyčné stránky WordPress

Viacjazyčné stránky WordPress

Ak prevádzkujete blog alebo webovú stránku na redakčnom systéme WordPress a chcete osloviť medzinárodné publikum, je nevyhnutné, aby bol váš web viacjazyčný. Hoci WP v súčasnosti nemá vstavanú schopnosť povoliť viacero jazykov, existujú niektoré kvalitné doplnky – bezplatné a prémiové –, ktoré vám pomôžu osloviť čitateľov alebo zákazníkov na celom svete.

Prečo viacjazyčný?

Jednou z najlepších vecí na internete je schopnosť osloviť potenciálnych zákazníkov, čitateľov a fanúšikov v celosvetovom meradle. Tento okamžitý celosvetový dosah nanovo definoval spôsob, akým podnikáme – no nie každý člen vášho publika bude hovoriť vaším jazykom.

Ak chcete čo najlepšie využiť silu webu spojiť sa s ľuďmi alebo predávať ľuďom prakticky kdekoľvek na svete, je dôležité zapojiť potenciálne kľúčové trhy v ich rodnom jazyku. Zatiaľ čo predtým to mohlo znamenať potrebu úplne znova vytvoriť svoj web a zaplatiť za drahý preklad všetkého obsahu, viacjazyčné doplnky ponúkajú používateľom WordPress možnosť spustiť viacjazyčný web s jedinou inštaláciou WP.

Ktoré viacjazyčné doplnky WP by ste teda mali vyskúšať?

WPML

WPML je prémiový viacjazyčný doplnok navrhnutý tak, aby uľahčil vytváranie a prevádzkovanie viacjazyčných stránok a blogov a preklad stránok, príspevkov a iného obsahu. Predvolená inštalácia ponúka viac ako 40 jazykov a používatelia môžu usporiadať obsah v rôznych jazykoch v rovnakej doméne prostredníctvom jazykových adresárov, v subdoménach alebo v úplne iných doménach.

Čítať:  Aké sú priemerné náklady na obnovu po kybernetických útokoch?

Jednou z ďalších skvelých funkcií WPML je schopnosť prekladať komentáre, takže keď zahraniční návštevníci komentujú v jazykoch, ktoré neovládate, môžete si ich prečítať a odpovedať na ne. Ako prémiový doplnok sa cena pohybuje medzi 29 USD za blogy a 79 USD za webové stránky.

qPreložiť

qPreložiť pridáva užívateľsky prívetivú viacjazyčnú správu obsahu a podporu prekladu do WordPress a podporuje nekonečné jazyky, ktoré je možné upraviť prostredníctvom konfiguračnej stránky. Tento bezplatný doplnok obsahuje vstavané jazyky, prístup k profesionálnemu ľudskému prekladu, prepínanie medzi jazykmi jedným kliknutím a jeden jazyk pre každú adresu URL.

qTranslate bol stiahnutý viac ako 896 000-krát a má priemerné hodnotenie používateľov 3,7/5 hviezdičiek.

polylang

polylang je ďalší bezplatný doplnok prostredníctvom adresára doplnkov WordPress, ktorý pridáva podporu viacjazyčnej správy obsahu na samostatné stránky WordPress. Jazykové súbory WordPress sa automaticky sťahujú a aktualizujú, takže môžete prekladať príspevky, stránky, médiá, kategórie, značky príspevkov, miniaplikácie ponúk a ďalšie.

Polylang bol stiahnutý viac ako 117 000-krát a má priemerné používateľské hodnotenie 4,9/5 hviezdičiek.

Prepínač jazykov na viacerých miestach

Prepínač jazykov na viacerých miestach je jednoduchý bezplatný doplnok navrhnutý tak, aby vám pomohol spravovať váš obsah vo viacjazyčnej inštalácii na viacerých miestach. Medzi podporované jazyky patrí nemčina, španielčina, francúzština, taliančina, ruština a ďalšie.

Multisite Language Switcher bol stiahnutý viac ako 50 000-krát a má priemerné používateľské hodnotenie 4,8/5 hviezdičiek.

Čítať:  Ako sa uchádzate o prácu sa môže zmeniť – pozrite si tieto tipy

Môžete odporučiť viacjazyčný plugin alebo nástroj pre používateľov WP? Podeľte sa o svoje obľúbené v sekcii komentárov nižšie alebo prostredníctvom Twitter alebo Facebook.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE